kanada-dil-okullari

Kanada’da İngilizce Öğrenmek için Kanada Dil Okulları

Dünya üzerinde 50 ülkede İngilizcenin resmi dillerden biri olarak konuşulduğunu biliyor muydun?

Bu da seyahat etmek ve dil becerilerini geliştirmek isteyen İngilizce dil öğrencileri için birçok seçenek olduğu anlamına geliyor.

Belki de yoğunlaştırılmış İngilizce deneyimi arayanlardansın. Belki de New York City veya Londra gibi bilinen destinasyonlarda dil öğrenmeyi daha önce düşündün.

Peki, daha önce Kanada dil okulları aklına gelmiş miydi?

Eğer bunu daha önce yapmadıysan şimdi tam zamanı!

Kanada, İngilizce öğrenmek için ideal seçenek olabilir. Bu güzel ve misafirperver ülkenin sevilecek birçok özelliği mevcut ve sayısız İngilizce eğitim programı bulunuyor. Kanada’ya ulaştıktan sonra bir daha oradan ayrılmak istemeyeceksin!

İşte bunun bazı nedenleri.

Kanada’da İngilizce Öğrenmek için Nedenler

İngilizce, Kanada’nın iki resmi dilinden biridir.

İngilizce öğrenmek istediğini biliyoruz, dolayısıyla tercih edeceğin şehrin yerel halkının İngilizce konuşuyor olması önemlidir. Kanada’nın iki resmi dili bulunuyor. İngilizce ve Fransızca. Bununla birlikte, İngilizce konuşan toplulukların sayısı Fransızca konuşulanlara göre çok daha fazla. Ayrıca, pek çok Kanadalı her iki dili de konuşabiliyor!

Dolayısıyla, ülke içerisinde nereye gidersen git İngilizce pratik yapma fırsatı bulacaksın.

Her dil seviyesi için her yerde İngilizce kursları bulabilirsin.

Kanada’nın her yanında çocuklar, yetişkinler, göçmenler ve yabancı öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri için önemli bir çaba gösterildiğini göreceksin. Küçük ve büyük birçok şehirde başlangıç seviyesi ile ileri seviye arasındaki her yaştan dil öğrencisi için İngilizce kursları bulunmaktadır.

Kaliteli eğitim için en iyi Kanada şehirleri.

Kanada’nın büyük şehirlerinde her türlü dil ihtiyacına hitap eden çeşitli İngilizce okulları bulunmaktadır.

Toronto, Vancouver ve Calgary gibi şehirlerde yabancı öğrenciler en iyi Kanada üniversiteleri ve kolejlerinde İngilizce öğrenebilir. Buna ek olarak, uluslararası dil okulları ve yerel Kanada dil okulları da en deneyimli ve kendini adamış öğretmenlerle en yüksek kaliteyi sunmakla övünmektedir. Gerçekten de birçok seçenek mevcut! Bu yazının devamında bunlardan birçoğunu ele alacağız.

Kısa süreli bir programa (altı ay ya da daha az) kaydolmak için bir öğrenci vizesine ihtiyacın yok.

Kanada’ya altı ay ya da daha kısa süreyle İngilizce öğrenmek için gelmeyi planlıyorsan bir öğrenci vizesine ihtiyacın yoktur! Bu da seyahatine hazırlanırken daha az kağıt işiyle uğraşacağın ve senin için doğru Kanada dil okulunu seçmek için daha fazla vaktin olacağı anlamına geliyor.

Eğer daha uzun kalmayı planlıyorsan bir öğrenci vizesine ihtiyaç duyacağını unutma.

Kanada’da İngilizce öğrenmek için bir turistik vizeye (ziyaretçi vizesi) ihtiyacın olabilir ama bu sorun olmayacaktır!

Evet, Kanada’da İngilizce öğrenmek için kısa süreli ziyaretçi vizesine sahip olman gerekebilir. Herhangi bir ülke için vize almak can sıkıcı bir süreçtir ama kısa bir İngilizce kursuna gitmek isteyen yabancı öğrenci olarak bu vize başvurusunun diğerlerine göre daha kolay olması beklenir.

Başlamak için vatandaşı olduğun ülkenin Kanada vizesinden muaf olup olmadığını kontrol et.

Eğer muaf değilse vize başvurusu için seyahatin öncesinde yeterli zamanı bırakarak plan yapmayı unutma. Başvurunu yapmadan önce seçtiğin okulun kayıt bilgilerini doğrulayan belgeleri hazırlayabilmesi için öncelikle okul seçimini yap. Bunu yapmak vize başvurusu sürecini önemli ölçüde kolaylaştırır. Stres yapma; İngilizce öğrenme amaçlı seyahatler vize başvurularının yaygın (ve saygı duyulan) nedenleridir!

