yurtdisi-yaz-okullari

Öğrendiklerini Yaz Boyunca Unutmamak için Yurtdışı Yaz Okulları

Yaz aylarının ellerinden kayıp gitmediğinden emin olmak istemez misin?

Her ne kadar güneş yanıkları ve yeni bir mayo harika olsa da bu üç sıcak ay sonunda elinde gösterebileceğin daha fazlasının olmasını istemez miydin?

Eğer sıra dışı bir şeyler istiyor ve yaz ayları için İngilizce sözcük bilgini geliştirmek istiyorsan, bir ESL yaz kampına yazılmayı düşün!

Bu, hem yazın tadını çıkarırken hem de İngilizceni geliştirmenin eğlenceli bir yolu olurdu.

Yaz kamplarının sadece çocuklar için olduğun düşünebilirsin ama öyle değil!

Yetişkinler ve hatta birlikte gezerek öğrenmeyi seven aileler için çok sayıda program bulunuyor.

Ne olursa olsun yurtdışı yaz okulları, otantik bir ortamda bir dil ve kültürü öğrenmenin ve İngilizce öğrenen diğer kişilerle tanışmanın harika bir yoludur.

İçinden seçebileceğin ve Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerde yurtdışı yaz okulları düzenleyen 15 farklı programdan bir liste oluşturduk. Verdiğimiz fiyatlar yaklaşık fiyatlardır ve ABD doları cinsine dönüştürülmüştür.

Her Yaştan Dil Öğrencisine Uygun Yurtdışı Yaz Okulları

Çocuklar ve 20 Yaş Altı için Heyecan Verici Kamplar

1. ELS Malibu Youth Camp

Günün birinde Hollywood’u gezme hayalleri mi kuruyorsun? Yaşları 10 ile 16 arasında değişen genç dil öğrencileri Malibu Gençlik Kampında tam olarak bu fırsatı buluyor.

Haziran ve Temmuzda esnek başlangıç tarihleriyle iki ile beş hafta arası programlardan birini seç.

Kamp programına her şey dahildir ve iki hafta İngilizce dersleri, California güneşi, en ünlü atraksiyonlara yapılan geziler, plaj oyunları ve daha fazlası ile 3.665$’dan başlayan fiyatlarla seni bekliyor.

Bu yaz kampında Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavına (TOEFL) ve Skolastik Yeterlik Sınavına (SAT) hazırlığın yanı sıra genel İngilizce dersleri için seçenekler mevcut. Kamp süresince öğrenciler Pepperdine Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan çift kişilik yurt odalarında ağırlanıyor.

Konaklama ve öğünlerin yanı sıra havaalanına gidiş ve geliş transferleri kamp fiyatına dahil.

Sınıf dışındayken öğrenciler oyunlar, spor ve hazine avı gibi günlük aktivitelere katılıyor. Öğretmenlerinin denetiminde Güney California’nın ünlü destinasyonlarına tam gün geziler de programa içinde yer alıyor.

2. CISL Summer English Camp at Yale University

Bu yaz kampında gençler dünyanın en prestijli üniversitelerinden birindeki hayatı deneyimleyebilirler. Bu program Connecticut’ta bulunan Yale Üniversitesinin kampüsünde gerçekleştirilmektedir ve bu üniversite uzun yıllardan beri akademik itibarı ve tarihi güzelliği ile bilinmektedir.

Yaşları 13-17 arasında değişen gençler Temmuz ayı içinde gerçekleştirilen iki, üç ve dört haftalık kurs programlarıyla İngilizce derslerine ve aktivitelere katılır. İki haftalık programın fiyatları, öğünler, kampüste konaklama ve küçük gruplar halinde gerçekleştirilen İngilizce derslerine ek olarak dinlence aktiviteleri de dahil olmak üzere 3.990$’dan başlamaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı yerlerini ziyaret etmek ilgini çeker mi? CISL aynı zamanda San Francisco, San Diego ve Los Angeles gibi ABD’nin diğer yerlerinde de İngilizce yaz programları sunmaktadır.

