ingilizce-ogrenmek-icin-film

İngilizce Öğrenmek için Film Ziyafeti: Film İzleyerek İngilizce Öğren

Filmler tıpkı birer ziyafet gibidir.

Bir ziyafette olduğu gibi bir filmin de farklı bölümleri vardır.

Farklı yemeklerin yerine farklı sahneler karşına çıkar.

Elbette tadına bakamazsın. Ama farklı görüntü ve seslerin keyfini çıkarabilirsin.

Ve film izlemek tıpkı gerçek bir öğünün bedeni beslemesi gibi zihni besler.

Başkalarıyla bir ziyafette bir araya gelmek yeni arkadaşlar edinmenin harika bir yoludur.

Ve filmler de İngilizceyle dostluğunu güçlendirmenin belki de en iyi yoludur .

Eğer bu blogu takip ediyorsan film izlemenin dil öğrenenlere nasıl yardımcı olduğu hakkında çok sayıda yazımız olduğunu biliyorsun. Kısa filmlerden to klasiklere sana yardımcı olabilecek tüm en iyi filmlere değindik.

Şimdi de kiralayabileceğin ya da internet üzerinden izleyebileceğin yakın zamanımızın en popüler filmleri ile sinema bilgini güncellemenin zamanı.

Herkesin hakkında konuştuğu (ve belki de yıllar boyunca konuşacağı) önemli filmleri İngilizce dilinde takip etmek yeni sözcükler öğrenmende and popüler kültürü anlamanda sana yardımcı olacak.

Bu aynı zamanda filmler üzerine fikirlerini bir dil paylaşımı partneriyle çevrimiçi tartışmalarda paylaşabilmene imkan tanır ve böylece İngilizce iletişim becerilerini geliştirebilirsin.

O zaman yakın zamanımızın İngilizce filmleriyle bir ziyafete hazırlan!

İngilizce Öğrenmek için Film Ziyafeti: Film İzleyerek İngilizce Öğren

Elbette, her zaman yeni ve harika filmler yayınlanıyor! Aşağıda sıralanan filmler senin için harika bir başlangıç olacak, ama orijinal dili İngilizce olan filmler dünyasında yenilikleri takip etmeye devam etmek için FluentU üzerindeeki en yeni videoları seyret. FluentU gerçek dünyada yayınlanan videoları alıyor—film fragmanları ve filmler hakkındaki videolar gibi—ve bunları kişiselleştirilmiş dil derslerine dönüştürüyor. En iyisi ise iOS ve Android uygulamaları ile istediğin her zaman çalışabilecek olman.

İngilizce Öğrenmek için Film Ziyafetine Katıl

“Despicable Me 3”

Tür: Animasyon, macera, komedi

Açıklama: The Despicable Me serisi dünyanın en sevilen animasyon film serilerinden biri haline geldi. Filmin yardımcı karakterlerini oluşturan sarı minyonların artık kendi filmleri bile var.

Daha önceki filmlerde Gru dünyanın en büyük kötü adamı olarak başlamıştı. Serinin bu bölümünde ise Gru bir kişilik çatışması yaşıyor. Artık kim olduğunu bilemiyor.

Filmin başında artık kötü adamlara karşı bir ekip üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Ama işini başarılı yapamayınca bu ekipten kısa sürede atılıyor. Ve günlerden birinde, kötü adam olmayı amaçlayan ve Gru’dan bu konuda yardım isteyen gizemli ikiz kardeşi onu ziyarete geliyor.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Hikaye Gru hakkında olsa da filmin gerçek yıldızları, Gru’nun evlat edindiği üç kız çocuğu. En küçük kardeş olan Agnes dünyanın en sevimli karakterlerinden biri. Replikleri kısa ama oldukça komik. Bu da onu İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için iyi bir model yapıyor.

Genel anlamda film, gündelik Amerikan İngilizcesi öğrenmek için ideal. Ama yeni başlayanların bu üç kız kardeş ve konuşmalarına odaklanmaları en iyisi olacaktır çünkü diğer tüm karakterler İngilizce için standart olduğu söylenemeyecek aksanlara sahipler.

“Despicable Me 3” filmini Netflix üzerinden izleyebilirsin.

