en iyi ingilizce öğretmeni

Bu 15 Web Sitesi ile Dünyanın En İyi İngilizce Öğretmeni Seni Bekliyor

Daha önce bir çitayı öğrenirken görmüş müydün?

Çita yavruları doğdukları zaman nasıl avlanacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktur.

Dünya’nın en hızlı kara canlısı çitadır. Ama ilk günlerinde oldukça acizdirler.

Anneleri onlara ne yapacaklarını öğretir.

Yemek aramaya gittiğinde annelerini takip ederler.

Ve sonra da kardeşleriyle gördükleri şeyi uygularlar.

Bugün çita sen olacaksın

İngilizce öğrenmek için sen de bu süreçten geçeceksin.

Dinlemek, takip etmek ve uygulamak için deneyimli bir İngilizce öğretmeni ile çalışacaksın.

Harika bir öğretmen ile öğrenmeye meraklı öğrencisi arasındaki bağ çok özeldir!

Bu yazımızda, muhteşem İngilizce öğrenme fırsatları yaratmak için bu geleneksel öğrenme yöntemi ile yeni teknolojilerin nasıl buluştuğunu keşfedeceğiz.

Bu rehber ile internette dünyanın her yerinden en iyi İngilizce öğretmeni, nasıl bulacağını göreceksin.

Bu 15 Web Sitesi ile Dünyanın En İyi İngilizce Öğretmeni Seni Bekliyor

Aşağıda her bir özel öğretmen platformunun ilginç özelliklerini ve hangi seviyeden öğrencilere hitap ettiklerini açıklayacağız. Bu sitelerin hepsi farklı dil seviyeleri ve öğrenme hedeflerine hizmet ediyor.

en iyi ingilizce öğretmeni

Ayrıca, bu sitelerin çoğunda ana dili İngilizce olan öğretmenlerle çalışma fırsatı bulacak olman, kulağa doğal gelen dil becerileri geliştirmen için harika olacak. Ama bu ilk başta gözünü korkutabilir. FluentU, İngilizce konuşan kişilerle sohbet etmeye stressiz bir ortamda hazırlanmak için ideal araçtır.

Bunun nedeni ise FluentU’nun dil öğrenme araçları ile güçlendirilmiş özgün İngilizce videolar—film fragmanları, haberler, ilham verici konuşmalar, vb.—sunuyor olmasıdır. Örneğin, izlerken interaktif altyazılar bulacaksın. İzlerken bir sözcüğe tıklayarak onun tanımını anında görebilirsin. En iyisi ise iOS ve Android uygulamaları ile istediğin her zaman çalışabilecek olman.

İngilizceyi anadilini konuşanların gerçekten kullandıkları gibi öğrenmenin eğlenceli bir yoludur.

Ayrıca gerçek İngilizce klipler izleyeceğin için özel hocan ile konuşmak için İngiliz kültürü hakkında birçok yeni şey keşfedeceksin.

Cambly

Hedef kitlesi: tüm dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

Cambly ile Amerika, İngiltere, Kanada ve Avustralya’dan özel öğretmenler bulmak mümkün. Öğretmenlerin tümünün ana dili İngilizce ve İngiliz dilinin belirli bir unsurunu öğretmekte uzmanlaşmış kişiler.

Bazı öğretmenler okuma, yazma ya da konuşma gibi belirli becerilere odaklanıyor. İş bulmak ya da İngilizce eğitim veren bir üniversitede okumak için İngilizce öğreniyorsan özel öğretmenlerden bazıları TOEFL sınavında ya da IELTS sınavlarında nasıl başarılı olunur gibi konular üzerine dersler veriyor. Ayrıca, bilim, havacılık ya da iş dünyası için İngilizce gibi konularda uzmanlaşmış öğretmenler bulmak da mümkün.

Cambly, uygulama seanslarını daha sonra gözden geçirmen ve kullanman için derslerde video kayıt gibi eşsiz özellikler sunuyor. Ayrıca, öğretmeninle sohbet ederken Türkçeden İngilizceye cümle çevirisi yapma imkanı da sağlıyor.

Cambly, seçtiğin öğretmenleri belirli saatlerde gerçekleştirilecek bir ders için ayırtabileceğin bir rezervasyon sistemine sahip. 10 saat boyunca ders aldıktan sonra Cambly’den bu başarımını belirten bir sertifika kazanacaksın.

Verbling

Hedef kitlesi: tüm dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

Verbling, birçok dilde 6 binden fazla öğretmene sahip genel bir dil öğrenme sitesi. Web sitesindeki tüm İngilizce öğretmenlerinin ana dili İngilizce. Bu hizmeti doğrudan web tarayıcından ya da mobil uygulamalar üzerinden kullanabilirsin.

