online-ingilizce-dersleri

Online İngilizce Dersleri Hakkında Tüm Bilgere Ulaşacağın Bir Rehber

İngilizce çalışmanın daha esnek bir yolunu mu arıyorsun?

Modern teknolojiyi seviyor musun?

İngilizceni geliştirmenin yeni yollarını mı arıyorsun?

Zaman senin için sorun mu oluyor?

O halde neden online İngilizce dersleri denemiyorsun?

Adından da anlaşılacağı gibi online İngilizce dersleri, İngilizceyi internetten öğrenmenin yoludur. Nitelikli bir öğretmen eşliğinde gerçek zamanlı olarak öğrenirsin, ama bir dil okuluna fiziksel olarak gitmek yerine istediğin her yerden öğrenebilirsin!

İnternete erişim için bir cihaz ve iyi bir internet bağlantısı ihtiyacın olan tek şeydir. Düzenli olarak derslere girecek ve muhtemelen kendi başına yapacağın ödevler alacaksın. Hadi şimdi bunun temel hususlarına bir göz atalım ve en iyi İngilizce derslerinden bazı tavsiyeler verelim.

Online İngilizce Dersleri Nasıl İşler?

Farklı şirketler kurslarını farklı şekillerde düzenler. Bununla birlikte sonuç hep aynıdır. İngilizceyi öğrenirsin! sözcük bilgini artıracak, dilbilgisi pratiği yapacak, özgüvenini artıracak, cümle kurmayı ve daha fazlasını öğreneceksin.

Bu Sınıflarda Kaç Kişi Bulunur?

Online İngilizce dersleri özel ders formatında birebir olabilir. Bu tip sınıflar daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar ve bu da öğrenim hedeflerine ulaşmana yardımcı olur. Ayrıca online grup dersleri de vardır. Bu tip sınıfta zamanını diğer öğrencilerle paylaşır, daha fazla grup aktivitesi yaparsın ve dersler genellikle çok esnek değildir.

Nasıl Öğreneceğim?

Online dersler için farklı platformlar kullanılmaktadır. Örneğin, birçok firma Skype ya da benzeri anlık iletişim programları üzerinden dersler sunar. Bazı öğrenciler bu yöntemle yeterince etkileşim kuramayacakları konusunda endişelenir. Ama şimdi şunu düşün: Öğretmeninin sesini duyarsın ve web kamerasını kullanırsa onu görebilirsin.

Metin kutusu (mesajları yazdığın yer) ise beyaz tahta gibidir. Herkes Skype yoluyla dosya gönderebilir ve ekran resimlerini de paylaşabilirsiniz. Yani sesin yanı sıra görsel yardım da almış olursun.

Bazı firmalar ise kendilerine ait özel platformlar kullanır. Bunlarda genellikle eksiksiz bir iletişim araçları seti de bulunur: ses ve video, metin kutusu, dosya paylaşma ve vurgulama ve resim yapma seçenekleri.

Ayrıca, öğrenmek için sanal bir dünyaya girdiğin Second Life gibi sistemler üzerinde faaliyet gösteren online dil okulları da mevcuttur. Avatarın (seni temsil eden bir bilgisayar karakteri) sanal dünyada gezinebilir. Bu da internet ortamında gerçek hayata en yakın şeydir.

Aslında, muhtemelen bir sınıfta işlenen dersten daha interaktiftir. Gerçek hayattan senaryolarla pratik yapmak için sanal mağazalar, hastaneler, ofisler, havalimanları, vb. ziyaret edebilirsin!

Ne Zaman Çalışacağım?

Farklı şirketler kurslarını farklı şekillerde düzenler. Aynı öğretmen ile sabit bir programa göre işlenecek dersler bulabilirsin. Ama aynı zamanda bir öğretmen ile müsait oldukları herhangi bir zamanda işlenecek dersler de bulabilirsin.

Ders başlayana kadar öğretmenin kim olduğunu bilmediğin online kurslardan birine kayıt olmuş da olabilirsin. Hangi düzende olursa olsun bu kursların tümü öğrencilere kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Öğretmenim Nereli Olacak?