“The LEGO Batman Movie”

Tür: Animasyon, aksiyon, komedi

Açıklama: Bu film Batman’in hikayesine komik bir dokunuş katmaya çalışıyor. Dünyanın en iyi bilinen süper kahramanlarından biri olduğu için Batman’i duymuş olabilirsin. Bu filmde, baş düşmanı Joker ile bir mücadeleye giriyor.

Batman, Joker’i tek başına durduramayacağını görünce Gotham City’deki diğer kahramanlarla işbirliği yapıyor. Ayrıca, öksüz bir erkek çocuğunu kazara evlat edindiğini öğreniyor.

Batman yine her zamanki problemleri yaşıyor, ama bu defa ciddi değil komik görünüyor. Yalnızlık ile mücadele ediyor ve sorumluluklar ve ilişkiler hakkında birçok şey öğreniyor.

Tüm LEGO filmlerinde olduğu gibi bu filmin de tamamı LEGO bloklarıyla (çeşitli yapılar inşa etmek için kullanılan meşhur bir oyuncak) yapılmış gibi görünüyor. Bu da filme saçma bir görüntü katıyor ve onu daha da komik hale getiriyor.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Filmin genelinde gündelik İngilizce kullanılıyor. Ama Alfred gibi bazı karakterler her zaman resmi bir İngiliz aksanıyla konuşuyor.

Çizgi roman ve süper kahraman hayranları bu filme bayılacak. Filmde Superman ve Harley Quinn, Catwoman, Riddler ve hatta Harry Potter’dan Voldemort gibi süper kötüler yer alıyor.

Bu film aynı zamanda Amerikan mizahını da harika bir şekilde tanıtıyor. Diğer kültürlerden gelen dil öğrenenler espriler, hareketler ve olayların tamamen Amerikan olduğunu ve bazı ülkelerde bunların komik bile olmayabileceğini hemen fark edecekler. Yer verilen mizahın büyük bölümü beklenmeyen diyaloglar ve abartılmış hareketlerin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

“The LEGO Batman Movie” filmini HBO kanalından Amazon üzerinden izleyebilirsin.

“The Boss Baby”

Tür: Komedi, animasyon

Açıklama: Tim Templeton, mükemmel ailesinden isteyebileceği bütün sevgi ve ilgili gören 7 yaşında bir çocuktur. Ama bir gün ebeveynlerinin eve yeni bir bebek getirdiklerini keşfeder. Zaman içinde takım elbiseli tuhaf bebeğin onların tüm sevgisini çalmasıyla Tim ihmal edilir.

Daha sonra, iki kardeşim aralarındaki husumeti (aynı şey için rekabet etmeyi) bir kenara bırakarak ortak bir tehdide—yavru köpekler—karşı birlikte mücadele etmeleri gerekir. Bebek Tim’e yavru köpeklerin ilgiyi çocuklardan almak için yapmış oldukları planı anlatır. Çocukların ihmal edilmesini önlemek için komik ve sevimli bir maceraya girerler.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Bu film, gündelik İngilizce ile ofis jargonunun eşsiz bir karışımı niteliğinde. Bebek bir işletmenin yöneticisi gibi davrandığı için, “closers” (bir iş anlaşmasını tamamlayan kişiler) ve “power nap” (kişinin çalışmak için enerjisini toplamak amacıyla kısa süreyle uyuması) gibi terimler kullanılıyor. Aynı zamanda Tim ve bebeklerin geri kalanı çocuklara özgü temel İngilizce kullanıyorlar.

“The Boss Baby” filmini Netflix üzerinden izleyebilirsin.

“Beauty and the Beast”

Tür: Fantastik, masal

Açıklama: Bu film, Disney tarafından yeniden yorumlanan eski bir klasik. Harry Potter filmlerinde Hermione rolündeki performansıyla tanınan ünlü oyuncu Emma Watson baş rolde Belle karakterini canlandırıyor. Hikayede bir köyde yaşayan sıradan bir kızı oynuyor. Kızın babası bir canavar tarafından kaçırılıyor. Bu canavarın yaşadığı kaleye gidiyor ve babasını kurtarmak için burada kalmak zorunda kalıyor.

