ingilizce-tv-android-uygulama

Bu 8 Android Uygulama ile İngilizce TV Avuçlarında

“Matbaadan beri en büyük öğretim aracı.”

Televizyon ile ilgili olarak ünlü bir Amerikalı iş insanın bu sözüne inanıyor musun?

Pek çok insan TV’yi rahatlama ve tembellik ile ilişkilendirir.

Ancak özellikle söz konusu İngilizce öğrenmek ise gerçekten televizyondan pek çok şey öğrenebilirsin.

Bu makalede ele alacağımız 8 İngilizce TV Android uygulama bunu gerçekleştirmene yardımcı olacak.

Hem eğitici bölümleri hem de hakiki İngilizce TV programlarını evinden veya hareket halindeyken izlemeni sağlayacak. Bunların bir kısmı ücretsiz ve hatta İnternet bağlantısı dahi istemez.

Kanalı ayarla ve öğrenmeye hazırlan!

Gerçekten TV İngilizce Öğrenmene Yardımcı Olabilir mi?

TV izlemek, doğal İngilizce konuşmaları dinleme şansı tanır. İngilizce kursunda veya dersinde öğrendiğin diyaloglar biraz zorlama gibi gelebilir fakat televizyon dizileri, ana dili İngilizce olanların aslında nasıl konuştuklarını sana gösterirler. Bu sana doğru dil bilgisi ve cümle yapıları öğretebilir hem de telaffuzuna yardımcı olabilir.

TV izlemenin faydasını gerçekten görmek istiyorsan bir karakterin söylediği sözleri ondan sonra tekrar etmeyi dene. Kelimeleri doğru söylediğinden emin olman için sana bir fırsat sunacak ve yeni kelimelerin sana daha doğal gelmesini sağlayacak.

Eğer ekstra konuşma pratiğine ihtiyacın varsa en beğendiğin TV şovundaki bir sohbeti taklit etmeyi dene. Her bir replikten (söylenen söz, dize) sonra şovu durdur ve yüksek sesle tekrar ederek pratik yap. İhtiyacın olduğu kadar pratik yap ve aynı konuşmaları birkaç kez dinlemekten çekinme.

Televizyon izlemek, özellikle bu Android uygulamalardan biriyle, gerçekten harika çünkü zamanı kendine programına uydurman çok kolay. İşe otobüs veya tren ile mi gidiyorsun? Kulaklığını çıkarıp bir şov izlemek için bu mükemmel bir zaman dilimi olabilir. Ektinliklerin arasında veya yatmadan önce de TV izleyebilirsin. Eğer İngilizce TV izlersen dil öğrenme günlük hayatının bir parçası haline gelecek.

İzle ve Öğren! Dil Öğrenenler için En İyi 8 İngilizce TV Android Uygulama

FluentU

ingilizce-tv-android-uygulama

FluentU, her iki dünyanın da en iyisini sana sunuyor: hakiki İngilizce TV ve yararlı dil öğrenme araçları.

Kişiselleştirilmiş dil öğrenme derslerine dönüştürülmüş yüzlerce gerçek İngilizce TV klibi (ek olarak film fragmanları, müzik videoları, ilham verici konuşmalar gibi birçok türde video) bulacaksın.

Her bir video etkileşimli alt yazılar ile sunuluyor. Herhangi bir kelimeye tıkladığında FluentU, sana bu kelimenin içeriğe göre tanımını, gramer bilgisini, akılda kalıcı resmini ve örneklerini göstermek için videoyu otomatik olarak duraklatacak. Bu şekilde izlerken yeni kelimeleri kolayca öğrenebilirsin.

İzlemeyi bitirdiğinde öğrendiklerini aklında tutmanı sağlamak için her videoya eklenmiş flaş kartlar ve eğlenceli mini sınavlar var.

Videolar, türe ve öğrenme seviyesine göre düzenlenmiş olduğundan işine yarayacakları kolayca bulabilirsin. Örneğin, yeni başlayan öğrenciler oldukça popüler bir İngilizce TV şovu olan “Sesame Street”in (Susam Sokağı) bu klibinden keyif alırken daha ileri düzey öğrenciler ise Ellen DeGeneres’in söyleşi programından alınan bu komik klibi sevecekler.

Tüm öğretim özellikleri ile izlemek ve bütün video kütüphanesini keşfetmek için FluentU denemesine göz at. Bilgisayarında Android ya da iOS bir cihazında FluentU’yu kullanabilirsin.

Netflix

ingilizce-tv-android-uygulama

Netflix’i eklemeden TV uygulamalarından bahsetmiş olamayız. Bugün Netflix, İngilizce TV şovlarını ve diğer pek çok dildeki programı izlemek için en çok bilinen hizmetlerden biri. Netflix’te binlerce seçim var ve bunların pek çoğu İngilizce alt yazı ekleme seçeneğine sahip.

Alt yazılar öğrenmeyi kolaylaştırıyor çünkü kelimeleri dinlerken bir taraftan da okuyabilirsin. Pratik yapmanın en iyi şekli, orijinal İngilizce bir şovu İngilizce alt yazılı oynatmak bu sayede kelimelerin yazılışını ve okunuşunu öğrenebilirsin.

