ingilizce-ogrenmek-icin-blog

İngilizce Öğrenmek için 9 Muhteşem İngilizce Blog

Online İngilizce öğrenmenin en iyi ve en kötü tarafı ne biliyor musun?

En iyi tarafı mı?

Ücretsiz bulabileceğin harika şeyler.

Sonuç olarak ücretsiz bir şekilde müzik ile İngilizce öğrenebilirsin.

Filmler ve İngilizce podcastler ile İngilizce öğrenebileceğin pek çok harika kaynak var.

Online İngilizce öğrenmenin en kötü yanı mı?

Çok fazla ücretsiz şey var.

İngilizce bloglar da buna dahil. Çok fazla İngilizce blog var! Nereden başlamalı?

Elbette bloglar ile İngilizce öğrenmeyi seviyoruz. Bu yüzden durmadık ve İngilizce öğrenmek için takip edebileceğin en iyi İngilizce blogları bulduk.

İngilizce hemen hemen evrensel bir dil ve akıcılık, uluslararası çalışmak isteyen herkes için önemli.

Daha hızlıca ve akıllıca dil öğrenmeni sağlayacak harika birkaç İngilizce blog ile başlıyoruz.

İngilizce Öğrenmek için 9 Muhteşem İngilizce Blog

ESL Hip Hop

ingilizce blog

Temel teması olarak Hip hop müzik ve tarzı olarak ‘ESl Hip Hop’ bloğu öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor. Oldukça eğlendirici ve eğitici olan bir ESL blog. Sevinmelisin, çünkü burada öğrenmek için bir rapçi olmana gerek yok. Hip Hop sanatçıları dile hakim olmaları ve şiirsel özgürlükleri ile bilinirler. Bu öğretici yazılarda çok iyi yansıtılmış. Örneğin, M.I.A’in bir şarkısı örnek verilerek if clause type zero’yu anlamak üzerine hazırlanmış bir yazı var. Pek çok gönderide kelime listeleri, videolar ve resimli sözlükler bulunuyor.

Espresso English

ingilizce ogrenmek icin blog

Tüm zenginliği ile İngilizce dilini anlamak, ‘Espresso English’ ile daha kolay hale geliyor. Bu dersler, öğrenme araçları repertuvarına değerli birer katkıdır. Açık bir şekilde sunuluyorlar, çok çeşitli konuları kapsıyor ve resimlerden iyi bir şekilde yararlanıyor. Metin, vurgulanan anahtar kelimelerle net ve kısa.  ‘Espresso English’  Brazilya’da bulunan İngilizce öğretmeni Shayna tarafından yürütülmekte. Yeni başlayanlar ve orta düzeydekiler için uygun bir İngilizce blog.

RealLife English

ingilizce ogrenmek icin blog

Bu kapsamlı web sitesinde herkes için bir şeyler var. Yeni başlayanlar, orta ve ileri düzey İngilizce konuşanlar için uygun. ‘Real Life for English’, videolar, podcastler ve bloglar ile öğrencileri öğrenme süreçlerinde şoför koltuğuna oturtuyor. Blog bölümü geniş ayrıca dersler ve kültürel bakış açılarıyla sürekli güncelleniyor. Cümleler kısa ve tam yerinde. Her bir yazı küçük çaplı parçalara bölünüyor.  Bu öğrencilerin bunalmalarını önleyen akıllıca bir biçimsel form. Bloglar, akıcılık ipuçları, dil bilgisi, kültürel yansımalar, argo, küfürler, İngiliz yaşam tarzı gibi çeşitli kategorilere ayrılıyor. 

ABA English

ingilizce ogrenmek icin blog

Öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri için çok çeşitli fırsatlar sunan etkileyici bir İngilizce öğrenme bloğu. Paylaşımlar metin ve videoların bir birleşimi ve konuların derleme bir karışımını kapsıyor. Örneğin telaffuz ipuçları, cockney rhyming slang (Doğu Londra şivesinde kafiyeli argo) ve şarkılarla İngilizce öğrenme üzerine yazılar var. Bazı bloglarda düzenli bir etkileşim dahi var! Öğrenciler bir video izler ve akabinde videonun metninde eksik kelimeleri doldururlar. Bu, bütün dikkatlerini buraya vermeye zorlayacak.

English with a Twist

ingilizce blog

Tutku öğrenmeyi eğlenceli ve çok daha kolay hale getirir. Eğer öğretmeninin İngilizce tutkusu varsa yaşadın! – İyi bir zaman seni bekliyor. ‘English with a Twist’, Shanthi Cumaraswamy Streat tarafından yönetilen harika dil öğrenme ile ilgili bir İngilizce blog. İngiliz dili ve edebiyatına olan büyük ilgisini paylaşmanın tadını çıkarıyor. Pek çok farklı konuyu kapsayan eğlendirici ve bilgilendirici yazılarıyla bu gün yüzüne çıkıyor. Bunlar, kış, film türleri, gramer konuları ve e-posta yazmayı geliştirme üzerine ipuçları ile ilgili yazıları kapsıyor. Bu yazılar grafikleri ve resimleri iyi bir şekilde kullanıyor, anahtar ifadeler renkli bir şekilde vurgulanıyor. Shanthi, 2009’da finansal hizmetler endüstrisinden ayrıldığından beri diller alanında kariyerine devam ediyor.