3. IMG Academy ESL Camp

Bu ESL kampı, İngilizceni geliştirmek ile yaz tatilinin keyfini çıkarmak arasında iyi bir denge sağlamaktadır. Yazlarını sahilde geçirmeyi seven çocuklar ve gençler için ideal olan bu kamp cazip bir seçenek sunuyor.

Güneşiyle ünlü Florida’da bulunan IMG Academy, Mayıs sonu ile Eylül başı arasında değişen çeşitli başlangıç tarihleriyle 8 ile 18 yaş arası dil öğrencileri için programlar sunmaktadır. Bir haftalık, üç haftalık ya da beş haftalık programlardan herhangi birini hafta için 669$’dan başlayan fiyatlarla seç.

Birçok kampta sabahları İngilizce dersleri ve öğleden sonra aktiviteler olsa da bu kampta tam tersi oluyor: Öğrencileri sabahları kampüs dışı gezilere katılıyor ve dersler Florida sıcağında havanın normale döndüğü akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor.

Sertifikalı ESL öğretmenlerinin verdiği derslere ek olarak, öğrenciler müzelere, ünlü turistik yerlere, plajlara ve daha fazlasına yapılacak gezilere katılacaktır.

4. Access English Summer Camp

İngilizcenin Kanada’nın resmi dillerinden biri olması nedeniyle bu dili öğrenmek için harika bir ülkedir. Bu yaz kampında kalma şansını bulan küçükleri güzel manzaralar, harika bir hava ve hayatta bir defa yaşanabilecek bir deneyim bekliyor!

Katılımcılar hafta içinde sabahları İngilizce derslerine girer ve öğleden sonra öğretmenleri eşliğinde gezilere katılır. Öğretmenler, Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretmenliği (TESL) sertifikasına sahip üniversite mezunlarıdır ve sınıflara maksimum 15 öğrenci kabul edilmektedir.

Kültürel ve tarihi yerlerin ziyaret edilmesi, dinlence amacıyla dışarı çıkılması ve—elbette—ünlü Niagara Şelalelerine yapılacak bir geziye katılmak gibi günlük turlar da programa dahil!

Bu kampı Kanada’nın Toronto ya da Hamilton şehirlerinde bulabilirsin. Kamp Haziran sonu ile Ağustos ortalarına kadar açıktır ve 8 ile 17 yaş arası dil öğrencilerine yöneliktir. Bu kamp bir ile dört hafta uzunluğunda ama talep üzerine ek haftalar da mevcut. Konaklama ihtiyacınız varsa fiyatı haftalık 800$ düzeyinde (1.020 Kanada doları), konaklama ihtiyacınız yoksa 650$’ından (840 Kanada doları) başlıyor.

5. IPSA English Summer Camp for Teens in Vancouver, Canada

Üniversite eğitimini Kanada’da devam ettirmek isteyen uluslararası öğrenciler bu İngilizce yaz kampından birçok şey öğrenecek. Kanada’nın Vancouver şehrinde bulunan bu kampta yaşları 10 ile 17 arasında değişen öğrenciler, Temmuz ayında iki ya da üç haftalık programlar ile ödüllü British Columbia Üniversitesinin kampüsünde İngilizce dersi alabilir.

Öğrenciler üniversitenin ormanlar, tepeler ve plajlarla çevrili üniversite kampüsü yurtlarında kalma seçeneğine de sahipler.

Günlük kamp seçeneği (konaklama olmaksızın) haftalık 770$’dan başlıyor (995 Kanada Doları) ve konaklamalı kamp da haftalık 1.400$’dan başlıyor (1.795 Kanada Doları). Her iki seçenek de öğrencilerin sağlıklı ve eğitsel bir ortam içerisinde, dünyanın en yaşanır şehirlerinden birinde olmalarına imkan tanıyor!

Öğrenciler haftada 20 ders ile zamanlarını değerlendiriyor. Eksiksiz öğleden sonra ve akşam programı planlanmış geziler ve grup aktivitelerine imkan tanıyor (şehir üzerinde deniz uçağı ile uçuş da dahil!).

6. ACA English Summer Camp

Quebec City güçlü frankofon kökenleri ile tanınmıştır, ama bu çok kültürlü şehir birçok dünya kültürünü keşfetmek için harika bir yerdir. ACA Yoğunlaştırılmış İngilizce Kampı geniş bir yaş aralığı için programlar sunar: Yaşları 4 ile 16 arasında değişen tüm çocuklar Haziran sonu ile Ağustos ortaları arasında gerçekleştirilen iki haftalık programlara davetlidir.