Fakat henüz buna hazır değilsen Türkçe alt yazılı olarak İngilizce izleyebilirsin. Bundan başka İngilizce alt yazılı bir şekilde Türkçe olarak izleyebileceğin binlerce Netflix TV şovu da var.

Hulu

ingilizce-tv-android-uygulama

Hulu, Netflix’e oldukça çok benziyor. Pek çok insan için güvenilir bir kaynak olduğundan Hulu’yu da dahil etmek istedik. Hulu’nun Netflix’e göre avantajı daha fazla reality şov içermesi. Reality şovlar, aktörlerin oynadığı bir hikaye yerine gerçek insanların hayatlarını sunar.

Yani daha gerçek, gündelik ve doğal konuşmalar ile pratik yapabilirsin. Bu sayfa, içerisinden seçebileceğin Hulu’nun en popüler İngilizce reality şovları listeliyor.

Gerçi Hulu’da başka şovlar da var bu yüzden ne izlemekten keyif alıyorsan ilgini çekecek bir şeyler mutlaka bulabilirsin. Yiyeceklerle ilgili kelimeler üzerine çalışman gerekiyorsa yemek programları bulabilirsin ya da sınıf içi İngilizceye hakim olmak istiyorsan okulla ilgili şovlar izleyebilirsin.

BBC Learning English

ingilizce-tv-android-uygulama

Akılda tutulması gereken dil öğrenenler için tasarlanmış bir başka kaynak. Bu videolar daha kısa ve genellikle daha eğitici. TV kliplerine haberler, İngilizce dersler ve diyaloglar vs. dahil.

BBC Learning English, videonun tam metnini görüntülemene ve okumana izin verir. Ne kadar anlayabildiğini görmek için videoyu izlemeden önce videonun metnini okumayı dene. Sonra aktörleri izle ve ikinci kez daha fazla anlayıp anlamadığını gör.

Son olarak TV izlerken gerçekten öğrendiğinden emin olmak ve kendini biraz daha zorlamak istiyorsan BBC Learning English, çeşitli quizler ve testler de sunuyor.

TVPlayer

ingilizce-tv-android-uygulama

TVPlayer’da 62 ücretsiz kanal, eğer “premium”a geçmeye karar verirsen artı 35 kanal daha var. TVPlayer’daki kanalların bazıları canlı görüntüler bile gösteriyor bu yüzden bu uygulama ile gerçekten TV izliyormuş gibi hissedeceksin.

Kanalların pek çoğu kaydedilebilir. Bir bölümü kaçırmak istemediğinde bu gerçekten harika ayrıca dil öğrenmek için de mükemmel.

Bir şovu kaydederek aynı bölüme geri dönebilir ve dilediğin kadar izleyebilirsin. Tekrar aklında tutmana ve öğrendiğin tüm kelimeleri pratik yapmana yardımcı olacak.

Tubi

ingilizce-tv-android-uygulama

Tubi, TV şovlarından ve filmlerden büyük bir seçime sahip. İlgi alanların ne olursa olsun Tubi’de bir şeyler bulabileceğinden emin olabilirsin. Uygulamada aktöre, türe veya filme göre arama yapabilirsin.

Tubi’nin en müthiş özelliklerinden biri video sıralaması (ilgilendiğin şovların bir listesi) yapmana izin vermesi. Bu sayede uygulama tam olarak görmek istediğin şeyleri oynatmaya devam edecek.

Tubi, her cuma yeni içerik yüklüyor. Yani her hafta seçim yapabileceğin yeni seçeneklerin olacak böylece Tubi’de TV izlerken İngilizce pratiği yapmaktan hiç sıkılmayacaksın.

iflix

ingilizce-tv-android-uygulama

iflix’teki bütün videolar, İngilizce alt yazı ekleme seçeneğine sahip ve çoğu videoda diğer diller de eklenebiliyor. Bu, iflix’i İngilizce öğrenirken TV izlemek için harika bir seçenek yapıyor.

Artı olarak iflix çevrimdışı izleyebilmen için videoları indirmene izin veriyor. İnternet bağlantısının kesintisiz olmadığı yerde yaşayan veya günlük olarak işe gidip gelirken şov izlemek isteyen insanlar için bu özellik mükemmel.

İngilizce öğrenmek için herhangi bir sınır olmamalı bu yüzenden çevrimdışı TV şovları ve filmleri en iyisi.

English Club TV

ingilizce-tv-android-uygulama

English Club TV tamamen eğitici videolar ile ilgili. Videoların çoğu İngilizce öğrenme ipuçları veriyor ve izlerken gramer, imla, kelime öğrenmeni sağlıyor.

Bu uygulama, bu listedeki diğerleri kadar çok seçeneğe sahip değil fakat her bir video özellikle İngilizce öğrenmene yardımcı olmak için yapıldığından ekledik. Her bir videonun sonunda ne kadar öğrendiğini görmen için küçük bir test de yapabilirsin.

 

Nerede olursan ol buradaki İngilizce TV Android uygulamalarına bir göz at ve rahat ol. Hem en sevdiğin şovları hem de dili öğrenmene ve ana dilin gibi konuşmana yardımcı olmak için özellikle tasarlanmış bu harika kaynakları izlerken İngilizce öğreneceksin.

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close