ingilizce-kelime-uygulamalari-android

İngilizce Kelime Uygulamaları Android Cihazında Kelime Ezberletiyor!

Duvara toslamış gibi hissediyorsun.

İngilizce bir cümlenin yarısı tamamlamak üzereydin.

Aniden daha belirgin bir kelimeye ihtiyacın olduğunu fark ettin.

Söylemek istediğin şeyi biliyordun. Ama bunu İngilizce olarak nasıl söyleyeceğini bir türlü bulamadın.

Dil öğrenen herkes bu sinir bozucu deneyimi yaşamıştır.

Bunun üstesinden gelmenin tek yolu istikrarlı İngilizce kelime pratiği.

Fakat Android bir cihazın varsa bunu daha kolay yapmanı sağlayacak inanılmaz bir araca sahipsin demektir.

İngilizce kelime uygulamaları Android‘de de mevcut ve bunlar özellikle sana yeni kelimeler öğretmek, yeni kelimeler ezberlemeni sağlamak, amacıyla tasarlanmış. Gün içerisinde herhangi bir boş anında ne zaman dilersen bu uygulamaları kullanabilirsin.

Yani, programına ek dersler eklemeden kelime dağarcığını önemli ölçüde geliştirebilirsin.

Hangi kelime uygulamasıyla ile başlayacağından emin değil misin? Hızlı bir şekilde İngilizce kelime hazineni artıracak sekiz en güvenilir ve en faydalı Android uygulamasından bahsedeceğiz ve bu uygulamalar, şu malum duvara toslama hissini, bir daha yaşamamanı sağlayacak.

İngilizce Kelime Uygulamaları Android Bir Cihaza Neden İndirilmeli?

  • İngilizce kelime uygulamaları, kelime dağarcığı açısından devasa sözlüklere sahip bu yüzden ezberlemen için sürekli yeni kelimeler olacak. İster yeni başlayan ister orta düzeyde veya ileri seviyede bir öğrenci ol, sırf kelime bankalarından dolayı bile bu uygulamaları bulundurmaya değer.
  • Bu tarz program ve uygulamalar İngilizce kelimeleri ezberlemene, kavramana ve telaffuz edebilmene yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bir başka ifadeyle bu yazılımlar sadece birer İngilizce sözlük değillerdir.

Farklı durumlarda yeni kelimeleri nasıl doğru bir şekilde kullanacağını tam olarak anlayacaksın.

  • İngilizce kelime uygulamaları Android bir cihaz yardımıyla istenilen her yere götürülebilir. Bu sayede hareket halindeyken sana uygun bir zamanda kelime pratiği yapabilirsin.

İngilizce Kelime Uygulamaları ile Ayaklı Sözlük Ol! En İyi 8 Android Uygulama

FluentU

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

Ders çalıştığını hissetmeden İngilizce kelimeleri öğrenmek ister misin? (Kim istemez ki?)

FleuntU, eğlenceli İngilizce videolar vasıtasıyla yeni kelimeleri sana doğal bir şekilde öğretiyor. Film fragmanları, müzik videoları, haberler, ilham verici konuşmalar ve daha fazlasının olduğu ana dili İngilizce olanların izlediği gerçek İngilizce videoları kastediyorum. Yalnızca bir video oynatıcı değil. Her bir video kişiselleştirilmiş dil öğrenme dersine dönüşüyor.

İlk olarak etkileşimli alt yazılar var. İzlerken hemen tanımı, gramer bilgileri ve akılda kalıcı bir resmi için etkileşimli alt yazılardaki herhangi bir kelimeye tıklayabilirsin. İzlemeyi bitirdiğinde FluentU, öğrendiğin yeni kelimeleri aklında tutmanı sağlamak için videoda geçen kelimelere yönelik flaş kartlar ve eğlenceli quizler sunuyor.

Ayrıca her bir video, kelime listeleri ve içeriklerin tam metinleri ile geliyor. Videolar, türe ve öğrenme seviyesine göre düzenlenmiş olduğundan işine yarayacak olanları kolayca bulabilirsin. Ek olarak FluentU, daha önce öğrenmiş olduklarına göre yeni videolar önerecek.

Ana dili İngilizce olanların gerçek hayatta dili kullandığı şekliyle öğrenmek için tamamen benzersiz bir yol. Android uygulaması dışında (bir iOS uygulaması da var)  evindeki bilgisayarında da FluentU’yu kullabilirsin.

VocApp İngilizce Bilgi Kartları

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

Flaş kartlar, kelime kartları ya da bilgi kartları, kelime ezberlemede gerçekten işe yaradıkları için hala popülerler.

VocApp’in bu küçük kelime kartı aracı her seviyedeki İngilizce öğrenen için mükemmel. Uygulama içerisinde tercih ettiğin zorluk seviyesini seçebilirsin.

Bu kelime kartı uygulaması, telaffuzdan örnek cümlelere, tanımlara kadar bir kelimeyi bütün yönleriyle öğretmek için daha karmaşık unsurları kullanması bakımından eşsizdir.

Daha kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamak için kendi flaş kartlarını dahi olabilirsin.

English Vocabulary Builder

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

Bu kelime dağarcığı oluşturma uygulaması her seviyeden İngilizce öğrenin sahip olması gereken bir program.

Arayüzü basit ve oldukça kullanıcı dostu. Bir kelime konusu (“Önemli Kelimeler” veya “Zıt Anlamlılar”) seçip bu özel kelime setini ne kadar iyi bildiğini görmek için kendini test et. Ardından yanlış bildiğin kelimeleri gözden geçirebilir ve daha sonra çalışmak için onları özel bir listeye kaydedebilirsin.

