ingilizce-oyunlar

Mükemmel İngilizce için Oyun Oyna: Hemen İndirebileceğin İngilizce Oyunlar

İngilizce öğrenmek sıkıcı mı geliyor?

Öyle olmamalı!

Bugün İngilizce pratik yapmana ve öğrenirken eğlenmene yardımcı olacak İngilizce oyunlar içeren bir liste paylaşacağız.

Oyunlar İngilizce pratik yapmaya ve hızla öğrenmeye teşvik etmenin harika bir yoludur. Dahası, her yerden oynayabileceğin için indirilebilir oyunlar İngilizce pratik yapmayı daha da kolaylaştırır.

Sana gramer bilgini geliştirmende, yeni sözcükler öğrenmende ve sözcükleri cümle içinde kullanma pratiği yapmanda yardımcı olacak en sevdiğimiz indirilebilir İngilizce oyunları göstereceğiz.

İngilizce öğrenmenin ne kadar eğlenceli olabileceğini görmeye hazırsan harika indirilebilir İngilizce oyunlar içeren listemiz için yazımızı okumaya devam et.

Oyunlar İngilizce Öğrenmeye Nasıl Yardımcı Olur?

Eğitsel oyunların dil öğrenimini artırdığı kanıtlanmıştır. Öğrenciler eğlenirken daha iyi öğrendikleri için okullar ve öğretmenler oyunları sınıf aktivitelerine dahil etmenin yeni yollarını buluyorlar.

Oyunlar aynı zamanda İngilizceye daha yakından bakma şansını da sunar. İlginç olmaları ve mücadele gerektirmeleri nedeniyle bir oyun oynarken, bir kitap okurken ya da ders anlatımını dinlerken olduğundan daha fazla odaklanırsın. Aynı zamanda, oyunlar eğlenceli oldukları için diğer dil öğrenme stratejilerinden daha kolay gelecektir.

İngilizce öğrenmenin püf noktalarından biri de sürekli pratik yapmaktır ve oyunlar da bunu yapmanın harika yolunu sunar! Bu indirilebilir İngilizce oyunlar seni kendilerine çekecek ve daha fazla oynamak için kendini tutamayacaksın. İngilizce oyunlar, boş zamanın olduğunda ve her yerde kendi başına ya da bir grup arkadaşınla pratik yapmanın harika bir yoludur.

Mükemmel İngilizce için Oyun Oyna: Hemen İndirebileceğin İngilizce Oyunlar

Gramer Öğrenimi için İndirilebilir İngilizce Oyunlar

Aşağıda bulacağın ilk oyun listesi, İngilizce cümle yapıları ya da belirli İngilizce gramer kurallarını kapsıyor, bu nedenle bu oyunlar aracılığıyla bol bol öğrenme fırsatı bulabilir ya da sorun yaşadığın İngilizce gramer kurallarını tekrarlama fırsatı bulabilirsin.

MES English

ingilizce-oyunlar

Bu web sitesi bilgisayarına indirebileceğin ve/veya elle doldurmak için yazdırabileceğin bir oyun listesi içeriyor. Bu oyunların kuralları açıkça belirtiliyor ve çok çeşitli konular işleniyor. Ayrıca kart oyunlarından kare bulmacalara birçok farklı oyun çeşidi sunuluyor. Hiçbir zaman canın sıkılmayacak!

Bu oyunların çoğu grup çalışmalarına yönelik olarak hazırlanmış, bu nedenle arkadaşlarınla birlikte İngilizce çalışıyorsan bu İngilizce oyunlar arasından bazılarını indirmeyi ve birlikte oynayarak eğlenmeyi unutma. Oyunların birçoğu kendi başına oynamak için de uygundur.

FluentU

ingilizce-oyunlar

FluentU, İngilizceyi anadil olarak konuşulduğu gibi öğrenmek için benzersiz bir seçenektir. FluentU özgün İngilizce videoları—film fragmanları, müzik videoları, ilham verici konuşmalar, vb.—kişiselleştirilmiş dil derslerine dönüştürüyor.

Başlamak için FluentU’nun sunduğu binden fazla videodan birini izleyebilirsin. Bu videoların türe ve öğrenme seviyesine (başlangıçtan ileri seviyeye) göre sınıflandırılmış olmaları nedeniyle sana uygun olanı bulmak çok kolay. İzlerken interaktif altyazılar bulacaksın. Anında tanımını görmek için herhangi bir sözcüğün üzerine tıkla!

