online-ileri-seviye-ingilizce-dersleri

Senin gibi Başarılı İngilizce Dil Öğrencileri için Online İleri Seviye İngilizce Dersleri Bulacağın 6 Yer!

İngilizce bilginde iddialı mısın?

Zaten İngilizceyi iyi biliyorsan bu harika. Ama zirvedeyken kendini yalnız hissedebilirsin.

İnternette çok sayıda başlangıç ve orta seviye İngilizce dersi var ki. Peki senin gibi ileri seviyedeki İngilizce dil öğrencileri için kaynaklar nerede?

O zaman senin gibi ileri seviye İngilizce konuşanların internette online ileri seviye İngilizce dersleri ile zirvede kalmaya devam etme fırsatını nerede bulabileceklerine bir göz atalım.

İleri Seviye İngilizceye Hazır Olduğunu Nasıl Anlarsın

Demek harika İngilizce konuşuyorsun. Peki ama ileri seviye öğrenme deneyimine gerçekten hazır mısın? Bu online ileri seviye İngilizce dersleri aramaya başlamadan önce bundan emin olmak istersin.

İleri seviye İngilizce nedir?

“İleri seviye İngilizce” ne anlama geliyor bunu bilmek bazen zor olabilir. İleri seviyedeki bir dil öğrencisi ne kadar İngilizce bilir?

Belki de ileri seviye İngilizcenin ne olduğu hakkında bir tanım okuduktan sonra, bu tanıma uyup uymadığını görmenin bir yolu olup olmadığını merak ediyorsundur.

Sana iyi haberlerim var. Bu mümkün! Aslında bunu yapmanın birkaç farklı yolu bulunuyor.

Ben her zaman Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) kullanmayı önermişimdir. CEFR yabancı bir dildeki yeterliliğini tanımlamak için kullanılır.

CEFR seviye tanımlarına ulaşmak mümkündür. İngilizce dil seviyelerine hızlı bir şekilde göz gezdirmek için CEFR Wikipedia sayfasına bir göz at.

Online İngilizce yetenek testleri

Online İngilizce testler gerçekten ileri seviye İngilizceye sahip olup olmadığını görmenin harika bir yoludur. İnternette seviye tespit testleri bulabileceğin bazı yerler mevcut.

 • Cambridge ve the British Council gibi kar amacı gütmeyen kurumlar internet üzerinden ücretsiz İngilizce testleri sunmaktadır.
 • Ve elbette İngilizce öğrenme siteleri kendi çevrimiçi sınavlarını sunmaktadır. Açıkçasını söylemek gerekirse, burada listelemek için çok fazla seçenek var. Ama Google’da “English language test online” söz grubunu aratırsan birçok seçenek karşına çıkacaktır.

Yukarıdaki testlerden iyi puanlar aldıysan online ileri seviye İngilizce dersleri almaya hazır olduğunu söyleyebiliriz.

İnternette Online İleri Seviye İngilizce Dersleri Nereden Bulunur

1. Düzenli Online Kurslar

Uzun süreli bireysel çalışma programları

Bazen İngilizce seviyen gerçekten ileri seviyede olduğu zaman bir öğretmene ihtiyacın olmaz. (Profesyonel bir İngilizce öğretmeni olarak bunu itiraf etmekten nefret ediyorum. Ama bu doğru!)

İnternette bulacağın bazı siteler uzun bir İngilizce ders serisi sunar—eksiksiz bir sanal İngilizce kursu. Bu kurslar son derece zorlu olabilir. Bunlar genellikle İngilizceyi ileri seviyede öğrenmeye kendini adamış ciddi dil öğrencilerine yöneliktir. Bu gibi uzun süreli bireysel İngilizce dersleri almak için genellikle kaydolman ve kullanıcı bilgilerini kullanman gerekir.

Bir dil hocası tutmaksızın internette online ileri seviye İngilizce dersleri almanın bir yolu da Magoosh olacaktır.

