ingilizce-ogrenme-programi

7 İngilizce Öğrenme Programı ile Daha Kolay Öğren

Evde İngilizce öğrenmek tek başına her ne kadar zor olsa da eğlenceli de olabilir.

Bazı günler ekstra yardıma ihtiyaç duyabilirsin.

Asla vazgeçme! Evde İngilizce öğrenmek  gözünü korkutmasın, yardım almanın bir yolu var.

Yalnızca İngilizce öğrenme programı kullan.

İngilizce öğrenme programı, genellikle indirilebilen senin gibi dil öğrenenler için geliştirilmiş bir yazılımdır. Genellikle öğrendiğin bilgileri kullanarak sana yeni şeyler öğretecek, dersleri ister tek tek alabilir istersen de birbiri ardına düzenlemiş haliyle alabilirsin.

Satın alabileceğin hatta belki de duymuş olabileceğin birkaç İngilizce öğrenme programı var. Bu programlar, daha fazla yardım almanın ve öğrendiklerini düzenlemenin harika bir yoludur.

İngilizce Öğrenme Programı Senin için Uygun mu?

Öğrenme programı herkese göre olmaz. Diğer yöntemleri kullanarak veya pek çok farklı öğrenme yollarını bir araya getirerek nasıl daha iyi öğrendiğini ortaya çıkarmalısın. Bir İngilizce öğrenme programı ile iki kat daha hızlı öğrendiğini de keşfedebilirsin. Bu, herkes için farklıdır!

İngilizce öğrenme programı şu kişiler için harikadır:

  • Kendi zaman dilimlerine göre tek başına İngilizce öğrenmek isteyenler,
  • Evde öğrenirken fazladan yardıma ihtiyaç duyanlar.
  • Çalışmalarını daha düzenli hale getirmek isteyenler.
  • Biraz para harcamaya razı olanlar (bu yazılımlar her zaman ucuz değillerdir.)
  • İngilizce öğrenme konusunda ciddi olanlar.
  • Hızlı İngilizce öğrenmek isteyenler.

Eğer bunlardan biri seni anlatıyorsa harika bir program seçmenin tam zamanı. Fakat nereden başlayacaksın?

Doğru İngilizce Öğrenme Programı Seçimi

Bir öğrenme yazılımında ne gibi özelliklere bakmalısın? Bu nasıl öğrendiğine ve senin için neyin işe yaradığına bağlıdır. Çoğu öğrenme programı farklı öğrenme yöntemleri kullanır. Bazılarını daha fazla beğenebileceğin için ilk olarak çevrene bakmalısın.

Bir İngilizce öğrenme programı seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Fiyat. Program ne kadar? Aylık ödemeler mi alıyor, tek ödeme mi veya farklı seviyeleri ayrı ayrı mı almak zorundasın?
  • İngilizce seviye. Yeni başlayan biri isen düşük seviyelerde başlaman gerekecek. Eğer daha ileri düzeysen başlangıç seviyesine ihtiyaç duymayabilirsin.
  • Uzunluk. Günlük olarak bu programa ne kadar süre harcayacaksın? Her bir dersin uzunluğuna bak ve senin yaşam tarzına ve çalışma şekline uyup uymadığını incele.
  • Kullanılabilirlik. Bu programlardan bazıları yazılım indirmene gereksinim duyabilir.  Bazıları İnternet bağlantısına ihtiyaç duyabilir. Rosetta Stone ve Pimsleur gibi birkaçı incelemen ve ücretsiz kullanman için pek çok kütüphanede bulunabilir. Programı nasıl kullanmayı tercih ettiğine karar ver ve bu hangisini kullanacağını anlamana yardımcı olabilir.

Bir programı sevip sevmeyeceğini anlamanın en iyi yolu onu denemektir. Neyse ki satın almadan önce denemen için çoğu İngilizce öğrenme programının ücretsiz denemesi veya demo dersleri var. Bu tekliflerden yararlan! Her ne yazılım olursa olsun satın almadan önce onu gerçekten sevebileceğinden ve onunla öğrenebileceğinden emin olmalısın.

7 İngilizce Öğrenme Programı ile İnanılmaz Derecede İlerleme Sağla

Rosetta Stone

Fiyatı: Seviye 1-5 için 274$
Demo Linki: Rosetta Stone

ingilizce-ogrenme-programi

Rosetta Stone, en çok bilenen ve en pahalı İngilizce öğrenme programlarından biri. Fiyatına göre seni başlangıçtan itibaren İngilizce yoğun pratik yapmanı sağlayacak yüksek kalitede dil dersleri alırsın. Rosetta Stone öğrendiğin dilden başka bir dil kullanmaz ve özellikle hızlı ve yoğun bir İngilizce deneyimi için yavaş başlayıp sen öğrendikçe hızlanacak şekilde tasarlanmıştır.

