online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

Sınıf Kalitesinde Online Ücretsiz İngilizce Öğrenme Fırsatı Sunan 9 Site

“Want to have your cake and eat it too?” Yani hem karnım doysun hem de pastam dursun mu istiyorsun? Şaşırdın mı?

Bu, “tüm iyi şeylere aynı anda sahip olmayı istemek” anlamında İngilizce konuşanların kullandığı bir deyim. Türkçede kullandığımız ne yardan ne de serden geçmek deyimini hatırla!

Biraz daha açalım mı? Misal hayatta da her zaman böyle olmaz hele de söz konusu pasta olunca. Bir kere pastayı yedikten sonra artık pastam var diyemezsin. Ya gidip bir tane daha almalısın ya da tatlı arzunla baş etmenin bir yolunu bulmalısın.

Fakat pastadan konuşmak için burada değiliz, tabii ki.

İngilizce nasıl öğrenilir, sana bundan bahsetmek için buradayız. Üstelik bunu ücretsiz yapacaksın. Hem de ders saatlerini kendin belirleyeceksin.

Bu makaledeki dokuz inanılmaz İngilizce kursu ile başlayacaksın. Sınıf kalitesinde, online ücretsiz İngilizce öğrenme imkanı sunuyorlar.

Özgeçmişine, yabancı dil sertifikası eklemek de dahil olmak üzere tüm seviyelere ve öğrenme amaçlarına yönelik seçenekler var.

Benzetecek olursak aslında hem pastan olabilir hem de yiyebilirsin.

Kendine Sor: Online İngilizce Kursu Senin için Uygun mu?

Online eğitimin, dil öğrencilerine yönelik eşsiz bir sürü faydası var. Online bir kursa kaydolman gerekir mi gerekmez mi anlamak için bu soruları kendine sor.

  • Yoğun bir programın var mı? Eğer öyleyse online dil eğitimi senin için mükemmel olabilir. Online kurslarda genelde senin gidişatına göre ders planları kullanılır yani kendi zaman çizelgene göre ödevleri tamamlarsın. Buna ek olarak her hafta belirli bir zamanda derse katılmak zorunda değilsin. Genellikle dilediğin zaman izleyebileceğin ders videoları vardır.
  • Geleneksel öğretim materyallerinden kolayca sıkılıyor musun? Online ücretsiz İngilizce öğrenme imkanı tanıyan dersler bu sorunu çözer. Özellikle videolu ve sesli dersler, flaş kartlar, eğitici oyunlar gibi çeşitli eşsiz öğrenme araçları sunarlar.

Tekrar edecek olursak her ne zaman istersen bunlara erişebilirsin oysaki geleneksel bir sınıfta 7/24 öğrenme araçlarına erişim sağlayamazsın.

  • İngilizcedeki güçlü ve zayıf yanlarının neler olduğunu biliyor musun? Ele alacağımız sınıflar, dinleme, yazma, okuma, kelime, dil bilgisi veya anlama dahil olmak üzere belirli öğrenme hedeflerine özellikle odaklanırlar. İngilizcenin hangi yönlerine odaklanman gerektiğini zaten biliyorsan işe yarayacak şeyler bulacaksın.

Elbette bu kursların çoğu genel İngilizce öğrenme hedeflerine yoğunlaşıyorlar. Bir sonraki seviyeye geçmek istiyorsan ücretsiz online İngilizce öğrenebilirsin.

Online çalışma alışkanlığını edindikten ve İngilizcede ilerlediğini hissettikten sonra her gün çevrimiçi derslerine zaman ayırmak daha da kolay hale gelecek. Hatta online ücretsiz İngilizce öğrenmenin bağımlısı olduğunu fark edebilir ve bu derslerin ötesine geçmek de isteyebilirsin.

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

Böyle bir durumda göz atacağın ilk araç FluentU. Bu yenilikçi platform, ilk online İngilizce öğreniminin ötesinde seni otantik İngilizce konuşma, kelime ve kültür dünyasına götürecek.

FluentU, sana özel dil derslerine dönüştürülen film fragmanları, müzik videoları ve ilham verici konuşmalar gibi daha fazlasının olduğu gerçek dünyadan İngilizce videolar sunuyor. Her bir video tıklanabilir alt yazılar ile sunuluyor. İzlerken bir bağlam içerisinde tanımını ve telaffuzunu görmek için herhangi bir kelimeye sadece tıkla! Ayrıca FluentU, izlediklerinle ilgili olarak seni test etmek amacıyla her bir videodaki kelimelerden alıştırmalar ve flaş kartlar oluşturuyor.

