spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Spotify ile Nasıl İngilizce Öğrenilir: Denemen Gereken Tüyolar ve Hileler

Artık Spotify ile müzik dinlemeyen kimse kalmadı gibi.

Hele de İngilizce müziklerle dil nasıl öğrenilir diye merak edenler bu platformu fazlasıyla kullanıyor.

Metrodaki, otobüsteki insanlar.

Sınıflardaki öğrenciler.

Dükkanlardaki dükkan sahipleri.

Nereye gitsen, kulaklıklarını takmış en sevdikleri müziklerin tadını çıkaran insanlar görüyorsun.

Spotify gibi hizmet sağlayıcılar sayesinde, akıllı telefonlarımızın içerisine bir dünya müzik sığdırıyoruz.

Ama çoğu zaman müziği etrafımızdaki dünyadan kaçmak için kullanırız. Dikkatimizi dağıtacak bir şey olarak.

Ya Spotify’ı dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek için bir araç haline getirebilseydin?

Hatta onu İngilizce öğrenmek için kullanabilseydin?

“Spotify ile nasıl İngilizce öğrenilir?” mi diyorsun? Merak etme, bu yazıda, sana Spotify ile nasıl İngilizce öğrenileceğini göstereceğiz.

Sana İngilizce öğrenme sürecinden maksimum fayda sağlaman için bazı Spotify hileleri sunacağız. Ayrıca bu inanılmaz uygulamada bulabileceğin en iyi 16 İngilizce sesli kaynağı da sıralayacağız. Spotify uygulaması ile nasıl İngilizce öğrenilirmiş göreceksin!

Spotify nedir?

Spotify kullanıcıların her an, her yerden müzik dinlemelerini sağlayan çevrimiçi bir hizmet. “Spotify” ismi “spot” ve “identify” kelimelerinin bir karışımı, bu iki kelime de bir şeyi görmek, bulmak ve belirlemek anlamları taşıyor. İnsanlar Spotiy’ı yeni müzikler keşfetmek için kullandıklarından, anlamlı bir isim, değil mi?

Spotify’nın özelliklerinin çoğu ücretsiz, fakat müzik indirme gibi bazı özellikleri için abonelik gerekiyor.

Spotify 60’ın üzerinde ülkede kullanıma açık ve bilgisayarda, akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılabiliyor. Yani gittiğin her yerde harika İngilizce dinleme materyallerine erişim sağlayabilirsin.

İngilizce Dinleme Becerilerini Geliştirmek için Spotify’dan Maksimum Düzeyde Faydalanmanın Yolları

  • Şarkı sözlerini gör: İngilizce öğrenenler Spotify’da çoğu İngilizce şarkının şarkı sözlerini görebilir. Bir şarkı çalarken ekranın altındaki “Now Playing/Şimdi Çalıyor” çubuğuna tıklaman yeterli.

Bu özellik, İngilizce dinleme ve okuma-anlama becerilerinin yanı sıra kelime dağarcığını da geliştirmek için çok faydalı bir özellik. Ayrıca burada şarkı sözlerinin nasıl yazıldığına ve sanatçının ilhamını nereden aldığına dair bilgiler de alabilirsin.

  • Çalma listeleri oluştur: Çalma listeleri, ortak bir temaya göre bir araya getirilmiş ve düzenlenmiş ses dosyalarıdır. İngilizce şarkılar ve podcast’lerden onları hangi becerinizi geliştirmekte kullanacağınıza göre çalma listeleri oluşturabilirsiniz: Dinleme pratiği için iyi olan şarkılar/podcast’ler, İngilizce öğrenilirken kelime dağarcığı geliştirmek için iyi olan şarkılar/podcast’ler vb. gibi.

Spotify kitaplığına (library) gidip “create new playlist/yeni çalma listesi oluştur” seçeneğine tıklaman yeterli.

  • İnternetsiz dinle: Spotify’ı bilgisayarında mevcut olan podcast’leri ve şarkıları dinlemek için kullanabilirsin. Spotify Premium üyeliği ile, en sevdiğin ses dosyalarını indirip internet erişimi olmadan da dinleyebilirsin.

