lekcje-angielskiego-online

Lekcje angielskiego online dla zaawansowanych – gdzie i jak je znaleźć

Czy uważasz, że język angielski masz już w małym palcu?

Jeśli twój angielski jest na wysokim poziomie to wspaniale. Ale na szycie możesz poczuć się samotnie.

W internecie możesz znaleźć całe mnóstwo materiałów i lekcji angielskiego online dla początkujących i średnio zaawansowanych, ale co z osobami takimi jak ty, które są na znacznie wyższym poziomie językowym?

Przyjrzyjmy się, gdzie można znaleźć lekcje angielskiego online dla zaawansowanych, aby nawet osoby biegle posługujące się angielskim, mogły być na bieżąco i miały możliwości rozwoju.

Jak rozpoznać, że możesz już zacząć lekcje angielskiego online dla zaawansowanych?

Powiedzmy, że angielski idzie ci świetnie. Ale czy na pewno masz wszystko, czego ci potrzeba, by rozpocząć lekcje angielskiego online na wyższym poziomie? Zanim zaczniesz rozglądać się za nowymi możliwościami, warto się najpierw co do tego upewnić.

Jak zdefiniować zaawansowany angielski?

Czasem może być trudno sprecyzować, co tak naprawdę oznacza zaawansowany poziom. Jak dobrze posługuje się angielskim zaawansowany uczeń?

Zastanawiasz się, czy nie byłoby prościej, gdyby istniał gdzieś po prostu dokładny opis każdego poziomu, który pomógłby ci określić, gdzie dokładnie przynależysz?

I wiesz co? Taka możliwość istnieje! Tak naprawdę jest kilka miejsc, w których możesz sprawdzić swój poziom językowy.

Zawsze na pierwszym miejscu polecamy skorzystać ze strony Common European Framework of Reference for Languages (CEFR). CEFR pozwala określić umiejętność posługiwania się dowolnym językiem obcym, w tym oczywiście i angielskim.

Opisy poziomów CEFR są powszechnie dostępne. Sprawdź stronę CEFR na Wikipedii i porównaj swoją znajomość języka z opisami zawartymi w zamieszczonej tam, przejrzystej i czytelnej tabeli.

Testy językowe online

Testy sprawdzające znajomość języka online, to doskonała metoda sprawdzenia, czy twój poziom angielskiego można uznać za zaawansowany. W internecie istnieje bardzo wiele stron, na których możesz przystąpić do takiego testu.

 • Strony internetowe organizacji wydających certyfikaty z języka angielskiego to oczywisty wybór. International English Testing System (IELTS) oferuje darmowe zestawy pytań do pobrania z ich strony. Podobne materiały możesz znaleźć na stronie Test of English as a Foreign Language (TOEFL).
 • Oczywiście portale do nauki angielskiego również mają swoje własne testy sprawdzające. Jest ich jednak stanowczo zbyt wiele, by je tu wszystkie wymienić. Ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę“English language test online”, by otrzymać całe mnóstwo rezultatów.

Jeśli otrzymasz dobry rezultat na którymkolwiek z powyższych testów, możesz śmiało rozpocząć lekcje angielskiego online dla zaawansowanych.

Gdzie znaleźć lekcje angielskiego online dla zaawansowanych?

1. Zorganizowane kursy językowe

Długoterminowe programy nauki indywidualnej

W niektórych przypadkach, jeśli twój angielski jest na naprawdę wysokim poziomie, możesz wcale nie potrzebować nauczyciela.

Niektóre strony internetowe oferują całe serie lekcji angielskiego – prawdziwy wirtualny kurs językowy. Takie kursy potrafią być bardzo wymagające. Przygotowywane są one z myślą o poważnych uczniach, którzy potrzebują lekcji na bardziej zaawansowanym poziomie. Aby przystąpić do jednego z takich kursów, z reguły musisz się zarejestrować na danym portalu i stworzyć swój login.

Jednym ze świetnych sposobów, aby pobierać zaawansowane lekcje angielskiego, bez konieczności zatrudniania prywatnego nauczyciela jest Magoosh.

Magoosh Englishlekcje-angielskiego-online-dla-zaawansowanych-magoosh oferuje 90 darmowych, profesjonalnych materiałów filmowych, skupiających się na angielskiej gramatyce. Do dyspozycji masz także fiszki i pomocne listy ze słownictwem. Aplikacja analizuje twoje odpowiedzi i pomaga ci skoncentrować się na słowach, z którymi masz największy problem.