Bu uygun fiyatlı günlük kampın fiyatı iki haftalık program için 400$ (525 Kanada Doları) düzeyindedir ve birden fazla katılımcı ya da birden fazla program seçildiğinde indirimler söz konusudur.

Bu kamp sabah 9 ile akşam 4 arasında her gün devam eden bir günlük kamptır. Quebec’te konumlanmış bu İngilizce kampına giden öğrenciler, anglofon ve frankofon kültürün eşsiz bir karışımı olan atmosferi gözlemleme fırsatı bulacak.

Öğrenciler, odak noktası İngilizce öğrenmek olacak şekilde hem dış mekan hem de sınıf aktivitelerine katılacaklar. Öğrenciler iki özel okul lokasyonu arasında seçim yapabilir.

7. ELS Junior Holiday English — Australia

Maceracı genç kaşifler Avustralya’nın Sydney kentindeki bu heyecan verici programı çok sevecek! Yaşları 13 ile 17 arasında değişen gençler başvuru yapabilir ve başlangıç tarihleri Temmuz ve Ağustos boyunca esneklik göstermektedir.

Bir haftalık hızlı bir programa katıl ya da kendini tam anlamıyla dilin içinde hissetmek için altı haftalık bir deneyim yaşa

Gerçek anlamda heyecan verici ve egzotik bir konumda gerçekleştirilen bu Avustralya İngilizcesi kampı, haftanın dört günü İngilizce dersleri ve bir tam gün de gezi sunmaktadır. Cumartesi günleri ise öğrenciler dinlence ve kültürel aktivitelere katılma, Sydney etrafındaki ünlü yerleri keşfetme ve Avustralya kültürü hakkında daha fazlasını öğrenme fırsatına sahip olur.

Bu programın maliyeti, sadece öğretim ve aktiviteler dahil haftalık 400$’dan (510 Avustralya Doları) başlamaktadır. Katılımcılar aynı zamanda fiyatı haftalık 1.150$’dan (1.480 Avustralya Doları) başlamak üzere Avustralyalı bir aile yanında kalma seçeneğine de sahiptir.

Yetişkinler için Harika ESL Kampları

Bunlar gerçek anlamda kamplar olmasa da, yetişkinlere yönelik bu İngilizce programları, daha fazla esneklik ve çocuklara yönelik yaz kamplarından daha fazla seçenek ile katılımcılarına eksiksiz bir deneyim sunar.

Bu farklı seçenekler ve ilgili fiyatlara dikkat edin—birçok durumda programın fiyatları, temel program paketine “ekleyeceğin” şeylere göre değişir.

Yoğunlaştırılmış dil öğrenimi deneyimi seni geriyor mu? Bu seyahate çıkmadan önce İngilizcede her şeyi nasıl söyleyebileceğin ve anlayacağını öğren ve ABD’ye seyahat ediyorsan ABD’de okumak için bu harika ipuçlarını takip ettiğinden emin ol.

8. University of Toronto Adult English Program

Bir ay boyunca bir yaz tatiline çıkabilen yetişkinler için bu kamp, Temmuz ve Ağustos aylarında dolu dolu geçecek dört haftalık bir program sunmaktadır. 18 ve üzeri yaş grubundaki katılımcılar Kanada’nın kalbinde Toronto Üniversitesinde dil öğrenebilir.

Bu, Toronto Üniversitesi tarafından düzenlenen resmi bir dil öğrenim programıdır. Yetişkinler, aralarında “Temel Ticari,” “Genel İngilizce,” “Konuşma ve Telaffuz,” “IELTS Hazırlık,” “Temel Akademik” ve “TOEFL Hazırlık” da olmak üzere bir dizi kurs arasından seçim yapabilir.

Akşam saatlerinde bu program dahilinde Toronto’nun canlı etnik mahallelerini, kültürel festivallerini ve profesyonel spor etkinliklerini keşfetmek için opsiyonel turlar ve aktiviteler gerçekleştirilmektedir.

