amerikan-dizileri

İngilizce Öğrenmek için En Popüler Amerikan Dizileri

“Aptal kutusu” tabirini daha önce duymuş muydun?

Bu tabir genellikle televizyondan bahsedilirken kullanılır.

Örneğin:

Are you really going to spend all afternoon staring at that idiot box?
Tüm akşamüstünü aptal kutusuna bakarak geçirmeye hazır mısın?

Buradaki ana fikir, televizyon programlarının genellikle aptalca olmasıdır. Bunlar hiçbir eğitsel değeri olmayan ucuz eğlence programları olduğu düşünülür.

Peki ama bu her zaman doğru mu?

Günümüzde ABD’de yayınlanan popüler televizyon programları hem bütçe, hem yaratıcılık hem de hikayeleri bakımından sinema filmleriyle yarışıyor. Dünyanın her yanından hayran kitlelerine sahipler. Bu programlarda tarihsel olaylar, politik konular, teknoloji ve çok daha fazlası ele alınıyor.

Ayrıca, ABD’nin birçok yerinden gerçekçi bir dil kullanmaları da onları İngilizce öğrenenler için kullanışlı hale getiriyor.

En popüler Amerikan dizilerinin sana İngiliz dili ve Amerikan kültürü hakkında nasıl önemli dersler verebileceğini göstereceğiz. Dinlediğini anlama, argo sözcük bilgisi ve telaffuz becerilerini geliştireceksin.

Ve tüm bunlar her Amerikalının görmüş olduğu Amerikan dizileri izleyerek olacak! Bu diziler sana ABD’li arkadaşlarınla İngilizce konuşmak için bolca malzeme sunacak.

“Aptal kutusu” deyip geçme!

Popüler Amerikan Dizileri Sana Ne Öğretebilir?

  • Amerikan İngilizcesi birçok bölgesel aksana sahiptir. ABD çok büyük bir ülkedir ve her bir bölgesinde kendine has bir İngilizce konuşulur. Amerikan aksanlarından oluşan bu video turu bu aksanların ne kadar fazla olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu yazının ilerleyen bölümünde göreceğin üzere popüler Amerikan dizileri Amerika’nın çeşitli yerlerinde geçer. Böylece bu farklı bölgesel aksanların pek çoğunu bizzat işitme fırsatı bulacaksın.

  • Televizyon dizileri Amerikan argosu ve dil trendlerini yansıtır. Sana İngilizceyi bir Amerikalı gibi nasıl konuşacağını sana öğretecekler—örneğin, sosyal medyada kullanılan sözcüklerin pek çoğunu televizyon dizilerinde işitmek mümkündür.

Benzer şekilde, popüler kültürün İngilizceyi nasıl etkilediğini de göreceksin. Popüler televizyon dizileri sıklıkla İngilizce konuşulan ülkelerdeki popüler kültürün müzik akımları, ünlüleri ve diğer unsurlarından referanslar içerir. Bu yazının ilerleyen bölümünde ele alacağımız televizyon dizilerinden bazı belirgin örnekler vereceğiz.

  • Büyük bütçeler, büyük öğrenme fırsatları anlamına gelir. ABD menşeli popüler televizyon dizileri sıklıkla dünyadaki en büyük bütçelere sahiptir—bazen Hollywood filmlerinden de yüksek. Bu da onların özel efektlere, daha uzun hikayelere sahip olmalarına imkan tanır ve genellikle de eğlencenin kalitesini yükseltir.

Peki bu İngilizce öğrenenler için ne anlama gelir? Hikaye ve aksiyon o kadar sürükleyicidir ki dil, sözcük bilgisi ve aksanlar çok daha fazla akılda kalıcı hale gelir.

  • Global bir toplulukla bağlantı kurabilirsin. Bu diziler o kadar popülerdir ki genellikle ABD ötesine geçerek global bir izleyici kitlesine ulaşırlar. Aşağıdakiler gibi son derece popüler dizileri izlemek, hem ABD’deki hem de dünyanın diğer yerlerindeki hayran toplulukları ile bağlantı kurmana imkan tanır.

En sevdiğin dizileri reddit ya da Twitter üzerinde aratarak bunlar hakkında İngilizce sohbet etme fırsatını yakala!

