en-iyi-İngilizce-ogrenme-uygulamalari

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamalarını Senin için Denedik: En İyi Puan Alan 6 Android Uygulaması

En iyi İngilizce öğrenme uygulamaları da dahil hemen her konuda öğrenme aracının avcunun içinde olması nasıl bir duygu?

Yalnızca bir Android cihaz ile, yemek pişirmeyi, kırık bir rafı onarmayı ve hatta akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı öğrenmek çok kolay!

Öğrenmeye hevesli olanlar için harika bir çağda yaşıyoruz.

Peki, her şey için “bir uygulama var” ise, sorun ne?

Sorun, bütün uygulamaların aynı derecede iyi olmaması.

Kendin için en doğru ve Android cihazın en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarını bulmaya çalışırken İngilizce öğrenmeye ayıracağın zamanın çok daha fazlasını kaybedebilirsin.

Şansına, bu işi senin yerine biz yaptık.

Google Play mağazasında Android işletim sistemli cihazlar için mevcut olan en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarını bulduk ve bizzat denedik. Değerlendirmelerimiz sana bu uygulamarın en iyi özelliklerini ve en çok hangi öğrenci tipine uygun olduklarını gösterecek —bu sayede karşılaştırma yapabilir, içlerinden en doğru uygulamayı seçebilir ve İngilizce öğrenmeye geri dönebilirsin!

İngilizce Öğrenmek için olan Android Uygulamalarının Yorum ve Değerlendirmelerine Güvenmeye Değer mi?

Kısa cevap: Kesinlikle Google Play mağazasında en iyi puan alan Android için İngilizce öğrenme uygulamaları üzerine yaptığımız değerlendirmeleri okumaya değer.

Google Play mağazasından indirebileceğin çok fazla ESL (ikinci dil olarak İngilizce öğrenme) uygulaması var ve bunların bir kısmı ya çok az puan ve değerlendirme almış ya da hiç almamış. Bu sorun olabilir, çünkü çoğu uygulama İngilizcenin yalnızca belirli alanlarına yoğunlaşır, bazıları ise dünyanın yalnızca belirli bölgelerde kullanıma açıktır veya sizin işine yaramayacak birtakım başka özellikleri vardır.

Android için en iyi İngilizce öğrenme uygulamaları konusundaki değerlendirmelerimize güvenerek bütün uygulamaları kendin indirip denemek zorunda kalmadan hangi uygulamanın senin ihtiyaçların için ideal olduğuna karar verebilir ve seçimini yapabilirsin. Zaten bütün uygulamaları tek tek yükleyip denemeye kimin vakti var ki? Buna harcayacağın zamanı İngilizce öğrenmeye ayırmalısın!

İngilizce öğrenenler için son derece kullanışlı ve faydalı bu Android uygulamaları üzerine yaptığımız değerlendirmelere mutlaka bir göz at!

En İyi İngilizce Öğrenme Uygulamalarını Senin için Denedik, Bak Bakalım Neler Bulduk: En İyi Puan Alan 6 Android Uygulaması

FluentU

en-iyi-İngilizce-ogrenme-uygulamalari

FluentU İngilizceyi  ana dili İngilizce olanların gerçek hayatta kullandıkları haliyle öğrenmek isteyen herkes için, her türden İngilizce öğrencisi için harika bir uygulama. FluentU film fragmanları, müzik klipleri, ilham verici konuşmalar gibi gerçek dünyaya ait daha pek çok videoyu alır ve kişiselleştirilmiş dil derslerine dönüştürerek sunar.

Her videonun interaktif (etkileşimli) altyazıları vardır. Altyazılarda bilmediğin herhangi bir kelimenin üzerine parmağınla dokunduğunda ya da tıkladığında anında kelimenin anlamını ve tanımını bağlam içerisinde görerek öğrenirsin. Aynı zamanda kelimenin okunuşunu da gayet açık ve net bir şekilde duyarsın ve öğrenme sürecin kelimeyi hatırlamana yardımcı olacak akılda kalıcı bir görselle ve örnek cümlelerle desteklenir.

İngilizce öğrenen ve kulağa doğal gelen dil becerilerini eğlenceli ve doğal bir şekilde edinmek isteyen her seviyeden öğrenci için bu uygulamanın harika olduğuna inanıyoruz. Üstelik bu uygulamadaki İngilizce yayınlar sayesinde İngilizce konuşulan ülkelerin kültürünü de en iyi şekilde öğrenirsin.

FluentU’yu ücretsiz deneyebilirsin. FluentU’daki videolar formatlarına göre (reklamlar, haberler, video blog’lar, vb.), konu ve seviyelerine (başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar) düzenlenmiştir. Ayrıca, FluentU her öğrenciye o güne dek öğrendiği şeyleri baz alarak yeni videolar önerir.