Etkin bir şekilde dil becerilerini geliştirirken ana dili İngilizce olanların dili gerçekten  kullandığı şekliyle öğrenmek için müthiş bir yol. Ayrıca, yalnızca dizüstü bilgisayarını kullanarak öğrenmek zorunda değilsin. iOS veya Android mobil uygulamaları ile FleuntU’yu istediğin yere götür.

Online olarak erişebileceğin diğer harika İngilizce dersleri keşfetmeye hazır mısın?

Online Ücretsiz İngilizce Öğrenme Fırsatı Sunan İnanılmaz 9 Dijital Sınıf

OpenLearning Pratik İngilizce Kursu

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

Bu OpenLearning kursu, İngilizcenin en önemli ve hemen kullanabilecekleri yönlerini öğrenmek isteyen yeni başlayan ve orta düzey öğrenciler için mükemmel.

Gramer öğreneceksin fakat kurs, sana kuralları öğretmek amacıyla tasarlanmamış. Amaç, bu kuralları gerçek hayattaki İngilizce konuşmalarda uygulamanı sağlamak.

Gramer kavramlarını kolayca ezberlemen için alıştırmalar, multimedya oyunlar ve sınavlar kullanacaksın.

Bu kurs dokuz üniteye ayrılıyor ve sana kolaylık olması açısından ders notları da indirilebilir. Derse dilediğin zaman başlayabilir, kendi tempona göre ilerleyebilirsin ayrıca eski ve yeni binlerce öğrencinin yer aldığı online topluluğa katılabilirsin. Kursun sonunda, kursu bitirdiğine dair bir sertifika da alabileceksin. Ne kadar harika, değil mi?

Alison Temel İş ve Turizm İngilizcesi Diploması

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

Turizm ve iş için temel İngilizce becerilerini öğrenmen gerekiyorsa Alison’un online öğrenme platformundaki bu kurs denemen gerekenlerden biri. Kayıt olmadan önce İngilizce temel gramer kavramlarını anlayabiliyor olmalısın.

İngilizce olarak ticari veya bireysel bir telefon görüşmesinde nasıl cevap verilir gibi iş yerine özgü dil becerileri öğreneceksin. Otel resepsiyonunda çalışmak için gerekli olan kelimeler üzerinde de duruluyor.

Bu kurs, ilerleme sürecin için çevrimiçi bir değerlendirme ve bitirme sertifikası da sunuyor.

Her biri iş dünyasıyla ilgili İngilizce pratiği için ayrılmış 12 modül var. Bu kursun bitirilmesi yaklaşık 6 ila 10 saat arasında sürüyor.

USA Learn Başlangıç ve Orta Düzey İngilizce Kursları

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

Online ücretsiz İngilizce öğrenme amacıyla ders almak isteyen ileri düzey İngilizceye sahip öğrenciler için bu sitede pek fazla seçenek yokken yeni başlayanlar ve orta düzeyde olanlar için bu site kaçırılmayacak bir fırsat.

Göçmenlerin vatandaşlık mülakatlarına hazırlanmalarını amaçlayan kurslar dahil olmak üzere online ücretsiz İngilizce öğrenme fırsatı veren en faydalı ve gerçek dünyaya yönelik kurslar bu sitede yer alıyor. Derslerin tamamı etkinlik temelli, örneğin hikayedeki çeşitli kelimeleri ve ifadeleri tanımlamak gibi bir etkinlik yapmadan önce bir hikaye dinleyecek veya okuyacaksın.

Perfectly Spoken Ücretsiz Orta Düzey İngilizce Hazırlık Kursu

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

İngilizceyi ses kayıtları ve videolar ile öğrenmeyi tercih eden intermediate, orta düzey, bir öğrenci misin? Aradığın yegane kurs bu olabilir!

Kursta, her biri farklı konuları işleyen 40 ders videosu var. Odak noktası öncelikle dil bilgisi ve kelime dağarcığı. Kursun sonunda 2000 yeni kelime öğrenmiş olacaksın. Conditionals, şart cümleleri veya daha zor cümle yapıları gibi karmaşık gramer konularıyla da tanışacaksın.

İleride IELTS testine katılmayı düşünüyor musun? Bu kurs puanını 5’e çıkarmayı vadediyor.

Dil öğreniminde “beginner” (yeni başlayan) seviyesini yeni geçen orta düzey öğrenciler bu kursu denemeli. Seviyenin ne olduğundan tam olarak emin değilsen geri de olup olmadığın görmek için ilk birkaç dersi dene. Nasıl olsa ücretsiz!