Online İngilizce öğretmenleri dünyanın her yerinden gelir! Birçok online dil okulu, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde yetişmiş, anadili İngilizce olan öğretmenlere yer verir.

Çok sayıda çevrimiçi dil okulu öğrencilere kendi ülkelerinden bir İngilizce öğretmeniyle de çalışma seçeneğini sunar. Başlangıç seviyesindeki öğrencilerin gerekmesi halinde bir şeyin açıklamasının kendi dillerinde yapılabileceği için bu son derece iyi bir seçimdir.

Ders Kitabım Olacak mı?

Online derslerde çok sayıda farklı kaynak kullanılır. Bazı firmalar öğrencilerine çalışmaları için bir elektronik ders kitabı sunar. Diğerleri ise kurslarını her bir öğrenci için kişiselleştirir ve bir dizi farklı içerik kullanır.

Web Kamerası Kullanmam Gerekir mi?

Web kamerası kullanmak seni rahatsız ediyorsa, endişelenme! Eğer istersen genellikle bunu kapatma seçeneğine de sahip olursun.

Ya da öğrencileri ile web kamerası bağlantısı kurmayan bir kurs tercih edebilirsin.

Hangi Sınıfı Seçeceğimi Nereden Bileceğim?

Artan sayıda online İngilizce okulu öğrencilerine deneme dersleri sunuyor. Bazen bunlar ücretsizdir ve bazen de küçük bir ücret söz konusudur. Farklı okullarda birkaç örnek derse katılabilir ve kaydolmadan önce hangisinin senin için en iyisi olduğunu görebilirsin.

Ücretsiz Online İngilizce Ders Reklamları Görüyorum, Bunlar Faydalı mıdır?

Ücretsiz online İngilizce derslerinin büyük çoğunluğunda öğretmen ile canlı bağlantı bulunmaz. Bunlar genellikle e-posta ile gönderilen dersler, sana uygun zamanda izleyebileceğin videolar ve istediğin zaman yapabileceğin egzersizler yer alır.

Bunlar, İngilizceni tazelemek ve hem gramer hem de dinleme becerilerin ile pratik yapmanın harika yollarıdır. Ama genellikle ne geribildirim alırsın ne de hataların düzeltilir; bunlar bir öğretmenden ders almanın alternatifi olamaz.

Seçenekler bu kadar fazla olunca senin için doğru online İngilizce dersini bulmak gerçekten de mümkün!

İnternette İngilizce Öğrenmek için Neye İhtiyacım Var?

İnternette İngilizce öğrenmek için bazı temel gereksinimler bulunuyor.

İnternet Bağlantısı

İlk olarak devamlı ve güvenilir bir internet bağlantısına ihtiyacın var. Kablolu bağlantılarda bağlantının daha iyi olması nedeniyle birçok firma kablolu bağlantı (kablosuz Wi-Fi yerine) kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Böylece teknik problemler yaşama ihtimali azalır. Bununla birlikte, sadece kablosuz bağlantın varsa güçlü bir sinyal olduğu sürece bu da sorunsuz çalışacaktır.

Bilgisayar

Birçok öğrenci sınıflarında masaüstü, dizüstü ya da notebook bilgisayarları kullandıkları zaman daha iyi bir öğrenim deneyimi yaşar. Bazı öğrenciler ise iPad gibi tabletler ve akıllı telefonlar ile derse giriş yapar.

Ama mümkünse, mobil cihaz yerine bir bilgisayar kullanmak daha iyi olacaktır. Bunun nedeni ise ses kalitesi ve görüntü kalitesinin bilgisayarlarda genellikle daha yüksek olmasıdır. Ayrıca, bilgisayarlar daha hızlıdır ve ekranları daha geniştir!

Kulaklık Seti

Kaliteli bir kulaklık seti kullanılması tavsiye edilir. Kulaklık seti, kulaklık ve mikrofonun bir arada kullanıldığı bir ekipmandır. Kulaklık seti bilgisayara takılır.