Gerçekte ise bu canavar, bir hayvan ya da “beast” olmak için lanetlenmiş bir prens. Sadece gerçek aşk onu tekrar insan formuna döndürebilir. Bu nedenle Belle’in onunla kalmasını ve sonunda da ona aşık olmasını istiyor.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Bu, nesilden nesile aktarılmış ve dünyanın her yerinde beğeni görmüş eski bir hikaye. İngiliz aksanının İngilizce konuşulan filmlerde eski zamanlarla bağdaştırılması nedeniyle karakterlerin çoğu İngiliz aksanıyla konuşuyor.

Bu film, Kraliyet İngilizcesi olarak da bilinen resmi İngiliz İngilizcesiyle tanımak için harika bir fırsat sunuyor. Köylü karakterlerin bazıları da sıklıkla Londralı işçi sınıfı tarafından kullanılan ve gündelik İngilizce olarak kabul edilen Cockney aksanıyla konuşuyor.

“Beauty and the Beast” filmini Netflix üzerinden izleyebilirsin.

“Wonder”

Tür: Aile dramı

Açıklama: Bir grup içerisinde dikkat çekmek her zaman zordur. Sıklıkla başkalarının tuhaf olduğumuzu düşünmemesi için farklılıklarımızı gizlemeye çalışırız. Yeni arkadaşlar edinmeye çalışırken kendimiz ve diğerleri arasında benzerlikler buluruz. Peki, farklı yönlerini gizleyemezsen ne olur? Bu film mümkün olan en dokunaklı şekilde bu sorunun yanıtını arıyor.

Bu, farklı bir yüz şekli ile doğmuş bir erkek çocuğu olan Auggie’nin hikayesi. Başkalarının onun yüzünü fark etmemeleri için genellikle bir kask takıyor. Ama ilk kez okula gittiği zaman bazen farklılıkların insanları birbirlerine yaklaştırabildiğini görüyor.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Bu film, öğrenciler ve aileleri arasındaki etkileşimlere odaklanıyor. Bu filmi izleyerek sınıf ortamında sıkça bulunan objelerin isimlerini öğrenebilir, tipik bir Amerikan okulunun nasıl olduğunu gözlemleyebilir ve burada insanların birbirleriyle nasıl konuştuklarını görebilirsin.

Filmde yetişkinler ve çocukların iletişim kurma şekilleri arasındaki farklılıkları bakalım görebilecek misin. Tonlama, kelime dağarcığı ve konuşma hızındaki farklılıklara dikkat et.

“Wonder” filmini Amazon ya da Google Play üzerinden kiralayabilirsin.

“The Son of Bigfoot”

Tür: Fantastik, animasyon

Açıklama: Adam, babasını bir bebekken kaybetmiş olan bir erkek çocuğudur. Büyüyünce okulda sadece birkaç arkadaşı olan yalnız bir genç oluyor. Okulda diğer çocuklar onunla uğraşsa da annesini endişelendirmemek için mutluymuş gibi yapıyor. Ama bir gün babasının yazdığı bir kenara gizlenmiş bir deste mektup buluyor. Babasının hayatta olduğunu ve ailesinin bu gerçeği ondan sakladığını öğreniyor.

Adam babasını görmek için yola çıkıyor ve babasının aslında Bigfoot (insan zekasına sahip olduğu düşünülen goril benzeri devasa bir canlı) olduğunu öğreniyor!

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Mit, dünyanın birçok yerindeki insanların inandığı bir söylentidir (rumor-bir kişiden diğerine geçen bilgi). Bigfoot (Koca ayak) da böyle bir mit ve gerçek hayatta pek çok kişi onu bulmaya çalışmıştır, bu film de gündelik sohbetlere konu olabilecek bir noktayı ele alıyor. Bu film aynı zamanda seni okullar, ormanlar ve hatta bilim tesisleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ortamda bir maceraya çıkarıyor.

Filmin başlarında öğrencilerin kullandığı gayriresmi ve sıklıkla kaba dili öğrenebilirsin. Ayrıca, okul müdürü gibi okul yetkililerinin “detention” (dersten sonra okulda kalma cezası) ve “suspended” (uzaklaştırma cezası almış) gibi özel sözcükler kullandıklarını da göreceksin. Çok sayıda pazarlama terimi ve bilimsel terimlerin kullanıldığı sahneler mevcut.

