online-ingilizce-ogretmeni

Online İngilizce Öğretmeni mi İstiyorsun? Hayalindeki Öğretmeni Bulmak için Bu 14 Siteyi Bugün Dene!

İngilizce öğretmeni mi arıyorsun?

Sana iyi haberimiz var: Orada bir yerde seni bekleyen bir online İngilizce öğretmeni var.

İnternet sayesinde şahsen tanışabileceğin sana yakın bir öğretmen bulmaya artık ihtiyacın yok

Elbette bizzat ders almak, her zaman yapılabilecek harika bir şey. Fakat şöyle de harika olmaz mıydı? Mesela,  evde oturuyorsun ve gerçek bir New Yorklu ile Skype üzerinden konuşuyorsun.

Müsait olan öğretmenlerin listesine sahip pek çok web sitesi sayesinde online İngilizce öğretmeni bulmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Rüyalarının İngilizce öğretmeni orada. Haydi gidip onu bulalım!

Online İngilizce Öğretmenine İhtiyacın Var mı?

İngilizce öğrenmek için öğretmenler harika kaynaklardır. Yalnızca İngilizce öğrenmede problem yaşayanlar değil herkes bir öğretmene sahip olmanın avantajlarından faydalanabilir.

Diğer öğrenme yöntemlerine destek olduklarında öğretmenler çok etkilidir. Bu, öğretmenlerin diğer öğrenme yollarına  ek olarak kullanılması anlamına geliyor; öğretmenin, İngilizce öğrenmenin tek yolu olmamalıdır.

İster bir sınıfta bir grup insanla birlikte ister kendi kendine İngilizce eğitimi al, bir öğretmen daha hızlı ve daha iyi öğrenmene yardımcı olabilir.

Şu koşullar altında bir öğretmen tutmayı düşünebilirsin…

 • Ödevlerle yarıma ihtiyacın varsa
 • İngilizce öğrenmekte zorlanıyorsan
 • Dil bilgisi soruların varsa
 • Telaffuzunun gelişmesine yardımcı olunmasını istiyorsan
 • Daha hızlı ve daha zorlayıcı bir tempoda öğrenmek istiyorsan
 • Anadili İngilizce olan biri ile konuşma deneyimi kazanmak istiyorsan

Bir başka ifadeyle eğer İngilizce çalışıyorsan bir öğretmen büyük ihtimalle sana yardım edebilir. “Tutor” ve “teacher” kavramlarını da öğren.

İyi bir Online İngilizce Öğretmeni Nasıl Bulunur?

Online bir öğretmen için araştırmaya başlamadan önce ne aradığını bilmen gerekli.

Bir öğretmene neden ihtiyacının olduğunu düşün. Yeni öğretmeninden neler elde etmeyi umuyorsun? Hedeflerin ne? Ne istediğini bilmek, en iyi öğretmeni bulmanda sana yardımcı olacak.

Bir öğretmen seçerken şu bilgileri kontrol et:

 • Öğretmen nereli? Eğer Amerikan İngilizcesi öğreniyorsan İngiliz veya Avustralyalı değil de büyük ihtimalle Amerikalı bir öğretmen bulmak isteyeceksin.
 • Öğretmenin cinsiyeti ne? Belki bu senin için sorun olmayabilir veya belli bir cinsiyetten (erkek/kadın) biriyle konuşurken kendini daha rahat hissedebilirsin.
 • Öğretmenin ücreti ne kadar? Bir öğretmen için bütçeni veya ne kadar harcamaya razısın belirle.
 • Öğretmenin tecrübesi ne? Kaç yıllık tecrübeye sahip, almış olduğu eğitime, diploma ve sertifikalara bak.
 • Öğretmenin değerlendirilme düzeyi nasıl? Bu listedeki pek çok web sitesi öğrencilerin öğretmeni değerlendirdiği ve “not” verdiği bir derecelendirme sistemine sahip. Öğretmen hakkında bilgi sahibi olmak adına bu değerlendirmelerden bazılarını oku.
 • Öğretmen ücretsiz veya indirimli tanıtım dersleri sunuyor mu Bazı öğretmenler örnek dersler sunuyor.   Birbirinize uygun olup olmadığınızı kontrol etmek iyi bir yoldur.

İngilizce öğretmeni bulabileceğin pek çok çevrimiçi yer var. Artık neye bakman gerektiğini biliyorsun şimdi de online İngilizce öğretmeni için nerelere bakabilirsin, birlikte göz atalım.

Online İngilizce Öğretmeni Bulabileceğin 14 Harika Web Sitesi

 1. Facebook

Ücret: Öğretmene bağlı.

