online-akademik-ingilizce-kursu

En İyi 10 Online Akademik İngilizce Kursu

Üniversiteye gitmeyi mi planlıyorsun?

Yoksa zaten üniversitede öğrenci misin? Akademik düzeyde İngilizcede sorun mu yaşıyorsun?

Akademik İngilizce becerileri geliştirme zamanı. Akademik İngilizce kursu ideal çözüm.

Akademik İngilizce aslında günlük İngilizceden biraz farklıdır.

Daha resmidir ve genelde ileri düzey kelimeler kullanılır.

Üniversite makalelerini yazmak, laboratuvar raporu veya edebi tahlil oluşturmak, akademik metinleri okumak ve anlamak için ve üniversite hayatında diğer pek çok alanda akademik İngilizce bilmen gerekecek.

Neyse ki akademik İngilizceni geliştirmek için hiçbir yere gitmek zorunda değilsin.

Online akademik İngilizce kursu alabilirsin.

Evinden çıkmadan öğrenebilirsin ve başvurabileceğin pek çok seçenek bulunuyor.

Şimdi, sana uygun en iyi çevrimiçi kursu bulalım!

Akademik İngilizce Kursu Alman Gerekli mi?

Akademi İngilizcesi okuma, konuşma ve çoğunlukla yazmayı içerir. Çevrimiçi kurslar, eğitim için harika ve kolay bir yolmuş gibi görünüyorlar ve pek çok kez de öyledirler. Fakat başlamadan önce bu öğrenme metodunun sana uygun olup olmadığından emin olmalısın.

Şu koşullar altında çevrimiçi bir kurs alabilirsin:

  • Orta düzeyden ileri düzeye hazırlanan bir İngilizce öğrencisin. Çoğu kurs, temel İngilizce dil bilgisine, cümle yapılarına ve kelime bilgisine sahip olduğunu var sayar.
  • Bunun için yeteri kadar zamanın var. Çevrimiçi kurslar, boş zamanlarını ders çalışmaya ayırmanı gerektirir. Programın içerisinde ekstra dersler için zamanın var mı?
  • Yakın bir zamanda üniversiteye gitmeyi planlıyorsun (veya zaten üniversitedesin). Akademik İngilizce, farzı misal Facebook’ta paylaşım yapabilmek için öğrenmen gereken bir şey değildir. Üniversite, enstitü, bazı iş alanları gibi akademik bir ortam ve birkaç yer dışında, dışarıda nadiren kullanılır. Bu yerlerden herhangi birine gitmeyi planlamıyorsan farklı türde bir İngilizce eğitimi almayı seçebilirsin.
  • Kendi kendine çok iyi öğrenebilirsin. Bazı çevrimiçi kurslarda eğitmenler vardır fakat genellikle öğrenciler bire bir yardım almazlar. Bir kısım kurs, tamamen kendi başına, kendi hızına göre kurs almana olanak sağlar . Eğer bir eğitmenin varsa veya kendi kendine iyi çalışabiliyorsan çevrimiçi bir kurs senin için idealdir.

Eğer bu noktaların hepsi (ya da çoğu) seni tanımlıyorsa bil ki çevrimiçi kurslarda çok başarılı olacaksın. Emin değilsen, denemekle ne kaybedersin ki! Kursların çoğu ücretsizdir, bu sayede kaybedecek bir şeyin de yok.

Başlamadan Önce: Akademik İngilizce Öğrenmeye Dair İpuçları

İster kendi başına kurs al ister diğer öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte kurs al, çevrimiçi kurslarından en iyi şekilde yararlanmanı sağlayacak ipuçları burada:

  • Bir program yap. Bazı kurslar için haftada iki saat yeterli iken bazısı ise bundan daha fazlasına gereksinim duyar. Kurs için ne kadar süreye ihtiyacın olduğuna bak ve kursu tamamlamak için gerçekten zamanın olduğundan emin olmak için günlük hayatına göre bir program yap.
  • Bir hıza karar ver. Kurs planını mı takip edeceksin yoksa kendin mi çalışacaksın?
  • Kendi öğrenme tarzına göre bir kurs seç. Eğer video izleyerek daha iyi öğreniyorsan eğitim için videolar kullanan bir kursu seç. Yazarak, okuyarak ya da başka bir şekilde daha iyi öğreniyorsan ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir kurs bul.
  • İngilizce beceri seviyene göre bir kurs seç. Bütün kurslar aynı seviyedeki İngilizce için değildir. Eğer öğrenim materyalleri anlamak için çok çabalıyorsan kursun dışına çıkamazsın. Seni zorlayacak fakat hayal kırıklığına uğratmayacak bir kurs bul.
  • Bir odak noktası seç. Akademik İngilizce ortamında nasıl okuyacağına, yazacağına veya konuşacağına dair daha fazla öğrenmek mi istiyorsun? Unutma ki kurslar yalnızca yazmayı kapsar.