Kanada çok kültürlü bir toplum olmakla gurur duyar.

Çok kültürlülük, bir toplum içerisinde farklı kültürel veya etnik grupların desteklenmesi ve kabul görmesi olarak tanımlanabilir. Bil bakalım ne? Öok kültürlülük Kanada’nın resmi politikasıdır! Bu bir kanun olmakla kalmaz, aynı zamanda Kanadalılar için bir gurur kaynağıdır. Her gün uğrunda mücadele ettiğimiz bir şeydir.

Kanada nüfusu farklı kökenlere sahiptir ve bu durum özellikle büyük şehirlerde daha belirgindir. Kanada’ya İngilizce öğrenmek için nereden geldiğin, hangi dile mensup olduğun, cinsiyetin, giyim tarzın ya da konuştuğun aksan fark etmeksizin Kanada, sıcak karşılandığını ve kabul ve saygı gördüğünü hissetmeni amaçlar. Genel anlamda, Kanadalılar senin rahat ve huzurlu hissetmeni ister! Ve bu nedenle de…

Kanadalılar cana yakın ve misafirperverdir!

“Kanadalılar kibar insanlardır” sözünü duymuşsundur. Evet, bu gerçeği yansıtıyor.

Kanadalılar cana yakın, kibar ve başkalarına yardım etmeye hazır olmakla gurur duyar. Eğer İngilizce öğrenmek için bir yer arıyorsan bu göz önünde bulundurulacak önemli bir özelliktir.

Neden mi? Çünkü yurtdışında geçireceğin zaman sadece sınıf içi çalışmalardan ibaret olmayacaktır. Okuldan sonra şehri keşfetmek için dışarı çıkacaksın ve başkalarıyla İngilizce konuşarak iletişim kuracaksın. Dostane Kanada yerlileri İngilizce pratik yapmanda sana yardımcı olmaktan memnun olacaktır. Bu da deneyiminde olumlu bir fark yaratır!

Kanada keşfedilebilecek çok şey sunan harika bir ülkedir.

Elbette bütün bu zahmete sadece dil öğrenmek için girmedin, aynı zamanda macera yaşamak da istiyorsun! Kanada’da seyahat etmenin bambaşka bir dünyayı keşfetmek gibi olduğunu göreceksin. Yapılacak ve görülecek o kadar çok şey var ki!

Berrak sularıyla göller, karla kaplı dağlar, Kuzey Işıkları, balinaları görme fırsatı, kır manzaraları, harika müzeler, dünyanın her mutfağını sunan muhteşem restoranlar… Kanada birçok açıdan çok güzel bir ülkedir. Gerçekten de gelip kendi gözlerinle görmelisin.

Kanada aynı zamanda dünyanın en büyük ülkesidir. Bu da eşsiz bir İngilizce öğrenme deneyimi yaşayacağın anlamına gelir!

Kanada bu kadar büyük olduğu için farklı bölgelerinde farklı hisler ve farklı insanlarla karşılaşırsın. Bu da tercihlerin ve isteklerin doğrultusunda kendi İngilizce öğrenme seyahatini tasarlamakta özgür olacağın anlamına gelir.

  • Vancouver’a gidebilir ve okyanus ve dağlar arasında İngilizce öğrenebilir, daha sonra Whistler’a hafta sonu kayak gezilerine çıkabilirsin…
  • Nova Scotia’ya gidebilir ve doğal güzelliğine aşık olabilirsin ve tüm bunları cana yakın yerli halkla İngilizce pratik yaparken deneyimlersin!

Her şey hayal gücün ile sınırlı!

Kanada, uygun yabancı ziyaretçiler için Tatilde Çalışma seçeneği sunmaktadır.

Eğer ileri seviyede İngilizce konuşuyorsan Uluslararası Kanada Deneyimi’ne katılma hakkı kazanabilirsin. Bu program, çalışırken İngilizce öğrenmek için “Tatilde Çalışma” amacıyla Kanada’ya gelmene imkan tanır.

Bunun bir İngilizce öğrenme seçeneğinden ziyade İngilizce pratik yapma, seyahat etme ve Kanada’da yaşamak için bir seçenek olduğunu belirtelim—bütün bunları yaparken de gelir elde edersin. Bu programa katılma hakkı, vatandaşı olduğun ülke ve yaşına bağlıdır. Uluslararası Kanada Deneyimi için hak kazanma şansını kontrol et.

Kanada Dil Okulları Rehberi

Şimdiden Kanada’nın İngilizce öğrenmek için ideal adres olduğuna ikna oldun mu? Eğer öyleyse, Kanada’da göz önünde bulundurabileceğin bazı harika dil okulları mevcut!