Bu film, yeni başlayanlar ile orta seviyede olan öğrenciler için idealdir.

“Son of Bigfoot” filmini Amazon, Google Play ya da YouTube Red üzerinden satın alabilirsin.

Orta Seviyedekiler için Filmler

“Thor: Ragnarok”

Tür: Süper kahraman, aksiyon, mitoloji

Açıklama: Özel efektleri, süper güçleri, dövüş sahnelerini ve havalı kostümleri seviyorsan bu film senin için harika. Süper kahraman filmlerine odaklanan Marvel tarafından prodüksiyonu yapılan filmlerin bir halkası niteliğinde. Bu film İskandinav mitolojisinde bir tanrı olan Thor üzerine odaklanıyor. Uzun bir aradan sonra doğduğu yere geri dönüyor ve babasının ölmüş olduğunu ve kız kardeşinin de şehirde hüküm sürmek üzere geliyor olduğunu öğrenir.

Hulk ve Doctor Strange gibi diğer ünlü süper kahramanların yardımıyla kız kardeşi Hela ile savaşması ve insanlarını kurtarması gerekiyor.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Diğer ünlü filmlerin aksine bu filmde bazı aktörler Yeni Zelanda aksanıyla (Kiwi aksanı olarak da bilinir) konuşuyor. Filmde, günümüz İngilizce konuşulan ülkelerinde ne tür bir mizahın popüler olduğunu anlamana yardımcı olacak birçok komik sahne bulunuyor.

Film sayesinde İskandinavya mitolojisini de biraz öğrenecek ve İngilizce konuşan kişilerle sohbet etmene yardımcı olabilecek popüler süper kahraman bilgisini edineceksin. Süper kahraman filmleri dünyada oldukça popüler ve görüşlerini ve reaksiyonlarını tartışmak için internette çok sayıda hayran grubu bulabilirsin.

“Thor: Ragnarok” filmini Amazon, Google Play ya da YouTube Red üzerinden izleyebilirsin.

“The Big Sick”

Tür: Komedi

Açıklama: Aşk beraberinde birçok problemi de getirir Bunlardan en yaygın olanı ise “kültür çatışmasıdır” (“culture clash”). İki kişinin romantik ilişkilerindeki anlaşmazlıkların başlıca kaynağı onların özgeçmişleri, yetiştirilme tarzları ve inançları olduğu zaman buna kütür çatışması denir. Bu film bu konuyu hem duyarlı hem de komik bir şekilde ele alıyor.

Kumail Nanjiani, ABD’li bir üniversite öğrencisi olan Emily Gardner’a aşık olan Pakistanlı bir komedyendir. Emily hastalandığı zaman Kumail onun ailesiyle beklenmedik bir bağ kurar.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Pakistan ve Amerikan kültürleri arasındaki farkları görmek İngilizce öğrenenler için son derece faydalı olabilir. Filmdeki Pakistan kökenli Amerikalılar göçmen oldukları için Amerikan kültürünü öğrendikleri bir maceraya atılıyorlar. Hem ailelerin konuşma şekilleri arasındaki farklılıklara dikkat edebilir hem de anadili İngilizce olanlarla ikinci dili İngilizce olan kişilerin ritim, tonlama, hız ve kelime dağarcığı arasındaki farkları gözlemleyebilirsin.

“The Big Sick” filmini Amazon Prime üzerinden izleyebilirsin.

“It”

Tür: Korku

Açıklama: Bu film, Stephen King’in aynı isimli tanınmış romanından adapte edilmiştir. Çocukların bilinmeyen güçler tarafından kaçırıldığı küçük bir kasaba hakkındadır. Yetişkinler kaçırılmaların nedenini bulmayı reddedince bir grup çocuk konuyu soruşturmaya karar verir. Buldukları şey ise hem korkunç hem de heyecan vericidir. Bu belki de palyaçoların canavar olarak betimlendiği ilk hikayelerden biridir.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Film özgün, günlük Amerikan İngilizcesi öğrenmek için oldukça harika. Çocuklar arasındaki diyaloglar sokakta karşılaşacağın normal bir konuşmanın kulağa nasıl geldiğini anlamana yardımcı olacak.