Sitedeki öğretmenlerin neredeyse tümü birden fazla dil konuşuyor. Bu da potansiyel olarak Türkçe konuşabilen bir hoca bulabileceğin anlamına geliyor. Sitede gezinebilir ve sana uygun en iyi İngilizce öğretmeni seçebilirsin ya da Verbling senin için en iyi İngilizce öğretmeni seçer.

Öğretmenlerin her biri senin ihtiyaçların ve hedeflerin doğrultusunda özel bir müfredat hazırlar. Bu hizmet aynı zamanda ilerleyişini tespit etmek için dersler sonrasında karne ve rozetler de veriyor.

Ayrıca, iki ders arasında düzenli ve etkili çalışmak için kelime kartları gibi uygulama için araçları da kullanabilirsin.

Öğretmenlerin her biri ücretleri kendi belirliyor ve birçoğu da ödemeye başlamadan önce ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Öğrenciler bir öğretmenin daha önce kaç saat ders vermiş olduğunu ve hangi konularda uzmanlaştığını da görebiliyor.

Skooli

en iyi ingilizce öğretmeni

Hedef kitlesi: ABD’deki öğrenciler

Skooli, İngilizce konuşulan ülkelerde faaliyet gösteren üniversitelerde yüksek eğitim diplomasına sahip öğretmenleri işe alıyor. Bu hizmet başta ABD’de bulunan akademik kurumlarda eğitim gören öğrenciler olmak üzere öğrencilerin notlarını yükseltmeye odaklanıyor. Okul öğrencileri için anaokulundan 12. sınıfa kadar Amerikalıların gördükleri dersler işleniyor. Ayrıca üniversite öğrencileri için konularında uzman öğretmenlere de sahip bir site.

Her ne kadar Amerika’da okuyan öğrencilere odaklanıyor olsalar da dünyanın herhangi bir ülkesinden bu hizmeti almak mümkün. Skooli, Amerikan İngilizcesi ya da akademik İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal. Eğer ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda ya da Avustralya’da yaşıyorsan okuduğun üniversite ya da bulunduğun şehirden özel hocalar bulabilirsin.

Skooli’yi bedava deneyebilirsin. Online derslikte öğretmenler ile videolu sohbet etme, bir dersi yeniden izleme, dijital tahtayı kullanma ve hatta dosya paylaşma fırsatını bulacaksın.

İngilizce öğrenmenin yanı sıra en iyi İngilizce öğretmeni ile İngiliz edebiyatı ve İngilizce essay yazma derslerini de işleyebilirsin.

Live Lingua

Hedef kitlesi: tüm dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

Live Lingua, her öğrencinin kendine özgü ihtiyaçlarına odaklanan bir özel öğretmenlik hizmeti. Sitede bulunan tüm hocalar öğretmenlik deneyimine ve yüksek üniversite diplomalarına sahip. Ve öğrencilerin her biri bu hizmet için ödeme yapmaya başlamadan önce ücretsiz deneme fırsatına sahip.

Live Lingua, bankacılar, doktorlar, polis memurları, havayolları çalışanları, kasiyerler ve hatta tur rehberleri gibi profesyoneller için özel kurslar sunuyor. Bir iş görüşmesi ya da bir toplantıda nasıl konuşacağın gibi genel profesyonel beceriler edinmek istiyorsan bunlar için de kısa kurslar bulmak mümkün.

Live Lingua öğretmenleri dersleri Skype üzerinden veriyor. Her İngilizce öğretmeni İspanyolca, Rusça, Mandarin, Japonca ya da Türkçe gibi ikinci bir dil konuşabiliyor. Dersler bir saat sürüyor ve dersleri kendi programına göre planlayabiliyorsun.

Live Lingua aynı zamanda TOEFL, IELTS, GMAT (lisans düzeyinde bir yönetim testi), TOEIC (iş yerleri için İngilizce sınavı), vb. için de sınavlara hazırlık kursları sunuyor.

EnglishTutorOnline

Hedef kitlesi: tüm dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

Bu hizmet, “ETO Metodu” adını verdikleri bir yöntem kullanıyor. Dersler arasında konuşma alıştırması, dinleme alıştırması, yazma alıştırması, okuma alıştırması, özgüven kazanma ve gerçek dünyadan aktiviteler yer alıyor. Bu dersler sana problem çözme, tartışma veya pazarlık etme gibi karmaşık beceriler kazandırabilir.