Kendi kişisel web sitesi olan pek çok profesyonel öğretmen var. Bu öğretmenler sıklıkla Facebook’ta da yer alıyor. Bireysel öğretmenleri bulmak için Facebook’ta “English tutor” veya “online İngilizce öğretmeni” şeklinde arama yapabilir ve “kişi” ve “sayfa” sonuçlarına bakabilirsin. Başlamak için iyi bir yer fakat mükemmel değil çünkü öğretmenin Facebook’ta hala aktif olup olmadığını, web sitesini kontrol etmen gerekecek.

Facebook’u daha iyi kullanmanın bir başka yolu ise insanlardan tavsiye almaktır. Facebook’taki arkadaşlarına online İngilizce öğretmeni aradığını ve tanıdıkları biri olup olmadığını sor.

 1. English Tutors Live

Ücret: 25 dakika için 10 derslik gruplar 10 ile 15 dolar arasında satın alınabilir fakat bireysel öğretmenler daha farklı ücretler isteyebilir.

Bu web sitesi, her bir 25 dakika süren 3 tip derse sahip. Buradaki öğretmenler, gerçek zamanlı düzeltmeler ile konuşma pratiği yapmana, sınavlara çalışmana, telaffuzunu geliştirmene hatta ilgilendiğin alanda uzmanlaşmış kişilerden iş İngilizcesi dahi öğrenmene yardım edebilirler.

 1. Preply

Ücret: Saatlik 1 ile 100 dolar arasında değişebilir fakat en çok oy alan öğretmenlerin saatlik ücreti 10 ile 20 dolar arasındadır.

Her neye ihtiyacın varsa sana yardımcı olabilecek 2000’nin üzerinde online İngilizce öğretmeni var. Dersler, Skype üzerinden yapılıyor, ayrıca yorumlarla birlikte net bir derecelendirme sistemi sayesinde herhangi bir öğretmen hakkında insanların neyi sevdiğini ve neyi sevmediğini kolayca görebilirsin. Öğrenciler de istek de bulunabilir ve öğretmenler, öğrencilerle iletişime geçebilir.

 1. Verbling

Ücret: Saat başı 6 ile 60 dolar arası, en popüler öğretmenler saatlik yaklaşık 17 ile 25 dolar arası ücret talep ediyor.

Verbling, öğretmenler ile her türden dil öğrenenleri buluşturuyor. Buradaki öğretmenlerin hepsinin ana dili İngilizce ve pek çoğu hem sınıf içi hem de özel ders olarak yılların tecrübesine sahip. Müsait olan öğretmenler arasında arama yapabilir, hatta Türkçe konuşabilen İngilizce öğretmenleri dahi bulabilirsin.

 1. WyzAnt

Ücret: Ücretler oldukça yüksek seviyede, popüler olan öğretmenler saatlik 40$’dan 200$’a kadar ücret isteyebiliyor.

Eğer Amerika’da yaşayıp da İngilizce öğrenmeye çalışıyorsan yerel bir öğretmen bulmak için WyzAnt’ı kullanabilirsin. Buradaki öğretmenlerin birçoğu sertifikalı ve profesyonel anlamda yılların öğretmenlik tecrübesine sahip oldukları için özellikle bir sınava hazırlanıyorsan bu web sitesi çok iyi bir seçim olacaktır. İngilizce dil bilgisi veya İngilizce yazma becerileri üzerine uzmanlaşmış bir öğretmen dahi bulabilirsin.

 1. Tutor

Ücret: Aylık bir saat için 39.99$, aylık iki saat için 79.99$ ve aylık 3 saat için 114.99$ İlk defa için 9.99$’a 30 dakikalık bir deneme oturumu var.

Sadece yazma ödeviyle ilgili bir sorun olduğunda veya yazdıklarını kontrol ettirmen gerektiğinde Tutor başvurabileceğin iyi bir web sitesi. Öğretmenler, yazılı herhangi bir şeyle ilgili rehberlik etmek, ipuçları ve geri bildirimler vermek için her gün bütün gün boyunca ulaşılabilir durumdadır.

Bu siteye deneme çalışmaların, ödevlerin ve hatta kitapları anlamak için yardım almak adına girebilirsin.

 1. Chegg Tutors

Ücret: Haftalık 30 dakikalık ders için 15 dolar.

Chegg uzun süreli bir öğretmen bulabileceğin bir yer değil. Bunun yerine belli soruların olduğunda girebileceğin bir yer. Yardım talebinde bulunursun ve web sitesi sorunla ilgili olarak sana yardım edebilecek öğretmenle seni eşleştirir. Gerçekten çabucak cevaplanması gereken bir sorun olduğunda bu web sitesi harika.

 1. Noodle

Ücret: Öğretmene bağlı.