İşte bunun harika bir örneği:

“Sure I will not get into trouble, Bill?”
“Başımın derde girmeyeceğinden emin misin, Bill?”

“Don’t be a wu-wu-wuss. I’d come with you if I weren’t… dying.”
“Ko-ko-korkak olma. Eğer… ölüyor olmasaydın seninle gelirdim.”

“You’re not dying!”
“Ölmüyorsun ki!”

“You didn’t see the v-v-vomit coming out of my nose this morning?”
“Bu sabah burnumdan gelen k-k-kusmuğu görmedin mi?”

Düşününce, umarım sokakta gündelik olarak karşılaşacağın konuşmalar böyle olmaz! Ama yine de bu, Amerikan İngilizcesi konuşan çocukların birbirleriyle gerçekten nasıl konuşabileceklerinin iyi bir örneği. “Wuss” birisine zayıf ya da korkak (kaba ya da incitici bir şekilde) demek için kullanılan bir sözcük.

“It” filmini Amazon ya da Google Play üzerinden kiralayabilirsin.

“Wonder Woman”

Tür: Aksiyon, süper kahraman

Açıklama: Diana, kendilerini savaşçı olarak eğiten ve kadınlardan oluşan bir kabile olan Amazonların prensesidir. Dünyanın geri kalanıyla hiçbir ilişkisi olmayan ıssız bir adada büyümüştür.

Kumsalda bir pilot bulduğu ve pilot ona devam eden savaşı anlattığı zaman adadan ayrılmaya karar verir. Özel güçlerini kullanarak Wonder Woman haline gelir ve bu büyük savaşı durdurmak ister.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Birinci Dünya Savaşı, İngilizce konuşulan dünya için son derece önemli bir olaydı ve bu film o dönemde dünyanın nasıl bir yer olduğu hakkında sende bir izlenim bırakmaya çalışıyor.

Doğal olarak karakterler çok sayıda askeri terim kullanıyor—”no man’s land” (hiçbir millet tarafından işgal edilmemiş kara parçası) ya da “snipers” (keskin nişancı-insanları uzak mesafeden öldürmek için silah kullanan özel askerler) gibi.

“Wonder Woman” filmini HBO kanalından Amazon üzerinden izleyebilirsin.

İleri Seviyedekiler için Filmler

“Logan”

Tür: Aksiyon, süper kahraman

Açıklama: Annen ve baban süper kahraman olsaydı ne olurdu? Çoğumuz bunun heyecan verici bir şey olacağını düşünürüz’ Ama belki de süper kahramanlar düşündüğümüzden daha karmaşıktır.

“Logan” ile çok sevilen film karakterlerinden birinin bir baba rolünü oynamaya çalışmasını izliyoruz. X-men filmlerinden güçlü bir karakter olan Wolverine, Laura adlı müthiş bir savaşçı keşfeder. Annesi öldükten sonra Wolverine Laura’yı bir askeri gruptan korumaya söz verir. Laura’nın kendisiyle aynı güçlere sahip olduğunu keşfettiği zaman aralarında hem şefkatli hem de zorlu bir ilişki gelişir.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: “Logan”da karakterler arasındaki diyaloglar güçlü ama kısa. Bu diyalogların genellikle hızlı olması nedeniyle bu film ileri seviyedeki öğrenciler için idealdir.

Bunun dışında, Amerikan kültürü, coğrafya ve aksanlara filmde büyük yer verilmiş. Karakterler çizgi romanlar hakkında konuşuyor, ABD’nin çeşitli yerleri ve halka açık alanlarında geçen sahneler önemli sohbet konuları arasında.

“Logan” filmini HBO kanalından Amazon üzerinden izleyebilirsin.

“Get Out”

Tür: Psikolojik gerilim, korku

Açıklama: Amerikalı siyah bir fotoğrafçı olan Chris, Amerikalı beyaz bir kadın olan Rose ile düzenli bir ilişki içindedir. Rose, hafta sonunu ailesinin kır evinde geçirmek için Chris’i davet ettiğinde başına geleceklerden hiç haberi yoktur.