(Not: aşağıdaki Magoosh bağlantısı bir ortaklık programına dahildir, yani Magoosh sitesinden bir satın alım yaparsan biz de kazanmış oluruz. Bu ortaklık bağlantımıza tıklayarak yapacağın satın alımlarla sana ücretsiz dil öğrenme içerikleri sunma kabiliyetimizi desteklemiş olursun—kısacası teşekkür ederiz!)

Magoosh Englishileri-seviye-ingilizce-dersleri-online-magoosh , İngilizce grameri ele alan 90 ücretsiz ve profesyonel video sunuyor. Aynı zamanda öğrenmekte olduğun sözcük türlerine bağlı olarak içinden seçebileceğin pek çok İngilizce bilgi kartı uygulaması da sunuluyor. Uygulama verdiğin yanıtları takip ediyor ve yardıma ihtiyaç duyduğun sözcüklere odaklanmanı sağlıyor.

Bir diğer harika seçenek ise FluentU. FluentU sana ileri seviye genel İngilizce bireysel çalışma kurslarını da içeren bir program sunmaktadır. FluentU, yoğunlaştırılmış pratik ile okuması kolay altyazılarla anadil düzeyinde diyalogları bir araya getirerek seni günlük İngilizce konuşmalara hazırlamak için tasarlanmıştır. En iyisi ise iOS ve Android uygulamaları ile istediğin her zaman çalışabilecek olman.

Dolayısıyla, internette gezinebilir ve şimdikinden daha da akıcı konuşmana yardımcı olacak bir ders bulabilirsin.

Kitlesel Çevrimiçi İngilizce Kursları (MOOC)

Gördüğün gibi biz öğretmenlere her zaman ihtiyaç yoktur. Ama bazen de ileri seviye İngilizceni bir sonraki seviyeye çıkarmana yardımcı olacak kili bir öğretmendir.

Eğer bir öğretmenden istediğin tek şey hafif bir rehberlik hizmetiyse, Kitlesel Çevrimiçi İngilizce Kursu (MOOC) alabilirsin.

MOOC’lar genellikle ücretsizdir. Aynı zamanda bu derslere yazılabilecek öğrenci sayısında da bir kısıt bulunmamaktadır. (Bu kursların adında neden “massive” ve “open” sözcüklerinin geçtiğini görüyor musun?) İşte İngilizce MOOC seçeneklerine iyi bir genel bakış. Gördüğün gibi İngilizce öğrenmeye yönelik çok sayıda MOOC bulunuyor. Bunlardan göz atabileceklerin arasında Coursera ve FutureLearn yer alıyor.

 • Coursera sana kendi hızında öğrenme imkanı tanıyan (istediğin kadar hızlı ya da yavaş) kurslar sunan bir platformdur. Kursları yayınlandıkları anda tamamlayabilir ya da içerikleri daha sonraki bir tarihte gözden geçirebilirsin. Her kursta eğitsel videolar bulunur ve içeriği anladığından emin olmak için bunları takiben testler ve egzersizleri tamamlayabilirsin.
 • FutureLearn ise online dil kursları için yenilikçi bir global platform. Kurslar iki haftalık bloklar halinde sunuluyor ve kurs içerisinde haftalık adımlar dizisi yer alıyor. Videoları izleyerek, makaleleri okuyarak ve ses kayıtlarını dinleyerek bu kursları tamamla. Ayrıca ne kadar anladığını görebilmek için bir dizi test de bulacaksın.
 • Udemy, mesleğinde uzman öğretmenlerin yönetiminde 45 binin üzerinde kursa ev sahipliği yapan bir öğrenim platformudur. Her kursun ücretsiz olmadığını unutmamak lazım, ama bunların dil öğrencilerine sundukları şey vereceğin bu paraya değebilir. Udemy sana dil öğrenmende yardımcı olmak için videolu ders anlatımları, yazılı içerikler ve testler kullanıyor. Bir video izleyebilir ya da bir dersi okuyabilir daha sonra da anladığından emin olmak için kendini sınayabilirsin. Ayrıca ne hızla öğreneceğini de kendin belirleyebilirsin.