Inną doskonałą opcją jest FluentU. Aplikacja daje dostęp do programu nauczania, na którym skorzystają nie tylko osoby zaczynające przygodę z angielskim, ale także uczniowie, którzy chcę poszerzać swoje horyzonty i są gotowi na lekcje angielskiego online dla zaawansowanych. FluentU zostało zaprojektowane tak, by każdy użytkownik poczuł się komfortowo, używając na co dzień języka angielskiego. Pozwala to osiągnąć, dzięki połączeniu  korzyści wynikających z całkowitego zanurzenia się w języku, z autentycznymi angielskimi materiałami filmowymi i interaktywnymi napisami. Z programu można korzystać za pośrednictwm komputera, lub dzięki aplikacji mobilnej dostęnej dla systemów iOS i Android.

Rozejrzyj się więc po internecie i znajdź lekcje angielskiego online, które pomogą ci udoskonalić, twoją już płynną znajomość języka.

Masowe Otwarte kursy online (MOOC – Massive Open Online Courses)

Ustaliliśmy już, że nauczyciel angielskiego nie zawsze jest niezbędny. Ale czasem to właśnie dobry korepetytor może być tym, czego potrzebujesz, by wznieść się na kolejny poziom językowy.

Jeśli wszystkim czego potrzebujesz są drobne wskazówki od profesjonalisty, możesz skorzystać z masowych otwartych kursów online (MOOC).

MOOC z reguły są bezpłatne. Nie ma także ograniczeń co do ilości osób, uczestniczących w zajęciach (hmm, może dlatego te kursy nazywają się “masowe” i “otwarte”?). W tym artykule możesz zobaczyć ogólne zestawienie stron, które oferują taką opcję. Jak zobaczysz, istnieje bardzo wiele masowych otwartych kursów online dla języka angielskiego. Poniżej przedstawiamy jeszcze kilka dodatkowych opcji, na które warto zwrócić uwagę.

 • Coursera to platforma, która daje ci możliwość uczenia się w twoim własnym tempie. Możesz uczestniczyć w zajęciach w terminie, w którym się odbywają, lub po prostu przejrzeć materiały już po ich zakończeniu. Każdy kurs posiada filmiki instruktażowe z dołączonymi quizami i ćwiczeniami, które pozwolą ci się upewnić, że lekcja była dla ciebie zrozumiała.
 • FutureLearn to innowacyjna platforma oferująca kursy angielskiego na skalę globalną. Kursy odbywają się w dwutygodniowych blokach, a każdy tydzień zawiera poszczególne kroki według planu kursu. Bierzesz udział w zajęciach oglądając materiały wideo, czytając artykuły i słuchając nagrań.  W międzyczasie, będziesz także rozwiązywać testy, które na bieżąco będą sprawdzać twoją wiedzę.
 • Udemy to internetowa platforma edukacyjna, która posiada bazę ponad 45 000 kursów, prowadzonych przez ekspertów w danych dziedzinach i profesjonalnych wykładowców. Nie wszystkie szkolenia są darmowe, ale to co mają do zaoferowania sprawia, że każda wydana złotówka to wspaniała inwestycja na przyszłość. Udemy udostępnia nagrania z wykładów, skrypty i testy, które pomogą Ci w nauce. Możesz posłuchać wykładu, przeczytać notatki, a na koniec rozwiązać test, aby sprawdzić czy wszystko jest dla ciebie jasne. Przede wszystkim jednak, masz możliwość nauki w takim tempie, jakie ci odpowiada.

Poniżej możesz zobaczyć kilka propozycji kursów, które wybraliśmy specjalnie dla ciebie:

 • Speak English Professionally to zaawansowany kurs języka angielskiego w biznesie, który jest przeznaczony dla osób na wysokim poziomie językowym, którym angielski jest potrzebny w pracy. (Coursera)
 • Exploring English: Shakespeare pozwoli ci odkryć tajniki języka angielskiego poprzez dzieła Shakespeare’a. Według niektórych językoznawców, to właśnie on jest twórcą współczesnego języka angielskiego. (FutureLearn)
 • Advanced English Grammar to idealny kurs dla tych, którzy są na dobrym poziomie angielskiego, ale chcą doprowadzić znajomość gramatyki do perfekcji. (Udemy)

Jeśli żaden z tych kursów cię nie przekonał, kontynuuj poszukiwania.  Wybór w sieci jest tak ogromny, że na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Tradycyjne lekcje angielskiego online dla zaawansowanych uczniów

Jeśli potrzebujesz bardziej bezpośredniego kontaktu i indywidualnych wskazówek, zawsze możesz zdecydować się na bardziej tradycyjne lekcje angielskiego online. Strony takie jak Open English czy Lingoda oferują zajęcia, w których będziesz mieć możliwość wejścia w interakcję zarówno z nauczycielem,  jak i z innymi uczestnikami kursu.

