intermediate-ingilizce-kursu-2

Akıcı Konuşmayı Ciddiye Al: 7 Etkili Orta Seviye İngilizce Kursu

Başlangıç seviyesinden orta seviyeye atlamak Atlas Okyanusunu aşmak gibi hissettirebilir.

Fiilleri bilirsin. Temel sözcük bilgisine sahipsin.

Peki öyleyse basit bir İngilizce sohbeti anlamak neden bu kadar zor?

Başlangıç seviyesi becerilerini bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olduğun zaman, yapılandırılmış bir orta seviye İngilizce kursu bunu başarmanın en iyi yollarından biridir. Bu kurslar, temel konuların ötesine geçerek gerçek anlamda İngilizce konuşan biri gibi konuşman için gerekli bilgi ve becerileri sana sunacaktır.

Makul fiyatlı (ve hatta ücretsiz!) seçeneklere bir göz atalım. Bugün kaydolabileceğin online intermediate İngilizce kursları.

Daha sen farkına dahi varmadan, İngilizce öğrenmenin okyanusu bir su birikintisi gibi görünmeye başlayacak.

Geçişe hazır ol! Akıcı İngilizce Konuşmaya Başlamak için 7 Orta Seviye İngilizce Kursu

BBC Learning English

intermediate-ingilizce-kursu-2

Söz konusu İngilizce öğrenmek olduğu zaman BBC internette bulabileceğin en kapsamlı kurslardan bazılarını sunmaktadır.

Ve en önemlisi bunlar tamamen ücretsizdir.

BBC’nin orta seviye İngilizce kursu tamamen interaktif. Yeni bir konsept öğrendikten sonra becerilerini alıştırma ve testlerde kullanacaksın. Her birinde alışveriş, ofis, kariyer planlama ve daha fazlası gibi bir tema bulunan 30 ünite mevcut, böylece her zaman yeni ve heyecan verici bir konu öğrenmen mümkün.

Her bir ünitede aynı zamanda beş farklı seans (ders) bulunuyor ve bunların her biri ünite içerisindeki belirli bir konuya odaklanıyor. Her bir seansta detaylı bilgiler, kullanışlı örnekler ve öğrendiklerini tekrarlamana yardımcı olan en az bir aktivite yer alıyor.

Yukarıda bağlantısı verilen intermediate kursun yanı sıra, doğrudan başlangıç seviyesinden gelen ve ayrı bir yardıma ihtiyaç duyanlar için alt-orta seviye İngilizce kursu da mevcut.

Busuu English for Intermediate Learners

intermediate-ingilizce-kursu-2

Busuu yeni bir dil öğrenmek için başka bir harika site. Ayda yaklaşık 7$ ödeyerek şunlar da dahil olmak üzere çok çeşitli faydalı kaynak ile orta seviye İngilizceyi çözebilirsin:

  • Bilgi kartları
  • Anadilini konuşanlarla birebir sohbetler
  • Testler, gramer egzersizleri ve sözcük öğrenme aktiviteleri

Testleri tamamladıktan sonra, dil seviyeni onaylayan resmi bir sertifika dahi alabilirsin.

Busuu’nun sunduğu orta seviye İngilizce kursu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programında (CEFR) B1 seviyesinde olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu da eğer yakın zamanda başlangıç seviyesi İngilizce kursu tamamladıysan ve bir sonraki seviyeye mümkün olduğunca pürüzsüz bir şekilde geçmek istiyorsan senin için ideal olduğu anlamına geliyor.

Intermediate İngilizce kursu, kültürel uygulamalar, görüşleri ve hisleri ifade etmek, iş yerinde İngilizce kullanmak ve çok daha fazlasını içeren ilginç konuları işleyen 18 eksiksiz dersten oluşmaktadır.

FluentU

intermediate-ingilizce-kursu-2

FluentU sana sadece gramer ve sözcük bilgisi öğretmekle kalmaz. Bunlara ek olarak, orta seviyeden akıcı konuşmaya ilerlemeni sağlayacak özgün, anadil düzeyinde İngilizce becerileri edinmeni de sağlar.

FluentU, film fragmanları, müzik videoları, etkileyici konuşmalar, vb. gerçek İngilizce videolar sunar. Ama bunlar sadece izlemek için değildir. Her bir video bir dil öğrenme deneyimine dönüştürülmüştür.

İnteraktif altyazılar bulunur ve bir sözcüğün tanımı ve telaffuzunu anında görebilmek için altyazılara tıklayabilirsin. Ayrıca bu sözcüğün geçtiği diğer videolar da bulacaksın. Bu yöntem içeriğe uygun sözcük bilgisi edinmek için harikadır, böylece yeni sözcükleri gerçek hayatta daha kolay kullanacaksın. Bir videoyu izledikten sonra, biraz önce öğrendiğin sözcükleri hatırlamana yardımcı olması için bilgi kartları ve alıştırmalar gelir.

Videolar türe ve seviyeye göre düzenlenmiştir, böylece ilgini çekecek orta seviye videoları hemen bulabilirsin. Dahası, FluentU izlemiş olduğun videoların kaydını tutar ve sana yeni videolar önerir. Bu gerçek anlamda eğlenceli, kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimidir.