Bu bir psikolojik gerilim filmi, yani gizem, belirsizlik ve sürpriz unsurları bu filmin temelini oluşturuyor.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Bu filmde aileler ve sevgililer arasında bol miktarda gayriresmi ve samimi konuşma geçiyor. Aynı zamanda Afrika kökenli Amerikalı toplulukları ve standart Amerikan İngilizcesi olarak kabul edilen şey arasındaki farklılıkların da altı çiziliyor.

Kültürel düzeyde ise “Get Out” ABD’de süregelen ırkçılık sorununun yanı sıra ülkedeki ırkçılık tarihini ele alıyor.

Bu filmi HBO kanalından Amazon üzerinden izleyebilirsin.

“Split”

Tür: Psikolojik korku

Açıklama: Üç genç kız kaçırılmış ve zorla hücrelerde tutulmuştur. Ama bu suçu işleyen kişi aslında 23 farklı kişiliğe sahiptir. Bu eşsiz film, “kişilik bölünmesi” (“split personality”) olarak bilinen psikolojik rahatsızlığı işliyor.

Senaryo bu kişiliklerin birbirleriyle nasıl etkileşim içinde olduğu ve bunların bir diğer tarafından nasıl manipüle edilebileğini ele alıyor. Sonunda, gizli bir kişilik suçlunun zihnini ele geçiriyor ve onu durdurmak için herkesin birlikte çalışması gerekiyro.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Aynı aktörün 23 farklı kişinin rolünü kendi başına oynaması gerekmesi nedeniyle öğrenciler farklı cinsiyet ve yaş gruplarından kişilerin nasıl farklı konuşabileceklerini görme fırsatı buluyor. Tüm karakterler Amerikan İngilizcesi kullanıyor ama bunlar arasındaki büyük farklar İngilizcenin ne kadar da zengin bir dil olduğunu gözler önüne seriyor.

“Split” filmini Amazon üzerinden satın alabilirsin.

“Loving Vincent”

Tür: Animasyon, biyografi

Açıklama: Vincent van Gogh 20. yüzyılın en etkileyici ressamlarından biriydi. Hayatında büyük sorunlar vardı ve birçok defa akıl hastanesine (mental asylums-zihin hastalıkları için hastaneler) yatırılması gerekti.

Bu film onun son günlerini Armand’ın gözlerinden yakalamaya çalışmaktadır. Armand, Vincent ile samimi bir postacının oğludur. İntihar etmeden önce Vincent ona bir mektup vermiştir ve bu mektubun Vincent’ın kardeşi Theo’ya teslim edilmesi gerekir. Vincent öldükten sonra Armand’ın bu mektubu teslim etmesi gerekir. Bu, van Gogh’nun tablolarını taklit eden elle çizilmiş bir animasyondur. Film dünya çapında çok sayıda ödül almıştır ve türünün tek örneğidir.

Bu film neden İngilizce öğrenenler için ideal: Sanatsal dehasının yanı sıra bu film bazı başlıca İngiliz aksanları arasındaki farklılıkları göstermek için idealdir. Filmde görev alan çok sayıdaki karakter İngiliz, İskoç ve İrlanda aksanlarıyla konuşur.

Bu aksanları, bu listede yer alan diğer filmlerde konuşulan standart Amerikan aksanları ile karşılaştırmayı dene.

Bu film aynı zamanda “hay” (saman), “barn” (ahır) ve “field” (tarla) gibi kırsal kesimde sıklıkla bulunan nesnelere ilişkin kelime dağarcığını gözden geçirmek için ideal.

“Loving Vincent” filmini Hulu üzerinden izleyebilirsin.

 

İngilizce öğrenmek için film izlemenin anahtarı bir filmi en az iki defa izlemekten geçer. Bir filmi ilk defa izlerken yapılacak en iyi şey, rahatlamak ve kurguyu takip etmeye çalışmaktır.

Daha sonra filmin kısa bölümlerini tekrar izleyebilir ve karakterlerin kullandığı sözcükler, konuşma hızı ve aksanına odaklanabilirsin.

Bu önerilerle film izleyerek İngilizce öğren!


Dhritiman Ray bilim kurgu, şiir ve kurgusal olmayan düz yazı yazarıdır. Eğitim, psikoloji ve yaşam tarzı gibi konular üzerine uzmanlaşmıştır. Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close