Özel öğretmenlerin tümü ya İngiltere ya da ABD vatandaşı. Bu hizmet oyunlarla Skype üzerinden interaktif dersler sağlıyor.

EnglishTutorOnline öğretmenlerine online eğitim üzerine özel bir eğitim veriyor. Öğretmenlerin aynı zamanda dünyanın farklı yerlerinden öğrencilerle bağ kurabilmelerini sağlayacak kültürel becerilere de sahip olmaları bekleniyor.

Çocuklar, konuşma, iş dünyası ve şirketler için farklı programlar sunuluyor. Programların her biri, üç zorluk derecesine ayrılmış toplam 150 saat ders içeriyor. Öğrenciler her seviyeyi tamamladıklarında bir sertifika alıyorlar.

Öğrenciler her ders sonunda ders raporları ile ilerlemelerini takip edebiliyor ve öğretmenle 25 saat ders işledikten sonra bir ilerleme ve hedef raporu alıyorlar.

Preply

Hedef kitlesi: tüm dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

Preply internette bulunabilecek en iyi yapılandırılmış öğretmenlik hizmetlerinden biri. Öğrencinin ihtiyaçlarına göre öğretmen listesini daraltıyor ve böylece öğrenmeye en kısa sürede başlayabiliyorsun. İngilizce öğrenmenin temel nedeni olarak iş, eğitim veya seyahat gibi seçenekleri seçmek mümkün.

Ayrıca, sana öğretmen önerirken motivasyonun, kişiliğin ve öğrenme yöntemin gibi hususları da göz önünde bulunduruyorlar.

Diğer birçok hizmetin aksine Preply İngilizce öğretmenlik eğitimi almış ve ana dili İngilizce olmayan öğretmenleri de işe alıyor. Bu da öğrencilere kendi kültürlerini daha iyi anlayan en iyi İngilizce öğretmeni bulma imkanı sunuyor.

Hizmet ücretleri saat başına 8$ ile 30$ arasında değişiyor. Dolayısıyla düşük bütçelere sahip öğrenciler de bu hizmeti kolaylıkla kullanabilir.

MyEnglishTeacher

Hedef kitlesi: tüm dil öğrencileri (özellikle ana dili Macarca veya Portekizce olan öğrenciler)

Diğer birçok online öğretmenlik hizmetlerinin aksine MyEnglishTeacher öğrencilere ücretli derslere ek olarak ücretsiz içerikler de sunuyor. Web sitesine bağlı olarak gramer ve kelime öğrenmek için ipuçları veren bir blog da bulunuyor. Ayrıca, öğrencilerin birbirlerine yardımcı olabildikleri bir foruma da sahipler. MyEnglishTeacher İngilizce öğrenme videoları içeren bir YouTube kanalına da sahip.

Macarca ya da Portekizce konuşabiliyorsan bu dillerde de ücretsiz İngilizce öğrenme içerikleri sunuyorlar.

Site üzerindeki tüm öğretmenlerin ana dili İngilizce ve öğretmenlik sertifikasına sahip kişiler. Her ayın sonunda aktivite raporları hazırlıyorlar ve sana her bir derste neler yaptığını ve kendini nasıl geliştirdiğini hatırlatıyorlar.

Ücretsiz deneme dersi sunmuyorlar ama tek bir dersi 9$ karşılığında deneyebilirsin. Eğer aldığın dersten memnun kalmazsan paranı iade ediyorlar.

Bu hizmetin dezavantajlarından biri ise birden fazla dersin ücretini önden ödemen gerekmesi. Yukarıdaki diğer hizmetlerde olduğu gibi saat başı ödeme yapamazsın.

gogokid

Hedef kitlesi: Çinli dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

gogokid, Çinli öğrencilerin İngilizceyi hızla öğrenmelerine yardımcı olmak için yapay zeka teknolojisi ve birebir öğretmenlik hizmeti kullanıyor. Yapay zeka burada öğrenim deneyimini kişiselleştirmek için bilgisayarlardan faydalanıyor.

Öğretmenlerin tümü Kuzey Amerikalı ana dili İngilizce olan kişiler. Bu da öğretmenlerin çoğunlukla Amerikan İngilizcesi öğrettiği anlamına geliyor. Adından da anlaşılacağı üzere hedef kitlesini genç öğrenciler oluşturuyor, bu nedenle bir çocuğa İngilizce öğretiyor ya da çocuğunla birlikte İngilizce öğreniyorsan bulabileceğin en iyi hizmetlerden biri bu.