Hafta sonu turları ise dil öğrencilerinin şehir dışına çıkmalarına ve meşhur Niagara Şelalelerini keşfetmelerine imkan tanır. Dil öğrencilerine aynı zamanda Quebec City, Ottawa ve Montreal’in tarihi ve kültürel yerlerini keşfetmek için düzenlenecek rehberli turlara katılma fırsatı da sunulmaktadır!

Ücretler programa bağlı olarak 770$ (995 Kanada Doları) ile 1.050$ (1.375 Kanada Doları) arasında değişir. Katılımcılar ek ücret karşılığında Toronto Üniversitesinde hayatın tadını çıkarmak için bir yemek planı ve kampüste konaklama seçeneğini ekleyebilirler.

Yanlarında reşit olmayan gençlerle seyahat eden yetişkinler, 13-17 yaş arası öğrenciler için Üniversitenin sunduğu gençlik programını gözden geçirebilir.

9. St. Clare’s Oxford Summer English Language Courses

Sessizlik içerisinde dinlenmek için büyük şehirden kaçmak mı istiyorsun? Bu İngilizce kampı, Birleşmiş Krallık (UK), İngiltere’nin Oxford şehrine yakın bir konuma sahiptir. Sana huzurlu bir ortam sunacak kadar şehirden uzak ve gece ya da hafta sonu eğlenceleri için Londra’ya yeterince yakındır.

18 yaş üstü yetişkinler, Temmuz ortası ile Ağustos ortası arasında düzenlenen iki, üç, ve dört haftalık programlara katılabilir.

İki haftalık öğrenim harcı ve konaklama ücreti 1.650$’dan (1.272£) başlamaktadır. İngiliz İngilizcesi ve kültürü hakkında daha fazlasını öğrenmek ilgini çekiyorsa, esnek planı, rahat lokasyonu, geniş İngilizce kurs seçenekleri ve makul fiyatlarıyla bu program senin için iyi bir seçenek sunuyor.

Yetişkinler St. Clare koleji kampüsünde konaklama ya da yerel bir ailenin yanına konuk olma seçeneğine sahip. Başvuru sahipleri “Günlük Kullanım için Genel İngilizce,” “IELTS ve Akademik İngilizce,” “Birebir Dersler” ve daha fazlası da dahil çeşitli programlar arasından seçim yapabiliyor.

Programa dahil aktiviteler arasında ise gösterilere katılma, yerel kafeleri, müzeleri ve sanat galerilerini gezmenin yanı sıra ikonik Thames Nehri kıyısında yürüyüşler yer alıyor.

10. Studio Cambridge Intensive English Courses

Cambridge sınavına hazırlanmanın daha iyi bir yolu olabilir mi? Birleşik Krallığın Cambridge şehrinde konumlanmış olan bu yetişkin programı, 16 yaş ve üzeri öğrenciler için seçkin bir dizi kursa sahip olsalar da 18 yaş ve üzeri katılımcılara odaklanıyor.

Yaz boyunca (ve yılın geri kalanında) her Pazartesi bir program başlıyor ve bu da sana esneklik sunuyor. Iki ile 50 hafta arasında istediğin kadar kalabilirsin! Genel anlamda fiyatlar haftalık 315$’dan (240£) başlıyor.

16 yaş ve üzeri katılımcılar için de dersler olduğu için bu, birlikte gezmek ve öğrenmek isteyen ebeveynler ve genç çocukları için iyi bir seçenek olabilir.

Tarih meraklısı İngilizce öğrencileri için Cambridge’de gerçekleştirilen bu program hem tarihi hem de güzelliği ile tanınmış bir lokasyon sunuyor.

Kurs seçenekleri arasında “IELTS Sınavına Hazırlık,” “Cambridge Sınavı,” “CELTA Sertifika Kursu,” “Genel İngilizce” ve “Ticaret İngilizcesi” yer alıyor.

Dünyanın her yanından katılımcıların İngilizcelerini birbirleriyle pratik yapabilmeleri için her gün ders sonrasında en az bir ücretsiz sosyal aktivite sunuluyor.

