amerikan-ingilizcesi

Kendini Hazırla! İşte 13 Komik ve Ciddi Kaynak ile İnternette Amerikan İngilizcesi Öğrenmenin Yolları

Doğru anı bekliyorsun.

Herkesin gözü senin üzerinde.

Herkes nefesini tutmuş.

Esprinin can alıcı noktasını (punchline) ustaca söylemeden önce bir an için bekliyorsun.

Ve beklediğin şey oluyor—herkes kahkahalara boğuluyor ve herkes gülümsüyor. Mekanı mutluluk dolduruyor ve herkes hayatının en güzel gününü yaşıyormuş gibi görünüyor.

Bu anlar—iyi bir espriyi paylaşabildiğin anlar—dünyadaki en iyi hislerden biridir!

Mizah ruhu besler. Gülmek sana kendini iyi hissettirir ve aynı zamanda öğrenme deneyimini geliştirmenin de harika bir yoludur.

Peki, tek başına mizah ile Amerikan İngilizcesi bilgini nasıl geliştirebilirsin? Ya Amerikan İngilizcesinin bazı hususlarında yardıma ihtiyaç duyarsan?

Endişelenme, çünkü biz (ve internet) senin yanındayız. Alabileceğin en iyi tutum, Amerikan İngilizcesinin eşsiz özelliklerini doğrudan açıklayan, komedi ve diğer şeyleri kullanan öğrenim kaynaklarından oluşan bir karışım kullanmak.

Amerikan İngilizcesi Diğerlerinden Nasıl Ayrılır?

Amerikan İngilizcesinin eşsiz özelliklerini duymak için bir Amerikan televizyon dizisini izlemen ya da bir Amerikan radyo kanalını dinlemen yeterli. Ve İngilizce öğrenenlerin önlerindeki en büyük engellerden biri Amerikan aksanının doğru telaffuzunu öğrenmektir.

Bir dilin telaffuzu, bir sözcüğü oluşturan farklı sesler ve bir sözcüğün çeşitli kısımları üzerindeki farklı tınlamalardan gelmektedir. Amerikan İngilizcesinde ön plana çıkan bazı sesler ve vurgular bulunur ve bunlar arasında sözcüklerdeki “r” harfine vurgu yapılması da yer almaktadır. Ve her ne kadar aksan bölgeden bölgeye değişse de “t” harfinin neredeyse “d” harfine yakın daha yumuşak bir sesi olduğunu fark edeceksin.

Amerikan İngilizcesinin çok sayıdaki özgün özelliğini öğrenerek telaffuz becerilerini geliştirebilir ve akıcı konuşma yolunda ilerleyebilirsin. Telaffuzun yanı sıra, Amerikan grameri, argo kelimeler ve deyimler de farklılık göstermektedir.

Bu konseptleri öğrenmek iletişim becerilerini geliştirmene ve Amerikan İngilizcesinin içeriğini—İngiliz dilinin bu versiyonuna bağlı özel anlamları—anlamana yardımcı olacaktır.

Amerikan İngilizcesi Öğrenmek için Neden Mizah Kullanmalı?

Elbette bu konseptleri farklı yollarla da öğrenebilirsin, peki neden akıcı konuşma yolunda kahkahalara boğulmayasın? İşte Amerikan İngilizcesi öğrenmek için mizahtan faydalanmanın bazı nedenleri:

  • Öncelikle, mizah İngilizce konuşmanın stresini azaltmanın harika bir yoludur. Amerikan İngilizcesiyle yapılan mizahı anlama yeteneğini geliştirmek diğer her şeyden önce kendin içindir.
  • Mizah aynı zamanda sohbetler açmak için de kullanışlıdır ve bu da İngilizce öğrenen birisinin yolculuğunda önemli bir adımdır. Bu gibi anlar bazı öğrenciler için zorlu olabilir. Komik bir şey söyleyerek ya da üstüne çalıştığın bir espri yaparak söz açmak sohbetin doğal bir şekilde başlamasına ve keyifli bir sohbet olmasına yardımcı olur.
  • Kim şöyle iyi bir gülmek istemez ki? Komik kişilerin etrafında olmak seni gülümsetir. Dinlemeyi kolaylaştırdıkları ve kendini iyi hissetmeni sağladıkları için bu kişiler seni çeker! Birisinin mizah kullanmak konusunda kendilerini rahat hissetmelerini sağlamanın en iyi yolu onları seninle konuşmaya davet etmektir.