Bilgisayarın ya da tabletini kullanarak FluentU web sitesini kullanmaya başla ya da daha iyisi Play Store veya iTunes mağazasından FluentU Uygulamasını indir.

Orta seviye İngilizce becerilerinin ne kadar hızlı gelişeceğini keşfetmek için ücretsiz denemeye katıl—ders çalışır gibi hissetmeyeceksin!

MOOEC’s English Intermediate Courses

ingilizce-orta-seviye-kurs

MOOEC, orta seviye İngilizce öğrencileri için pek çok eşsiz kurs seçeneğine sahip online İngilizce öğrenme programıdır. Sık karşılaşılan intermediate İngilizce hatalarından İngilizce konuşulan ülkelerde kahve kültürüne pek çok şey öğrenebilirsin.

Dersler eğitsel videolar ve interaktif egzersizler ile dolu. Ayrıca, yazma, dinleme, vb. belirli bir İngilizce becerisine odaklanmayı da seçebilirsin.

Siteyi kullanmak için bir hesap açman gerekecek ama bunu yapmak tamamen ücretsiz.

 

Gymglish

intermediate-ingilizce-kursu-2

Doğrudan e-posta gelen kutuna gönderilen günlük İngilizce dersi.

Kulağa ilginç gelmiyor mu?

Gymglish her sabah e-postana iletilen kapsamlı bir İngilizce kursudur. Her bir e-posta dersinde çeşitli metin ve ses kayıtları bulunur—bunları tamamlamak yaklaşık 15 dakikanı alır. Farklı İngilizce aksanları, temel sözcük bilgisi, konuşma becerileri ve daha fazlasını öğreneceksin. Ayrıca bu sitede iş İngilizcesi üzerinde duruluyor.

En iyisi ise bunların bitirmek için bir fincan kahve içmeni gerektirmeyecek kuru dersler olmamaları. Bu derslerde Delavigne Şirketinin eğlenceli hikayesini ve ilginç karakterleri takip edeceksin, böylece dersleri takip etmek ders çalışıyormuşsun gibi hissettirmeyecek.

Kurs başlangıcında bir seviye belirleme testini tamamlayabilirsin ve dersler kişisel yeteneklerine göre uyarlanır. Kursun sonunda resmi bir kurs tamamlama sertifikası alacaksın.

italki

intermediate-ingilizce-kursu-2

Sınıf tarzı bir öğrenim deneyimi istiyorsun ama gerçek bir sınıf istemiyor musun?

italki ile internet üzerinden bir öğretmenle birebir İngilizce dersleri alırsın.

Fiyat aralığı ve öğretilen İngilizcenin tipi gibi faktörlere bağlı olarak öğretmenini seçebilirsin. Orta seviye İngilizcenin yanı sıra başlangıç seviyesi, ileri seviye, iş İngilizcesi ve birçok diğerlerini öğreten öğretmenler de mevcut.

italki ile çalışmanın en büyük avantajlarından biri de sadece sana özel olarak hazırlanmış İngilizce dersleridir. Öğretmenin bir derse katıldığın her seferinde hedeflerin, güçlü ve zayıf yönlerini göz önünde bulundurur.

Ginseng English

intermediate-ingilizce-kursu-2

Ginseng English, internette orta seviye İngilizceyi sınıf düzeninde öğrenebileceğin sitelerden bir diğeri. Ginseng English’in iyi yanı ise, çevrimiçi sınıflara aktif katılım göstermek isteyip istemediğine ya da kaynaklar ve videoları bir gözlemci olarak indirmeye kendinin karar verebilmesidir.

Öğrenciler ve gözlemciler bir dizi ders içinden seçme şansına sahip olur, bu derslerin çoğu özellikle orta seviyedeki dil öğrencileri için tasarlanmıştır. Gözlemciler ders içeriğine erişim sağlayabilir ve videoları gözlemleyebilir (observe) ancak tartışmalara katılamaz. Eğer kursa aktif öğrenci olarak katılmaya karar verirsen öğretmeninle doğrudan konuşabilir ve ders içeriğine daha fazla erişim sağlarsın.

Bunu söyledikten sonra aktif öğrenci olmanın ucuz bir seçenek olmadığını da belirtelim—birçok kursun fiyatı 250$ ile 350$ arasında değişmektedir. Eğer bir gözlemci olarak katılırsan, tüm ders içeriğini almak sana 20 ABD dolarından daha azına mal olacaktır.

Aktif öğrenci ya da bir gözlemci olarak katılmaya karar vermen fark etmeksizin Ginseng English, sözcük bilgilerini geliştirmek, karmaşık gramer kurallarını daha iyi anlamak ve nasıl doğal İngilizce sohbetler yapacağını öğrenmek isteyen intermediate dil öğrencileri için mükemmel bir seçimdir.

 

Başlangıç seviyesinden orta seviyeye atlamak İngilizce için zorlu bir geçiştir, ama bunun kulağa imkansız gelmesi gerekmez. İhtiyacın olan tek şey anlaması kolay açıklamalarla dolu interaktif içerikler ve sana kendini geliştirmeye başlamanda yardımcı olacak bol miktarda örnektir.

İyi kaynaklara sahip olduktan ve hafta içinde biraz da pratik yaptıktan sonra intermediate İngilizce kursu ile kısa sürede intermediate İngilizce konuşmaya başlayacaksın.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close