ESOL Courses Orta Düzey İngilizce Kaynakları

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

Sıkıcı, özgün olmayan, tahmin edilebilir derslere bölünmüş İngilizce kurslarından bıktın mı? Çok şanslısın, ESOL Courses’da, normalde geleneksel bir İngilizce kursundan bekleyeceğin şeylerden oldukça uzak binlerce ders var.

Her bir ders, sağlıklı beslenmeden Nelson Mandela‘ya kadar çok özel bir konuya odaklanıyor. Bu dersleri takip ederken dinleme veya okuma gibi İngilizce becerilerini tek tek pratik yapacaksın.

Online ücretsiz İngilizce öğrenme fırsatı sunan bu sitede, deneyebileceğin bedava mini quizler ve etkinlikler de bulacaksın.

Oxford Online English Ücretsiz Ders Videoları

Oxford Online English, kullanımı ücretli olan birinci sınıf bir İngilizce öğretme hizmeti. Ancak web sitelerinde herkesin deneyebileceğin ücretsiz kurslar da var.

Pek çok içerik mevcut, çoğunlukla kısa ve öz ders videoları şeklinde. Her bir ders, kısaltmaların telaffuzundan en çok yapılan IELTS hatalarına, zor gelen İngilizce ünlü seslerin telaffuz edilmesine kadar belirli bir konuya odaklanıyor.

Her bir video, videonun yazılı metni, çeşitli alıştırmalar ve sınavlar ile birlikte sunuluyor.

BBC Learning English “İleri Düzeye Doğru” Kursu

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

İleri düzey İngilizce öğrenen biri olmak üzere misin? Tebrikler! Bunun kolay olmadığını biliyoruz.

Bu noktaya takılıp kaldıysan ve akıcılığını nasıl ilerleteceğini bilmiyorsan BBC English Learning’in bu kursu kesinlikle göz atmaya değer.

Seni en çok ilgilendiren konuları özenle seçebilir ve kendi tempona göre dersleri takip edebilirsin. Burada binlerce materyal var ─ “Ünite Seçiciyi Aç” ve çalışmak için 30 kurs ünitesinden seçim yap. Her bir ünite, oldukça işe yarar bir “Kelime Kaynakçası” ve “Dil Bilgisi Kaynakçası” ile sunuluyor.

Dersler, video temelli bu nedenle karmaşık yapı ve kavramları öğrenirken sıkılmayacaksın.

MOOCE’de Temel İngilizce Kursu

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

MOOCE’yi daha önce hiç duydun mu? Massive Open Online Courses (Kitlesel Açık Çevrimiçi Kurslar), aklına gelebilecek her konuyla ilgili katılımı ücretsiz olan herkese açık kurslardır. Online bir kursun esnekliğinin yanı sıra geleneksel bir sınıfın yapısını istiyorsan en iyi seçenek olacaktır.

MOOEC.com, MOOC’lerde İngilizce alanında uzmanlaşmıştır ve Temel İngilizce Kursu İngilizceye yeni başlayanlar için harika bir başlangıç noktası olacaktır.

Her bir ders sana sağlıklı bir öncelik anlayışı sunmak ve gerçek hayattaki bir sınıfı canlandırmak için zamanlanmıştır. İngilizce konuşulan bir yerde senin de karşılaşabileceğin  gerçek dünyada var olan temel etkileşimler üzerinde kullanışlı kelimeler ve basit gramer teknikleri ile duracak.

Talkenglish.com İngilizce Konuşma Temel Dersler

online-ucretsiz-ingilizce-ogrenme

Talkenglish.com, haklı olarak çok popüler bir ESL web sitesi! Çok iyi hazırlanmış kursların ve derslerin yanı sıra burada ücretsiz olarak kullanılabilecek tonlarca kaynak var. English Speaking Basics (İngilizce Konuşma Temelleri) kursları ile başlamanı tavsiye ediyoruz.

90 ders ve dinlenilecek 900 saatlik ses dosyası var. Her bir ders özel, temel bir İngilizce konu (“I feel like” ifadesi nasıl kullanılır gibi) üzerinde duruyor.

Dersler, ilerledikçe zorlaşan üç bölüme ayrılmış.

 

ESL yolculuğunu daha keyifli hale getirmeye hazır mısın? Bu kurslar gerçekten harika ve üzerinde uğraşıp durduğun bir konuyu veya beceriyi seçebilir ve sana en uygun olan kursa katılabilirsin. Online ücretsiz İngilizce öğrenme kaçırılmayacak bir fırsat. Bundan yararlanırken keyif alman dileğiyle sana kolay gelsin!


Em Casalena, eserleri yayınlanmış bir yazar, serbest yazar ve müzik yazarıdır. Müzikten filme, dile kadar birçok şey hakkında yazıyor.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close