Videoyu izledikten sonra sıra oyun oynamaya gelir! FluentU her video için eğlenceli testler, egzersizler ve görsel kelime kartları oluşturuyor. Çevrimdışı pratik yapmak için kelime kartlarını ve ses kaydı be deşifreleri indirebilirsin.

Video koleksiyonunun tamamına bilgisayarın ya da iOS veya Android uygulamaları ile göz atabilirsin.

English Grammar Quiz

ingilizce-oyunlar

Adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama sadece gramer testlerine odaklanıyor. Testler çözdükçe zorlaşıyor. Sanal para kazanabilir ve bunları farklı türden sorular “satın almak” için kullanabilirsin.

English Grammar Quiz’in en iyi yanı ise hangi testi seçtiğine bağlı olarak “zaman modu” ya da “sonsuz mod” arasında seçim yapabilecek olman. Zaman modu seni hızlı düşünerek pratik yapmaya zorlayacak, sonsuz mod ise her bir soruya odaklanarak ve öğrendiğin şeye dikkatini vererek yavaşça yanıtlamana imkan tanıyor.

Baştan sona gramere odaklanması nedeniyle bu site özellikle avantajlı. Testlerin tümü doğru cümleyi kurmak için doğru sözcüğü seçmeyi gerektiriyor ve böylece cümle kurarken kendine daha fazla güvenmeni sağlıyor.

İngilizce Sözcük Öğrenimi için İndirilebilir İngilizce Oyunlar

Bu indirilebilir İngilizce oyunlar yeni sözcükler öğrenmene yardımcı olmak için tekrarlama yöntemini kullanıyor. Bu oyunların çoğu sözcükleri o sözcüklerle ilgili resimleri kullanarak öğretmeye odaklanıyor. Türkçe çevirilerine bağlı kalmayacağın için bu, dil öğrenmenin harika bir yoludur ve görsel öğrenmeye yatkın kişiler için özellikle avantajlıdır.

Fun English by studycat

ingilizce-oyunlar

Fun English çocuklar için hazırlanmış interaktif bir oyun ama aynı zamanda İngilizce öğrenen yetişkinler için de oldukça faydalı. Oyunlar temalara ayrılmış böylece yardıma ihtiyaç duyduğun alanlara odaklanmak mümkün.

Fun English sözcüğün ne anlama geldiğini açıklamak için çok sayıda resim kullanıyor ve oyun oynarken sözcükleri hatırlamana yardımcı oluyor. İndirdikten sonra oyunun tamamını internet bağlantısı olmadan oynayabilirsin.

Duolingo

ingilizce-oyunlar

Duolingo çok sayıda sözcüğü hızla öğrenmenin harika bir yoludur. Öğrendiğin yeni dili anlamana yardımcı olmak için resim ve sözcük kombinasyonları kullanıyor ve seviyeleri tamamladıkça öğrendiğin sözcükleri tekrarlayarak bunların anlamlarını unutmamanı sağlıyor.

Duolingo’nun yeni sözcükler ezberlemek için ideal olmanın yanı sıra bu uygulama gramer bilgini geliştirmenin de harika bir yolu. Duolingo öğrendiğin yeni sözcükleri sıkça kullanılan cümleler ve söz öbekleri içinde kullanarak sana İngilizce gramer hakkında bir fikir vermiş oluyor.

Duolingo uygulamasını telefonuna indirebilir ve Duolingo Plus hesabı alarak internet bağlantısı olmadan oynayabileceğin dersler indirebilirsin.

Drops English

ingilizce-oyunlar

Bu da sözcükleri resimler ile birleştiren başka bir oyundur. Oynadıkça zorluk seviyesi de artar, yani bir sözcük öğrendiğinde Drops zorluk seviyesini biraz daha artırmak için daha fazla sözcük ekler.

Tekrarlar sayesinde yeni sözcükler öğrenmenin harika bir yolu haline geliyor ve uygulamanın kolay arayüzü kullanıcılara rahat ve eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Drops’u iOS veya Android cihazına yükleyebilir ve Wi-Fi bağlantısı olmadan oynayabilirsin.

Game Zone

ingilizce-oyunlar

Game Zone birçok oyundan oluşan bir koleksiyon sunuyor, böylece sözcük tanımlarını öğrenebilir ve bunları nasıl doğru şekilde kullanacağını anlayabilirsin. Bu oyunlar bilgisayara indirilmek üzere hazırlanmıştır ve sözcük arama ya da sözcük oluşturma oyunları gibi farklı türden oyunlar indirebilirsin.