Podcast’ler, Blog’lar, E-postalar ve YouTube Videoları ile İnternette Nasıl Amerikan İngilizcesi Öğrenilir

Öğrenim şeklini karıştırmaya hazır mısın? Biraz gülmek istediğini düşündüğün zamanlar için sana bazı gülünç online kaynaklar vermeye hazırız.

Ayrıca, özellikle İngilizce öğrenenler için de her bölümde bir kaynak vereceğiz. Bunlar, daha ciddi bir öğrenme modunda olduğun zamanlarda Amerikan telaffuzunun özgün yönlerini hedefliyor.

Podcast’ler

Dinlemek, Amerikan İngilizcesi telaffuzunu öğrenmenin en iyi yoludur. Bir Amerikalının sesinde, çok çeşitli Amerikan İngilizcesi sözcüklerde kullanılan farklı sesler ve vurgulamalar da dahil olmak üzere farklı duyabilirsin.

Podcast’ler oldukça fazla seçenek sunmaları ve kolaylıkla erişilebilmeleri nedeniyle günleri meşgul geçen dil öğrencilerinin en iyi dostudur. Bir kahve dükkanında sıra beklerken, otobüsteyken ya da öğle molasında dinle. Podcast’ler gün boyunca mevcut boşlukları etkin bir şekilde doldurdukları için harika birer kaynaktır.

The Dollop with Dave Anthony and Gareth Reynolds

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Orta

Dave Anthony ve Gareth Reynolds, Amerikan tarihinden inanılmaz ve sıklıkla son derece komik olayları paylaşmaktan hoşlanan iki komedyen. Bu podcast ince eleyip sık dokur ve ilgi sahibi tarih öğrencilerinin yanı sıra gülmek isteyen İngilizce öğrencilerine aradıklarını verir.

Sunucular harika bir ikili oluşturuyor ve eğitim seviyesi yüksek ama komik bir şekilde konuşmakta harika bir iş çıkartıyorlar. Birbirleriyle şakalaşma şekilleri dinleyicileri kahkahalara boğuyor ve konuşma konularına ilginç bir tat katıyor. Amerikan tarihinde meydana gelmiş olan tuhaf ve inanması güç hikayeleri dinlemek oldukça ilgi çekici.

Neden yardımcı:

Sunucular yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşuyorlar ve bu da özellikle Amerikan İngilizcesine ait sesler, sözcükler ve deyimleri belirlemekte öğrencilere yardımcı oluyor.

Bu podcast’in konu aldığı başlıklar Amerika ile ilgili, bu nedenle de dinleyicilere Amerikan yaşam tarzı hakkında bilgi veriyor. Mizah katmanı en üstte olmak üzere bu yapı, dil öğrenenlerin Amerikan İngilizcesinin komik şakalarda nasıl kullanıldığını duymalarını sağlıyor.

How Did This Get Made?

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Orta

Sunucular Paul Scheer, June Diane Raphael ve Jason Mantzoukas şimdiye kadar çekilmiş en kötü filmleri değerlendirmek (ve bunlara gülmek) için kalabalığın arasına karışıyor. Bu üçlü çoğunlukla Amerikan filmlerini değerlendiriyor, bunların senaryolarını, konularını, oyuncuları ve bu filmin neden bu kadar kötü olduğunu tartışıyor.

How Did This Get Made, aslında komik olmayan şeylerin içinde komiklik buluyor. Sunucuların bir şeyin nasıl bu kadar kötü ve bu kadar komik olduğunu açıklamaları nedeniyle dinleyiciler Amerikan kültürü hakkında önemli bilgiler ediniyor.

Neden yardımcı:

Eğer film izlemeyi seviyorsan bu podcast tam sana göre (film yorumları o kadar harika olmasa da)!

Filmi izledikten sonra sunucuların senaryo hakkında konuşmalarını dinlemek sana Amerikan yaşam tarzı hakkında bilgi veriyor. Daha sonra bu bilgiyi Amerikan İngilizcesi esprilerin ve mizah anlayışının duruma uygun olup olmadığından emin olmak için kullanabilirsin.