Kursy angielskiego online stają się także coraz bardziej popularne wśród amerykańskich uniwersytetów. W dzisiejszych czasach możesz uczęszczać na zajęcia na najlepszych amerykańskich uczelniach, nie wychodząc z zacisza własnego domu.

Możesz zapisać się na zaawansowany kurs angielskiego na takich uczelniach jak  Georgia Tech czy Arizona State University. W przyszłości można oczekiwać, że coraz więcej szkół wyższych w USA poszerzy swoją ofertę o ten rodzaj kursów angielskiego na odległość.

2. Znajdź korepetytora

Innym świetnym sposobem, aby nie wypaść z gry, jest znalezienie korepetytora. Otrzymasz nie tylko lekcje dostosowane wyłącznie do ciebie, ale także będziesz mieć pod ręką najlepsze źródło informacji, gdy pojawi się jakiekolwiek pytanie czy wątpliwość.

Istnieją niezliczone strony internetowe, na których możesz znaleźć korepetytora, który będzie najbardziej ci odpowiadał.

Większość tych stron jest międzynarodowa. Osoby uczące się angielskiego z całego świata mogą skorzystać z takich portali jak ESL Gold, ESL Tutor, czy Myngle, które pomogą w znalezieniu idealnego korepetytora. Możesz zajrzeć na naszą listę 14 najlepszych stron, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Istnieją także strony przeznaczone dla uczniów z konkretnych krajów i tak na przykład Moxon English skierowany jest do osób, posługujących się językiem włoskim, a TutorABC działa na rynku chińskim.

Kiedy już wybierzesz dla siebie korepetytora, pamiętaj, aby bardzo jasno określić, jakie są twoje oczekiwania i potrzeby. Ty znasz już angielski i nie chcesz tracić czasu na przerabianie materiału, który od dawna masz już w małym palcu!

3. Strony internetowe do udostępniania video

W swojej misji, aby znaleźć zaawansowane lekcje angielskiego online, pamiętaj, aby nie przegapić portali udostępniających wideo, takich jak Vimeo, Dailymotion czy YouTube.

Możesz znaleźć na nich mnóstwo ciekawych materiałów, a żeby ułatwić ci zadanie, przygotowaliśmy listę najlepszych kanałów do nauki angielskiego na YouTube. 

Jako dodatek do tej listy, mamy jeszcze kilka rekomendacji dla zaawansowanych uczniów:

 • EnglishAnyone udostępnia lekcje angielskiego na bardzo wysokim poziomie.
 • Rachel’s English to jeden z naszych ulubionych kanałów, dzięki któremu udoskonalisz swoją angielską wymowę. Rachel to profesjonalna śpiewaczka operowa, która wykorzystuje swoje wyjątkowe przeszkolenie wokalne, aby wytłumaczyć ci niuanse prawidłowej wymowy i dykcji.  Naprawdę warto zajrzeć na jej kanał!
 • engVid uczy angielskiego na wielu poziomach. W ich zasobach znajdzie się więc całkiem sporo materiałów dla zaawansowanych uczniów.

Kto powiedział, że lekcje muszą odbywać się w salach lekcyjnych? Dzięki lekcjom online, mogą w nich uczestniczyć ludzie z całego świata, a przede wszystkim dają ci możliwość wyboru wyłącznie tych treści, które cię interesują.

4. Media społecznościowe

Chcesz uzupełnić swoje lekcje angielskiego o praktykę z prawdziwego życia? Skorzystaj z nieskończonych możliwości jakie daje internet i podziel się swoimi doświadczeniami z innymi. Wykorzystaj moc mediów społecznościowych!

Blogerzy już dawno odkryli niesłychane korzyści, płynące z bycia aktywnym w sieci.

media społecznościowe to nie tylko miejsce, gdzie możesz pokazać swoje zdjęcia i podzielić się swoimi przemyśleniami. Możesz tutaj również spotkać podobnych sobie ludzi, którzy podzielają twoją pasję do nauki angielskiego. Gdzie w takim razie zacząć poszukiwania lekcji angielskiego na mediach społecznościowych?

Na początek pomocna może się okazać nasza lista najlepszych stron dla osób uczących się angielskiego. Gdy już zaczniesz, w kolejnym kroku możesz przeczytać, w jaki sposób najlepiej wykorzystać media społecznościowe do polepszenia angielskiego.