Ortak görüşümüz: Bu uygulama bizim uygulamamız olduğundan, elbette onu önereceğiz! FluentU çok çeşitli dil becerilerini geliştiren özgün, doğal ve eğlenceli bir dil öğrenme deneyimi isteyenler için özel olarak tasarlandı, yani herkes için ideal!

Duolingo

en-iyi-İngilizce-ogrenme-uygulamalari

Duolingo’yu hemen hemen herkes -ve herkesin annesi- duymuştur ve bunun sebebi de belli. Bu kullanışlı İngilizce öğrenme uygulaması dil öğrenmeyi boş zamanlarında yapabileceğin kolay ve gündelik bir iş haline getirme konusunda bir devrim yarattı.

Konu yeni bir yabancı dil öğrenmeye gelince hepimiz, “Buna hiç zamanım yok!” bahanesini duymuş ya da söylemişizdir. Duolingo İngilizce öğrenmeye dair bilgileri otobüste, öğle tatilinde, spor salonunda ve hemen her yerde çalışabileceğin 15 dakikalık mini derslere sığdırarak bu bahaneye meydan okuyor!

Uygulama ayrıca bu 15 dakikayı gün içerisinde bir yere sıkıştırmayı sana hatırlatmak için bildirimler de gönderiyor.

Duolingo’yu daha uzun süre de kullanabilir ve günde istediğin kadar ders alabilirsin. Bu İngilizce öğrenme uygulamasını kullanmak %100 ücretsiz, üstelik uygulama kullanıcı dostu ve her seviyeden İngilizce öğrenenlere hitap ediyor. Bu uygulamadan yeni İngilizce kelimeler öğrenebilirtelaffuzunu, yazma becerilerini ve temel dil bilgini geliştirebilirsin.

Ortak görüşümüz: Eğer İngilizceni hareket halindeyken geliştirmek istiyorsan, bu uygulamayı HEMEN indir.

Culture Alley’s Hello English

en-iyi-İngilizce-ogrenme-uygulamalari

Bu uygulama, Google Play mağazasında saklı bir cevher ve  Google’da 2018 için Editörün Seçimi.

Uygulamanın tanımına göre, Hello English sana şunları sunuyor:

  • İngilizce sözler, kelimeler ve gramer üzerine 475 farklı interaktif (etkileşimli) ders
  • 10,000 kelimelik bir sözlük
  • Günlük haberlere dayalı makale ve video formatında dersler
  • Okuma ve kelimeleri doğru yazma becerilerini destekleyen interaktif oyunlar
  • İngilizce öğretmenlerine erişim
  • Offline (çevrimdışı) erişim

Bu uygulamayı denedikten sonra, pek çok özelliğine ödeme yaptıktan sonra erişilebileceği bariz hale geliyor. Fakat Hello English’i kullanmak büyük ölçüde ücretsiz ve ücretsiz olarak faydalanılabilen özelikleri de oldukça kullanışlı. Uygulamanın tasarımı da temiz ve sade, gözü yormuyor ve kullanımı kolay; bu sayede bu uygulamayı denerken bir iki saatin geçtiğini fark etmedik bile.

Hangi seviyede olursan ol, bu uygulamadan fayda görebilirsin. Fakat bizce bu uygulama en çok başlangıç seviyesindekilere uyuyor çünkü uygulama 22 dilde mevcut olduğundan kendi ana dilinde de kullanabilirsin.

Ortak görüşümüz: Eğer başlangıç seviyesindeysen ve İngilizce öğrenme uygulamalarını kendi dilinde kullanma imkanın olmadığı için sıkıntı çekenlerdensen, bu uygulama senin için ideal. Hello English aynı zamanda İngilizcenin bütün dil özelliklerini ve becerilerini öğrenmeye başlamak için de harika bir uygulama.

Learn English Daily

en-iyi-İngilizce-ogrenme-uygulamalari

İngilizce öğrenmenin en iyi yolu, her gün pratik yapmaktır. Learn English Daily ile bunu kolaylıkla yapabilirsin.

Bu uygulamanın felsefesi gayet sade ve basit—her gün en az bir dersi tamamla. Biz bu uygulamayı denedik ve günlük programının içine bu günlük dersleri sığdırmanın gayet kolay olduğunu gördük. Fakat bu günlük dersler, ders bittiğinde her şeyi unutacağın kadar da hızlı ve kolay değil. Bu uygulamadaki dersler kısa, başlangıç seviyesindekiler için epey kolay ve hatta eğlenceli bile olabilir.

İngilizce telaffuzunu en iyi şekilde geliştirmek için ana dili İngilizce olanlar tarafından seslendirilen binlerce İngilizce sözü dinleyebilirsin.