Kulaklık kullanarak arka plandaki sesleri engelleyebilir ve dersine odaklanabilirsin. Sesinin öğretmenin ve sınıf arkadaşların (eğer grup dersini tercih ettiysen) tarafından daha net duyulabilmesi için ayarlanabilir bir mikrofon da iyi olacaktır.

Web Kamerası

Dersler sırasında canlı görüntülü bağlantı kullanmak istiyorsan çalışan bir web kamerasına ihtiyacın olacak! Birçok dizüstü bilgisayarda bunlar zaten bulunur, ama bilgisayarına takmak için de bir web kamerası satın alabilirsin.

Yazılım

Herhangi gerekli yazılım ve programları yüklemen gerekir.

Online İngilizce Dersleri: Avantajları

İnternette İngilizce öğrenmenin bazı avantajları bulunur:

Git-Gel Olmaması

Belirli bir saatte belirli bir yerde olmaya çalışman gerekmez, sadece internete girmen yeter. Evinde, arkadaşlarının evinde, iş yerinde ya da istersen sessiz bir kafede derslere katılabilirsin!

Trafikte kalmak ya da otobüsü kaçırmaktan endişelenmene gerek kalmaz. Tasarruf ettiğin bu zamanı bloglar, haberler ve radyo gibi diğer kullanışlı online kaynaklara ayırabilirsin!

Esneklik

Öğretmenler dünyanın her yanında yaşayabildikleri için zaman bir sorun değildir. Sabah işe başlamadan önce, öğle molasında, işten dönünce, hafta sonu ve hatta gecenin bir yarısı ders almak istediğinde dünyanın bir yerinde yaşayan ve sana dil öğretebilecek bir öğretmenin online olduğunu görebilirsin.

Bir dil enstitüsünün açılış saatleri ya da yakınlarda yaşayan özel hocanın sınırlı programı seni kısıtlamaz.

Çok Sayıda Öğretmen

İnternette binlerce İngilizce öğretmeni var. Bu da senin için ideal bir öğretmen bulabileceğin anlamına geliyor. Örneğin, hukuk ve finans odaklı iş İngilizcesi öğretebilecek ve tavşanları seven Avustralyalı bir İngilizce öğretmeni arıyorsan onu bulabilirsin!

Yaşadığın şehir ya da bölge ile sınırlı değilsin.

Online İngilizce Dersleri: Dezavantajları

Ayrıca, online İngilizce derslerinin birçok dezavantajı da olduğunu unutma:

Artan Teknik Problem İhtimali

Sen ya da öğretmeninin bir elektrik kesintisi ya da internet bağlantı sorunu yaşaması ihtimali artar. Senin (ya da öğretmeninin) bilgisayarı arızalanabilir. E-postalar kaybolabilir ya da gecikebilir. Online derslerde ters gidebilecek şey sayısı, geleneksel sınıf ortamına göre daha fazladır.

Bilgisayar Kullanmayı İyi Bilmelisin

Çoğu dil okulu öğrencilerinin kullandığı teknolojinin kolay olmasını sağlamaya çalışsa da bilgisayarların nasıl çalıştığını iyi bilmelisin. Bu gereklilik bazılarımız için İngilizce öğreniminin önünde bir engel olabilir.

“Gerçek Hayatta” İletişimin Olmaması

Eğer başkalarıyla birlikte öğrenmeyi ve sınıf öncesinde ve sonrasında sosyalleşmeyi seviyorsan online dersler sana biraz tuhaf gelebilir. Aralarda sınıf arkadaşlarınla kahve içme ya da ders dışında birlikte çalışma fırsatı bulamazsın.

Elbette, eğer grup dersleri alıyorsan her zaman sınıf arkadaşlarınla ders dışında Skype üzerinden konuşabilirsin—ama bu yüz yüze bir araya gelmekle aynı şey değildir.