Kullandıkları yazılım İngilizce öğretmek için dört basit adıma başvuruyor. İlk adımda gogokid öğrencinin mevcut beceri düzeyini değerlendiriyor. İkinci adımda, yüz yüze öğrenmeye hazırlık için basit konuşma aktiviteleri veriyor. Üçüncü adımda öğretmen ders işliyor ve öğrenciye özel İngilizce geliştirme ipuçları sunuyor. Ve dördüncü adımda da öğretmen öğrenciye uygun bir ödev veriyor.

Bu dersler ABD ve Çin’de yaygın olarak kullanılan eğitim standartlarına (seviyeler ya da seviye belirleme) uygun olarak hazırlanıyor.

DaDa

Hedef kitlesi: yaşları 4 ile 16 arasında değişen Çinli dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

DaDa, genç Çinli öğrencilerin ana dili İngilizce olan öğretmenlerden dil öğrenmelerine yardımcı olan başka bir İngilizce öğretmenlik hizmeti. Sadece yaşları 4 ile 16 arasında değişen bir öğrenci grubuna hitap ediyor.

Öğrenciler İngilizceyi İngiliz ya da Amerikan aksanı ile öğrenmeyi seçebiliyor. Ayrıca, Oxford ve Longman gibi saygın yayımcıların ders kitaplarına da erişim sağlanıyor.

Öğrencilerin içlerinden seçebileceği dört tip kurs bulunuyor. Canlı kurslar dinleme becerilerine odaklanıyor. Bu derslere sıklıkla birden fazla öğrenci katılıyor. Diğer kurslar ise seçtiğin öğretmenle birebir dersler içeriyor.

Englishunt

Hedef kitlesi: başta çalışanlar olmak üzere Güney Koreli öğrenciler

en iyi ingilizce öğretmeni

Englishunt, canlı videolu dersler ve telefonda dersler sunan Koreli bir şirket. Videolu dersler başta okullar ve genç öğrenciler düşünülerek hazırlanmış. Telefonda dersler ise çalışanlar ve yetişkinlere yönelik. Tipik olarak öğrencilerin kariyerlerini İngilizce becerileri ile geliştirmelerine yardımcı olmak için iş dünyasından profesyonellerle çalışıyorlar.

Telefonda gerçekleştirilen seanslarda bir İngilizce öğretmeni ile eşleştirileceksin—Englishunt öğretmenleri genellikle Amerikan İngilizcesi konuşur.

Canlı derslerin yanı sıra, Englishunt kitaplar, belgeler, ödevler ve videolar gibi diğer İngilizce öğrenme içerikleri de sağlıyor.

Bu hizmet dersleri öğrencinin ihtiyaçlarına ve mevcut seviyelerine göre kişiselleştiriyor.

myEnglish

Hedef kitlesi: Hintli dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

British Council tarafından kurulmuş olan bu İngilizce öğrenme programı öğretmen desteği ve kendi başına öğrenmenin avantajlarını bir araya getiriyor. British Council tarafından verilen sertifikalar dünyanın her yerinde geçerliliğe sahiptir.

Bu kurs Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak hazırlanmıştır. Üç kura ayrılmıştır ve her bir kur üç modülden oluşur.

Bu kurs esneklik ile yapılandırılmışlığın mükemmel bir dengesini sunuyor. Her hafta iki saat boyunca özel hocalardan canlı dersler alacaksın. Bir kurda bulunan modülleri programına göre herhangi bir sırayla öğrenebilirsin. Öğretmen performansına göre sana sık sık ilerleyişin hakkında bilgi verecek ve rehberlik edecek.

Canlı kurslara birçok diğer öğrenci de katılıyor. Öğrenciler grup tartışmaları ve gerçek yaşamdan senaryoların rol paylaşımı ile oynanması yoluyla dersler sırasında iletişim becerilerini geliştiriyor.

Bu kurs tüm seviyelerden öğrencilere hitap ediyor. Modüller, kişisel, profesyonel ve akademik yaşam ile ilgili içeriklere sahip. Kelime bilgisi gibi temel beceriler ve e-posta yazma gibi özel becerileri kurs dahilinde aynı zamanda geliştirebilirsin.

British Council aynı zamanda mesleki İngilizce için ayrıca myEnglish Workplace adlı bir kurs daha sunuyor. Bu kurs çerçevesinde altı hafta boyunca toplamda yaklaşık 42 saat yüz yüze ders işleniyor.

TeacherOn

Hedef kitlesi: Hintli dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

TeacherOn, dünyanın her yerinden öğrencilere online İngilizce öğretmenlik hizmetleri sunan Hintli bir şirket. Bu sitenin öğretmenlerinin neredeyse tümü Hintli. Hintli öğrenciler aynı kültürü paylaştıkları için bu öğretmenlerle daha rahat çalışacaktır.

