pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Uyan! PC İçin Canlandırıcı 10 İngilizce Öğrenme Yazılımı Seçeneği

İngilizce öğrenmek için ders kitabına gömülmüşsün ama aklın PC’de ve İngilizce öğrenme yazılımlarında.

Göz kapaklarının ağırlaştığını hissediyorsun.

Konsantre olmak çok zor.

Şu anda İngilizce çalışmak istemiyorsun.

İngilizce öğrenmen gerek, ama öyle sıkıldın ki, çalışmaya kalkınca uykun geliyor.

Bu şekilde çalışmak yerine dizüstü bilgisayarında vakit geçirmeyi tercih ederdin.

Elbette şu havalı dil öğrenme yazılımlarından birini satın alabilirdin, ama belki de o yazılımları kaldıracak havalı ve pahalı bir bilgisayarın yok.

O havalı, renkli, eğlenceli programların çoğu için bir Mac ya da oldukça fazla para falan gerekmiyor mu?

Hiç de değil.

PC’inde kullanman için, bütün dil öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek pek çok makul fiyatlı program var.

Bu gönderide, İngilizceye yeni bir açıdan bakmanı ve pratik yapmak için yeni yollar keşfetmeni sağlayacak bazı çevrimiçi uygulamaları ve PC için İngilizce öğrenme yazılımı seçeneklerini gözden geçireceğiz.

PC için İngilizce Öğrenme Yazılımı Kullanmak Neden mi Harika Bir Fikir?

Farklı güçlü yönlere sahip çeşitli programların artmasıyla, dil öğrenme programları da kendi içlerinde bir yazılım türü haline geldi. Bu programların bazıları telaffuz konusunda daha fazla pratik yapma şansı tanırken, diğerleri dil bilgisine yoğunlaşıyor. Bu programların birçoğunun PC ile uyumlu versiyonları da var. Yani, PC kullanıcısıysan, ihtiyacın olan becerileri geliştirmene yardımcı olacak programları kolaylıkla bulabilirsin.

Öğrenci misin? Eğer öyleyse, öğretmenin sınıfta teknolojiyi kullanıyor da olabilir, kullanmıyor da; sen yine de ders çalışırken veya ödev yaparken İngilizce öğrenme yazılımlarından faydalanabilirsin. Oyun oynuyormuşçasına öğrenmeni sağlayan bu tür programları kullanmak öğrenme stresini üzerinden alabilir. Yeni programların çoğu eğlenceli olacak şekilde hazırlanıyor, bu sayede sana ders çalıştığını unutturuyorlar. Tamamlaman gereken ödevler olabilir, fakat bir süreliğine başını kitaplardan kaldırmak iyi gelecektir. Dil öğrenmenin en etkili biçimde gerçekleşmesi, çeşitli metotların bir arada kullanılmasına bağlıdır.

Eğer İngilizce konuşulan ülkelere seyahat etme şansın yoksa, İngilizce öğrenme programları sana dile yoğun bir şekilde maruz kalabilmen için alternatif bir yol sunar. İngilizce öğrenme programlarında genellikle interaktif konuşma ve telaffuz dersleri vardır. Bu dersler gerçek bir konuşma partnerinin yerini tam olarak tutmasa da, pratik yapmak için faydalıdır. Bu tür programların çoğu sana İngilizcenin konuşulduğu kültürlerle ilgili bilgi de verir, bu sayede İngilizce konuşulan bir ülkeye gidemesen bile kendini o kültürün insanlarına yakın hissedebilir, kültürel referansları anlama konusunda kendini geliştirebilirsin.

Uyan! PC İçin Canlandırıcı 10 İngilizce Öğrenme Yazılımı Seçeneği

Bu günlerde çoğu insan doğrudan bilgisayarlarına yükleyecekleri yazılımlar yerine internet üzerinden online, yani çevrimiçi olarak kullanabilecekleri programları tercih ediyor. Bu listeye iki türden programları da ekledik, hatta bazı programlar bu iki seçeneği birden sunuyor. Bazıları hem PC hem de MAC bilgisayarlarda kullanılabiliyor, bazıları mobil cihazlarda da kullanılabiliyor, ama tamamı PC’de kullanılabiliyor.

Listeye programların ücretlerini eklemiş olsak da, bu ücretler programı satın almak istediğin tarihe, bu tarihteki kampanya ve indirimlere, programın formatına ve programa eklemek istediğin özelliklere göre değişebilir. Programların bazıları ise tamamen ücretsiz! Ayrıca, öğrenciysen ya da bir okulun akademik kadrosundaysan, ücretli programların bazılarına okul kütüphanesi aracılığıyla ücretsiz olarak da erişebilirsin, bunu bir kontrol etmekte fayda var.

Learn Speak English

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: Ücretsiz

Tanım: Learn Speak English, Microsoft tarafından sunulan bir uygulama. PC bilgisayarların yanı sıra Android işletim sistemini kullanan mobil cihazlarda da kullanılabiliyor. Learn Speak English uygulaması İngilizce telaffuz konusunda sana yardımcı olacak.