İşte sana kişisel olarak önerebileceğim bazı ileri seviye İngilizce MOOC’lar:

 • Speak English Professionally üst düzey mesleki İngilizce kursudur ve mesleklerinde kullanmak için İngilizcelerini geliştirmek isteyen ileri seviye İngilizce öğrencileri için harikadır. (Coursera)
 • Exploring English: Shakespeare ile İngiliz dilini Shakespeare piyeslerinin ileri okuma seviyesiyle keşfedebilirsin. Shakespeare, bazılarının modern İngiliz dilini icat ettiğini söylediği bir yazardır. (FutureLearn)
 • Advanced English Grammar üst düzey İngilizce yeterliğe sahip ve hala bir sonraki seviyede gramer bilgisi edinmek isteyenler için ideal kurstur. (Udemy)

Bu kurslar ilgini çekmediyse aramaya devam et. Elinde bu kadar çok seçenek olunca ihtiyaçlarına uygun olanı bulmak zor olmayacaktır.

Geleneksel online ileri seviye İngilizce dersleri

Eğer daha özel bir hizmet istiyorsan, internet üzerinden daha “geleneksel” ileri seviye İngilizce dersleri alma şansın bulunuyor. Open English ve Lingoda gibi siteler öğretmeninle doğrudan iletişim içinde olacağın ve sınıf arkadaşlarınla birlikte öğrenebileceğin bir ortam sunuyor.

Online İngilizce kurslar Amerikan üniversitelerinde de gittikçe daha yaygın bir hal alıyor. Bu günlerde en iyi Amerikan okullarında İngilizce öğrenmek için evinin konforundan vazgeçmen gerekmiyor.

Georgia Tech ve Arizona State University gibi üniversitelerde ileri seviye İngilizce kurslarına yazılabilirsin. Gelecekte ise gittikçe artan sayıda üniversitenin web tabanlı ileri seviye İngilizce dersleri sunması bekleniyor.

2. İngilizce Özel Öğretmen Tut

Becerilerini en üst seviyeye çıkarmanın ve İngilizceni daha da geliştirmenin başka bir harika yolu da İngilizce özel öğretmenden geçer. Sadece senin gibi ileri seviyedeki bir dil öğrencisinin ihtiyaç duyduğu özel dersler almakla kalmayacak aynı zamanda kafanda sorular olduğu zaman danışabileceğin değerli bir kaynağa da sahip olacaksın.

Sana bu kişiselleştirilmiş deneyimi sunacak gerçek zamanlı özel hocayı bulabileceğin sayısız web sitesi bulunuyor.

Bu sitelerin birçoğu da uluslararası sitelerdir. Dünyanın her yanından İngilizce öğrencileri ESL Gold, ESL Tutor, Myngle ve birçok diğerlerinden İngilizce öğrenebilir. (İngilizce özel öğretmenler bulabileceğin diğer sitelerin bir listesi için, bugün senin için en iyi İngilizce öğretmeni bulabileceğin 14 siteyi ziyaret et.)

Diğer siteler ise belirli bir anadili konuşan dil öğrencilerine yöneliktir. Moxon English anadili İtalyanca olan dil öğrencilerine özel dersler sunar, TutorABC anadili Mandarin olan müşterilerine özel dersler sunar ve liste böyle uzayıp gider.

Bulduğun öğretmen fark etmeksizin, dil öğrenim ihtiyaçlarını açıkça aktardığından emin ol. İleri seviyedeki bir dil öğrencisisin ve zaten öğrenmiş olduğun içerikler ve derslerle zaman kaybetmek istemezsin!