Rosetta Stone kelimeleri ve kuralları ezberlemen yerine kalıpları öğrenmene yardım eder. Her defasında bir adım öğretilir ve öğrenmiş olduğun kelimeleri kullanarak yeni kelimeleri öğrenirsin. Program yalnızca yeni bir dil öğrenmeni değil aynı zamanda onunla düşünebilmeni de istiyor.

Yeni becerilerini pratik yapmak istersen Rosetta Stone ayrıca çevrimiçi bir topluluğa da sahip. İngilizce oyunlar oyna, chat ile diğer öğrenenlerle konuş ve yeni öğrendiğin becerileri geliştirmek için onları kullan.

Rocket Languages

Fiyatı: 100$ ömür boyu erişim
Demo Linki: Rocket English

ingilizce-ogrenme-programi

Rocket Languages, bir sürü etkileşimli alıştırma ile konuşma İngilizcesi öğretmeye odaklanıyor. Dili ve kültürü kapsayan 100 saatten fazla ders alacaksın.

Her bir ders flaş kartlar ile birlikte sunuluyor. Ne kadar öğrendiğini ölçebilmen için gelişim takip özelliği de var. Yazılımla ilgili teknik sorunlar için destek ekibine daima başvurabilirsin.

Yazılımda, 3000’den fazla İngilizce ifadeye yönelik ses tanıma özelliği var. Yani, bu özellik konuşmanı dinleyip ifadelerin doğru telaffuzunu öğrenmeni sağlayacak.

Rocket Languages İngilizce öğrenme yazılımını bilgisayarında veya uygulama ile mobil cihazlarında (iOS ya da Android) kullanabilirsin.

FluentU

Fiyatı: Ücretsiz 15 günlük deneme, sınırsız özellikler için 15$’dan 30$’a kadar değişiyor.
Demo Linki: FluentU

ingilizce öğrenme programı

FluentU, gerçek dünyadan videolar çeken ve bunları kişiselleştirilmiş dil öğrenme derslerine dönüştüren çevrimiçi dil öğrenimi için yoğun pratik sunan bir platformdur. FluentU, ana dilini konuşanların izlediği pek çok farklı türdeki videoları kullanır ve günlük İngilizcede kendini rahat hissetmen amacıyla tasarlanmıştır. Filmlerden, çizgi filmlerden ve reklamlardan ilham verici konuşmalara, belgesellere, vloglara kadar klipler bulabilirsin – hepsi seviyelere (başlangıçtan ana dilini konuşanların seviyesine) ve kategorilere göre düzenlenmiştir.

Her bir kelime, resim, ses, bağlam içindeki tanımı ve çoklu örnekleri ile sunuluyor. Bir videoyu izlemeden önce veya izledikten sonra FluentU’nun eşsiz Öğrenme Modu’nda zaman geçirerek dinleme çalışmandan en iyi şekilde yararlan. Daha önce öğrendiklerine göre sorular sorarak Öğrenme Modu senin öğrenme geçmişini göz önünde tutar, bu da senin daha başarılı olmanı sağlar.

Mutlimedya flaş kartlar, etkileşimli alt yazılar, içeriklerin indirilebilir metinleri ve daha fazlası var! Birçok program bir şeyler indirmene ihtiyaç duymasına rağmen FluentU herhangi bir bilgisayar veya tabletten erişebileceğin bir web sitesidir. Ayrıca iPhone veya iPad’inde kullanmak için FluentU’nun iOS uygulamasını, Android cihazların için Android uygulamasını indirebilirsin.

Transparent Language

Fiyatı: Ne kadar süreyle kaydolduğuna bağlı olarak aylık 16.99$’dan 29.95$’a kadar
Demo Linki: Transparent Language

ingilizce öğrenme programı

Transparent Language, çocuklardan federal ajanlara kadar farklı diller öğrenmek isteyenler tarafından kullanılan profesyonel bir dil öğrenme programıdır. Dili iyi ve hızlı bir şekilde öğretebildiklerinden kendileriyle gurur duyuyorlar.