Seyahat ederken ve Wi-Fi’ın olmadığı ortamlarda İngilizce öğrenmeye devam etmek istediğinde bu özellik çok faydalıdır.

  • Kişiselleştirilmiş dinleme önerileri al: Spotify’ın Daily Mix özelliği, beğendiğin şarkılara göre sana yeni şarkı önerileri getirir ve yeni sanatçılar keşfetmene yardımcı olur. Eğer İngilizceyi müzik yoluyla daha iyi öğreniyorsan, bu harika bir özellik çünkü bu sayede sürekli yeni şarkılar aramak zorunda kalmazsın.
  • “Explicit” yani “müstehcen” sözlere sahip şarkıları dinlemekten kaçın: Spotify sana bir şarkının explicit, yani müstehcen olduğunu söylediğinde, bu o şarkının küfürlü, argo sözler içerdiği ve çocukların dinlemesine veya iş yerinde dinlemeye uygun olmadığı anlamına gelir. Bu özellik sayesinde aile dostu şarkılar ve içerikler dinleyerek her ortamda dinlemeye devam edebilirsin.
  • Karaoke için kullan: Karaoke, vokal içermeyen, yalnızca müziğin çaldığı şarkıya bir ekrandan sözlerini okuyarak eşlik ettiğin, yani şarkıyı tek başına söylediğin müzikal bir oyun. Eğer bir şarkıyı yanına “karaoke” yazarak aratırsan, Spotify’da sayısız kayıt bulabilirsin.

Karaoke yapmak, İngilizce telaffuzunu ve kelime hafızanı test etmenin gerçekten çok eğlenceli ve güçlü bir yoludur. Karaoke sayesinde kelimelerin hem yazılışları, hem de okunuşları ve vurguları öğrenilir.

  • Şans eseri keşfettiğin bilinmeyen şarkıları kitaplığına ekle: Telefonundaki ya da bilgisayarındaki Shazam uygulamasını kullanarak yeni şarkıları otomatik olarak Spotify çalma listene ekleyebilirsin. Eğer radyoda veya alışveriş yaparken bir mağazada senin için mükemmel bir İngilizce şarkı duyarsan, bunu daha sonra pratik yapmak üzere listene kaydedebilirsin.

Eğer bu türden süper güçlü bir İngilizce pratiği yapmak hoşuna gittiyse, FluentU öğrenimini destekleyecek en iyi araç. FluentU müzik videoları, film fragmanları, TV klipleri ve ilham verici konuşmalar gibi pek çok özgün İngilizce videoyu alıp onları kişiselleştirilmiş dil derslerine dönüştürerek sunar. Videoları izleyip dinlerken İngilizce öğrenmen için her bir videonun etkileşimli altyazıları, kelime bilgi kartları, videoların tam konuşma metinleri ve alıştırmaları var.

FluentU’da videolar türe ve seyiyeye göre düzenleniyor, bu sayede sana en uygun olanları bulman gayet kolay. Ayrıca, FluentU izlediğin videolara ve o ana kadar öğrendiklerine dayanarak sana yeni video önerilerinde de bulunuyor. FluentU deneme üyeliğiyle video kitaplığının tamamını keşfedebilirsin.

İşin en iyi yanı da şu: FluentU’nun iOS ve Android cihazlar için hazırlanan mobil uygulamaları sayesinde İngilizce öğrenmeye her an her yerde zaman ayırabilirsin.

Spotify ile İngilizce Öğrenme Rehberi

Spotify’daki En İyi İngilizce Öğrenme Podcast’leri

The English We Speak (Konuştuğumuz İngilizce)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç (Beginner)

Bu, belki de Spotify’daki en büyük İngilizce dinleme kaynağı. Yaklaşık 200 bölümü var. Her bir bölümde İngilizce bir ifadeyi/deyimi alıp o ifadeyi pek çok konuşmada/sohbette kullanıyorlar.

Kullanılan ifadeler sunucular tarafından açık ve net bir şekilde açıklanıyor ve her bölümde en az üç örnek veriliyor.

Özel olarak dinleme pratiği için hazırlanan bölümler genellikle iki ila dört dakika uzunluğunda. Program BBC tarafından hazırlandığından, İngiliz İngilizcesi kullanılıyor. Bu gerçeği aklının bir köşesinde tutmanda fayda var çünkü burada kullanılan kalıplaşmış ifadeler/deyimler Amerikalılar tarafından pek kullanılmıyor.

