ingilizce-ogrenme-forumlari

Akıcı İngilizce İçin Forumlar: Dil Öğrencileri için En İyi İngilizce Öğrenme Forumları

Kimse beklemekten hoşlanmaz.

Anında elimizde olmasını isteriz!

Fast food!

Sıra beklemek gerekmeyen lunaparklar!

Ve İngilizce hakkındaki sorularımızın da hemen şimdi yanıtlanmasını isteriz.

Bu nedenle de bir mezarlık kadar sessiz İngilizce öğrenme forumlarında beklemenin hiçbir faydası yoktur.

Bunun yerine burada vereceğimiz bu popüler ve aktif İngilizce öğrenme forumları bakılacak ideal yerlerdir. Sadece sorularına hızlı yanıtlar almakla kalmayacak, aynı zamanda farklı konular hakkında çok sayıda ilginç sohbete de katılacaksın.

İngilizce Öğrenme Forumları Dil Öğrencilerine Nasıl Yardımcı Olur?

Online İngilizce öğrenme forumları dil öğrenmek için büyük kolaylık sağlar! İstediğin zaman pratik yapma fırsatını sana sunarlar.

Evinin konforundan fedakarlık etmeksizin İngilizce yazma becerilerini geliştirebilir ve fikir ve düşüncelerini İngilizce ifade edebilirsin. Başkalarının yazdıklarına cevap vermek için zaman ayırabilirsin. Hiçbir acelesi yok.

Ayrıca, İngilizce öğrenme forumlarına katıldığın zaman bir topluluğun parçası haline gelirsin! Dil topluluklarının üyeleri bilgi ve deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşmaya bayılır.

Mevcut etkinlikleri takip edebilecek ve hobilerin hakkında İngilizce konuşma fırsatı bulacaksın. Yeni yabancı dil konuşan arkadaşlar edinecek ve yeni sözcükler ve gramer kuralları öğreneceksin. İletişim becerilerin gelişecek ve yazdığın her forum mesajında yazma becerilerinin de geliştiğini göreceksin.

Ve tüm bunlara ücretsiz sahip olacaksın!

İnternette En İyi İngilizce Öğrenme Forumları Nasıl Bulunur

İyi bir forum ile berbat bir forum arasındaki farkı görebilmek zor olabilir. Ama bunlar içinden en iyisini seçmende sana yardımcı olacağız!

Harika İngilizce öğrenme forumları her seviyeden dil öğrencisine kapılarını açan dostane bir ortama sahiptir. Herkes için güvenli ve eğlenceli bir ortam olmasını sağlamak için uyulması gereken kurallar vardır. Tartışma konuları sana ilginç gelecek ve herkesi faydalı yorumlar bırakmaya teşvik edecektir.

Bu İngilizce öğrenme forumları kendini rahat hissedeceğin, kendin olabileceğin be İngilizceni geliştirebileceğin yerlerdir.

Akıcı İngilizce İçin Forumlar: Dil Öğrencileri için En İyi İngilizce Öğrenme Forumları

Bu sekiz mükemmel İngilizce öğrenme forumunu bulmak için internetin altını üstüne getirdik. Senin için önemli konu ve toplulukları bulmak için gezinmeye başlayabilirsin!

ingilizce-ogrenme-forumlari

İlk forum paylaşımında ne yazacağından emin değil misin? Fikir edinmek için FluentU üzerinden bazı videolar izle. FluentU kişiselleştirilmiş İngilizce derslerine dönüştürülmüş film fragmanları, müzik videoları, ilham verici konuşmalar gerçek hayattan İngilizce videolar sunar. İnteraktif altyazılar, kelime kartları be eğlenceli testler sana izlerken öğrenme fırsatı sunacak. En iyisi ise iOS ve Android uygulamaları ile istediğin her zaman çalışabilecek olman.