Bir çevrimiçi akademik İngilizce kurstan ne istediğine karar verdiğinde ve düzenli çalışmak için nasıl planlama yapacağını öğrendiğinde sıra senin için doğru kursa bakmak da.

Çevrimiçi Alabileceğin En İyi 10 Akademik İngilizce Kursu

1. MacMillan English’de Çevrimiçi Akademik İngilizce

Kısıtlamalar: Yok.

Fiyatı: Kurs başı yaklaşık 22$ ile 27$ arası

Ders kitaplarından MacMillan ismini hatırlamış olmalısın ve çevrimiçi kursları da ders kitabı formatına sadık kalıyor: Bu “kurs” aslında herhangi bir mobil cihazdan erişebileceğin ders kitabı tarzında materyallerin bulunduğu bir koleksiyon. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından kullanılması için ders kitapları tasarlanmıştır fakat bağımsız öğrenim için de kullanılabilir.

2. Open Learning’de Akademik İngilizce

Kısıtlamalar: Herkes bir kursa katılabilir fakat web sitesini görüntülemede sorun yaşarsan tarayıcının konumunu “Belirtilmemiş” veya “ABD” olarak değiştirmeyi dene (işte nasıl yapacağın).

Fiyatı: Ücretsiz

Bu ücretsiz kurs, akademik İngilizce yazma üzerine odaklanıyor fakat ayrıca konuşma, okuma ve hatta çalışmalarını nasıl planlayacağın ve düzenleyeceğin üzerinde de duruyor. Yakın bir zamanda üniversiteye girmeyi planlayan veya zaten bir kursta olup da zorluk yaşayan İngilizce öğrenen biri için mükemmel. 1000’den fazla öğrencinin kurs aldığı bir topluluktan da yararlan, diğer İngilizce öğrenenlerle tanışman için harika bir yer.

3. Coursera’da Akademik İngilizce: Yazma

Kısıtlamalar: Kurslar her ay tekrar edilir. Suriye’den, Kırım, Küba, İran ve Sudan’dan  öğrenciler kısıtlamalarla karşılaşıyor ve kayıt yaptıramayabilirler.

Fiyatı: 5 kursluk tam paket için 310$, kurs başı 69$ (mali yardım da mevcut).

Coursera, bir üniversite dersi için mükemmel bir araştırma ödevi nasıl yazacağını sana öğretecek 5 kursu bir araya getiriyor. 5 kursluk tam programa katıl veya ilgilendiğin kursları tek tek seç.

4. The Open University’de Akademik Amaçlı Çevrimiçi İngilizce

Kısıtlamalar: Kurslar yılın çeşitli dönemlerinde yapılıyor. Şu an kayıtlar kapalı ama gözün kulağın burada olsun!

Fiyatı: Yaklaşık 1852$. Bu yüksek fiyat, katılımcıların kendi üniversitelerini tamamlamaları için kullanabilecekleri kredileri alabileceklerini gösteriyor. (Başlamadan önce kredileri kabul ettiğinden emin olmak için üniversitene danış. Türkiye’deki üniversitelerde de geçerli olmayabilir.)

Bu akademik İngilizce kursu, bağımsız ve öğretmen destekli öğrenimin bir bileşimidir. Kurs boyunca her bir öğrenci kendisine yardım edecek bir eğitmene sahip olacak. Her ne kadar konuşma ve dinleme az olsa da pek çok okuma ve yazma seni bekliyor. Araştırma yazmaktan üniversitede diğerleri ile konuşmaya kadar akademik İngilizcenin pek çok farklı yönünü kapsıyor.

5. UC Berkeley’de Makale Nasıl Yazılır?

Kısıtlamalar: Kayıtlar belirli dönemlerde gerçekleştiriliyor fakat belli başlı kurs materyallerini dilediğin zaman kullanabilirsin.