Uluslararası İngilizce Dil Okulları

Study Abroad International (IPSA)

Study Abroad International, çok çeşitli programlar ve lokasyonlar arıyorsan tam sana göre.

Genel İngilizce, ticari İngilizce, tıp İngilizcesi ve pek çok diğerleri üzerine kurslar bulacaksın. Eğer TOEFL veya IELTS gibi sınavlara hazırlanıyorsan buna özel hazırlanmış sınava hazırlık derslerini alabilirsin. Çocuklar ve gençler için “junior İngilizce” öğreten yaz kampları dahi mevcut.

Study Abroad International, Kanada’da bu listedeki diğerlerinden daha fazla lokasyona sahip.

Kanada’daki lokasyonlar: Ottawa, Toronto, Hamilton, London, Montreal, Calgary, Vancouver ve Victoria.

Global Village

Global Village, Kanada genelinde kampüsleri bulunan güvenilir bir isimdir. Kanada’da bulunan tüm lokasyonlarında her seviye için dersler mevcut.

Global Village, genel İngilizce, IELTS hazırlık ve akademik İngilizcenin yanı sıra diğer kursları da sunuyor.

Ayrıca, öğrenciler için ders sonrası eğlenceli aktiviteler de unutulmamış. Victoria’da İngilizce öğrenirken bir çiftlikte kaldığını Calgary’de sabah dersinden sonra yoga dersleri aldığını ta da Toronto’da buz hokeyi oynadığını hayal et!

Kanada’daki lokasyonlar: Toronto, Calgary, Vancouver ve Victoria.

ILAC

ILAC Kanadalı olmakla gurur duyuyor! Toronto ve Vancouver’daki lokasyonlarıyla itibarlı bir İngilizce dil okulu. Eşsiz Power English and University Pathway programlarının yanı sıra genel İngilizce, TOEFL ve IELTS hazırlık programları sunuyor.

Power English, iletişim, Kanada kültürü ve günlük İngilizce kullanımı üzerine dersler ile İngilizce dil öğrenimine kültürel bir bileşen katıyor. Sundukları University Pathway kursları, Kanada’da üniversite hayatına devam etmek isteyen öğrencileri destekliyor.

ILAC, Kanada’da faaliyet gösteren 70 kolej ve üniversite ile işbirliği yapıyor ve Pathway öğrencilerinin başvurularına yardımcı oluyor (ERLTS ve TOEFL sınavına ihtiyaç olmaksızın!).

İngilizce içinde daha fazla kaybolmak için ILAC programı boyunca bir aile yanında konaklamayı da seçebilir ve yeni insanlarla tanışarak daha fazla pratik yapmak için okul tarafından düzenlenen sosyal etkinliklere de katılabilirsin.

Kanada’daki lokasyonlar: Toronto ve Victoria.

SSLC

SSLC, IELTS testlerine hazırlıktan iş arayan kabin görevlileri için iletişime ve yetişkinler için genel İngilizce kursuna kada birçok yabancı dil olarak İngilizce öğrenim programları sunan bir eğitim kurumudur.

Genel kursta iki öğretim modeli izlenmektedir. Ya başlıca dil becerilerine (gramer, okuma, yazma, dinleme ve konuşma) odaklanan “birleştirilmiş” bir kursa ya da bu becerilerden her biri için ayrı dersler içeren “odaklanmış” bir kursa kaydolabilirsin.

SSLC aynı zamanda küçük çocuklar, gençler ve aileler için de bir dizi program sunuyor

Kanada’daki lokasyonlar: Toronto, Vancouver, Surrey ve Victoria.

Language Studies International

LSI, dünya çapında İngilizce kursları hazırlamakta ve sunmaktadır ve Kanada da bu lokasyonlardan biridir! Bu okul özellikle küçük sınıfları ve sağladığı interaktif öğretim ortamıyla adından söz ettirmektedir.

Genel İngilizce, iş yeri ve ticaret İngilizcesi ve daha fazla konuda kurslar arasından seçimini yapabilirsin. LSI aynı zamanda yetişkin İngilizce dil öğrencilerine özel tenis ve doğa yürüyüşleri kulübü gibi birçok şey içeren eşsiz İngilizce “deneyimler” sunmaktadır.

Kanada’daki lokasyonlar: Toronto ve Victoria.

GEOS Languages Plus

GEOS, Kanada’nın altı şehrinde tam zamanlı ve yarı zamanlı İngilizce programları ve dersler sunmaktadır. Toronto ya da Vancouver dışında bir yerde dil öğrenmek istiyorsan GEOS harika bir seçenektir!

GEOS, standart, yoğunlaştırılmış ve süper yoğunlaştırılmış İngilizce kursları sunmaktadır. Ayrıca özel dersler (birebir) ve TOEFL ve IELTS hazırlık programları da mevcuttur. GEOS, öğrencileri için her gün ders sonrası aktiviteler düzenler, bu da yeni edindiğin dil becerilerinle zaman kaybetmeden pratik yapabileceğin anlamına gelir.