My English Teacher.eu

ingilizce ogrenmek icin blog

‘My English Teacher.eu’ başlangıcından itibaren seni saracak. Blog, gözün kolayca takip edebilmesi açısından renkli bir anahat düzenine sahip. İçeriğe daldıktan sonra makalelerin zengin bir karışımı ile ödüllendirileceksin. Gramer ve telaffuzdan deyimler ve kaçınılması gereken en yaygın hatalara kadar dilin tüm yönlerini kapsıyor. Bazı paylaşımlarda ilgi çekici ve eğlendirici bir şekilde yüksek kaliteli grafikler kullanılıyor.  Bu gerçekten öğrenmeyi pekiştirmeye yardımcı oluyor. Yeni başlayanlar ve orta seviyedekiler bu bloğu çokça kullanacak. Ancak İleri düzey İngilizcesi olanlar için ise mükemmel bir bilgi tazeleme kaynağı olarak kullanılabilir.

Phrase Mix

ingilizce ogrenmek icin blog

‘Phrase Mix’, tamamen İngilizce ifadeleri inceleyen harika bir site. Ne anlama geldiklerine dair açıklamalar ve kullanıldıkları bağlamlar sunuluyor. Blog bölümü, yaygın dil hatalarından nasıl sakınılacağı ve ünlü İngilizce film sözleri gibi çeşitli konulardan oluşuyor.  Tonu, harika gizli mizahı ile oldukça samimi, sıcak ve ilgi çekici. Ortalama yazılar, yaklaşık 200-300 kelime ile oldukça kısa. Tamamı, sayfada düzgün bir şekilde sunulmuş harika bilgiler ile dolu.

Rolls off the Tongue

ingilizce ogrenmek icin blog

Hem İngilizce öğren ve hem de sıkça gül. Bir İngilizce deyimi kullanarak “split your sides laughing” yani gülmekten yarıl. ‘Rolls off the Tongue’’da öğrenme ve kahkaha ikisi birlikte gidiyor. İngilizce öğrenmek için bu alışılmadık blog bir dizi şakalar, fıkralar sunuyor ve daha sonra bunların neden komik olduğunu açıklıyor. Öğrencilerin İngiliz dili kültürü hakkında daha fazla öğrenmelerine yardım eden yeni bir dil öğrenimi yaklaşımıdır. Kahkahalarla gülme sesleriyle birlikte pek çok deyimsel ifade var. Etkileşim, Rolls off the Tongue’ın öne çıkan bir özelliği. Quizler, ‘guess the idiom’ (deyimi tahmin et) bölümü ve çoktan seçmeli oyunlar var.

English with Jo

ingilizce ogrenmek icin blog

İş İngilizcesi, phrasal verbs (öbek fiiller), kelime dağarcığı ve daha fazlası üzerine yazılarıyla ‘English with Jo’, zengin bir öğrenme ve bilgi kaynağı. Çok iyi yapılı yazılarıyla dil öğrencilerinin gönlünü çelen muhteşem blog dizisidir. Videoların iyi kullanımı, anlaşılır ve doğru bilgiler var.

Pek çok yazı kısa bölümlere bölünmüş. İlk bölüm makalenin konusu hakkında bir paragraf. Bunu bir video, vocabulary bölümü, deyimler ve ifadeler üzerine bir paragraf takip ediyor. Yazı metinde geçen tüm anahtar ifadelerin kullanıldığı bir dizi soru ile sonlanıyor.

Ayrıca bir şey daha var…

Eğer online İngilizce öğrenmeyi seviyorsan FluentU’yu da seveceksin. FluentU, sana İngilizce öğretmek için popüler talk şovlar, kolay hatırda kalan müzik videoları ve komik reklamlar kullanıyor:

en iyi ingilizce uygulamalari

Ne izlemek istiyorsan FluentU’da bulabilirsin.

FluentU, İngilizce video izlemeyi gerçekten kolaylaştırır. Nasıl mı? Etkileşimli alt yazılar var. Bir başka ifadeyle, resmini, tanımını ve yararlı örneklerini görmek için herhangi bir kelimeye dokunabilirsin.

en iyi ingilizce uygulamalari

FluentU, dünyaca ünlü kişiler ile ilgi çekici içerikler vasıtasıyla öğrenmeni sağlar.

Örneğin, “brought” kelimesine dokunursan şunu göreceksin:

en iyi ingilizce uygulamalari

FluentU’da herhangi bir kelimenin anlamına bakmak için üzerine dokun.

FluentU ile herhangi bir videonun kelimelerini öğrenebilirsin. Öğrenmeye çalıştığın kelimelerle ilgili daha fazla örnek için sağa sola kaydır.

en iyi ingilizce uygulamalari

FluentU, faydalı sorular ve birden fazla örnek ile hızlı bir şekilde öğrenmeni sağlar. Daha fazla öğren.

En mükemmel kısmı ne biliyor musun? FluentU, öğrenmekte olduğun kelimeleri bilir. Yeni örnekler ve videolar tavsiye etmek için senin kelime dağarcığını kullanır. Tamamen sana özel bir deneyim yaşarsın.

Bilgisayarın veya tabletin ile web sitesi üzerinden FluentU kullanmaya başla veya daha iyisi mi  iTunes mağazasından veya Google Play Store‘dan FluentU uygulamasını indir.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close