Videoyu izledikten sonra yeni öğrendiğin sözcükleri forumlarda kullanmayı dene. Ya da gördüğün harika kliplerden biri hakkında konuşmaya başla—diğer dil öğrencilerinin de özgün İngiliz kültürü hakkında konuşmaktan keyif alacaklarından emin olabilirsin.

Dave’s ESL Cafe Öğrenci Tartışma Forumları

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? Ekstra dersler ve kaynaklar sunan güvenilir ve köklü bir forumdur.

Dave’s ESL Cafe, yabancı dil olarak İngilizce öğrenmek için dünya çapında en iyi sitelerden biri olarak tanınmaktadır. Dünyanın her yerinden öğretmenler ve öğrenciler için mükemmel online buluşma noktasıdır.

Bu forumlarda İngilizce sohbet etmeye istekli çeşitli kullanıcılar bulacak ya da dil ile ilgili sorunlarına yanıtlar bulacaksın. Burada insanlar kibarlık olsun diye sözlerini esirgemezler ve bu nedenle de yazdıklarına verilen yanıtlara güvenebilirsin. Tartışma konuları arasında bilgisayarlar, hobiler ve İngilizce sınavlarına hazırlık yer alıyor.

Dave’s ESL Cafe aynı zamanda dil öğrencilerine özel tonlarca destekleyici kaynak da sunuyor. Stuff for Students sayfasını ziyaret etmen yeterli.

Gramer dersleri, kullanışlı testler ve harika terimler bulacaksın.

Linguaholic Dil Forumları

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? Çok sayıda eşsiz ve çeşitli tartışma seçeneği bulmak mümkün.

Linguaholic, yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler için 15’ten fazla forum sunan süper bir site.

Forumlardan biri dil öğrenmek için en iyi mobil uygulamalara odaklanıyor. Bu foruma katılabilir ve dil öğrenme hedeflerine yardımcı olacak uygulamalar hakkında sorular sorabilir ve senin için en uygun olanı bulabilirsin.

Çeviri forumunda ise anlamadığın İngilizce bir metni girebilirsin ve diğer kullanıcılar sana yardımcı olabilir.

Son olarak, İngilizce dil öğrencilerine özel tonlarca seçenek bulunuyor. Deyimlerden gramere ve İngilizce edebiyata kadar her şey hakkında konuşabilirsiniz.

WordReference Forumları

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? Bu kendi çeviri sözlüğüne sahip popüler bir forum ve öğrenim kaynağı.

WordReference forumları aklına gelebilecek neredeyse tüm dilleri destekliyor! Kullanıcıların İngilizce yazma pratiği yaptıkları English-only forum ile başlamak isteyebilirsin.

İspanyolca, Fransızca veya İtalyanca konuşuyorsan bu diller ile birlikte İngilizce de konuşan kişiler ve dil öğrencileri için oluşturulmuş forumlar da bulabilirsin (örneğin, Spanish-English vocab forum).

İşleri daha da kolaylaştırmak için takıldığın bir sözcük olduğunda WordReference’ın kendi sözlüğünü kullanabilirsin.

English Forward Forumları

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? Bir soruna yanıt almak için uzun süre beklemen gerekmeyecek.

Bu forumun harika özelliklerinden biri de sorduğun soruya ne kadar süre içerisinde bir yanıt almayı bekleyebileceğini sana söylemesi. Örneğin, hafta içi öğleden sonra saatlerde bu forumda gezinirken site sorulan soruların 20 dakikadan daha kısa süre içerisinde yanıtlandığını söyledi.

Daha da hızlı online İngilizce tartışmalar mı istiyorsun? Forumun canlı sohbet özelliğini dene.

Bu forumun kuralları sıkı bir şekilde uygulanıyor. Eğer paylaşımın bu kurallara uygun değilse forumdan kaldırılır. İsim vermeksizin bir soru sormak istiyorsan kimliğin gizli tutulur. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için spam gönderiler engellenir ve tekrarlanan paylaşımlar önlenir.