Kanada’daki lokasyonlar: Ottawa, Montreal, Toronto, Calgary, Vancouver ve Victoria.

ILSC Language Schools

ILSC, içinden seçebileceğin yüzden fazla programla 26 yıllık deneyime sahiptir.

Güzeller güzeli Montreal’deki kampüsleri de dahil Kanada’da üç okul lokasyonu sunmaktadırlar. Kanada’da geçirdiğin süre içerisinde Kanada’ya aşık olursan ILSC sana işbirliği yaptığı Kanadalı kolejlerden birine girmende yardımcı olacaktır—TOEFL ya da IELTS skoru gerektirmez!

Kanada’daki lokasyonlar: Toronto, Vancouver ve Montreal.

Diğer Kanada Dil Okulları (Şehre göre)

Step by Step Proficiency, Ottawa

Bu okul Ottawa’nın mükemmel merkezinde konumlanmıştır. Genel ve özel amaçlı İngilizce kursları sunmaktadır. Bu kuruluşun en harika seçeneği ise İngilizce aksan ve tonlamaları derinlemesine keşfedeceğin özel telaffuz programıdır. Bu da anadili İngilizce olan kişileri daha iyi anlamana ve konuşma becerilerini geliştirmene yardımcı olur.

Access English, Toronto

Bu özel dil okulu, gelecekte İngilizce konuşulan bir üniversitede özellikle işletme ve tıp fakültelerinde okumayı planlayanlar için harika bir seçenektir.

Örneğin, ticaret İngilizcesi birçok dil merkezinde bulunan yaygın bir kurs olsa da Access English bunu vaka çalışmaları, rol paylaşımı ve hatta stajyerlik ile bir araya getirir. English for Medicine ise sağlık sektöründe çalışan ya da okuyanlar için tasarlanmış eşsiz bir kurstur.

ALI, Montreal

Bu, sadece İngilizce ve Fransızca (lokasyona bakıldığında buna şaşırmamak lazım!) öğreten bir dil okuludur.

Özellikle yoğunlaştırılmış İngilizce programında standart, yoğunlaştırılmış ve süper yoğunlaştırılmış seçenekleri bulunmaktadır. ALL aynı zamanda kişisel hedeflerinin ne olduğu fark etmeksizin sınava hazırlık için de harika bir seçenektir. TOEFL, TOEIC, IELTS ve daha fazlası için kurslar mevcuttur.

Equilibrium, Calgary

Bu özel dil okulu hem gündüz hem de gece saatlerinde dersler vermektedir ve bu da Kanada’da kaldıkları süre boyunca çalışmak ya da gönüllü hizmet vermek isteyen öğrenciler için idealdir.

Equilibrium, iletişim becerilerinden okumaya ve yazmaya çeşitli dil becerilerini sana öğretecek. Ayrıca, bu okulda sınavlara hazırlık programları ve bir de özel aksan azaltma kursu bulabilirsin.

Inlingua, Vancouver

Bu okul, yoğunlaştırılmış İngilizce, hızlandırılmış iletişim ve ticaret İngilizcesi de dahil olmak üzere bir dizi özel amaçlı İngilizce programı sunmaktadır. Inlingua hıza önem verir ve daha ilk derste
İngilizce konuşmaya başlamanı amaçlar.

Kanada Üniversitelerindeki ESL Programları

British Columbia Üniversitesi

UBC, başlangıç seviyesinden ileri seviyelere yabancı dil öğrencileri için Vancouver’da English Experience Program’ını sunuyor.Bu program sekiz haftalık oturumlar halinde hazırlanmış ve gerçek dünyada kullanacağın İngilizce becerilerine odaklanıyor.

Calgary Üniversitesi

UCalgary yabancı öğrenciler için çok sayıda seçenek sunar! Bir sömestr boyunca dil öğrenmek, yoğunlaştırılmış yaz/kış kursları almak veya bir dil ve kültür kursuna katılmak istemen fark etmeksizin UCalgary herkese bir şey sunar.

 

Birkaç gün ya da birkaç ay boyunca olması fark etmeksizin, yurtdışında İngilizce öğrenmeye karar verdiğin zaman seçeneklerini araştırmanın zamanı gelmiş demektir. Artık Kanada’nın İngilizce öğrenmek için en iyi ülkelerden biri olduğunu biliyorsun!

Kanada dil okulları, en yüksek kalitede eğitimi sunmanın yanı sıra muhteşem gezi ve turistik fırsatlar da sunar.

Valizini toplayıp İngilizce öğrenmek için hemen Kanada’ya gelmek isteyeceksin!

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close