TeacherOn hem online öğretmenlik hem de evde öğretmenlik hizmetleri sunuyor. Öğrenciler genel atam talepleri yapabiliyor ve öğretmenler teklif vererek onlarla iletişime geçiyor.

Birçok öğretmen IELTS, TOEFL ve hatta üniversiteler için SAT sınavı ve fakülteler için GRE testi gibi sınavlarda uzman konumunda. Bazı İngilizce öğretmenleri ise İngilizcenin yanı sıra fen veya matematik gibi diğer konularda da öğretmenlik deneyimine sahip.

Çoğu öğretmen Avustralya’dan ABD’ye ve Katar’a kadar birçok ülkeden öğrencilerle çalışma deneyimine sahip.

Öğrenciler ilk üç öğretmenleriyle ücretsiz iletişime geçebiliyor. Bu platformun sana sadece öğretmenlerle iletişime geçmende yardımcı olduğunu belirtmeyi unutmayalım. Öğretmenlik ve ödeme site dışında gerçekleştiriliyor.

Site bazı kalite kontrollerine sahip ama öğretmenlerin öğretmenlik yeteneklerini gerçek anlamda değerlendirmiyor. Ama bu sitenin düşük maliyeti, en iyi İngilizce öğretmeni bulmanda sana düşük maliyeti ile yardımcı olabilir.

Teach Me 2

Hedef kitlesi: Güney Afrikalı okul çağındaki öğrenciler

en iyi ingilizce öğretmeni

Bu listedeki diğer hizmetlerin aksine Teach Me 2 yüz yüze öğretmenlik hizmeti sunuyor. Öğretmenler evine geliyor ve video konferans yazılımı kullanmak yerine sana birebir İngilizce öğretiyor.

Öğretmenlerin her biri sicil kontrollerinden geçiriliyor. Gerçekleştirdikleri iş görüşmeleri ve akademik performans kontrolleri ile öğretmenlerinin kalitesinden emin oluyorlar. Öğrenciler de öğretmenleri hakkında değerlendirmeler yazabiliyor. İlk dersten memnun kalmazsan o ders için ödeme yapmayı reddedebilirsin.

Bu sitedeki çoğu öğretmen okul çağındaki öğrencilere öğretmenlik yapmakta uzman olduğu için bu site genç öğrencilere daha çok hitap eder. Kariyerlerini geliştirmek için en iyi İngilizce öğretmeni arayanlar başka hizmetleri tercih etmelidir.

Öğretmenler dinleme, konuşma, okuma, yazma, sunum yapma ve dil yapısı gibi konuları işlemektedir.

Eigox

Hedef kitlesi: Japon dil öğrencileri

en iyi ingilizce öğretmeni

Eigox, makul fiyatlarla özel öğretmen hizmetleri sunan Japonya menşeli bir İngilizce öğretim şirketidir. Şirket hem ABD, İngiltere ve Yeni Zelanda gibi ülkelerden ana dili İngilizce olan öğretmenler hem de ana dili İngilizce olmayan öğretmenler çalıştırmaktadır. Ana dili İngilizce olan öğretmenler genellikle diğerlerine göre daha fazla ücret talep etmektedir.

Öğrenciler ne tür bir ders işleme tarzı istediklerini seçebilir. Öğrenciler öğretmenleriyle özgürce sohbet edebilir, ders kitapları ya da yeni makaleler, videolar, vb. online içerikler kullanabilir.

Dersler Skype üzerinden gerçekleştirilir. Her bir ders yaklaşık 25 dakika sürer.

Web sitesi ayrıca öğrencilerin kullanabilecekleri çok sayıda kaynak ve içerik de sunmaktadır. Bu kaynaklar arasında satın alabileceğin kitaplar ya da kategorilere ayrılmış içerikler yer almaktadır.

 

En iyi İngilizce öğretmeni ile dil öğrenmenin amacı insanın kendisini kısıtlamamasıdır. Bunu yaparken ise hedefler ve son tarihler belirlemek son derece önemlidir. Listemizdeki platformların birçoğu bunu sundukları dersler ile otomatik olarak yapar. Ama bunu yapıyor olsalar dahi, bir derste, bir hafta ve hatta altı içinde nereye ulaşacağını bilmek senin için iyi olacaktır.

Dersi anlamanı kolaylaştıracak şekilde konu anlatan en iyi İngilizce öğretmeni çok uzaklarda olabilir. Bir öğretmen bulduktan sonra düzenli olarak alıştırma yapmayı unutma. Ne de olsa pratik yaparak mükemmel sonucu yakalayabilirsin!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close