Online dersler aldığın zaman sosyalleşme fırsatları daha azdır. Çevrimiçi öğrenimin senin için uygun olup olmadığına karar verirken bu avantajlar ve dezavantajları dikkatle göz önünde bulundur.

Online İngilizce Dersleri Sana Göre mi?

Eğer bilgisayar kullanmayı biliyor, bağımsız çalışmayı seviyor ve öğrenmeye motivasyonun varsa online dersler senin için ideal olabilir. Dünyanın her yanından sınıf arkadaşlarınla birlikte çalışmaktan hoşlanıyorsan, online grup dersleri senin için ideal.

Ama yüz yüze iletişimden yanaysan, bilgisayar kullanmak sana karmaşık geliyorsa ve yapılandırılmış rutin bir programa (öğrenmek için belirli bir yere gitmek gibi) sahip olmayı seviyorsan online dersler senin için o kadar da iyi bir seçenek olmayabilir.

Bazı öğrenciler online derslerin geleneksel dersler kadar verimli olmadığını düşünür. Eğer sen de böyle düşünüyorsan bu düşünceler internetteki başarını sınırlayabilir ve muhtemelen bir özel hoca ile birebir dersler ya da düzenli sınıf programı senin için daha iyi olacaktır.

Eğer online İngilizce derslerinin sana göre olduğunu düşünüyorsan artık internetteki en iyi dil okulunu bulmanın zamanı gelmiş demektir.

Online İngilizce Dil Okulları Bulmak

Piyasada çok sayıda online İngilizce firması bulunuyor. İnternet bunları aramaya başlamak için harika bir yer! Bir arama motoruna “online English lessons” yazdığın zaman sonuçların sayısına şaşıracaksın. Listeleri gözden geçirebilir ve hangilerini daha çok sevdiğini bulabilirsin.

Başkalarıyla bu konuyu konuşmak da online İngilizce dersleri hakkında fikir edinmenin iyi bir yoludur. Arkadaşların, ailen ve meslektaşlarının seninle paylaşabilecekleri deneyimleri olabilir. Sana bazı firmaları önerebilirler.

Ayrıca öğrencilerin dil öğrenme deneyimleri hakkında konuştukları çok sayıda forum da bulunuyor. Sadece online dersler hakkında konuşulan forumlar bulabilirsin.

Bu aramayı senin için kolaylaştırmak amacıyla burada sana online İngilizce dersler sunanlardan bazılarını tanıtacağız:

iTutorGroup

online-ingilizce-dersleri

TutorGroup dünyanın en büyük İngilizce öğretim kurumlarından biridirve hem yetişkinler hem de çocuklar için harika programlar sunmaktadırlar. TutorGroup aslında ana şirketin adıdır ve daha küçük iştiraklere sahiptir: VIPABC, TutorABC, vipabcJr ve TutorABCJr. Hatta Mandarin Çincesi öğreten bir iştirakleri dahi vardır.

VIPABC’yi denemek istersen ücretsiz deneme dersi alabilirsin. Bu şirketin başlıca hedef kitlesi Çin ana karası ve diğer Asya ülkelerinde yaşayan dil öğrencileridir. Birebir ve grup dersler arasında seçim yapma şansının yanı sıra geniş bir profesyonel İngilizce öğretmeni havuzu sunarlar. Kamera karşısına çıkmaktan çekinmene de gerek yok; öğretmenin kendi video görüntüsünü açar ama bu tek yönlüdür ve sadece senin sesini duyabilir ve seni göremez.

Özel derslerde kendi getireceğin içerikleri ve öğretmeninin hazırladığı içerikleri kullanmakta serbest olacaksın. Yani eğer yazdığın özgeçmişini kontrol ettirmek, bir raporun üzerinden geçmek, bir kompozisyon hakkında fikir almak ya da bunun gibi bir şey istiyorsan işte aradığın şans!

Grup dersleri ise herkesin derslerden en iyi şekilde faydalanabilmesi için tüm öğrencilerin benzer bir seviyede olacağı şekilde düzenlenmiştir. En fazla beş diğer öğrenci ile birlikte derse katılırsın ve her öğrenciye eşit düzeyde söz verilir.

