yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Rahatlıkla İngilizce Konuşmana Yardımcı Olacak Yoğunlaştırılmış İngilizce Programlar

Kendimizi biraz zorlamanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.

Yani, kolay şeyler yapmaya devam ederek kendimizi geliştirmeyi bekleyemeyiz.

Ama bu, zorlu görevleri yerine getirirken rahat hissedemeyeceğin anlamına gelmez.

Pijamalarımla İngilizce mi öğreneyim? Evet, lütfen!

İşte yoğunlaştırılmış İngilizce programlar da tam olarak buna imkan tanıyor.

Belki ABD’de ya da başka bir ülkede İngilizce öğrenecek durumda değilsin ya da evinde daha fazla pratik yapabilmeyi istiyorsun.

İngilizce öğrenmek için ayırabileceğin tek zamanın kişisel zamanın olduğunu fark etmen ya da becerilerini güçlendirmek için daha fazla fırsat araman fark etmeksizin, pek çok ESL öğrencisi bağımsız çalışmaların bu süreci hızlandırdığını düşünmektedir.

Neyse ki teknoloji sayesinde evinin konforunda yoğun İngilizce pratik deneyimini yaşayabilirsin.

Yoğunlaştırılmış İngilizce Programlar ile Yoğun Pratik Deneyiminden Nasıl Faydalanılır

Yoğunlaştırılmış İngilizce programlar ile öğrenmek zor değildir ama bu, dil çalışmalarına kültür çalışmalarını da dahil etmek için özel bir çaba göstermen gerekeceği anlamına gelir.

İngilizce öğrenirken kültür hakkında da bilgi edinmek, anadili İngilizce olan kişilerin söyledikleri ve düşündükleri şeyleri neden söyledikleri ve düşündüklerini daha iyi anlamana yardımcı olabilir. Bunu yapabilmek için ise kendini İngilizce olan aklına gelebilecek her şeyle sarmalaman gerekir—sadece ders kitaplarıyla değil. Dolayısıyla, web sitelerine yer imleri koyduğundan, kitap koleksiyonunu genişlettiğinden ve İngilizce televizyon programları izlediğinden emin ol.

Ayrıca, kültürü keşfederken İngilizce pratik yapmanı sağlayacak bir yazılım kullanmak da yardımcı olacaktır. Bu yoğunlaştırılmış İngilizce programlar sana sözcük bilgisi ve egzersizlerden daha fazlasını verir; kültürü öğrenirken İngilizceni geliştirmene yardımcı olmak için resimler, videolar ve ses klipleri kullanır.

Bu nedenle, eğer kültürle iç içe İngilizce öğrenmek istiyorsan ve pahalı bir uçak biletine para harcamak istemiyorsan, bunun yerine bu yoğun İngilizce pratik yazılımlarına bir göz at.

Deniz Aşırı Ülkelerde Dil Öğrenemiyor musun? Bunun Yerine Bu Yoğunlaştırılmış İngilizce Programlar Dene

1-2-3 English, kültürle iç içe öğrenim deneyimi isteyen başlangıç seviyesindeki dil öğrencileri için idealdir

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Windows XP ve daha yeni sürümler, Mac OSX 10.6 ve daha yeni sürümleri

Bu programa şunlar dahildir:

 • İngilizce öğrenim yazılımı DVD’si
 • İnteraktif video DVD
 • Cep boy İngilizce konuşma kılavuzu
 • Dinleme kursu için sesli CD

1-2-3 English, sana dilin temellerini multimedya ve yoğun İngilizce pratik yoluyla öğreten bir dil öğrenim programıdır.

Başlangıç seviyesindeki dil öğrencilerinin dilin temellerini anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır, bu nedenle de anadili İngilizce olan kişilerle diyaloglar kurulabilmektedir. Derslerin her birinde yiyecek, renkler, vücudun bölümleri ya da alışveriş gibi genel bir konu ele alınır, bu da bu programı ilk defa İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmeden önce İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal hale getiren şeydir.

1-2-3 English’in harika yanlarından biri de her derste dilin yanı sıra kültürden de bir şeyler öğrenebilmendir. Bu da yardımcı videolar, sesli klipler ve hatta anadilini doğal bir şekilde konuşan kişilerin yer aldığı bonus DVD ile mümkün olur.

Eğer hepsini bir arada istiyorsan FluentU ideal adres

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Çalışan bir internet bağlantısı olan Bilgisayarlar ve Mac’ler ve iOS cihazlar (çok yakında Android cihazlarda)

Bu programa şunlar dahildir:

 • Mobil uygulamaya erişim
 • Ücretsiz sözcük arama ve örnekler
 • Sınırsız sesli ve video egzersizler
 • Plus kullanıcılar için kişiselleştirilebilir bilgi kartları ve testler

FluentU, yeni bir dil öğrenirken aynı zamanda yeni bir ülkede yaşamanın ve öğrenim görmenin getirdiği kültürel deneyimi de yaşamak isteyen dil öğrencileri için tasarlanmış bir öğrenim platformudur.