Bilmek isteyebileceğin en sık sorulan sorulardan oluşan bir arşiv bulmak da mümkün.

Site aynı zamanda uzmanlar tarafından hazırlanmış online dersler ile harika bir test bölümü ve birçok diğer egzersiz ve ders de içeriyor. Dolayısıyla ihtiyacın olan şey ne olursa olsun istediğin yardımı burada bulacaksın.

English Baby Forumları

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? Dil öğrencileri için bonus ünlü videoları ile eğlenceli bir site.

English Baby dil öğrenmeyi olduğundan daha da eğlenceli hale getiriyor! Bu forum son derece faydalı—bazen kullanıcılar İngilizce cümle bilgilerini dahi test ediyorlar. İngilizce forumlar senin için yeniyse son derece sıcak bir ortam bulacaksın.

Burası deyimler ve argo sözcükler öğrenmek için de harika bir yer.

Bu sitenin eğlenceli özelliklerinden biri ise İngilizceyi en sevdiğin yıldızlardan öğrenebileceğin ünlüler bölümü! Evet, doğru duydun. Ünlülerin İngilizce konuşurken kaydedilmiş kısa videolarını bulacaksın. İlk adım videoyu izlemek ve ne söylemek istediklerini anlamaya çalışmak olacak. Pratik için bu videonun deşifresini dahi çalışabilirsin. Daha sonra edindiğin bu yeni bilgileri forumda kullanabilirsin.

Ayrıca ilginç İngilizce blogların yanı sıra okuma uygulaması yapmak için bir sohbet seçeneği de bulunuyor.

The Free Dictionary Dil Forumları

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? İngilizce öğrenen profesyoneller için çok sayıda tartışma seçeneği bulmak mümkün.

Tıp, ticaret, teknoloji ya da diğer iş ile ilgili konu için İngilizce öğrenmen mi gerekiyor? Bu forumlar tam aradığın şey. Çok sayıda meslek için birçok özel forum bulunuyor.

Daha da iyisi ise anlamından emin olamadığın sözcükleri aramak için kullanabileceğin site içi sözlük. Bu site aynı zamanda dil bilgini geliştirmene yardımcı olacak bir eşanlamlılar sözlüğü de sunuyor.

English Language and Usage on Stack Exchange

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? Eğer ödevin ile ilgili hızlı bir cevaba ihtiyacın varsa bu cevabı burada bulacaksın.

Dil öğrenimi hakkında ciddi düşünüyorsan bu site tam sana göre! İngilizce meraklıları soru sormak ve dakikalar içerisinde bu soruları yanıtlamak için bu forumu kullanıyorlar.

Topluluk verilen cevabı oyladıktan sonra en beğenilen cevap en üst sıraya yükseliyor. Verilen tüm yanıtları okumana gerek kalmadan zamanını en iyi şekilde değerlendirmiş oluyorsun.

EnglishLD Tartışma Paneli

ingilizce-ogrenme-forumlari

Neden bu forum? Daha da fazla sohbet pratiği yapmak için dil öğrenim partnerleri ile tanışabilirsin.

İngilizce öğrenmek için bir partner bulmak bazen biraz zor olabilir. İşte EnglishLD de burada devreye giriyor!

Bu topluluğun başlıca amacı birlikte pratik yapacak bir partner bulmak. Anadili İngilizce olan ya da dil hakkında engin bilgiye sahip birini bulabilirsin.

Bu tartışma forumları gelecekteki dil öğrenme partnerinle tanışmak için harika bir yerdir. Kullanıcılar genellikle bu sitede sorular sorar ve diğer kullanıcılar da verilen cevapları oylar.

 

İngilizce öğrenme forumları senin için yeni olsa da kısa sürede bunların ne kadar etkili olduğunu göreceksin! Yeni insanlar ile tanışacak ve öğrenirken eğleneceksin.

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close