Fiyatı: Ücretsiz

Kaliforniya’daki Berkeley Üniversitesi tarafından geliştirilen bu çevrimiçi kursu alarak bir Amerikan üniversitesinde okumak nasılmış öğren. Bu kurs (ikinci kısmı burada bulunabilir) akademik amaçlı harika bir makalenin nasıl yazılacağını, düzenleneceğini (çalışmanın diğer öğrenciler tarafından gözden geçirilmesi imkanıyla) öğretiyor. Öğretmen desteği ve öğrenci topluluğu da dahil olmak üzere kursun tüm özelliklerinden yararlanmak için belirlenen zamanda kursa katıl.  Dilediğin zaman alabilir ve kurs materyallerini kullanarak kendi hızına göre öğrenebilirsin.

6. Queen Mary University of London’da Çevrimiçi Akademik İngilizce

Kısıtlamalar: Yok.

Fiyatı: Ücretsiz

İngiltere’de herkes üniversiteye gidemez. Neyse ki Queen Mary Üniversitesindekiler, herkesin göz atabilmesi için akademik İngilizce kurslarından birini çevrimiçi olarak kullanıma açtılar.  Kursta bir öğretmen veya başka öğrenciler yok fakat seni düşündürmek ve pratik yapmanı sağlamak amacıyla etkileşimli alıştırmalar var. Akademik bir çevrede kullanabileceğin yazma, eleştirel okuma, konuşma ve dil bilgisi becerilerini öğrenebilirsin. Çalışmalarını değerlendirebilecek bir öğretmen ile çalıştığında bu akademik İngilizce kurs en iyisidir.

7. Utah State Üniversitesinde Akademik Amaçlı Yazmaya Giriş

Kısıtlamalar: Yok.

Fiyatı: Ücretsiz

Bu kurs, Utah State Üniversitesinin ücretsiz olarak çevrimiçi sunduğu bir başka gerçek bir üniversite kursu. Kursu takip et ve ev ödevlerini teslim etmeye çalış. Yeteri kadar açıklama olmadan çok fazla okuma ve yazma yapılacağından bu kursu bir öğretmenin yardımıyla tamamlamak en iyisi. Kursun sonunda bir konu veya sanat eseri hakkında inceleme yapıp yazabilmelisin.

8. University of Edinburgh’de Akademik Yazma (İleri Düzey)

Kısıtlamalar: Yok.

Fiyatı: Ücretsiz

Bu kursta, ilk yıl raporu (üniversitedeki ilk yılının analizi) veya gelişmiş bir araştırma makalesi yazma ile ilgili materyaller bulacaksın.  Bu kurs, İngilizce seviyesi yüksek olan öğrencilere göre  tasarlanmıştır bu yüzden İngilizce tez yazman gerekecek bir yüksek öğretim kurumuna başvuracaksan oldukça iyidir.

9. English Online’da Araştırma Makalesi Yazma

Kısıtlamalar: Yok.

Fiyatı: 119$

Bu kurs öğrencilere nasıl iyi bir araştırma makalesi yazacaklarını öğretiyor. Dersler iyi düzenlenmiş bir araştırmanın nasıl bir araya getirileceğini, birbiriyle ilgili bilgiler ile dolu iyi paragrafların nasıl oluşturulacağı ve makaleni nasıl gözden geçirip düzenleyeceğini gösteriyor.

10. Broward College’de Üniversite Hazırlığı (Başlangıç Seviyesi)

Kısıtlamalar: Kayıt dönemleri sınırlı bu yüzden dikkatli ol!

Fiyatı: Ücretsiz

Eğer yukarıdaki kurslar mevcut İngilizce seviyenden yüksek ise bu kursa bir göz at. Kurs materyalleri İngilizce okuma, yazma ve üniversiteye girmeye hazırlanan öğrenciler için matematik derslerini kapsıyor. Kendine göre ilerleyen (nasıl öğreneceğini kendin seçiyorsun) bir kurs olduğundan matematik bölümünü es geçebilir ve iki İngilizce bölüm üzerine konsantre olabilirsin. Dersler, nasıl okuyabileceğini, edebiyat eserlerini nasıl analiz edeceğini, iyi cümleler nasıl kurabileceğini ve fikirlerini açıklayacağın bir makalede bu cümleleri nasıl bir araya getirebileceğini öğretiyor.

Üniversite düzeyinde İngilizceye hazırlanmak için hiçbir yere gitmek zorunda değilsin.

Evinin rahatlığında yukarıdaki kurslardan birine katıl bu sayede üniversite düzeyinde İngilizce yazma ve okuma becerilerini kullanmaya hazır ol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close