mówić-po-angielsku

Wypróbuj 7 najlepszych aplikacji, które pomogą ci płynnie mówić po angielsku

Czy wiesz co znaczy angielskie słówko chatterbug? (gaduła, papla)

Tym mianem określa się osobę, która mogłaby mówić, mówić, mówić i tak bez końca…

Może jesteś taką gadułą w swoim ojczystym języku, ale gdy próbujesz mówić po angielsku, nagle wszystkie słówka uciekają ci na koniec języka?

A może jesteś z natury cichą osobą, ale chcesz mieć możliwość swobodnie porozmawiać z kimś po angielsku, kiedy przyjdzie ci na to ochota?

Mówienie w danym języku jest z reguły najtrudniejszym elementem do opanowania i angielski nie stanowi w tej kwestii wyjątku.

Dla wielu osób problem stanowi to, że nie mają kontaktu z native speakerami, z którymi mogliby ćwiczyć angielskie konwersacje.

Cóż, już wkrótce zapomnisz o tym problemie.

Wystarczy, że jesteś szczęśliwym posiadaczem smarfona, a będziesz mieć możliwość przetestować jedną z tych fantastycznych aplikacji, które pomogą ci płynnie mówić po angielsku. W krótkim czasie poprawisz swoją wymowę i umiejętność konwersacji, niezależnie od tego gdzie się w danym momencie znajdujesz.

Zanim zdążysz się zorientować, staniesz się gadułą również po angielsku!

Czy na prawdę można nauczyć się mówić po angielsku dzięki aplikacji?

Oczywiście, rozmowy twarzą w twarz z partnerem to doskonała metoda, aby nauczyć się płynnie mówić po angielsku. Ale to nie znaczy, że jesteś na straconej pozycji, jeśli w danym momencie nie masz takiej możliwości! Teraz możesz ćwiczyć samodzielnie dzięki skutecznemu i wygodnemu narzędziu, jakim są aplikacje mobilne do nauki języka. Oto kilka ich największych zalet:

  • Nie musisz się bać popełniania błędów. Wiele osób odczuwa ogromną tremę mówiąc po angielsku przed innymi ludźmi. Korzystając z aplikacji, wystarczy ci zestaw słuchawkowy i trochę wolnego czasu, aby w zaciszu własnego domu ćwiczyć mówienie po angielsku, bez obaw, że ktoś wytknie ci błędy.
  • Masz możliwość ćwiczenia aktywnego słownictwa, a nie tylko pasywnego. Wiemy o czym w tej chwili myślisz. To istnieją dwa rodzaje słownictwa, których muszę się nauczyć?? Bez obaw. Słownictwo aktywne odnosi się do słów, które znasz i wykorzystujesz w praktyce, bez szczególnego zastanawiania się nad nim. Natomiast słownictwo pasywne to słowa, które rozumiesz, gdy je widzisz bądź słyszysz, ale nie umiesz ich zastosować w praktyce.

Aby płynnie mówić po angielsku, musisz jak najbardziej poszerzyć swoje słownictwo. Aplikacje do ćwiczenia mowy ci w tym pomogą, ponieważ zmuszą cię do nieustannego powtarzania i używania nowo poznanych słów.

  • Masz wiele okazji do dodatkowej nauki. Aplikacje to bardzo elastyczne narzędzie do nauki, które daje ci możliwość sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności na różne sposoby.

Możesz na przykład powtarzać na głos nagrania, które słyszysz w aplikacji. Później spróbuj użyć tych samych słów przy jakiejś innej okazji, aby sprawdzić czy faktycznie umiesz je zastosować w kontekście. Możesz także zapisywać skomplikowane słowa i później do nich wracać.

7 najlepszych aplikacji, które pomogą ci mówić po angielsku jak native speaker

Zrobiliśmy małe rozeznanie i teraz przedstawiamy ci listę, naszym zdaniem najlepszych aplikacji do nauki angielskiego, które koncentrują się na poprawieniu twojej umiejętności konwersacji.

FluentU

mówić-po-angielsku-FluentUFluentU to jedna z najlepszych aplikacji, która pozwoli ci mówić po angielsku jak native speaker. FluentU dostarcza autentyczne materiały wideo po angielsku, takie jak trailery filmowe, teledyski, czy inspirujące wystąpienia, które specjalnie dla ciebie stają się indywidualną lekcja angielskiego.

Każde wideo zaopatrzone jest w interaktywne napisy. Wystarczy kliknąć w dowolne słowo, aby natychmiast uzyskać jego słownikową definicję i prawidłową wymowę. Film automatycznie się zatrzymuje, co znacznie ułatwia ćwiczenie mówienia. Możesz powtarzać na głos wybrane słowo, lub całe zdanie, starając się jak najlepiej naśladować natywną wymowę.

Masz do dyspozycji także funkcję “repeat”, dzięki której możesz w kółko przesłuchiwać dane zdanie, aż w pełni go nie opanujesz.

Gdy już obejrzysz film, możesz przystąpić do zabawnych quizów i ćwiczeń, które pomogą ci utrwalić nauczony materiał.

Treści są uporządkowane według poziomu trudności, więc bez problemu znajdziesz coś dla siebie. FluentU zasugeruje ci także inne filmiki, na podstawie nauczonego dotychczas materiału. Pobierz aplikację mobliną FluentU z AppStore lub Google Play i ucz się angielskiego w dowolnym miejscu i czasie.

SpeakingPal

mówić-po-angielsku-SpeakingPalSpeakingPal to jedna z najłatwiejszych w obsłudze aplikacji do nauki angielskiego, a w dodatku darmowa!

