ingilizce-konusma-uygulamaları

En İyi İngilizce Konuşma Uygulamaları ile İngilizce Konuşmayı Doğru Öğren

Telefonun yeni İngilizce sohbet arkadaşındır.

Arayacak birisini bulman gerekmiyor.

İhtiyacın olan tek şey mükemmel telaffuz, doğal bir ritim vee özgüvenle konuşman için gerekli diğer her şeyi öğrenmek için güçlü ve en iyi İngilizce konuşma uygulamalarıdır.

Diğer İngilizce öğrenme stratejileri ile birlikte kullanıldığında bu en iyi İngilizce konuşma uygulamaları, akıcı İngilizce konuşmayı öğrenmek için harika araçlar olabilir.

Günümüzde mevcut en özgün ve inovatif İngilizce konuşma uygulamaları senin için bulduk. Bunlar, aksanını geliştirmen ve daha doğal bir şekilde konuşman için ihtiyaç duyduğun konuşkan dijital arkadaşlar olacaklar.

O halde favori cihazını kap ve konuşmaya başlayalım!

Mobil Uygulamalar Kullanmanın İngilizce Öğrenenler için Avantajları

Peki kabul, mobil uygulamalar bir harika. Peki ama ortada birçok farklı öğrenme yöntemi varken neden İngilizce konuşma uygulamaları kullanayım?

  • İstediğin her yerde ve zamanda öğrenme özgürlüğü: Çalışma saatlerini kendin belirleyebilir ve ihtiyaçlarına uygun bir program oluşturabilirsin. Örneğin, bu uygulamaları kullanarak gece uyumadan önce yatağında dahi alıştırma yapabilirsin. Ya da seyahatlerin ve uçuşun sırasında değerlendirebileceğin o zamanı öğrenmek için kullanabilirsin!

Bu şekilde bir kitap ile de İngilizce öğrenebileceğin açık, ama bir uygulama ile yanında en sevdiğin cihazdan başka bir şey taşımana gerek kalmaz.

  • Artan verimlilik: En iyi İngilizce konuşma uygulamaları her zaman yanında. Bazen bir randevuyu beklerken ya da işe gelip giderken zamanını boşa harcarsın, ama bir uygulama kullanarak bu zamanı daha üretken bir şekilde kullanmaya adayabilirsin: değerlendirmek, öğrenmek ve oynamak için.
  • Eğlence ve motivasyon: Evet! Eğlenirken öğrenebilirsin. Bu uygulamalar ile dil öğrenirken oyun oynama ve alıştırmalar yapma fırsatını bulacaksın.

Ayrıca, eğlence unsurunun da dahil edilmesiyle en iyi İngilizce konuşma uygulamaları sana alıştırmalara devam etmende yardımcı olacak motivasyonu verecektir. Bunların birçoğu ilerleyişini de takip edecek ve bu da daha fazla motivasyon verecektir.

  • Makul fiyat: En iyi İngilizce konuşma uygulamalarının belki de en büyük avantajı makul fiyatlı olmalarıdır—bazen de ücretsiz! İngilizce konuşmak için ücretsiz dersler, aktiviteler ve kaynaklar sunan tonlarca uygulama bulunmaktadır.

Bunların en iyilerini senin için seçtik.

Kısa Sürede İngilizce Konuşmaya Başlamak için En İyi İngilizce Konuşma Uygulamaları

ELSA

Web sitesi/iOS/Android

Maliyeti: Ücretsiz; ELSA Pro abonelikleri ise 2,50$/ay’dan başlayan fiyatlarla mevcuttur.

İngilizce konuşmaya başlamadan önce telaffuzuna odaklanman gerekir. ELSA—İngiliz Dili Konuşma Asistanı sözcüklerinin kısaltmasıdır—telaffuzunu geliştirmeni sağlayarak İngilizce konuşmana yardımcı olan interaktif bir konuşma uygulamasıdır.

Öğrenmeye başladığın zaman ELSA, İngilizce telaffuzunun nasıl olabileceğini algılamak için sana anadilini sorar. Daha sonra sana bazı sık kullanılan ifade ve sözcükler vererek bunları telaffuzunu dinler.