Ayrıca, çok çeşitli modern, ilginç ve bazen de günlük konular hakkında konuşabileceğin VIP oturumları da mevcut, yani hararetli konuşmalara hazır ol! Dersler günün her saatinde mevcut. Vipabcjr ‘de aynı yaklaşımı benimsiyor ama bu, çocuklar ve küçük yaştaki dil öğrencilerine yönelik bir hizmet.

TutorABC Tayvan’da yaşayan öğrenciler için hazırlanmış. Günün her saatinde dersler bulmak mümkün, yani sabah erken saatte ya da gecenin ilerleyen saatlerinde derse girebilir veya öğle tatilinde hızlı bir ders alabilirsin, programı belirlemek tamamen sana kalmış.

Dünyanın her yanından birçok öğretmen çalışıyor ve hepsinin anadili İngilizce. Kişiselleştirilmiş özel dersler ile yapılandırılmış grup dersleri arasından seçimini yapabilirsin. Grup derslerindeki öğrenciler benzer seviyelerdedir. Ayrıca, belirli bir başlığa odaklanan Özel Oturumlar da mevcut. TutorABCJr da aynı şekilde işliyor ama çocuklar için hazırlanmıştır.

Englishtown

online-ingilizce-dersleri

EF Englishtown global faaliyetlerini sürdüren bir diğer dil okulu. Hem dünyanın birçok yerinde geleneksel dil merkezleri hem de eğlenceli ve interaktif online dersler sunuyorlar. Öğrenciler ve öğretmenler dünyanın her yerinde yaşayabilir. Yılın 365 günü, haftanın 7 günü ve günün 24 saati dersler mevcut.

Bu tarz bir öğrenimin sana göre olup olmadığını görmek için düşük maliyetli bir tanıtım dersine katılabilirsin. Öğretmenlerin tümünün anadili İngilizcedir ve çok çeşitli ülkelerden gelmektedirler. Bu firma tüm öğretmenlerine kapsamlı bir eğitim sunmaktadır, yani bu harika öğretmenlerin ne yaptıklarını bildiklerinden emin olabilirsin!

Havacılık, petrol ve doğal gaz ve finans gibi alanlardaki uzmanlık dersleri sadece bu alanlarda deneyim sahibi öğretmenler tarafından verilmektedir.

Öğrenciler teste tabi tutulur ve kendi seviyelerine uygun olarak konumlandırılır. Bundan sonra seviyene uygun derslere erişim sağlarsın ve bu da içeriklerin öğrenebileceğin kadar zorlayıcı ama kendini kaybolmuş hissetmeyeceğin kadar kolay olmasını sağlar.

Grup derslerinde bir Adobe sınıfında PowerPoint sunumlar kullanılır. Birebir derslerle çalışmak istediğin konuyu seçebilirsin ve öğretmenin doğru içerikleri yükler.

Ya da bireysel ders sırasında sana tamamen yabancı bir konu seçebilir ve bunda pratik yapabilirsin. Ayrıca, öğretmenini bir web kamerası aracılığıyla görebildiğin videolu ders seçeneğine de sahip olacaksın.

Genel İngilizce, iş İngilizcesini geliştirmek, gireceğin önemli bir teste hazırlanmak, bir seyahat planlamış olman, seyahatlerin için İngilizce öğrenmek ya da mesleğinle ilgili daha fazla İngilizce bilmek istiyorsan EF Englishtown bir harikadır.

Her bir ders sonunda yazılı olarak yapıcı bir geribildirim alırsın. Bu geribildirim, tamamlamakta başarılı olduğun ve geliştirmen gereken hususların bir listesini içerir. Ayrıca, bir öğretmen tarafından puanlandırılacak yazılı egzersizler de yapabilirsin.

Dilbilgisi özetleri, podcast’ler ve telaffuz egzersizleri de dahil olmak üzere kendi başına çalışman için uygun bir dizi kaynak da bulacaksın.