American English Pronunciation

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Başlangıç

American English Pronunciation podcast’inin her bir bölümü yüksek sesle alıştırma yapabileceğin bir dizi sözcüğe odaklanıyor. Burada Amerikan İngilizcesi sözcüklerin doğru sesleri ve vurgularını öğrenmek ve çalışmak için tekrar etme yöntemi kullanılıyor.

Bu podcast, İngilizce öğrenenlere önemli bilgiler vererek doğrudan amaca ulaşıyor. Her bir sözcüğü sesli olarak tekrarlamak, başlangıç seviyesindekilerin Amerikan İngilizcesi telaffuzunu kolaylıkla öğrenmelerine yardımcı olur.

Neden yardımcı:

Öğrendiğimiz şeyleri sıklıkla hızlı İngilizce konuşulan bir topluluğa götürürüz. Dinlemek ve çevirmeye çalıştığımız İngilizcenin çok hızlı olması nedeniyle bu da problem yaratabilir.

American English Pronunciation bu sorunu çözüyor. Her bir kelime yavaş ve anlaşılır bir şekilde söyleniyor. Dersler, ünlü, ünsüz harfler ve Amerikalılar için doğal olan r-kontrollü sesler de dahil olmak üzere Amerikan İngilizcesinde kullanılan belirli seslere odaklanıyor.

American English Pronunciation podcast aynı zamanda öğrenimini desteklemek için hazırlanmış kullanışlı bir e-kitap da sunuyor ve sitelerinde podcast’te yer verdikleri içeriği daha fazla açıklamak için bilgilendirici makaleler yayınlanıyor.

Blog’lar ve Web Siteleri

Blog’lar ve web siteleri okuma ve gramer becerilerin için ideal olmanın yanı sıra Amerikan İngilizcesinde yaygın kullanılan argo sözcük ve deyimleri de sana öğretir. Bunlar sana günlük Amerikan İngilizcesinin nasıl yazılı olarak kullanıldığını öğrenme şansını verir.

Başta blog’lar olmak üzere bu çevrimiçi kaynaklar daha kişisel bilgiler içermektedir. Bunlar ilgi çekicidir ve okuyucuların ilgisini çeken konular hakkındadırlar.

SRS Funny

Seviye: Başlangıç

SRS Funny, internet üzerindeki en komik içerikleri yayımlayan bir sosyal web sitesidir. Burada, okuyucuların eklediği fotoğraflardan alıntılara, şakalara ve kısa videolara kadar her şeyi bulabilirsin. Yazar çeşitliliği ve içeriğinin büyük boyutları nedeniyle SRS Funny üzerinde herkesi güldürecek bir şey mümkün.

Bazen en kısa espri en komik olanıdır. SRS Funny, işte bu tek cümlelik akıl dolu, hatırlaması kolay ve çok sayıda kelime içermeyen esprileri öğrenmek için harika bir yer.

Neden yardımcı:

Esprili Amerikan İngilizcesinin sadece konuşma formunda ya da yazılı olması gerekmez. Bir fotoğraf ya da video son derece komik olabilir ve sıklıkla bir esprinin ardındaki mantığı aktarır. Bu da Amerikan İngilizcesi öğrenenler için anlamayı kolaylaştırabilir.

İçeriğin okuyucuların kendileri tarafından oluşturulması nedeniyle İngilizce öğrenenler paylaşılan bu esprileri gerçekten anlayabilirler. Esprilerin çoğu hepimizin yaptığı gündelik aktivitelerle ilgili.

Amerikan İngilizcesi kullanarak komik bir sohbet başlatmak konusunda utangaç ve gergin hissediyorsan bunu ilk olarak internette dene! SRS Funny interaktif bir web sitesi. Siteye basit bir espri, eğlenceli bir fotoğraf ya da komik bir video gönder ve yüz yüze sohbetlerde kullanmadan önce mizah yeteneğini test et.

Sandpaper Suit

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: İleri

Bu blogun yazarı, Amerikalı komedyen Matt Ruby. Matt aynı zamanda bir çizgi roman yazarı, stand-up komedyen ve New York City de geçen “Hot Soup” adlı komedinin yapımcılarından biri. Web sitesinde Amerika’da gündemdeki en son konular ve trendler hakkında komik fikirlerini paylaşıyor.