Bundan sonra, ELSA sana telaffuzunda zorlandığın belirli heceler ve sesleri öğretmeye başlar.

ELSA’nın yazılımı iletişim ve konuşma koçluğu uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Uygulamayı indirmek ücretsizdir ve uygulamayı aşağıdaki videoda çalışırken görebilirsin.

Nativox

Web sitesi/Android

Maliyeti: 12,99 avro; ücretsiz deneme mevcut

Nativox, tonlamanın geliştirilmesine odaklanan İngilizce öğretiminin ilk yöntemi olduğunu iddia eder.

Tıpkı diğer dillerde de olduğu gibi İngilizce sadece kendine özgü seslere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kendi tonlamalarına da sahiptir. Nativox kullanıcıların konuşma becerilerini geliştirebilmeleri için Amerikan İngilizcesi tonlamasını gözlerinin önüne getirmeleri ve anlamalarına yardımcı olmaya odaklanır.

Nativox kullanırken önce kulakların ve gözlerinle dinlersin—tonlama şekillerinin medolik çizgisini görebilirsin. Bunlar özellikle hangi parçanın daha güçlü ve hangisinin daha zayıf bir telaffuza sahip olduğunu bulabilmen için tasarlanmıştır.

Bundan sonra ifadeleri tekrarlayabilecek ve telaffuzunu düzeltene kadar kendini telaffuz ve tonlamaları taklit ederken kaydedebileceksin. Tıpkı çocukken öğrenmiş olduğumuz gibi.

Son olarak, söylediğin şeyin anlamını öğrenirken kendi sesini dinleyeceksin. Nativox, bir şeyin anlamını öğrenirken onu nasıl söyleyeceğini de öğrenebilmen için tasarlanmıştır. Böylelikle beynin gramer ya da sözcüklere odaklanmak yerine konuşmaya odaklanmakta özgür olur.

FluentU

Web sitesi/iOS/Android

Maliyeti: Ayda 10$ ile 20$ arası; ücretsiz deneme mevcut

Eğer işitsel-görsel öğrenme yöntemi ilgini çekiyorsa ve eğlenirken İngilizce öğrenmek istiyorsan, FluentU tam sana göredir.

FluentU, sana keyifli bir İngilizce konuşma deneyimi sunmak için ilgi çekici ve özgün İngilizce videolar —popüler sohbet programları, haberler ve komik YouTube klipleri gibi—kullanır. Her videoda, sözcük tanımlarını görüntülemek ve bilmediğin sözcüklerin telaffuzlarını dinlemek için kullanabileceğin interaktif altyazılar bulunur.

Bu da, sadece İngilizceyi doğal bir şekilde öğrenmekle kalmayacağın, aynı zamanda anadilin İngilizceymiş gibi konuşmayı da öğreneceğin anlamına gelir.

FluentU uygulamasının en sevdiğim yanı ise ben öğrenmeye devam ederken ilerleyişimin bir kaydını tutması ve öğrendiğim şeylere uygun tavsiyelerde bulunmasıdır. Aynı videoları kullanarak dil öğreniyor olsalar da kimse aynı deneyimi yaşamaz.

Converse

Web sitesi/iOS

Maliyeti: Ücretsiz

Tamam, tamam. Evet, Converse teknik olarak bir İngilizce öğrenme uygulaması değil. Ama sana aklına gelebilecek her sözcük ya da deyimin doğru İngilizce telaffuzunu duyma ve taklit etme fırsatını sunuyor.

Nasıl mı? Converse iPhone’unu gerçek anlamda bir konuşma çeviri cihazına dönüştürüyor. Konuşurken ekrana dokuman ve çevirmesi için ekrandan parmağını çekmen yeterli.

“Peki ama nasıl öğreneceğim? Bütün İngilizce konuşmaları benim yerime Converse yapacak!”

Daha önce kendi başına İngilizce konuşmayı denediğin ama yaptığın hataları düzeltecek kimse olmadığı için doğru şeyi yapıp yapmadığından emin olmadığın oldu mu?