English Study Online

online-ingilizce-dersleri

English Study Online dünya genelinde çok çeşitli ülkelerden gelen geniş bir öğrenci kitlesine sahip. Tüm öğretmenler nitelikli ve anadili İngilizce olan kişilerdir. Online dersler birebir gerçekleştiriliyor, yani bu da kursunun kendi ihtiyaçlarına göre son derece esnek olabileceği anlamına geliyor.

Genel İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık odaklı kurslar arasından seçimini yapabilirsin. Ayrıca, önceden kaydedilmiş dersler ve birçok ekstra malzemeye erişebilmek için üyeliğini yükseltebilirsin.

Online İngilizce derslerin ilgi çekici olabilmesi için öğretmenin farklı araçlar kullanacaktır. Yeni başlıklar ve konularda pratik yapman ve bunları pekiştirmen için ödevler de verilir. Günün (ya da gecenin!) herhangi saatinde ve haftanın her günü bir ders ayırtabilirsin. İndirmen gereken bir yazılım bulunuyor—ihtiyacın olan şeyler bir bilgisayar, kulaklık seti ve güçlü bir internet bağlantısı.

Kaplan International

online-ingilizce-dersleri

Kaplan International, birçok ülkede geleneksel sınıf ortamında eğitim sunan büyük bir Amerikan şirketidir. Ayrıca dünyanın her yanından öğrenciler için çevrimiçi İngilizce kurslar da sunuyorlar. Bu sınıflar Second Life içerisinde sanal dünya üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu da öğretmenlerin ve diğer öğrencilerle tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi iletişim kurabileceğin anlamına gelir. Öğrenmek gerçekten de eğlenceli!

Sanal dünyada gezin ve bu sırada kullanışlı ve pratik İngilizce becerileri edin. Alışveriş yaparken en iyi indirimleri bulmak mı istiyorsun? O halde bu sanal mağazalardan birini ziyaret et! Yemek siparişi vermekte mi zorlanıyorsun? O zaman restoranlardan birinde bir sanal sandalye çek ve kendine sanal mutfaktan yemekler söyle! Konuşarak öğrenmenin yanı sıra görsellerle de öğrenebileceğin çok sayıda farklı alan bulunuyor.

Gerçek hayatta iletişim kur, çok sayıda eğlenceli ve kullanışlı rol yapma egzersizine katıl, öğretmenlerinden geribildirim al ve diğer öğrencilerden de öğren. Daha fazlasını öğrenmek istersen neden ücretsiz broşürlerini istemiyorsun?

Englex

online-ingilizce-dersleri

Rusya menşeli Englex genel anlamda Rus öğrencilere yöneliktir. Dersler Skype üzerinden birebir gerçekleştirilir ve çoğu öğrenci belirli bir öğretmen ile program yapar. Böylelikle, ne zaman ders çalışacağını bilirsin. Bununla birlikte, her bir dersi ayrıca ayarlayabileceğin esnek bir program yaratmak da mümkündür. Elbette, eğer istersen öğretmenini de değiştirebilirsin.

Bir öğretmenle çalışmaya başlamadan önce ondan ücretsiz bir deneme dersi alabilirsin. Anadili İngilizce olan öğretmenlere ek olarak bazı Rus kökenli İngilizce öğretmenleri de göreceksin. Rus kökenli öğretmenler biraz daha yardıma ihtiyaç duyan yeni başlayan Rus öğrenciler için ideal olsa da senin bunları tercih etmen için pek bir neden yok.

Genel ve iş İngilizcesi kursları mevcut ve seviyene uygun bir ders kitabı ve alıştırma kitabı edineceksin. Öğretmenin bu kitabı ve diğer ek içerikleri ders sırasında kullanacaktır.

Ayrıca, içeriklerin sana uygun olarak seçildiği uzmanlaşmış bir kurs da seçebilirsin. Bu kurslar arasında hukuk, tıp ve mühendislik alanları gibi belirli işler ve sektörlere odaklanan kurslar mevcut. Bununla birlikte, IELTS ve TOEIC gibi İngilizce dil yeterlik sınavları ve farklı sınavlara ve iş görüşmelerine hazırlık için dersler alabilirsin.