Matt Ruby her türlü ciddi haberi kısa ve eğlenceli makalelere dönüştürüyor. Amerikan toplumunun ciddi meselelerini bir miktar mizah anlayışı ile nasıl konuşabileceğini sana gösteriyor.

Neden yardımcı:

Sandpaper Suit blog’unu okumak ileri seviyedeki İngilizce öğrencilerinin anadiliymiş gibi konuşabilmeleri için en önemli unsurlardan biri olan Amerikan argosunu öğrenmelerine imkan tanır.

Matt Ruby aynı zamanda hayatlarına neşe ve mizah katmak isteyenler için de harika bir örnek. Kendi kusurları ve başarısızlıklarını komik ve zararsız bir şekilde ifade ediyor. Yazıları ilgi çekici ve bilgilendirici ve bunların hepsi sana İngilizce öğrenmeyi çok ciddiye almamayı öğretiyor!

Learn American English Online

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Başlangıç, orta ve ileri

Learn American English Online, İngilizce öğreniminin çeşitli seviyelerinden geçerken sana rehberlik eden yapılandırılmış bir site. Renklerle kodlanmış seviyelerin her biri bir grup sözcüğe odaklanıyor. Sözcüklerin pratik kullanımları ve gramer ipuçları üzerine dersler de dahil olmak üzere eğitsel aktivitelere erişim sağlayabilirsin.

Learn American English Online’ın arkasındaki eğitimci Paul Lawrence ve Paul Amerikan İngilizcesi öğrenenlere yardım etmeyi çok seviyor. Dil öğreniminin ardındaki sırrın gramerin mantığını anlamak ve öğrendiğin her şeyi not almak olduğunu düşünüyor.

Neden yardımcı:

Sitede yazılı bilgiler, sesli podcast’ler, videolar, testler, indirilebilir kontrol listeleri ve herkesin öğrenme tarzına uygun olarak önerilen okuma kaynakları yer alıyor. Derslerin web sitesinde sunulma tarzı ise dil öğrenimi için açık bir yol sunuyor.

Paul Lawrence, Amerikan İngilizcesinin özgünlüğünü görmek için son derece önemli bir unsur olan Amerikan İngilizcesi gramerini yakından ele alıyor. Bu da öğrencileri, öğrendikleri dil daha da zorlaşsa da anlama düzeylerini korumaya hazırlıyor.

E-posta Abonelikleri

Günlük, haftalık veya hatta aylık e-posta abonelikleri, Amerikan İngilizcesi okuma ve anlama becerilerini ilerletmenin harika bir yoludur.

Eğer dil derslerini sıklıkla erteleyen bir kişiysen, bültenlere abone olmak öğrenimini devam ettirmenin en kolay yoludur. Bu çevrimiçi kaynaklara abone olmak, öğrenmek için özel bir şey yapman gerekmediği anlamına gelir—öğrenim seni bulur!

Düzenli olarak gelen kutusunda Amerikan İngilizcesi okumak sana bir alışkanlık edinme ve bunu sürdürme düzenini sunar. Ayrıca, günün ilk ışıklarıyla birlikte e-postanı alırsan bu alıştırmayı daha günün başlamadan tamamladığını bilerek kendini harika hissedersin.

Daily Water Cooler

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Orta

Daily Water Cooler’a abone ol ve gelen kutuna hem eğlenceli hem de ciddi içerikler gelsin. Gönderdikleri her e-posta iş dünyası, politika, spor ve kültür gibi bölümlere ayrılıyor ve okuması kolay listelere halinde sunuluyor.

Seni güldürse de ağlatsa da Daily Water Cooler bülteni aklına yeni fikirler sokacak. Dünyanın her yerinden en güncel bilgileri paylaşıyor ve bunlar içinde gerçekler, alıntılar ve komik GIF’ler (hareketli imgelerden oluşan kısa video) yer alıyor.

Neden yardımcı:

Daily Water Cooler aboneliği sayesinde bilgilerini taze tutabilirsin. E-postanı her gün açtığında yapacağın okuma, görüntüleme ve dinleme alıştırmaları seni güncel Amerikan İngilizcesiyle iç içe olmaya teşvik eder. Ayrıca bu, Amerikan İngilizcesinin farklı medya organlarınca nasıl kullanıldığını görmenin de harika bir yolu.