Harika Özellikleri: Learn Speak English, İngiliz İngilizcesine odaklanıyor; fakat ne tür İngilizce öğreniyor olursan ol, alıştırmalar sayesinde iyi bir pratik yapmış olursun. Uygulama Microsoft Speech Recognition (Microsoft Konuşma Tanıma) özelliğinden ve Cambridge University Press ses örneklerinden faydalanıyor. Ayrıca BBC’nin videolu rehberlerini de içeriyor.

Her bir ses eşlik eden sesli ve görüntülü kayıtlarla, daima doğru İngilizce telaffuzları öğreneceksin. Bu programın kullanımı kolay ve başlangıç seviyesi kelimelerine odaklanıyor, bu yüzden İngilizce öğrenme yazılımları için iyi bir başlangıç olacaktır.

Hello English

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: Ücretsiz

Tanım: Learn Speak English gibi, Hello English’i de Microsoft’tan indirebilirsin. Uygulama PC bilgisayarlar ve mobil Android cihazlarda kullanılabiliyor. Hello English, İngilizce konuşma konusunda ustalaşmak isteyen milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu uygulama da İngilizce öğrenme yazılımlarına iyi bir giriş yapmak için kullanabileceğin ücretsiz bir uygulama.

Harika Özellikleri: Learn Speak English’in aksine bu uygulama, konuşma İngilizcesinin yanı sıra dil bilgisi ve kelime dağarcığı oluşturma konusunda da sana yardımcı olur. Çevrimdışı kullanmak üzere indirebileceğin 475 ders var. Bunun yanı sıra, bir sözlüğe, oyunlara ve gerçek İngilizce öğretmenleriyle sohbet etme şansına da sahip olacaksın.

FluentU

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: Ücretsiz deneme sürümü var. Aylık ücreti 10-30$ arasında.

Tanım: FluentU müzik videoları ve filmlerden hazırlanan klipler gibi gerçek dünyaya ait İngilizce videolarla İngilizce çalışmanı sağlar. Mobil seçenekleri ve esnek ödeme planlarıyla sana en uygun seçeneği tercih edebilirsin.

Çevrimiçi videoları kullandığı için, FluentU geleneksel yazılımlara benzemeyen çevrimiçi bir program ve uygulama olarak mevcut. Fakat eğer materyalleri çevrimdışı olarak kullanmak istersen, istediğin her videonun diyaloglarını yazılı metin halinde indirebilirsin. Ayrıca siteden sesli dersleri de indirebilirsin.

Harika Özellikleri: FluentU, müzik klipleri, film fragmanları ve arkadaşlarınla paylaşmak isteyeceğin komik YouTube videoları gibi doğal olarak karşına çıkabilecek videoları alır ve bu videolara interaktif altyazılar ve kısa sınavlar ekleyerek onları eğlenceli, kişiselleştirilmiş dil derslerine dönüştürür. Dil bilgisi ve temel konuşmalar gibi içeriklerin yanı sıra, videolar yeni kelimeleri gerçek hayatta kullanıldıkları şekilde duymanı da sağlar. Eğlenceli içeriklerle öğrendiğin için, emin ol FluentU kullanmak sana ders çalışmak gibi bile gelmeyecek. FluentU’yu internet sitesi üzerinden bilgisayarında ya da tabletinde kullanmanın yanı sıra, iTunes store’dan veya Google Play’den FluentU mobil uygulamasını da indirebilirsin.

Rosetta Stone

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: Kampanya dönemlerine bağlı olarak değişkenlik gösterse de, aylık 7,49$’dan başlayan farklı üyelik seçenekleri var. Eğer öğrenciysen, belirli dönemlerde %10 indirimden faydalanabiliyorsun. Ücretsiz bir demo sürümü de var.

Tanım: Rosetta Stone yıllardır piyasada olan popüler bir program. Kendi plan ve programına göre, çeşitli cihazlardan İngilizce öğrenmeni sağlıyor. Program, kelime dağarcığı oluşturma ve interaktif dersler üzerine yoğunlaşıyor.

Harika Özellikleri: Rosetta Stone konuşma teknolojisiyle övünür. NASA ve A.B.D. Dışişleri Bakanlığı gibi hükumet programları tarafından güvenilen bir teknoloji kullanır. Rosetta Stone hikaye okumak ve ileri teknoloji ile aksan pratiği yapmak gibi eğlenceli aktiviteler yoluyla öğrenmeni sağlar.

Instant Immersion

Tanım: Instant Immersion, dil becerilerini interaktif alıştırmalar yoluyla geliştirmeni sağlayan bir başka program. Bilgisayar yazılımı olarak mevcut olsa da, derslerini mobil cihazına aktarabiliyorsun. Ayrıca interaktif bir DVD’ye de sahip oluyorsun.

Harika Özellikleri: Instant Immersion programı senin aksanını ana dili İngilizce olan birinin aksanı ile karşılaştıran ses teknolojisi gibi çeşitli metotlar kullanır. Ayrıca oyunlar da oynayabilirsin, örneğin 1200 kelimeye ve üç olası sona sahip olan bir gizem oyunu olan “Who Is Oscar Lake?” (“Oscar Lake kimdir?”) gibi. Sanal gerçeklik kullanarak sohbetlere katılıp eğlenebilirsin.