Aileler için ESL Kampları

Ailenin tamamı için ESL kampı nedir? Bu kamplar genellikle yetişkinler ve çocuklar için gün boyunca ayrı aktiviteler ile tasarlanmıştır ve bunlara ek olarak akşamüstü ve hafta sonları için de bazı grup aktiviteleri bulunur.

Başlıca iki çeşit aile ESL kampı bulunmaktadır—bazı kamplar çocuklar için dersler ve aktivitelerden oluşan dolu bir program sunarken yetişkinler için daha teme bir program sunar.

Bu da ailelerin kamptayken çocuklarının yanında olmalarının iyi bir yoldur ve onlara şehirde kendi başlarına aktivitelere katılmaları için daha fazla zaman tanır. Diğer kamplar ise hem yetişkinlere hem de çocuklarına her gün gerçekleştirilen dersler, turlar ve sosyal aktivitelerle ayrı ama dolu programlar sunar.

11. IPSA English Summer Course for the Whole Family

Bu San Francisco yaz programında, eşsiz ve dünyaca ünlü San Francisco şehrini gezerken ailenle birlikte İngilizce öğreneceksin. Ebeveynler yetişkin sınıflarına katılırken 7 ile 15 yaş arası (16 yaş ve üzeri gençlere yetişkin muamelesi yapılır) öğrenciler ayrı bir eğitim alır.

Haziran ve Temmuz aylarında bir ile beş hafta arasında süren programlar arasından seçimini yap. Kişi başına fiyatlandırılmış olan tam paket programın fiyatı kişi başına haftalık 770$’dır.

Aileler aynı zamanda “a la carte” olarak (konaklama, öğle yemeği, yetişkinler için dersler olmaksızın) kendi tercihlerine özel bir plan yaparak temel paketleri seçebilirler.

Aileler, İngilizce derslerin yanı sıra haftanın üç günü Balıkçı İskelesi gibi yerel destinasyonları, Muir Korusu gibi doğal yerleri ve ikonik Golden Gate Köprüsünü keşfederler.

Hafta sonları yapacakları tam günlük gezi katılımcıların San Francisco bölgesindeki pek çok dünyaca ünlü destinasyonu ziyaret etmelerine yardımcı olur.

12. Calgary ESL Summer Family Camp

Eğer Kanada sınırının uçsuz bucaksız doğasını keşfetmek istiyorsan Alberta’nın Calgary şehrindeki bu yaz kampı tam sana ve ailene göre!

Bu aile dostu kamp, bebeklerden yaşlılara her yaştan katılımcıya açıktır. Bu iki haftalık program 26 Temmuzda başlar ve 8 Ağustosta sonlanır.

Yaklaşık 3.790$ (5.000 Kanada Doları) maliyetiyle bu kamp Calgary yazının masmavi gökyüzü ve güneşinin keyfini çıkarırken Calgary kimliğinin bir parçası olan meşhur kovboy ve çiftlik kültürünü de yaşamana imkan tanıyor.

Dersler, Calgary boyunca uzanan Rocky Dağlarına yakın bir lokasyonda bulunan Wynchemna Dil Öğrenme Merkezinde gerçekleştiriliyor. Ebeveynler, amcalar, teyzeler ve hatta aile dostları da dahil olmak üzere her yaştan dil öğrencileri bu programa davetlidir.

Bu tam anlamıyla yoğunlaştırılmış bir programdır, hem dersler hem de dinlenme aktiviteleri sırasında gün boyunca katılımcıları İngilizce iletişim kurmaya teşvik eder. Calgary’nin Kanada’nın pek çok doğal güzelliği ile çevrilmiş olması nedeniyle, doğayla iç içe olmayı sevenler bu kampa bayılacak.

13. Concord International Family Study Program

Deniz kıyısında bir tatilin hayalini mi kuruyorsun? Birleşik Krallıkta gerçekleştirilen bu Uluslararası İngilizce Yaz Programı, temiz hava almak için dışarı çıkıp gezebilmenin yanı sıra İngiliz İngilizceni de geliştirmenin harika bir yolu.

Temmuz ve Ağustos ayları boyunca faaliyet gösteren bu program, ücrete tabi olan konaklama, öğünler ve hatta aile olarak eğitim programı gibi çok sayıdaki esnek ve aile dostu seçenek ile adından söz ettiriyor. Bu bütçe dostu programın başlangıç fiyatı haftalık 320$ (248£).