Pun of the Day

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Orta ile ileri arası

Kelime oyunu (pun), sözcüklerin farklı anlamlarıyla komik bir şekilde oynayan bir espridir.

Örneğin, “On land, crabs tend to use the sidewalk”. Bir “sidewalk” (kaldırım) bir otoyolun kenarları boyunca uzanan patika ya da yürüyüş yoludur. Bununla birlikte, bu sözcüğü bir yengecin nasıl yürüdüğünü (yan yan yürüme) tanımlamak için de kullanabilirsin. Burada “sidewalk” sözcüğünün her iki anlamının da bu cümlede doğru olması ile mizah meydana gelir.

Pun of the Day dünyanın her yerinden insanların kelime oyunlarını toplar. Pun of the Day’e abone olduğun zaman günün en komik kelime oyunlu esprisi e-postana gelir.

Neden yardımcı:

Kelime oyunları ilk başta kolay görünse de İngilizce öğrenenlerin bunları anlaması oldukça zor olabilir. Bunun nedeni de geniş sözcük bilgisine ve sözcüklerin farklı anlamlarını anlama yeteneğine sahip olman gerekmesidir.

Her gün bir kelime oyunlu espri okumak, Amerikan İngilizcesinde yaygın olarak kullanılan sözcüklerin çeşitli anlamları hakkında daha fazlasını öğrenmene yardımcı olabilir. Bunu yapmak sadece sözcük bilgini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda kelime oyunu becerilerini de geliştirir!

English and Culture

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Başlangıç ile orta arası

English Culture kurumu American English Pronunciation dersleri için ücretsiz abonelik olanağı sunuyor. Haftanın birden fazla günü e-postana bir ders gönderiyorlar. Her bir derste yardımcı bir videonun yanı sıra anlaşılır bir şekilde yazılmış açıklamalar da bulunuyor.

English Culture’ın dersleri Amerikan İngilizcesinde sesler, telaffuz, gramer ve anlamlar da dahil çok çeşitli konuları kapsıyor. Yeni başlayanlara sözcüklerdeki okunmayan harfler ve birbiriyle sık sık karıştırılan sözcükler gibi daha zorlu konseptleri öğretmekte harika bir iş çıkartıyorlar. Detaylı örnekler veriyor ve bir derste sadece küçük bir sözcük grubuna yer veriyorlar.

Neden yardımcı:

Önemli ve ilginç konularda yazıların e-postana gönderilmesinin getirdiği kolaylık öğrenme programını aksatmaman için yardımcı olacak. Bunun gibi günlük veya haftalık bir düzenle devam etmek Amerikan İngilizcesi telaffuzu hakkındaki yeni bilgilerinin aklının önemli bir köşesinde kalmasını sağlayacak—bunu gündelik konuşmalarda kullanmaya hazır olduğundan emin olmak için.

YouTube

Eğer Amerikan İngilizcesi telaffuzunu en üst seviyeye getirmek istiyorsan dil anlama üzerine yoğunlaşmak ve Amerikan deyimlerini anlamak için YouTube ideal yerdir!

Ağ genelinde beş milyar video ile İngilizce becerilerini ilerletmene yardım edecek iyi içeriği bulmakta zorlanmayacaksın.

YouTube, eğitsel olanın yanı sıra sosyal bir mecradır. Amerikan dili hakkında daha fazlasını öğrenirken arkadaşlarınla ilginç videolar paylaşarak eğlen.

FluentU

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Başlangıç, orta ve ileri

FluentU—müzik videoları, film fragmanları, haberler ve etkileyici konuşmalar gibi—gerçek hayat videolarını alan ve bunları kişiselleştirilmiş dil derslerine dönüştüren bir yoğunlaştırılmış pratik platformudur.

Bu videolar zorluk seviyelerine göre (başlangıçtan anadil seviyesine) başlıklara (sanat ve eğlence, sağlık ve yaşam tarzı, vb.) ve formatlara (video blog, haberler, programlar, vb.) ayrılmıştır—böylelikle kolaylıkla gezinebilir ve seviyene ve ilgi alanına uygun mükemmel bir şey bulabilirsin. En iyisi ise iOS ve Android uygulamaları ile istediğin her zaman çalışabilecek olman.