Oldukça basit bir uygulama ama kimi zaman basit daha iyidir! Her seviyeden öğrenen bu kullanışlı kelime dağarcığı oluşturma uygulamasını kullanabilir fakat uygulamanın sağladığı kelimelerden en çok yeni başlayanlar faydalanacak.

Test Your English Vocabulary

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

Eğer bir İngilizce yeterlilik sınavına hazırlanıyorsan ve daha karmaşık İngilizce kelimeleri öğrenmek istiyorsan bu uygulama senin için mükemmel.

Dünya çapında popüler olan İngilizce yeterlilik sınavları için ihtiyaç duyabileceğin binlerce kelime arasından arama yapabilirsin. Bu kelimeleri tanımlarıyla veya tanımları kelimelerle eşleştirerek bilgini sına. Biraz eğlenmek için kelime oyunları da oynayabilirsin.

Bu uygulama da oldukça kullanışlı çünkü kelimelerin Türkçe tanımlarını görmene olanak sağlıyor bu sayede yeni başlayanlar uygulamadan gerçekten faydalanabilirler.

TOEFL English Vocabulary Cards

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

Bu da bir başka kelime kartı uygulaması olsa da İngilizce konuşulan bir üniversiteye kayıt olmak amacıyla Test of English as a Foreign Language (TOEFL) sınavlarına çalışanlar için mükemmel.

TOEFL, İngilizce konuşulan bir ülkede eğitim almak isteyen öğrenciler için çok önemli ve bu uygulama, çalışma sürecinde gerçek bir hayat kurtarıcı olabilir. Profesyonel bir TOEFL eğitmeni tarafından seçilmiş yüzlerce kelimeye ulaşabilir ve dijital kelime kartları aracılığıyla anlamları üzerine kendini sınayabilirsin.

Orta ve ileri düzey öğrenciler için basit, doğru ve mükemmeldir.

Fortitude Vocabulary Builder

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

İnternet kotandan harcamak istemiyor musun? Üzülme, Fortitude İngilizce kelime uygulaması çevrimdışı çalışabiliyor.

Bu uygulamanın kelime bankası 1400’den fazla kelime içeriyor. Kesin ve basit tanımlar, gerçek dünyadan örnekler ile birlikte çok net sesli telaffuzlar kelimelere eşlik ediyor. Kelimeleri anlamana ve aklında tutmana yardımcı olacak resimler var bu yüzden yeni başlayanlar kelime dağarcıklarını güçlendirmek için bu uygulamayı kullanabilirler.

Başlangıç, orta ve ileri düzey seçeneklerinden birini seçebilir ve her bir seviyede ne kadar iyi olduğuna dair güncel bilgiler alabilirsin.

Hem sana kelimeleri çevrimdışı öğretecek hem de basit ve net tasarımları seviyorsan  İngilizce kelime uygulamaları arasında tam senlik.

English Vocabulary by Picture

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

Bir görsel öğrenen misin? Pek çok insan da öyle! Resimler aracılığıyla İngilizce kelimeleri öğrenebilirsin ve oCoder’in bu uygulaması bunu kesinlikle ispatlıyor.

Bu uygulama ile 100 konuya bölünmüş binlerce kelimeye erişebilirsin. Her bir kelimeye, net bir görsel ve sesli klip eşlik ediyor. Farklı kelimelere göz atabilir ve kendini sınamak için test özelliğini kullanabilirsin.

Ayrıca bu uygulama, İngilizce kelimelerin Türkçe anlamlarına bakabileceğin veya İngilizce Türkçe çeviri yapmanı sağlayan çeviri özelliğine de sahip. Farklı kelimelerle klavye ile yazma becerilerini de test edebilirsin. Bu uygulamada, gerçekten her seviyeden öğrencinin eğlenebileceği bir çok özellik var.

Galvanize Test Prep Ultimate Vocabulary Builder

ingilizce-kelime-uygulamalari-android

İngilizce kelime uygulamaları Android mağazasında çok fazla ancak bu uygulama en popüler  olanlardan biri. Tabii ki bunun da iyi bir nedeni var. İngilizce kelimeleri öğrenmek için harika oluşu bir yana tasarımı ve oyun benzeri özellikleri de onu bağımlısı olacağın bir uygulama haline getiriyor.

Tanımını doğru yapabildiğin her kelime için puan kazanıyorsun. Akıcılığını geliştirirken bu puanlarla daha fazla kelimenin kilidini açabilirsin. Mücadele tarafı gerçekten eğlenceli!

GRE‘ye (Kuzey Amerika’da lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilerin girdiği sınav) hazırlanıyorsan şanslısın. Bu uygulama, GRE’yi geçmek için gerekli olan farklı İngilizce kelimelerin ayrıntılarını ve küçük kullanım inceliklerini sana öğretecek.

Bu uygulama, orta ve ileri seviyedeki öğrencilere çok uygun fakat kendine meydan okumak isteyen yeni başlayanlar da kesinlikle denemeli.

 

İngilizce kelime hazineni geliştirmek için İngilizce bir sözlüğü karıştırmakla yetinmene gerek yok. Buradaki İngilizce kelime uygulamaları Android için tasarlanmış en iyi araçlar.


Em Casalena yayınlanmış bir yazar, serbest yazar ve müzik yazarıdır. Müzikten filme, dile kadar birçok şey hakkında yazıyor.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close