Noodle yalnızca öğretmeler için bir web sitesi değil – bir öğretmen arama motorudur. Burada, diğer birkaç web sitesinden online İngilizce öğretmeni araması yapabilirsin. Konuma, diğer dil bilgisine (Türkçe gibi) hatta özel eğitim şirketine veya kurumuna göre arama yapabilirsin.

 1. University Tutor

Ücret: Öğretmene bağlı.

Eğer öğretmeninle şahsen tanışmayı tercih ediyorsan University Tutor bulunduğun yere yakın öğretmeni bulmana yardım eder. Öğretmenleri, dünya üzerinde 8400’den fazla şehirde bulunmakta. Öğretmenler ile çevrimiçi veya şahsen hatta eğer istersen sana uygun olan herhangi bir yerdeki kahve dükkanında tanışabilirsin.

 1. TakeLessons

Ücret: Ücretler öğretmene bağlı fakat buradaki oranlar bir parça yüksek bazı popüler öğretmenler her 30 dakika için 20 ile 30 dolar arası ücret talep ediyor.

TakeLessons topluluğu 2006’dan beri öğrenciler ile tecrübeli öğretmenleri birbirine bağlamakta.  Canlı müzik ve dil derslerinden spor koçluğuna ve akademik eğitime kadar çeşitli konularda her türlü teklifi sunuyorlar.

Bu web sitesindeki online İngilizce öğretmenleri çok kaliteli ve tecrübelidir ve hem yerel hem de çevrimiçi öğretmenleri bulabilirsin. Buradayken, belki her zaman istediğin gibi gitar çalmayı da öğrenebilirsin! GETLESSONS kodunu kullanarak ilk ders paketinde 20$ indirimden yararlanabilirsin.

 1. italki

Ücret: Ücretler genelde makul, öğretmenine göre saatlik yaklaşık 8$’dan 20$’a kadar, grup öğretmenleri için daha da düşüyor. Bazı eğitimciler, kısa süreli indirimli deneme dersleri sunuyor.

Dünyanın dört bir tarafından ana dilini konuşanlarla dil öğrenenleri buluşturur.  Profesyonel öğretmenlerden dersler mevcut durumda ya da konuşma becerilerine yardım edebilecek tutkulu eğitmenler de bulabilirsin.

 1. English Tutor Online

Ücret: Ders başı 28.99$ bir defada birden fazla ders alımında indirimler yapılabiliyor.

Bu web sitesi daha ziyade bireysel olarak eğitim alıyormuşsun gibi hissedebileceğin oturumlar sunuyor. E-posta yazma veya seyahat İngilizcesi gibi bir kurs seçebilirsin ve öğretmenler dersler esnasında seninle birlikte çalışacak. Öğretmenin sadece sana öğrettiği bir sınıf gibi düşün.

 1. Craigslist

Ücret: Öğretmene bağlı ve ikiniz neye karar verirseniz.

Craigslist, hemen hemen her şeyi bulmak için bir web sitesi.  Online İngilizce öğretmeni aradığına dair burada bir ilan verebilir veya öğrenci arayan öğretmenlerin yayınlamış olduğu ilanlara göz atabilirsin. Herkese güvenilemeyeceğinde bu web sitesini dikkatli kullan ve bazı kişiler scammers(parasını aldığı halde vermesi gereken hizmeti sana vermeyen kişiler)

Craigslist’te öğretmen aramak için bu sayfadan Türkiye’yi bul sonra “services” (hizmetler) bölümünün (sayfanın alt kısmına yakın) altında “lessons”a (derslere) tıkla. Arama çubuğuna “English” yazarak bir online İngilizce öğretmeni arayabilirsin. Eğer öğretmenlere iş teklifi göndermek istersen sayfanın sağ tarafında “jobs” (işler)sekmesinin altında “education” (eğitim) kısmında bunu yapabilirsin. Önce yayınlanan hizmetlere bakmanı tavsiye ederiz!

 1. Upwork

Ücret: Öğretmene bağlı ve ikiniz neye karar verirseniz.

Upwork, yalnızca bir şirket ile çalışmak yerine proje başı çalışan bireyler olan freelancers (serbest çalışanlar) için bir web sitesi. Cragslist’e göre daha güvenilir bir öğretmen bulmak Upwork’te daha kolay çünkü her bir serbest çalışan için yorum ve derecelendirmeler yer alır ancak fiyatlar biraz yüksek olabilir.

Upwork’te online İngilizce öğretmeni bulmak basit: bir hesap oluştur ve neyi aradığına dair bir açıklama yaz. İşine başvurmaları için insanları davet bile edebilirsin. Arama çubuğunda “English tutor” diye arama yap ve dereceleri gösterilen serbest çalışanların bir listesini bulacaksın.

 

Tüm bu web sitelerine gir ve göz at, senin için ideal olan online İngilizce öğretmeni kesinlikle bulacaksın.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close