Teraz, kiedy już masz za sobą pierwszy etap poszukiwań, pojawia się pytanie, jak znaleźć treści, które faktycznie będą odpowiadać twojemu poziomowi językowemu. Na początku może się to wydawać przytłaczające, ale szybko zobaczysz, że to łatwiejsze niż myślisz.

Popularne portale społecznościowe zajmują wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania, więc zawsze możesz skorzystać z Google, by znaleźć treści na wysokim poziomie. Aby to zrobić, wystarczy wpisać nawę popularnego portalu i dodać frazę “advanced English”.

W wynikach wyszukiwania dla hasła “advanced English on Facebook”  na dwóch pierwszych miejscach pojawia się strona z materiałami do nauki i jedna grupa skupiająca zaawansowanych uczniów.

Użycie wewnętrznych wyszukiwarek dostępnych na stronie portali, również powinno przynieść dobre rezultaty.

Treści zawarte na stronach w mediach społecznościowych dostarczają materiały do nauki na wielu zróżnicowanych poziomach, ale nawet osoby płynnie posługujące się angielskim, znajdą dla siebie coś interesującego.

5. Internetowe grupy naukowe

Być może już śledzisz różne profile udostępniające materiały do nauki angielskiego, ale to wciąż nie zaspokaja twoich potrzeb? Może nadszedł czas, by przyłączyć się do grupy naukowej? Osoby uczące się angielskiego często zakładają na mediach społecznościowych grupy, w których wymieniają się materiałami i doświadczeniami. Zobacz czy masz ochotę się przyłączyć do jednej z takich grup na serwisach typu Facebook, VK czy Nasza klasa.

Nie widzisz niczego odpowiedniego dla siebie? żaden problem, załóż własną grupę!

Będąc na zaawansowanym poziomie języka, chcesz mieć kontrolę nad przebiegiem twojej dalszej ścieżki nauki. Media społecznościowe dają mnóstwo możliwości, aby to zrobić. Jako grupa możecie wymieniać się ciekawymi materiałami, rozwiązywać wzajemnie swoje problemy i wątpliwości oraz dyskutować na różne tematy związane z angielskim (i nie tylko).

Jak założyć swoją własną grupę? Istnieją na to dwa sposoby:

 • Jednym sposobem na założenie grupy do nauki angielskiego na wybranym serwisie społecznościowym, jest wejście na stronę główną już istniejącej grupy językowej. Możesz napisać publiczny post, w którym wspomnisz, że chcesz założyć grupę dla zaawansowanych i zaprosić zainteresowane osoby do kontaktu.
 • Większość portali społecznościowych pozwala użytkownikom na tworzenie własnych grup i stron. Możesz zajrzeć do regulaminu portalu lub zakładki “pomoc”, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Gdy już otworzysz grupę, możesz promować ją na innych powiązanych stronach i grupach.

Istnieje nawet kilka portali społecznościowych, stworzonych specjalnie z myślą o internetowych grupach naukowych. Poza tymi najbardziej znanymi serwisami, możesz również zobaczyć co mają w tym temacie do zaoferowania takie strony jak Schoolology czy GoConqr.

6. Autentyczne materiały do nauki angielskiego

W tym momencie prawdopodobnie masz już wizję, jak powinny wyglądać idealne lekcje angielskiego online dla zaawansowanych i wiesz już, gdzie znaleźć korepetytora w sieci. Jesteś na dobrej drodze w poszukiwaniu pomocnych materiałów filmowych, a także grup i partnerów do nauki na poziomie zbliżonym do twojego. Teraz przyszedł czas, by uzupełnić to wszystko o materiały z prawdziwego życia, z których codziennie korzystają native speakerzy.

Przeglądając media społecznościowe, poświęć trochę czasu, aby znaleźć ciekawe i zabawne treści po angielsku.

Jeśli interesujesz się polityką i wydarzeniami ze świata, sprawdź listę najlepszych źródeł newsów, które pomogą ci w nauce angielskiego.

Nie musisz ograniczać się jedynie do poważnych treści. Możesz uczyć się języka poprzez popularne piosenki po angielsku, filmy i inne rzeczy, które cię interesują, a wszystko to możesz bez problemu znaleźć online i przy okazji dobrze się bawić.

Pod wieloma względami, internet to idealne miejsce dla osób uczących się angielskiego. Zaawansowanym uczniom daje możliwość nauki wszystkiego, czego tylko zapragną, w najbardziej odpowiedni dla nich sposób.

Wejdź do sieci i rozpocznij swoją podróż już dziś. Odszukaj idealne lekcje online dla zaawansowanych i pamiętaj, że jedynym ograniczeniem są twoje własne preferencje… i wyobraźnia!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close