Video görüntülerini kullanıp kullanmamak öğrencinin tercihine bağlı olsa da öğretmenler web kamerası kullanıyor.

Open English

online-ingilizce-dersleri

ABD menşeli Open English’te nitelikli Amerikan öğretmenlerle İngilizce öğrenebilirsin. Gün ve gece boyunca canlı grup dersleri düzenleniyor. Seninle benzer seviyelerdeki öğrencilerle küçük gruplar halinde dil öğreneceksin.

Öğretmenin ve sınıf arkadaşlarınla tıpkı gerçek bir sınıf içerisinde olduğu gibi etkileşim kuracaksın. Kurslar başlangıç seviyesinden daha üst seviyelere kadar mevcut. Eğer seçeneklerini konuşmak istiyorsan sana yardımcı olacak bir danışmanın seni aramasını sağlayabilirsin.

Avatar Languages

online-ingilizce-dersleri

Avatar Languages bireysel özel dersler sunuyor. Dersler, Skype ve Second Life da dahil çok çeşitli mecralar üzerinden gerçekleştiriliyor. Dosya paylaşımı için Google Drive gibi programlar kullanılıyor.

Ders saatleri üzerinde tam bir esneklik sunuyor ve tüm öğretmenler nitelikli, profesyonel ve anadili İngilizce olan kişiler. Önceden belirlenmiş bir ders sayısı ücreti değil toplam zaman üzerinden ödeme yapıldığı için ödeme sistemi de esnekliği artırıyor. Bu saatleri istediğin gibi ayırabiliyorsun. 30 dakika, bir saat ya da daha uzun süreyle ders işlemek tamamen sana kalmış.

Burada başlıca amaç, çok çeşitli içerikler kullanmak ve dersleri mümkün olduğunca pratik ve kullanışlı hale getirmektir, bu nedenle de bir gün kendini haberleri okuyup günün olaylarından bahsederken başka bir gün Google Maps’e bakıp yol tarifi verirken bulursan şaşırma! Daha fazla pratik imkanı için ödevler alacak ve çok sayıda online lokasyona öğretmeninle birlikte sanal saha gezilerine çıkacaksın!

Diğer öğrencilerle iletişim kurmak ve günlük bir ortamda İngilizce pratik yapmak istiyorsan Second Life’ta buluşabilir ya da Skype sohbeti yapabilirsin. Ücretsiz demo ders sunulmaktadır.

Live English

online-ingilizce-dersleri

Fransa menşeli Live English’in öğrencilerinin çoğu Avrupa ülkelerinden gelmektedir. Skype üzerinden derslere katılabilir veya çeşitli ülkelerden anadili İngilizce olan kişilerle telefonda konuşabilirsin. Bu öğrenme şeklini sevip sevmediğini görmek için düşük maliyetli bir ders denemeye ne dersin? Ayrıca, web sitesi aracılığıyla erişilebilen ücretsiz bir İngilizce seviye belirleme sınavı da mevcut.

Bir paket satın aldığın zaman ne zaman istersen derslerini ayarlayabilirsin. Farklı öğretmenler ile derslere kayıt olabilirsin. Tüm öğretmenlerin müsaitlik durumunu gösteren bir online takvime erişim sağlayacaksın; senin için uygun bir saat aralığını seç ve dersini ayırt!

Genel günlük İngilizce, iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık ve iş görüşmesine hazırlık da dahil farklı kurslar mevcuttur. Ayrıca, uzmanlığa göre yazma kursu da sunuluyor.