Bilgisayarında, tabletinde ve akıllı telefonunda kullanabilirsin ve diğer ESL platformlarında bulamayacağın çok sayıda yaratıcı egzersiz ve kullanışlı açıklama ile doludur. Ayrıca, dil hakkında daha fazlasını öğretirken kültürü de vurgulayan gerçek hayattan videolardan oluşan büyük bir koleksiyona sahiptir. En iyisi ise iOS ve Android uygulamaları ile istediğin her zaman çalışabilecek olman.

Eğer güçlü bir İngilizce temel atmak istiyorsan Rosetta Stone ’u deneyebilirsin

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Windows 7 ya da daha yeni, Mac OSX 10.9 ya da daha yeni

Bu programa şunlar dahildir:

 • Çevrimiçi öğrenme ve çevrimdışı kullanım için CD-ROM
 • Online seyahat kılavuzu (sadece online abonelik)
 • PC, Mac, iOS ve Android platformlarda senkronize çalışır

Rosetta Stone, yıllar içerisinde kendisine sadık bir takipçi kitlesi edinmiş İngilizce yazılım programıdır. Bu program, aynı anadilini öğrenen bir kişiye öğretildiği şekilde İngilizce öğrettiği için harikadır—yani kültürü keşfederek ve dil ile oyunlar oynayarak.

Gramer ya da İngilizcede bazı şeylerin neden belirli şekillerde söylendiği gibi konularla fazla zaman kaybetmezsin. Bunun yerine, bulmacalar çözerek ve resimleri sözcüklerle eşleştirerek öğrenirsin. Bu da bu programın dil hakkında fazla kafa yormaksızın İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için ideal olduğu anlamına geliyor.

Aradığın şey esneklik ise Transparent Language’ı dene

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Çalışan internet bağlantısına sahip Bilgisayar, Mac, Android ve iOS cihazlar

Bu programa şunlar dahildir:

 • İndirilebilir MP3 dosyaları
 • İlerleme raporları
 • Dil öğrenme topluluklarına erişim

Eğer güvenilir bir internet bağlantın varsa ve kültürle iç içe İngilizce öğrenmek istiyorsan, Transparent Language sana göre olabilir. Bu yazılımın iyi yanı, tüm seviyelerden ESL öğrencilerinin Transparent’ın çevrimiçi kurslarını tamamlayarak İngilizcelerini geliştirebilecek olmalarıdır. Bu program aynı zamanda bir çevrimiçi özel ders hizmeti ve bir de mobil öğrenme uygulamasıyla birlikte gelmektedir.

Transparent Language’ın diğer harika özelliği ise sana İngilizceyi içerik, gerçek hayattan senaryolar ve gerçek İngilizce konuşmalar ile öğretiyor olmasıdır. Doğal olmayan diyalogları dinleyerek ya da o kadar da yaygın kullanılmayan ifadeleri okuyarak öğrenmek yerine anadilinmiş gibi İngilizce konuşmayı öğrenirsin. Bu programın dezavantajı ise çevrimdışı sürümünün olmaması ve kullanmak için internet erişimine ihtiyacın olacak olmasıdır.

Biraz da olsa İngilizce konuşabiliyor ve bildiklerini unutmak istemiyorsan Living Language’ı dene

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Çalışan internet bağlantısına sahip Bilgisayar ve Mac cihazlar

Bu programa şunlar dahildir:

 • Canlı özel dersler
 • İlave İngilizce CD’ler ve kitaplara erişim (ayrı ayrı satılır)
 • Kişiselleştirilebilir bilgi kartları

Living Language piyasada bulunan diğer İngilizce yazılım programlarından o kadar da farklı değildir. Doğal diyaloglar ve çeşitli İngilizce dersler ile birlikte gelir ve bunların tümü, İngilizce konuşulan bir ülkeyi ziyaret ettiğin zaman deneyimleme ihtimalin yüksek olan konular ve senaryolara dayalıdır.

Ama Living Language’ı diğerler ESL programlarından ayıran şey ise kurs içeriği değil, premium abonelik ile gelen çevrimiçi özel ders hizmetidir.

Living Language’ın e-özel ders seçeneği sayesinde sorularını yanıtlamaya yardımcı olacak ve seninle birebir İngilizce sohbetler gerçekleştirecek bir İngilizce öğretmeni ile özel video konferanslar yapma şansına sahip olacaksın.