3. Video Paylaşım Siteleri

İnternet üzerinde kaliteli ileri seviye İngilizce öğrenme seçenekleri arayışında Vimeo, Dailymotion ya da YouTube gibi video paylaşım siteleri ni göz ardı etme.

YouTube üzerindeki harika İngilizce öğrenme kanallarından oluşan bu listede iler seviye İngilizce öğrenme içerikleri bulabilirsin.

Bu listeye ek olarak, YouTube üzerindeki ileri seviye İngilizce dersleri için sana bazı tavsiyelerde bulunacağım:

 • EnglishAnyone, akıcı ve ileri seviye İngilizce diyaloglarla devam eden bir kurs sunmaktadır.
 • Rachel’s English ise ileri seviye İngilizce telaffuz için en sevdiğim kaynaklardan biri. Rachel profesyonel bir opera şarkıcısıdır. Bu eşsiz eğitimini senin en iyi İngilizce sesi çıkarmana yardımcı olmak için kullanır. İnternette yayınladığı ileri seviye İngilizce derslerine bir göz at!
 • engVid çeşitli seviyelere İngilizce öğretir. İleri seviye İngilizce dil öğrencileri için ideal birçok İngilizce video dersi sunmaktadır.

Bu dersler her zaman sınıf ortamında gerçekleşmez ve senin seviyendeki dil öğrencilerine göre tasarlanmıştır; ne izlemek istediğini seçme şansına sahipsin.

4. Sosyal Medya

Belki de dil okulunda aldığın dersleri biraz da “gerçek dünyada” yaptığın pratik ile desteklemek istiyor ve bu öğrenme deneyimini diğer İngilizce dil öğrencileriyle paylaşmak istiyorsun. İleri seviyedeki bir İngilizce dil öğrencisi olarak internetten faydalan ve sosyal medyanın gücünü kullan!

Bir blog yazarı olarak şahsen sosyal ağların gücüne saygı duyuyorum.

Sosyal medya sadece kedi fotoğrafları ve kişisel görüşler paylaşmak için bir yer değildir. Burası aynı zamanda senin gibi ileri seviyedeki İngilizce öğrencilerini buluşturan bir yerdir. Bununla birlikte günümüzde pek çok sosyal medya ağı bulmak mümkün. Sosyal medyada ileri seviye İngilizce derslerini aramaya nereden başlamalı?

Başlamak için iyi bir yer de İngilizce öğrenmek için en iyi sosyal medya sitelerinin bu listesidir. Başlamışken aynı zamanda İngilizce öğrenirken sosyal medyayı kullanmanın en iyi yollarını da gözden geçirmek isteyebilirsin.

Artık başladığına göre ileri seviye İngilizce için tasarlanmış sosyal medya kaynaklarını nerede bulacaksın? Bunu yapmak biraz yorucu gelebilir ama bu aslından sandığından daha da kolay.

Popüler sosyal medya sayfaları Google aramalarında ilk sıralarda yer alır. Dolayısıyla da sosyal medyada ileri seviye İngilizce için Google’da arama yapabilirsin. Bunu yapmak için sosyal medya sitesinin adını yazman ve “advanced English” sözünü yazman yeterli olur.

Örneğin, advanced English on Facebook anahtar kelimeleriyle yapacağın aramada ileri seviye İngilizce çalışma grubu sayfası hemen ilk sayfanın başında listelenir.

Bir sosyal medya platformunun kendi arama motorunu kullanmak da elbette iyi bir yaklaşımdır.

Sosyal medya sayfaları üzerindeki içerikler farklı seviyelerde İngilizce içerikler sunar. İleri seviyedeki dil öğrencilerinin işlerine yarayacak bir şey bulmaları kolaydır.