Dersler birebir gerçekleştiriliyor ve dil hedeflerine ulaşmana yardımcı olabilmek için mümkün olduğunca kişiselleştiriliyor. Derslerden en iyi şekilde yararlanabilmek için şirket öğrencilerin en azından ön orta seviyede olmalarını öneriyor. Ayrıca, Fransızca ve İspanyolca da konuşan iki dil bilen öğretmenler de mevcut.

italki

online-ingilizce-dersleri

italki tüm dünyadan dil öğrencilerini bir araya getiriyor. Öğrencilerin bir öğretmen listesinde gezinmelerine imkan tanıyan bir eşleştirme hizmeti olarak çalışıyor. Diğer öğrencilerin öğretmenlere bırakmış oldukları yorumları okuyarak kararını verebilirsin. Sana uygun saatler ve günleri bulmak için farklı öğretmenlerin müsait oldukları saat dilimlerine bakabilirsin. Daha sonra öğretmenini seçer ve birebir derslere başlarsın!

Öğretmeninle önceden iletişime geçer ve ona öğrenme hedeflerinin neler olduğunu anlatırsan bu isteklerin doğrultusunda dersler hazırlayacaktır. Dersler Skype üzerinden işlenir. Ayrıca, yazdığın metinlerin düzeltilmesi ve dünyanın her yanından öğrencilerle sohbet etmek de mümkündür.

British Study

online-ingilizce-dersleri

British Study İngiltere’de geleneksel dil okulu konseptini sunan merkezlere sahip ve buna ek olarak dünyanın her yanından dil öğrencilerine online dersler veriyor. İnternette tanışacağın öğretmenler de bu dil merkezlerinde çalışan deneyimli öğretmenlerin ta kendileridir.

Kurslar, dil becerilerini geliştirmene yardımcı olacak bir yapıya sahip ve küçük gruplar içerisinde diğer öğrencilerle birlikte dil öğreneceksin. Sınıflarda Adobe kullanılıyor. Videolar, resimler, makaleler ve ses kayıtları gibi çok çeşitli içerikler kullanılıyor. Ayrıca, e-öğrenme sistemi üzerinden kendi kendine de çalışman bekleniyor.

Ayrıca daha fazla çalışmak istersen özel dersler de mevcut. Bir kursu tamamladığın zaman bir sertifika alacaksın. İçinden seçimini yapabileceği üç ana alan bulunuyor: genel İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık. Yetişkin dil öğrencilerine yönelik olan British Study öğrencilerinin 16 yaş ve üstü olmalarını gerektiriyor.

Convo Connect

online-ingilizce-dersleri

Convo Connect, öğrenciler ve öğretmenleri bir araya getiren yeni bir hizmet. Öğretmenler site üzerinde profil oluşturuyor ve ücret ve saat aralıklarını belirliyor. Öğrenciler ise öğretmenlerin profillerini ve diğer öğrencilerin bırakmış oldukları yorumları okuyabiliyor ve istedikleri herhangi bir öğretmeni seçebiliyorlar.

Öğretmenlerin kendi bütçelerini belirliyor olması her bütçeye uygun çözümü bulabileceğin anlamına geliyor. Bir dersi ayırtmak için bir öğretmenin takvimine git ve mevcut bir saat aralığını seç. İngilizce öğretmenlerinin tamamının anadili İngilizce. Her biri dil becerilerini geliştirmene yardımcı olacak bir dizi içerik kullanıyor. Dersler Skype üzerinden birebir gerçekleştiriliyor.

İşte burada yer vereceğimiz firmaları tamamladık, ama unutma ki internette birçok başka online İngilizce dil okulu bulabilirsin!

İşte senin için en iyi online İngilizce dersleri bulmana yardımcı olacak son bir ipucu: Türkiye’de faaliyet gösteren bir online dil okulu bul. Bu okulun yöneticileri seninle aynı dili konuşacaktır ve bu da ders saatlerini belirlemekte, ödeme yapmakta ve diğer işlemlerde kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca, herhangi teknik zorluğun da daha hızlı çözülmesine yardımcı olabilir.

Ve artık harika online İngilizce dersleri ile İngilizce becerilerini geliştirmeye hazırsın. Belki de online İngilizce dersleri en sevdiğin öğrenme şekli haline gelecek!

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close