Bu kaynak başlangıç (beginner) seviyesi için ideal çünkü özel olarak bu seviye için hazırlanmış.

Everyday Language (Günlük Dil)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar (beginner to intermediate)

Mark Quah tarafından hazırlanan bu kaynak, İngilizcedeki kafa karıştırıcı kavramlarla ilgili tartışmalar ve ipuçlarının faydalı bir derlemesi. Mark aynı zamanda İngilizce öğrenenlerin bilmesi gereken kültürel farklılıklardan da bahsediyor. Örneğin, “Colours and Vision” (“Renkler ve Görüş”) bölümünde, konuşmacılar İngiliz ve Japon kültürlerinde renklerin farklı anlamlara geldiği üzerine konuşuyorlar.

Bazı bölümler de, “the world is your oyster” (dünyanın bütün nimetleri ayaklarının altında) ve “don’t bite off more than you can chew” (boyundan büyük işlere kalkışma) gibi özel İngilizce deyimlere ayrılıyor.

Bu dizinin tarzı oldukça rahat, gündelik ve sohbet havasındaKonular daima kişisel deneyimlere ve kültürün bu deneyimleri nasıl etkilediğine dayanıyor. Bu podcast, gündelik İngilizce öğrenmek için iyi bir kaynak.

Orta seviyedeki (intermediate) öğrenciler İngiliz kültürüne ve günlük hayatına dair pek çok ayrıntıyı bu program sayesinde öğrenebilirler. Başlangıç seviyesindekiler daha çok kelimeler ve deyimlerle ilgili bölümlere odaklanabilirler.

English at Home Is Fun (Evde İngilizce Eğlencelidir)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar (beginner to intermediate)

Bu programın sunucuları Michael, Naho ve Noriko. Michael Amerika’da yaşayan bir İngilizce öğretmeni ve Noriko Japonya’da İngilizce öğretiyor. Naho, Noriko’nun dokuz yaşındaki kızı ve kendisi oldukça akıcı İngilizce konuşuyor.

Her bir bölümde festivaller, oyunlar, yemekler, kitaplar ve öğrenme tüyoları üzerine gündelik sohbetler ediyorlar. Bazen sunuculara başka İngilizce öğretmenleri de katılıyor.

Bu podcast argo kullanımları ve günlük İngilizceyi öğrenmek için harika bir kaynak. Ayrıca kültürel öğrenmeye de oldukça fazla odaklandığından, eğer Amerikan veya Japon kültürleriyle ilgiliysen bu programa bayılacaksın!

Çoğu bölüm 10-15 dakika uzunluğunda ve programda gayet basit kelimeler kullanılıyor.

Learning English Meditation (İngilizce Meditasyon Öğrenme)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar (beginner to intermediate)

Bu podcast dizisi, stresi düşürmek üzere hazırlanan İngilizce bir dizi. Dizinin deyimler, sınavlara hazırlarnma ve dil bilgisi öğrenme üzerine bölümleri var.

Sakinleşip, gevşeyip kelimelere odaklanabilmen için arka planda sakinleştirici bir müzik çalıyor.

Bu kaynağı pek çok şekilde kullanabilirsin. Yazma pratiği yapmak için cümleleri ve deyimleri yazabilirsin. Aynı zamanda telaffuz çalışmak için konuşmacıyı da tekrar edebilirsin. Bilmediğin ve anlamadığın kelimeleri bir yere yazıp internetten anlamlarına bakmak da iyi bir fikir.

The Living in English 365 Podcast (365 gün İngilizce Yaşama Podcast’i) 

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar (beginner to intermediate)

İngilizce, kafa karıştırıcı telaffuzuyla meşhurdur. Yazıldığından farklı telaffuz edilen pek çok kelime vardır. Bu podcast, daha iyi İngilizce konuşman için sana birtakım temek ipuçları verecek.

Ashley Rhone’un sunduğu bu programda sıkça Amerikan kültüründen ve Amerika’da öğretmen olma deneyiminden bahsediliyor. Örneğin Ashley, Amerika’da birine sarılmanın ne zaman uygun kaçtığı üzerine konuşuyor. Ayrıca Amerikalıların birbirleriyle selamlaşma biçimlerinden de söz ediyor.