5. Online Çalışma Grupları

Belki de zaten ileri seviye İngilizce sayfalarını takip ediyorsun ama bunlar ihtiyaçlarını tam olarak karşılamıyor. Strateji değiştir ve bir çalışma grubuna katıl! İngilizce dil öğrencilerinin ileri seviye İngilizce öğrenimi için kendi çevrimiçi topluluklarını oluşturmaları yaygın rastlanan bir durumdur. Online İngilizce çalışma grupları için Facebook, VK ve Baidu gibi sitelerde arama yapabilirsin.

İhtiyacın olan ileri seviye İngilizce çalışma grubunu bulamadın mı? Sorun değil. Kendi ileri seviye İngilizce çalışma grubunu başlatabilirsin!

İleri seviye İngilizce dil öğrencisi olarak online İngilizce çalışmaların için kendi yolunu kendin belirlemek istersin. İşte sosyal medya da sen ve senin gibi dil öğrencilerine bunu yapmanın yollarını sağlıyor. Bir grup olarak İngilizcedeki belirli bir konuyu tartışabilir ve kullanışlı olduğunu düşündüğünüz kaynakları tavsiye edebilirsiniz.

Kendi çalışma grubunu nasıl oluşturacaksın? İşte bunu yapmanın yaygın yolları:

 • Sosyal medya üzerinde kendi İngilizce çalışma grubunu kurmanın bir yolu mevcut bir İngilizce öğrenme sayfasına gitmektir. Bu sayfada ileri seviye İngilizce için yeni bir çalışma grubu kurmak istediğini söyleyen herkesin erişebileceği bir paylaşım gönder. İlgi gösteren dil öğrencilerinden daha fazla detay için seninle iletişime geçmelerini iste.
 • Çoğu sosyal medya sitesi kullanıcılarına kendi gruplarını ve sayfalarını oluşturma fırsatını vermektedir. Bu sürecin nasıl işlediğini bulmak için o sitenin yardım sayfasında arama yapman gerekebilir. Ve bunu yaparak kendi çalışma grubu sayfanı oluşturabilirsin. Bundan sonra bu sayfayı sosyal medyadaki diğer İngilizce öğrenme gruplarında paylaşabilirsin.

Ayrıca, online grup çalışmalarına özel olarak tasarlanmış bazı sosyal ağlar da mevcut. Kendi ileri seviye İngilizce çalışma grubunu kurmak istiyorsan, daha tanınmış sosyal medya sitelerinin aynı sıra Schoolology veya GoConqr gibi siteleri göz önünde bulundur.

6. Özgün İngilizce İçerikler

Artık almak istediğin dersler hakkında bir fikir sahibisin ve nereden bir özel hoca bulacağını biliyorsun. Aynı zamanda ileri seviye İngilizce videolar, sayfalar ve gruplar da bulmak üzeresin. Şimdi anadili İngilizce olanların her gün kullandığı online içeriklerle bu dersler ve tartışmaları destekleme zamanı.

Bu sosyal medya sitelerinde gezinirken İngilizce dilinde mevcut eğlenceli ve ilgi çekici içerikleri incelemek için zaman ayır.

Haberler ve politika ilgini çekiyorsa web tabanlı ileri seviye İngilizceye sahip dil öğrencilerine özel haber içerikleri ara.

Ama bunun haberlerle kısıtlı olması da gerekmiyor. Pop şarkılar, filmler ve ilgini çeken her şey ile ileri seviye İngilizce öğrenebilirsin. Ve tüm bu ilgi çekici, eğlenceli, ileri İngilizce içerik internette bulunabilir.

 

İnternet birçok açıdan ileri seviye İngilizce dil öğrencileri için ideal bir yerdir. Üst düzey İngilizce dil öğrencilerine istedikleri şeyi istedikleri gibi çalışabilme fırsatını verir.

İnternete gir ve izleyeceğin yolu bugünden seç. Online şleri seviye İngilizce dersleri almanın önündeki tek engel kendi seçimlerin… ve hayal gücün olacaktır.

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close