Innovative Language

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: Program formatınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişiyor.

Tanım: Innovative Language kullanıcılarına çeşitli cihazlardan erişebilecekleri video dersleri sunuyor. Ekstra dersler, çalışma araçları, öğretmen erişimi gibi daha pek çok opsiyonel özellik de var.

Harika Özellikleri: Innovative Language’de herkese göre bir şey var. Bütün seviyeler için sunduğu farklı program formatları ve materyalleri arasından senin için doğru ve öğrenme tarzına en uygun olanı seçebilirsin. Derslerini Apple veya Android cihazına indirerek derslerini yanına alıp yolda da çalışabilirsin.

Living Language

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: 39$’dan başlayan ücretlerle.

Tanım: İndirilebilir yazılımı veya üyelik programı ile, Living Language İngilizce öğrenenlere üç farklı seviyede öğrenme deneyimi sunuyor: Temel İngilizceden ileri İngilizceye kadar. Ayrıca iş İngilizcesi, seyahat İngilizcesi ve farklı kariyer türlerine özel (emniyet teşkilatı, sağlık, eğitim) mesleki İngilizce gibi özel kursları da var.

Harika Özellikleri: Bu program basit cümlelerle bir temel inşa ediyor ve teknoloji ve güncel olaylar gibi konuların da ele alındığı ileri seviyede dil becerilerine doğru ilerliyor. Living Language öğrendiklerini hatırlamana yardımcı olması için sesli ve görsel kaynaklardan, oyunlardan ve hafıza egzersizlerinden faydalanıyor. Pek çok ders seçeneği olduğundan, Living Language’de sana en uygun olan dersleri seçebilirsin. kullanıyor.

Learn It Now English

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: 40$ civarında.

Tanım: Learn It Now English Premier oyunlarla ve interaktif derslerle çalışma imkanı sunuyor. Bu program 30 gün içinde İngilizce konuşma becerilerin konusunda kendine güveneceğinin garantisini veriyor.

Harika Özellikleri: Bu program, her seviyeden İngilizce öğrenenlere uygun. Bilgisayar yazılımını kullanarak veya mobil dersleriyle öğrenebilirsin. Başlangıç programıyla başlayıp temel selamlaşmaları, seyahat İngilizcesini ve kendini tanıtmayı öğrenebilir, sonra akıcı sohbetler etmeyi öğreneceğin ileri seviyeye geçebilirsin. Oyunlar oynarken İngilizce öğrenebilir, bilgi kartı sisteminden ve gelişmiş konuşma analizinden de faydalanabilirsin.

Rocket Languages

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: Ayda 15$, başka seçenekleri de mevcut. (Mevcut indirimlere ve tekliflere göre farklılık gösterebilir.)

Tanım: 2004 yılında iki arkadaş tarafından kurulan Rocket Languages programı, ilk dersten itibaren kullanıcılarını konuşturmaya ve ders çalışma süresini azaltmaya yönelik tasarlanmış. Dersleri çeşitli cihazlar üzerinden kullanabilirsin.

Harika Özellikleri: Rocket English programı interaktif sesli dersler, bilgi kartları, telaffuz alıştırmaları ve kültür derslerinden oluşuyor. Öğrendiklerini hatırlamana yardımcı olması için hafıza güçlendirici test araçlarından faydalanabilir ve çevrimiçi üye forumunda İngilizce öğrenen başka kişilerle sohbet edebilirsin.

Duolingo

pc-icin-ingilizce-ogrenme-yazilimi

Ücret: Ücretsiz, ancak reklamsız kullanmak için premium üyelik seçeneği var.

Tanım: Duolingo dil öğrenmenin pahalı olabileceğini anlıyor. Sana üniversite seviyesindeki bir dil dersinin bir döneminde öğreneceğin kadar şeyi, interaktif ve ücretsiz olarak öğretecek bir program yazmışlar.

Harika Özellikleri: Duolingo, İngilizcenin temellerinde ustalaşmana yardımcı olacak uygun maliyetli ve etkili bir program. Derslerin otomatik olarak değerlendiriliyor, böylece her bir beceride hangi noktada olduğun konusunda bir fikrin oluyor. Duolingo programı derslerini tamamladığın zaman geri dönüp çalışmaya devam etmen için sana teşvikler veren ödül sistemli bir oyun formatı kullanıyor.

Duolingo başlangıç seviyesindekiler için de, daha ileri seviyedekiler için de harika bir program çünkü öğrenme materyallerini hatırladığından emin olmak için sana sürekli tekrar yaptırıyor.

 

Gördüğün gibi, pek çok eğlenceli ve makul fiyatlı PC için İngilizce öğrenme yazılımı ve İngilizce öğrenme aracı var.

Yukarıdaki seçeneklerden birini hemen denemeye başla ve İngilizce öğrenmeyi daha fazla erteleme!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close