Bunların yanı sıra belirli sözcük kategorilerini öğrenmekte yardıma ihtiyacın olursa çok çeşitli başlıklar içinden seçebileceğin ve bir konuya odaklanan oyunlar da bulunuyor.

Yeni Sözcüklerin Kullanımlarını Öğrenmek için İndirilebilir İngilizce Oyunlar

Yukarıdaki oyunları oynayarak çok sayıda sözcük öğrendikten sonra sıra bunlarla alıştırma yapmaya gelir. Bu oyunlar seni bildiğin sözcükleri kullanmaya teşvik edecek. Yeni sözcükler ezberlemek yerine zaten öğrenmiş olduğun sözcükleri kullanmaya odaklanacağın için bu oyunlar diğerlerine göre biraz daha fazla yaratıcılık ve pratik gerektiriyor.

Free Rice

ingilizce-oyunlar

Bu uygulama, popüler Free Rice web sitesinin indirilebilir bir sürümüdür. Free Rice eşanlamlı sözcükler kullanarak yeni sözcükler öğrenmene yardımcı oluyor. Önüne bir sözcük ve dört seçenek çıkarılıyor. Yapman gereken ise sorulan sözcüğe en çok benzeyen sözcüğü seçmek. Burada da bu oyunun zorluk seviyesi gittikçe yükseliyor.

Eğer bir soruya yanlış cevap verirsen uygulama sana doğrusunu gösterir ve daha sonra bunu öğrendiğinden emin olmak için soruyu tekrar sorar.

Bu uygulamanın en iyi yanlarından biri de oynarken ihtiyacı olan kullanıcılara pirinç (rice) bağışlayabilecek olmandır; ne kadar çok oynarsan o kadar fazla pirinç bağışlayabileceksin! Bu harika bir şirket ve yeri geldiğinde seni zorlayacak harika bir oyun.

eTabu

ingilizce-oyunlar

Bu oyunda bir listeden çok sayıda anahtar kelime kullanmaksızın (anahtar kelimeler genellikle eşanlamlılar ya da tanımlardır) belirli bir İngilizce sözcüğü tanımlamaya çalışacaksın. Bir sözcüğü ne kadar iyi bildiğini gerçek anlamda test ediyor ve bu sözcüğü yasak sözcükleri kullanmaksızın anlatmaya çalışmanı sağlayarak yaratıcılığı teşvik ediyor.

Bu indirilebilir Android oyunu, insanların bir sözcüğü tahmin etmelerine yardımcı olmak ile ilgili olduğu için arkadaşlarınla İngilizce çalışmak için ideal.

Word Connect

ingilizce-oyunlar

Bu oyun sana harflerden oluşan bir küme verecek ve seni bu harflerden sözcükler oluşturmaya davet edecek. Bu harfleri kullanarak olabildiğince fazla sözcük oluşturmalısın. Bu oyun kesinlikle seni zorlayacak ve öğrenmiş olduğun İngilizce sözcükler hakkında düşünmeni sağlayacak.

Ayrıca, sınırsız erişimin olduğu için doğru cevapları keşfettikçe oyun sana yeni sözcükler öğretebilir.

Alphabear

ingilizce-oyunlar

Bu oyunda da harflerden sözcükler oluşturmaya çalışacaksın. Bu oyunda her bir harfi kullanmak için birçok fırsat bulacaksın ve bir sözcük oluşturduktan sonra kullanabileceğin daha fazla harf gelecek. Bu tür oyunlar kullanıcıyı mümkün olduğunca fazla sözcük kullanmaya teşvik ediyor.

Daha uzun sözcükler kurduğun zaman daha fazla puan alıyorsun ve oynadıkça sana farklı puan kombinasyonları sunan “Alphabears” toplayabiliyorsun. Bu ayıcıklar oldukça şirin ve bu oyunda başarılı olmaya bir çeşit ödül katıyor.

Hızlı düşünmene ve mümkün olduğunca kısa bir sürede sözcükler oluşturmana yardımcı olan zamana karşı mod da dahil olmak üzere farklı oyun tarzları bulunuyor.

Bu oyunu telefonunda oynayabilir ya da bu oyunun gelişmiş sürümünü Steam üzerinden bilgisayarına indirebilirsin.

 

Dil öğrenme çalışmalarının sıkıcı bir noktaya geldiğini düşünüyorsan bu eğlenceli İngilizce oyunlar arasından seçimini yap ve oynarken öğren.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close