Converse sana yardımcı olabilir.

Converse sayesinde çok sayıda utandırıcı ve şevk kırıcı anı önleyebilirsin. Bir şeyin nasıl telaffuz edildiğinden emin olmadığın zaman bunun çevirisini yaptır, dinle ve Converse’in verdiği telaffuzu taklit et.

Telaffuzunu geliştirmek için bazı ipuçlarının yanı sıra, Converse sayesinde İngilizceyi daha rahat konuşmaya başlayacaksın. Daha önce dinlemiş ve alıştırma yapmış olduğun için doğru şekilde konuştuğun ve söylediklerinin kulağa daha doğal geldiğinden emin olacaksın.

Apps4Speaking

Web sitesi/Android

Maliyeti: Ücretsiz; uygulama içinde satın alım seçenekleri

İngilizce konuşacak birisi olmasını mı isterdin? O halde, bu uygulama tam sana göre.

Birlikte alıştırma yapacağın kimse olmasa da İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek için bir video karakteriyle interaktif sohbetler edebilirsin.

Öncelikle, bir videodaki diyaloğu ihtiyaç duyduğun kadar tekrar dinlersin. Sözcüklerin anlamlarıyla bağdaştıracağın resimler göreceksin. Böylelikle de metni okumak yerine konuşmaya odaklanabilirsin.

Bundan sonra, konuşmaya başlamadan önce diyalogları daha iyi anlayabilmek için diyaloglar okuyabilirsin. Son olarak, videodaki karakterlerden birinin rolünü sen üstlenirsin ve kendini bu konuşma içerisine dahil edersin.

Bu uygulama en son konuşma tanımlama teknolojileri ile videoları bir araya getirerek videolardaki karakterlerle gerçekten konuşurmuş gibi konuşmanı sağlıyor. Bu uygulamanın en sevdiğim yanı ise sana sürekli olarak geribildirimde bulunması—ilerledikçe tıpkı bir bilgisayar oyununda olduğu gibi performansın üzerinden puanlar alacaksın.

TalkEnglish

Web sitesi/iOS/Android

Maliyeti: Ücretsiz; reklamları kaldırmak için 1.99$; çevrimdışı mod için 4.99$

Eğer İngilizce sohbet etmek senin için büyük bir ihtiyaçsa bu uygulama son derece yardımcı olacak.

Yüzlerce ders seti mevcut—dinleme egzersizleri, testler ve konuşma alıştırmaları da dahil—ve bunlar günlük konuşma becerilerini kolay ve üretken bir yaklaşımla geliştirmeye odaklanıyor.

Bu uygulama, İngilizce öğrenim sürecini daha yönetilebilir hale getirmekte harika bir iş çıkarıyor. Mobil cihazın yanında olduğu sürece konuşma becerilerini geliştirebilirsin.

Bu uygulamayı sevmemin nedeni, bir kayıt özelliğine sahip olmasıdır. Bu kayıtları gözden geçirebilir, dinleyebilir ve kendini modeldeki yanıtlarla karşılaştırabilir ve böylece her alıştırmadan sonra kendini geliştirebilirsin! Bu sürekli değerlendirme süreci devam eden ilerleme için esastır.

 

İşte, hepsi bu. İngilizce konuşma becerilerini geliştirmende sana yol gösterecek en iyi İngilizce konuşma uygulamaları.

İngilizce konuşma uygulamaları kullanmak, İngilizce öğrenmenin eğlenceli ve etkili bir yoludur. Bu uygulamalara kolaylıkla erişilebilir—ve en önemlisi—keyifli ve motive edicidirler. İngilizce konuşma uygulamaları sayesinde kısa sürede istediğin seviyede konuşmaya başlayacaksın.

Bu gönderiyi beğendiyseniz içimden bir his FluentU'ya bayılacağınızı söylüyor. FluentU, gerçek dünya videolarıyla İngilizce öğrenmenin en iyi yolu.

Ücretsiz Kaydol!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close