Bölümler 10 dakika uzunluğunda ve başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar herkese uygun.

Grammar Girl (Dil Bilgisi Kızı)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar (beginner to advanced)

İsimden anlaşılabileceği gibi, bu podcast İngilizce dil bilgisine dair her şeyi ele alıyor. Kafa karıştırıcı dil bilgisi kavramlarını açıklayıp yazma becerilerini geliştirmene yardımcı oluyor. Ayrıca iletişim tarzını nasıl geliştirebileceğinden de bahsediyor. Örneğin, bir bölümde sunucu zarfları kullanmanın ne zaman uygun olduğunu ve hangi zarfların kullanışsız olduğunu anlatıyor.

Bu programın dil bilgisi ve ilginç İngilizce gerçekleri için özel bölümleri de var; örneğin, heceleme ve yazım yarışmalarına neden “spelling bee” dendiğini açıklıyorlar.

Genel olarak, Grammar Girl’de her seviyeden öğrenci için bir şeyler var. Yine de bu podcast’ten en çok orta seviyedeki öğrenciler fayda sağlayacaktır.

Plain English (Sade İngilizce)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: (Orta) Intermediate

Bu meşhur podcast yalnızca İngilizce sözcükleri ve deyimleri öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda güncel olaylardan da söz ediyor. Her bölümde bir haber ele alınıyor ve bir kelime ya da deyim irdeleniyor.

Sunucu, İngilizce öğrenenlerin söylenenleri rahat takip edebilmesi için sabit bir ses tonuyla ve yavaş bir şekilde konuşuyor. Dahası, Plain English internet sitesinde de her bir bölümün yazılı metinleri mevcut. Bu sayede hem dinleme hem de okuma pratiği yapabilirsin!

Bu podcast dünyada olup bitenlere ilgi duyan kişiler için ideal. Fakat bölümler 20 dakika uzunluğunda olduğundan başlangıç seviyesindekiler için biraz bunaltıcı olabilir.

Premier Skills English (Prömiyer Beceriler İngilizce)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: (Orta) Intermediate

Futboldan hoşlanan bir İngilizce öğrencisi misin? Eğer öyleysen, bu podcast hep hayalini kurduğun şey olabilir.

Bu programın her bölümünde Prömiyer Lig’in futbol maçlarından söz ediliyor. Bu maçlar üzerine konuşmanın yanı sıra, kullandıkları İngilizce kelimeleri ve deyimleri de açıklıyorlar.

Bazı bölümler konuşma, dinleme, dil bilgisi ve kelime gibi birtakım becerilere daha fazla odaklanıyor. Fakat bu bölümlerde bile bazı şeyleri açıklamak için futbol sohbetlerinden faydalanıyorlar.

British Council tarafından hazırlanan bu podcast’te İngiliz İngilizcesi kullanılıyor. Sohbetler doğal olduğundan ve ana dili İngilizce olanların günlük hayatlarında kullandıkları kelimelere ve deyimlere odaklandıklarından, bu podcast herkes için harika bir dinleme kaynağı. Ayrıca futbol terimlerini öğrenmek için de harika bir program!

English Language Course (İngilizce Dil Kursu)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Orta seviyeden ileri seviyeye kadar (intermediate to advanced)

Bu kısa kurs, İngilizce noktalama işaretleri kurallarının hızlı bir özeti. Bu kursta akademik bir dil kullanılıyor, bu yüzden başlangıç seviyesindekilere uygun değil.

Bu kurs, İngilizce kelime ve konuşma bilgisi iyi olup, dil bilgisi konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler için ideal. Ayrıca iyi konuşup dinleyebilen ama İngilizce okuyup yazmaya yeni başlayan kişiler için de uygun.

Bu kurs akademik ve resmi İngilizcenin harika bir örneği. Öğrenim dili İngilizce olan bir üniversitede okumak amacıyla İngilizce öğrenenler için oldukça faydalı. Noktalama işaretleri konusunda bir giriş dersi niteliği taşıyan bu podcast, resmi İngilizce konuşmaya bir giriş olarak da görülebilir.