Transparent Language ile ilgili en iyi şeylerden biri de ne kadar hızlı öğreneceğini seçebilmen. Program, seviyene göre bir başlangıç noktası önerecek fakat ne kadar hızlı veya yavaş öğreneceğine sen seçebilirsin.

Uzun dersler almaktan daha hızlı zorlayıcı aktiviteleri tamamlamaya kadar pek çok farklı şeyi bu yazılım ile yapabilirsin. Transparent Language, kendi kendine öğrenen insanlar için en eksiksiz programlardan biri. Burada pek çok seçenek ve özellik var ve eğer öğrenecek çok şeyi olan bir program arıyorsan mükemmeldir.

Pimsleur

Fiyatı: 119.95$
Demo Linki: Pimsleur

ingilizce-ogrenme-programi

Pimsleur yöntemi seni tekrar bir sınıfa sokar fakat bu kez sadece sen ve bir öğretmen. Yöntem katılıma ve doğal öğrenmeye (çocukların öğrendiği şekliyle) odaklanan 30 dakikalık sesli dersler kullanır.

Bu yöntem yaklaşık 50 yıl önce bir doktor tarafından bulundu! Bu öğrenciler, meslek sahipleri ve hatta askerler tarafından kullanıldı. Dersler, her biri bir öncekinden oluşan seviyeler halinde işlenir. Her bir seviye sana yaklaşık 500 kelime öğretir fakat odak, kelimelerde değil de yapıdadır. Pimsleur yöntemi kendi cümleni nasıl oluşturacağının ve nasıl doğal bir şekilde konuşabileceğinin öğretilmesine inanır. Bunu öğrendikten sonra vocabulary’nin eklenmesi daha kolay olacaktır.

Pimsleur, hareket halindeyken veya bir şeyler yaparken kullanılabilmesi için yapılmıştır. Herhangi bir yerden dersleri dinleyebilirsin ve günde sadece yarım saatini alır. Eğer yoğun bir programın varsa bu senin için en iyi yazılım olacaktır.

eEnglish Learning

Fiyatı: aylık 8.99$, üç aylık $23.99$, altı aylık 39.99$
Demo Linki: eEnglish Learning

ingilizce öğrenme programı

eEnglish Learning dersleri en uygun fiyatlılar arasında fakat ayrıca en özel olanıdır. eEnglish’s Pronunciation Power programı 52 İngilizce sesi öğrenmene ve geliştirmene yardım eder. En çok hangi sesleri çalışman gerektiğini belirleyecek bir konuşma testi yapabilirsin.

Seslerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenmen için program dudaklarının ve dilinin nasıl görünmesi gerektiğini gösterir. Bilgisayarının mikrofonunu kullanarak kendi konuşmanı kontrol edebilirsin. eEnglish sadece sesleri nasıl söyleyeceğini öğretmez ayıca vurguyu, zamanlamayı, ritmi ve tonlamayı (kelimelerin “müziği”) nereye koyacağında dahil olmak üzere tam kelime ve cümleleri doğru bir şekilde söylemeye çalışmana yardım eder.

Eğer telaffuzu bir şekilde öğrenmenin yolunu arıyor ama özel öğretmene de para harcamak istemiyorsan senin için doğru program bu olabilir.

Complete English Web Suite

Fiyatı: 99$
Demo Linki: Complete English Web Suite

ingilizce-ogrenme-programi

Çoğu diğer İngilizce öğrenme programı konuşurken kendini nasıl daha rahat hissedeceğine ve dili nasıl anlayacağına odaklanır. Complete English Web Suite, kuralları ve tek tek kelimeleri öğrenmekle daha çok ilgilidir.

Web Suite gramer ve vocabulary öğretir ve daha iyi yazmana ve okumana yardım eder. Bu program, çoktan seçmeli, etkileşimli metinler ve sorular ve mini dersler ile çalışır. İlerlemeni takip eder bu sayede neyi iyi öğrendiğini ve neyin üzerinde çalışman gerektiğini öğrenebilirsin.

FluentU gibi Web Suite, indirme olmadan çevrimiçi kullanılabilir durumda. Yalnızca kalıplar yerine kuralları öğrenmek için bir desteğe ihtiyacın varsa Complete English Web Suite senin için harika bir programdır.

 

Kendi başına İngilizce öğrenmek zor olabilir. Bu programlardan herhangi biri evde İngilizce öğrenmeyi daha kolay hale getirir. Şöyle bir etrafına bak, demolarla oyna ve senin en çok öğrenmene yardım edecek İngilizce öğrenme programı hangisi bul.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close