Bunun yanı sıra, Learn English Daily ile aşağıdakilere de sahip olabilirsin:

  • Yaklaşık 100 adet yaygın İngilizce karşılıklı konuşmaya erişim (ses ve video)
  • İngilizceden en yaygın konuşulan dillere çeviri
  • Dersler arasında arama yapıp daha sonra öğrenmek için kaydedebilme özelliği

Learn English Daily de offline (çevrimdışı) erişim özelliği bulunan İngilizce öğrenme uygulamalarından olsa da, biz bu özellik konusunda bazı sıkıntılar yaşadık. Bu yüzden eğer düzgün ve sürekli bir internet bağlantın varsa bu uygulama kesinlikle denemeye değer. Kesinlikle tüm seviyelerden öğrenciler dinleme ve anlama becerilerinin pasını silmek için bu uygulamadan faydalanabilir, fakat bu uygulama daha çok başlangıç seviyesindeki öğrenciler için tasarlanmış gibi görünüyor.

Ortak görüşümüz: Eğer İngilizce kelime dağarcığını, dinleme, konuşma ve anlama becerilerini günlük olarak geliştirebileceğin %100 ücretsiz ve iyi bir uygulama arıyorsan, bu uygulama hoşuna gidecek. Bu, muhtemelen en çok başlangıç seviyesindekiler ve ortanın hemen altındaki bir seviyede İngilizce bilenler için faydalı olacak İngilizce öğrenme uygulamalarından biri.

Rosetta Stone

en-iyi-İngilizce-ogrenme-uygulamalari

Rosetta Stone, en eski yazılıma dayalı İngilizce öğrenim metodları arasında ve hala popüler olması da kesinlikle mantıklı. Başlangıç seviyesindeki, orta seviyedeki ve ileri seviyedeki İngilizce öğrencilerinin pratik bir şekilde İngilizce öğrenmesi konusunda gerçekten başarılı.

Burada en önemli olan, gerçek dünyada geçen konuşmalardır. Rosetta Stone İngilizceyi TruAccent konuşma tanıma teknolojisini kullanarak öğretir. Peki, bu nedir? Bu, sen İngilizce konuşurken konuşmanı analiz eden ve İngilizce telaffuzunu ve aksanını düzeltip geliştiren bir özellik.

Rosetta Stone daha doğrudan, ders benzeri bir İngilizce öğrenme uygulaması tercih edenler için de harikadır. Bu uygulama öğrencilerin mantıklı bir sırayla bir dizi dersi takip etmelerini sağlar.

Bu uygulamayı indirmek ücretsiz, fakat kullanmaya başlamak için bir Rosetta Stone üyeliğine ihtiyacın olacak (seçtiğin plana göre ayda aşağı yukarı 10$).

Ortak görüşümüz: Hiçbir şey klasiklerin yerini tutmaz. Rosetta Stone’un masaüstü versiyonu biraz daha kullanıcı dostu olsa da, Android uygulaması da kesinlikle kullanılabilir.

EWA: Learn English

en-iyi-İngilizce-ogrenme-uygulamalari

Cafcaflı uygulamaları kim sevmez? EWA’nın Learn English uygulamasının bu açıdan geri kalır yanı yok.

Bu İngilizce öğrenme uygulamasında İngilizce öğrenmek için çeşitli filmlerden, TV dizilerinden, kitaplardan ve başka popüler içeriklerden faydalanacaksın. Bu uygulama neredeyse bir oyun gibi yapılmış, çabucak bağımlılık yapıyor ve insanın kullandıkça kullanası geliyor.

Bu da abonelik istemeyen ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamalarından biri, çok az özelliği için uygulama içi satın alma isteniyor.

Bu uygulamayı denedikten sonra, içinde hakikaten epey fazla içerik olduğunu gördük, fakat bu içerikler daha çok “Alice’s Adventures in Wonderland” (“Alice Harikalar Diyarında”) ve “Moby Dick” gibi eski klasik kitaplar ve filmlerden oluşuyor. Daha modern eserler de var gibi, ama ne yazık ki bu içerikler ücretli. Yine de, yeni İngilizce kelimeler öğretirken kullanması epey eğlenceli olan en iyi İngilizce öğrenme uygulamalarından biri.

Ortak görüşümüz: Bu uygulama başlangıç seviyesindekiler için ideal, üstelik görsellik açısından da çocukların da İngilizce öğrenmesine yardımcı olabilecek kadar canlı. Eğer görsel olarak daha iyi öğrenen biriysen, dikkat süren de kısaysa, bu uygulama kesinlikle İngilizce öğrenmen için en iyi uygulama olacaktır.

 

Eminiz İngilizce öğrenmek için en iyi Android uygulamaları arasından seçtiğimiz bu uygulamalardan en az biri en sevdiğin yeni mobil öğrenme uygulamalarından olacak.


Em Casalena eserleri basılmış bir kitap yazarı, müzik üzerine köşe yazıları yazan ve serbest çalışan bir yazar. Müzikten filme ve dil konusuna kadar pek çok çeşitli konuda yazıyor.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close