The Language Learning Show (Dil Öğrenme Programı)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Orta seviyeden ileri seviyeye kadar (intermediate to advanced)

The Language Learning Show, dil öğrenen herkes için daha genel bir podcast. Fakat podcast İngilizce olduğundan, İngilizce bilenlere ve öğrenenlere daha uygun.

Sunucusu Azren, beş dil bilen bir dil öğretmeni. Yeni bir dil öğrenmekle ilgili ipuçları ve numaralar öğretirken bir yanda da dil öğrenmenin zorluklarından ve öğrencilerin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan söz ediyor.

Örneğin, “Why Some People Progress and Others Don’t,” (“Neden Bazı İnsanlar İlerleme Gösterirken Diğerleri İlerleyemez”) bölümünde, başarılı bir şekilde yeni diller öğrenebilmek için gerekli olan zihniyetten söz ediyor. Bu bölümde aynı zamanda kendi hayatından ve kendi karşılaştığı zorluklardan da bahsediyor.

Başlangıçta genellikle büyük ölçüde kendi hayatından söz ettiği için dinlemeye programın ortasından da başlayabilirsin. Bu programda dil öğrenen herkese göre bir şeyler olduğundan orta ve ileri seviyedeki öğrenciler de dinleyebilirler.

The Actual Fluency Podcast (Gerçek Akıcılık Podcast’i)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: İleri (Advanced)

Bir önceki podcast gibi, bu programda da genel olarak dil öğrenmekten bahsediliyor. Her bölümde bir dil öğrenme uzmanıyla röportaj yapılıyor. Konuşmalar genellikle yeni bir dilde akıcılık kazanmak için gereken şeyler üzerine oluyor.

Konular arasında motivasyon, teknikler, alışkanlıklar, kültür, seyahat ve hatta psikoloji var! Bazı bölümlerde İspanya ve Endonezya gibi belirli ülkelerden ve bu ülkelerde İngilizce öğrenmenin zorluklarından söz ediliyor.

Bölümler genellikle bir saat uzunluğunda olduğundan, alt seviyelerdeki öğrencilerin içeriğe odaklanması epey zor olabilir.

The Fluent Show (Akıcı Program)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: İleri (Advanced)

“The Fluent Show”un sunucusu Kerstin Cable, pek çok dilde akıcı olmanın bütün yönlerini ele alıyor.

Program geniş bir yelpazede pek çok konuyu kapsıyor. Becerilerini geliştirmek için kullanabileceğin araçlar hakkında bilgi edinebilir, soru-cevap oturumlarını dinleyebilir, kendini motive etmeyi öğrenebilir, kültürün öğrenmeni nasıl etkileyeceğini keşfedebilir ve dil uzmanlarıyla yapılan röportajları dinleyebilirsin.

Bu podcast’in 90’ın üzerinde bölümü olduğundan, bu programı dinlemeye başlamadan önce amacını belirlemen iyi olur. Eğer İngilizce sohbet etme ve konuşma becerilerini geliştirmek istiyorsan, en iyisi röportajlar içeren bölümleri dinlemen olur. Eğer İngilizce pratiği yapmana yardımcı olacak yeni araçlar istiyorsan, en yeni dil öğrenme araçlarını sıralayan bir bölümü dinlemelisin. Eğer yeni teknikler öğrenmek istiyorsan, bölüm başlıklarına bir göz gezdir ve ilgini çekenlerden, işine yarayacak olanlardan birini seç.

Bu podcast en çok ileri seviye öğrencilerine uygun çünkü konuşmalar birden fazla konu içeriyor ve kimi öğrencileri konuşmacıları anlamakta güçlük çekebilirler.

Spotify’da Yer Alan ve İngilizce Dinleme Pratiği Yapmak için Kullanılabilecek Ücretsiz Sesli Kitaplar

Kids’ Audiobooks (Çocuklar için Sesli Kitaplar)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç seviyesinden orta seviyeye kadar (beginner to intermediate)

Bu sesli kitap koleksiyonunda meşhur animasyon filmlerinin hikayeleri yeniden anlatılıyor. İçinde “Cinderella” masalı ve “Peter Pan” hikayesi, Herkül miti ve “Monsters, Inc.” (“Sevimli Canavarlar”) ve “Finding Nemo” (“Kayıp Balık Nemo”) gibi daha yeni filmler de var.