Neden yardımcı:

Kolaylıkla öğrenmen ve anlaman için her bir sözcük ile birlikte ona uygun bir tanım, bir fotoğraf, ses kaydı ve birden fazla cümle verilmektedir. Hatta bir sözcüğe tıklayabilir ve bunun site içerisindeki diğer videolarda nasıl kullanıldığını görebilirsin. (İyi videolar aramak için saatler harcamaya güle güle!)

Comedy Central

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Başlangıç, orta ve ileri

İçinden seçebileceğin çok sayıda oynatma listesi ile Comedy Central’ın YouTube kanalı birçok konuda videolar bulunduruyor. Stand-up komedyenlerden, komik çizgi filmlere veya eğlenceli videolara kadar her şeyi izleyebilirsin.

Eğer dışarıdayken telefonundan veya diğer cihazından izliyorsan seni uyarmış olalım—kahkahalara boğulacaksın! Comedy Central’da yayınlanan görsel içeriğin büyüklüğü düşünülecek olursa seni gülümsetecek her şeyi bulabilirsin.

Neden yardımcı:

Ne kadar izler ve dinlersen o kadar öğrenirsin. Comedy Central’da bulunan videoların çeşitliliği Amerikan mizahının ortak özelliklerini sergilemektedir. İngilizce öğrenenler, Amerikan toplumunun neyin komik olduğunu düşündüğü hakkında fikir edinmek ve doğru Amerikan İngilizcesi telaffuzunu hafızalarına kazımak için bu kaynağı kullanabilir.

College Humor

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Orta ve ileri

College Humor bir grup yetenekli Amerikan aktör tarafından yaratılmış olan video koleksiyonudur. Listelerinde beş dakika kadar uzunluğa ulaşan eğlenceli videolar yer alıyor. Birkaç saniye içerisinde keyfini yerine getirmesi için bu kaynağa bir göz at ya da bir arkadaşınla komik bir anı paylaş.

College Humor videolarının bu kadar komik olmasının nedeni ise onların gündelik senaryolara dayalı olmaları. Aktörler günlük yaşamlarındaki anları vurgulamakta ve bunlarda aşırıya kaçmakta harika bir iş çıkarıyor.

Neden yardımcı:

Bu zevkli ve komik videolar Amerikan İngilizcesi argosunu doğru şekilde kullanmayı öğrenmenin harika bir yolu. Tipik Amerikan hayatındaki normal bir durumu, yerlerde yatıracak kadar komik bir hale nasıl getireceğini gör.

College Humor videoları aynı zamanda arkadaşlarını güldürmek için kullanabileceğin Amerikan deyimleri ve yaygın ifadeleri öğrenmek için de ideal. Buradaki en büyük zorluk ise sözcükleri anlamadan önce kendini gülmekten alıkoymak olacak!

Pronunciation Pro

internette nasıl amerikan ingilizcesi öğrenilir

Seviye: Başlangıç

Pronunciation Pro her Pazartesi yeni bir video yayınlar. Her derse öğretmen olarak katılan Annie Ruden seni Amerikan İngilizcesi telaffuzunu öğrenirken pek çok yeni başlayanın karşılaşabileceği sıkıntılar hakkında adım adım bilgilendiriyor.

Annie Ruden, basit açıklamaları ve anlaşılır ses tonu ile özellikle yeni dil öğrencilerine hitap ediyor. Doğru ses ve vurguları öğretmenin yanı sıra konuşma becerilerini nasıl geliştireceğin hakkında da videolu dersler sunuyor.

Neden yardımcı:

Pronunciation Pro sadece Amerikan İngilizcesi telaffuzunun kulağa nasıl geldiğini değil aynı zamanda bu sesleri nasıl çıkaracağını da öğretiyor. Tonlama, okunan ve okunmayan sesler ve Amerikan aksanının gelişmesine yardım etmesi için anadilinin aksanını azaltmak üzerine videolu dersler kullanıyor.

 

İnternet olağanüstü bir yer. Öğrenme sürecini ciddiye almamız gerekiyor olsa da bu sürecin sıkıcı olması hiçbir zaman gerekmiyor.

Bu çevrimiçi kaynakları kullanmak Amerikan İngilizcesi öğrenmeyi kolaylaştırıyor ve çok daha heyecan verici hale getiriyor.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close