Lekcje rozpoczynają się od nagrania filmowego osoby, która do ciebie mówi. Przez cały czas możesz śledzić na ekranie tekst wypowiedzi. Następnie, pod napisami pojawi się treść odpowiedzi, którą ty musisz udzielić do telefonu.

W kolejnym kroku aplikacja oceni twoją wymowę. Otrzymasz informację, czy zdanie zostało wypowiedziane poprawnie i wyraźnie, oraz które słowa sprawiły ci największy problem. Dialogi skupiają się na tematach z życia codziennego i sytuacjach, których możesz doświadczyć każdego dnia.

Jest to świetna opcja dla początkujących, dzięki której nauczysz się mówić po angielsku z dużo większą swobodą.

English Talk

mówić-po-angielsku-audioconversationEnglish Talk ma bardzo praktyczne podejście do nauki języka. Dzięki tej aplikacji będziesz mieć możliwość porozmawiać z prawdziwym ludźmi w specjalnie przygotowanych chatroomach, co pozwoli ci znacznie poprawić umiejętność konwersacji.

Bez problemu znajdziesz partnera do rozmowy, z którym możesz ćwiczyć. Korzystaj z tej aplikacji, a słuchanie i mówienie na egzaminie TOEFL, nie będą stanowiły dla ciebie najmniejszego problemu.

Aby zachować twoją anonimowość, aplikacja udostępnia jedynie rozmowy audio. Jeśli obawiasz się, że rozmowy nie będą na wystarczająco wysokim poziomie, możesz wziąć udział w otwartych debatach i dyskusjach na żywo. Dostępne są także zajęcia z gramatyki i słownictwa, gdzie możesz sprawdzić swoją wiedzę.

Dzięki tej aplikacji możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – ćwiczyć angielski i nawiązać nowe znajomości!

Speaklar

mówić-po-angielsku-liveaudiotalk

To kolejna bardzo wygodna aplikacja do ćwiczenia mówienia na żywo z partnerem do konwersacji. Możesz umówić się z kimś na wideo rozmowę, a w ramach dodatkowej nauki, masz do dyspozycji opcję wiadomości tekstowych do ćwiczenia pisania i materiały filmowe, dzięki którym popracujesz nad umiejętnością słuchania ze zrozumieniem.

Inną fajną opcją jest możliwość wyboru partnera do rozmowy na podstawie jego poziomu językowego, w tym także zweryfikowanych native speakerów.

Ćwicząc swój angielski, możesz zachować pełną anonimowość. Speaklar posiada także możliwość zgłoszenia administratorom, jeśli twój partner do rozmowy w jakikolwiek sposób sprawi, że poczujesz się niekomfortowo.

VOA Learning English

Mimo że ta aplikacja została zaprojektowana do ćwiczenia słuchania ze zrozumieniem, doskonale posłuży także jako narzędzie do doskonalenia umiejętności mówienia po angielsku.

VOA Learning English zawiera opowiadania, wiadomości ze świata i inne nagrania przystosowane dla osób uczących się angielskiego. Słownictwo, które jest tu wykorzystane, jest łatwe, a lektorzy mówią wolno i wyraźnie, tak aby wszystko było dla ciebie zrozumiałe.

Aplikacja posiada dwie praktyczne funkcje przydatne przy ćwiczeniu mówienia: możesz dostosować szybkość nagrania i wielokrotnie przewijać niezrozumiałe kwestie. Korzystaj z tych udogodnień, aby dokładnie wsłuchać się w nagranie i jak najwierniej powtórzyć to, co usłyszysz.

Tematy pojawiające się w aplikacji to biznes, wiadomości ze świata, historia, środowisko i o wiele więcej. Nie tylko poprawisz swój angielski, ale także dowiesz się co się aktualnie dzieje w USA.

TalkEnglish Speaking Practice (Android, iOS)

mówić-po-angielsku-talk

Jeśli lubisz rozwiązywać testy i quizy, to musisz wypróbować tę aplikację, która dostarczy ci ponad 200 interaktywnych lekcji.

Zawiera ona ćwiczenia na słuchanie ze zrozumieniem, a także posiada opcję nagrywania, dzięki której możesz dokładnie śledzić swoje postępy. Możesz nagrać swój głos podczas czytania podanego dialogu.

Będziesz mówić po angielsku lepiej niż kiedykolwiek! Możesz wybierać pomiędzy różnymi kategoriami i po zakończonej lekcji podejść do quizu sprawdzającego. Takie testy to świetny sposób, by przekonać się, ile tak naprawdę zostało ci w głowie po każdej lekcji.

Supiki

english-speaking

Dzięki aplikacji Supiki możesz prowadzić rozmowy po angielsku kiedy tylko zechcesz, bez konieczności rozmawiania z nieznajomymi. Zamiast tego, będziesz rozmawiać z samą aplikacją!

Program zaproponuje ci temat i gdy tylko będziesz mieć ochotę, możecie zacząć konwersację na wybrany temat. Supiki posiada fantastyczną funkcję słuchania tego co mówisz i zadawania ci pytań nawiązujących do twojej wypowiedzi. W pewnym momencie zapomnisz, że tak na prawdę rozmawiasz z maszyną.

Do dyspozycji masz także łatwe do zrozumienia filmy animowane, śledzące historie różnych bohaterów, dzięki którym przy okazji poznasz sporo nowego słownictwa.

 

Droga do tego, aby płynnie mówić po angielsku, wcale nie musi być długa i kamienista. Dzięki tym pomocnym aplikacjom do nauki, będziesz mówić jak native speaker zanim się obejrzysz!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close