Bu program, şehir gezileri, deniz kıyısı ve Canterbury çevresindeki köylere akşamüstü yapılacak gezilerle hem eğitsel hem de dinlendirici aktiviteler sunuyor.

14. Atlantic S.E.A.L.

Emerald Adası seni bekliyor! Bu aile dostu kamp, İrlanda’nın Cork şehrinin harika ortamı içerisinde konumlanmış. Bu kamp üç ayrı program sunuyor: 3-8 yaş arası için Young Kids’ Kamplar, 9-12 ve 13-17 yaşlar arası için Junior Kamplar ve 18 yaş üzeri dil öğrencileri için yetişkin programı.

Haziran ortasından Ağustos sonuna kadar istediğin bir zamanda en az bir ve en çok altı hafta arasında konaklamanı seç. Fiyatlar Young Kids’ Kamp için haftalık 360$ (315€), Junior Kamp için iki haftalık 1.500$ (1.385€) ve yetişkin programı için haftalık 440$ (385€) düzeyinde.

Bu okulun yetişkinler, küçük çocuklar ve gençler için farklı lokasyonları mevcut ve bunların her biri birbirine birkaç dakikalık yürüyüş mesafesinde. Programda “ailecek” öğrenme deneyimini yaşayabilmeniz için benzer yaşlar ve dil seviyesindeki sınıf arkadaşları ile ders planları senkronize ediliyor.

Bu programı diğerlerinden ayıran ise öğretmenlerin sadece Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Sertifikası (TESOL) değil aynı zamanda Küçük Çocukların Eğitimi ve Gelişimi sertifikalarının da olması. Programa dahil aktiviteler arasında yürüyüşler, şarkılar ve hazine avı gibi oyunlar yer alıyor.

15. Manor Courses International Summer School

Bu program çocuklar ve yetişkinler için ayrı bir müfredat sunuyor. Çocuklar bir yaz kampına özgü grup dersleri ve aktivitelere katılırken yetişkinler de özel, birebir İngilizce derslerine katılıyorlar.

Birleşik Krallıkta konumlanmış kamplardan biri olan Manor Courses International Summer School, İngiltere’nin Brighton şehri yakınlarında bir üniversite kampüsünde gerçekleştiriliyor.

Yaşları 8 ile 17 arasında değişen gençler tam gün kampa katılırken aileleri de onlarla birlikte konaklayabiliyor ve özel İngilizce dersleri alıyorlar. Temmuz ortası ile Ağustos sonuna kadar bir ile beş hafta süreyle konakla ve öğren. Bu program aileler için iyi düşünülmüş bir programdır ve fiyatlandırması da buna göre yapılmıştır, bu aileleri çocuklarına eşlik etme ve İngilizcelerini geliştirmeye teşvik eder.

Bir çocuğun ebeveyni olmaksızın katılımında ücretler haftalık 1.100$’dan (950£) başlıyor. Aile seçeneğine katılımda ise kurs sadece küçük bir farkla haftalık 1.200$’dan (1.020£) başlıyor.

Katılımcılar Hurst College’ın yurdunda konaklıyor ve haftada iki gün güneydoğu İngiltere’nin meşhur atraksiyonlarına geziler düzenleniyor. Kampın müdürleri de yaz ekibi ile birlikte kampüste konaklıyorlar ve bu da samimi ve güvenli bir ortam yaratıyor.

Çocuklar tek başlarına da katılabilir ama bu program ebeveynler ve küçük/büyük kardeşlerin kampüste konakladığı ve özel İngilizce derslerine katılmanın yanı sıra haftalık gezilere çıktıkları bir program sunuyor.

 

Ailenle birlikte eğitim turizmiyle geçecek yaz eğlencesine hazır mısın? Umarız bu yurtdışı yaz okulları, İngilizceni dünyanın her yerine götürmen için sana esin kaynağı olmuştur.

Samimi bir kamp ortamında kültür ve dil öğrenmek için kendini ikna et—ve belki de kendin hakkında yeni bir şeyler keşfedersin!

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close