Bu koleksiyon başlangıç ve orta seviyedeki öğrencilere uygun zira sesli kitaplar oldukça kısa (yaklaşık 15 dakika uzunluğunda). Bu filmlerin çoğu pek çok dile çevrildiğinden büyük ihtimalle zaten hikayelere aşinasındır. Bu sayede olayları takip etmen kolaylaşacaktır.

Dinleme ve konuşma pratiği yapmak için birkaç cümle sonra sesli kitabı durdurup duyduklarını tekrar etmeye çalışabilirsin. Ayrıca kelime dağarcığını zenginleştirmek için bazı zor kelimeleri de bir yere not edip anlamlarını bulmaya çalışabilirsin.

Self-improvement Audiobooks (Kişisel Gelişim Sesli Kitapları)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar (beginner to advanced)

Kişisel gelişim kitapları yaşam kaliteni yükseltip zorluklara baş etmene yardımcı olurlar. Bu kitapların hem İngilizce edebiyatta hem de dünya edebiyatında uzun bir geçmişi var. Çoğu zaman bu kitaplar kişiye hemen her yere uyarlanabilecek beceriler kazandırarak bağımsız hale getirmeye çalışır.

Spotify’daki bu koleksiyonda, “Think and Grow Rich” (Zengin Düşün Zenginleş) ve “The Art of War” (Savaş Sanatı) da dahil olmak üzere bu alanda klasikleşmiş pek çok kitap bulacaksın. Kitapların her bir bölümünün ayrı bir kaydı var, bu da bu kitapları dinleme pratiği için ideal kılıyor.

Bu koleksiyon özellikle iş dünyasına giriş yapmak isteyen veya kariyerlerinde ilerlemek isteyenler için faydalı.

Horror and Sci-fi Audiobooks (Korku ve Bilim Kurgu Sesli Kitapları)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: İleri (Advanced)

İçinde hayaletlerin ve canavarların olduğu hikayeleri seviyor musun? Belki de uzak gelecekte, uzayda veya başka gezegenlerde geçen hikayeleri tercih ediyorsundur?

Bu koleksiyonda, bu tuhaf şeylerle ilgili hayal edebileceğin her türden hikaye var. H.P. Lovecraft, Isaac Asimov, Kurt Vonnegut, George Orwell  gibi pek çok ünlü bilim kurgu ve kurgu yazarının hikayelerini burada bulacaksın.

Dinleme pratiği yapmak için bu koleksiyondaki “The Quince Tree” (“Ayva Ağacı”) veya “A Hunger Artist” (“Açlık Sanatçısı”) gibi kısa hikayeleri dinlemelisin. Bu hikayeler dünyadaki en ünlü hikayelerden olduğundan, ana dili İngilizce olan kişilerle bunlar üzerine konuşabilirsin de.

Classic Audiobooks (Klasik Sesli Kitaplar)

spotify-ile-nasil-ingilizce-ogrenilir

Seviye: İleri (Advanced)

Bu koleksiyon, İngilizcenin en ünlü ve en iyi hatırlanan hikayelerinden bazılarını içeriyor. Bu hikayeleri okumak epey beceri gerektirdiğinden, İngilizceyi yeni öğrenen kişiler okumak yerine dinlemeyi tercih edebilirler.

Bu koleksiyonda “Dracula,” “Moby Dick,” “The Invisible Man” ve “1984” gibi romanlar var. Bu koleksiyon ileri seviyedeki İngilizce öğrencileri için çünkü bu kitaplarda günümüz İngilizcesinden oldukça farklı bir dil kullanılıyor.

Artık Spotify ile nasıl İngilizce öğrenilirmiş, öğrendin. Bir daha kulaklıklarını taktığında, onları yalnızca kendini dünyadan soyutlamak yerine bir şeyler öğrenmek ve dünyayla bağlantı kurmak için de kullanabileceğini unutma. Spotify’ın çevrimiçi kitaplığı oldukça geniş ve çeşitli, onu sonuna kadar kullanıp tadını çıkar!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close