Genel anlamda, Living Language bir özel ders hocasının sunduğu birebir kültürel deneyim için harika bir seçenektir. Bununla birlikte, sundukları başlangıç seviyesi kurslarında temel İngilizce bilgisine sahip olduğun ve kısa cümleler kurabileceğin düşünülür.

Rocket English ile interaktif dil öğreniminin tadını çıkar

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Çalışan internet bağlantısına sahip Bilgisayar ve Mac cihazlar

Bu programa şunlar dahildir:

 • Ücretsiz sesli dersler
 • Android ve iOS öğrenim uygulamalarına erişim
 • Güvenilmez internet bağlantısına sahip öğrenciler için 20-setlik CD kurs

Rocket English, yoğun İngilizce pratik ve dizüstü bilgisayarın, akıllı telefonun ve tabletinde Android ve iOS cihaz olması fark etmeksizin çalışan interaktif egzersizler sunar.

Daha önce sözünü ettiğimiz yoğun pratik programlarının bazıları gibi Rocket English de İngilizce öğretmen ve telaffuzu geliştirmek için çok sayıda resim, video ve ses klibi kullanır.

Ama Rocket English’i bu kadar harika yapan şey, gramer, konuşma, okuma ve sözcük egzersizlerinin yanı sıra verilen kültürel derslerdir.

Bu ilginç dersler öğrencilerin İngilizce konuşulan bir ülkeyi gezmenin ne demek olduğu hakkında fikir edinmelerine ve bunu yaparken de dili doğal bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olur.

Eğer geleneksel bir dil öğrenim yazılımı deneyimi istiyorsan Pimsleur ’u dene

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Bilgisayar, Mac cihazlar, Android ve iOS cihazlar

Bu programa şunlar dahildir:

 • Yazılım CD-ROM’u
 • Her ders hakkında bilgi veren kitapçık
 • 48 saat sesli dersler

Pimsleur, yoğun İngilizce pratik imkanı sunan ilk dil öğrenim programlarından biridir. Bu şirket 1960’lardan beri faaliyet gösteriyor ve bu da ESL öğrencilerine İngilizceyi doğal bir şekilde konuşmayı mükemmel bir şekilde öğretmek için uzun bir zamana sahip olmuş olduğu anlamına gelir.

Pimsleur’u diğerlerinden ayıran şey sunduğu İngilizce programlarının çeşitliliğidir. Çoğu dil öğrenim programı ESL öğrencilerine aynı müfredatı öğretirken Pimsleur bu müfredatı belirli ülkelerden öğrencilere özel açıklamalarla sunar.

Örneğin, Pimsleur’un “İspanyolca Konuşanlar için İngilizce” programının içeriği “Rusça Konuşanlar için İngilizce” programıyla aynı olacaktır ama İspanyolca konuşan dil öğrencilerinin sıkça yaptığı hataların üstesinden gelmeleri için tasarlanmış açıklamalar sunacaktır.

Pimsleur yöntemi öğrencilere anadili İngilizce olan kişilerin hayatları ve kültürleri hakkındaki konuşmalarını dinleme fırsatı verirken sözcük bilgileri, dinleme ve konuşma becerilerini de geliştirmelerini sağlar.

NYC English ile tıpkı bir New York yerlisi gibi konuşmayı öğren

yogunlastirilmis-ingilizce-programlar

Desteklediği sistemler: Çalışan internet bağlantısına sahip Bilgisayar, Mac, Android ve iOS cihazlar

Bu programa şunlar dahildir:

 • Ses tanıma yazılımı
 • İnteraktif testler ve egzersizler
 • Uygulama içi ilerleme raporları

NYC English, öğrencilere sadece İngilizce konuşmayı değil aynı zamanda bir New Yorklu gibi konuşmayı öğreten ödüllü bir dil öğrenim programıdır.

Bu programı bilgisayarından, Android ve iOS cihazında kullanabilirsin ve program Amerika’da ve New York City’de yaşam hakkında bilgilerin yanı sıra sözcük bilgini ve konuşma becerilerini geliştirmek için tasarlanmış interaktif senaryolar da içermektedir.

NYC English, İngiliz dilinin olumlu ve olumsuz yanlarını öğreten 900’den fazla video içerir ve telaffuzunu ve konuşma becerilerini test eden bir ses analiz programı ile birlikte gelmektedir. Genel anlamda, gerçekten New York City’de dil öğrenmekten sonra ikinci en iyi yöntemdir.

 

İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak ve dil öğrenmek harikadır.

Ama henüz valizini toplamaya hazır değilsen aynı eğitimi bu harika yoğunlaştırılmış İngilizce programlar ile de alabilirsin.

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close