Aşağıdaki popüler Amerikan dizilerine kendini kaptırdığın zaman bu öğrenme yönteminin ne kadar eğlenceli ve etkili olduğunu keşfedeceksin. Eğer televizyon izleyerek öğrenme fikri aklına yattıysa, öğrenimine seviye atlatmak için FluentU kullanabilirsin!

Bu inovatif araç sana içinde meşhur televizyon dizilerinden kliplerin yanı sıra film fragmanları, YouTube videoları ve gerçek dünyadan çok daha fazla İngilizce video sunar. En harika yanı ne mi? Tüm bu videolar kişiselleştirilmiş bir dil öğrenme deneyimine dönüştürülmüştür. En iyisi ise iOS ve Android uygulamaları ile istediğin her zaman çalışabilecek olman.

Her videoda, herhangi bir sözcüğün tanımını anında görebilmeni sağlayan interaktif altyazılar bulunur. Ayrıca bu sözcüklerin anadil aksanıyla telaffuzlarını duyabilirsin. Bir videoyu izledikten sonra, biraz önce öğrendiklerini hatırlamanı sağlamak için FluentU sana egzersizler ve bilgi kartları sunar!

Böylelikle son derece eğlenceli İngilizce videolar izlerken sözcük bilgini aktif bir şekilde geliştirebilirsin. FluentU, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye tüm İngilizce dil öğrencileri için hazırlanmıştır, bu nedenle bir televizyon dizisinin senin için çok kolay ya da çok zor olduğu düşünmen gerekmez.

İngilizce Öğrenmek için En Popüler Amerikan Dizileri

“Stranger Things”

amerikan-dizileri

Tür: Bilim kurgu/korku

Sinopsis: 12 yaşındaki Will ardında hiçbir iz bırakmadan kendi evinde kayıplara karışır. Kasabanın tamamı onu aramaya çıkar ama kimse onu bulamaz.

Bu arada bir hükumet tesisinde rızası olmadan alıkonulan bir kız (adı “Eleven”) bu tesisten kaçmayı başarır. Bazı doğaüstü deneyler sonucunda kızın bazı zihinsel güçler edinmiş olduğu düşünülür.

Mike, Lucas ve Dustin Will’in en iyi arkadaşlarıdır. Onlar da Will’i aramaya devam eder ve Eleven’ı hükumet yetkililerinden korurlar. Ortaya çıkardıkları gerçek ise tam anlamıyla dehşet vericidir.

“Stranger Things” ABD’de büyük bir başarı sağlamıştır. İzleyici kitlesi dizinin küçük kasaba ortamı ve 1980’lerin nostaljisine bayılırlar. Aynı zamanda dizinin bilim kurgu ve korku türlerini kullanma yöntemini de seviyorlar.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi, Amerikan bilim kurgu kültürü ve ABD’de yakın geçmişte yaşanan olayları öğrenmek için idealdir. Başrol karakterlerinin çocuğunun çocuk oyuncular olması nedeniyle kullanılan dil de o kadar karmaşık değildir. Daha da önemlisi bu dizi harika bir hikaye anlatımına sahiptir.

“Modern Family”

amerikan-dizileri

Tür: Komedi

Sinopsis: Bu son derece popüler sitcom dizisi, 21. yüzyıl Amerika’sının yeni ve alışılmamış aile yaşamını temsil eden üç akraba ailenin hikayesidir.

Dizide homoseksüel evlilik, ırklar arası evlilik, evlat edinme, kardeşler arası rekabet ve farklı jenerasyonlardan kişiler arasındaki romantizm konu alınır. Dizi, farklılıkların insanlar tarafından kabul edilmesinin önemini vurgular.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Dizinin oyuncuları farklı kariyer ve yaş gruplarının bir karışımını meydana getirir. Karakterlerin her birinin kendine has bir konuşma tarzı vardır. Örneğin, Cam ve Mitchell kentli homoseksüel topluluğuna özgü bir şekilde konuşur. Gloria, İngilizceyi Kolombiya aksanıyla kullanır. Ergenlik çağındaki Haley ise bol miktarda internet argosu kullanır.

“MasterChef”

amerikan-dizileri

Tür: Yemek programı

Sinopsis: Bu, kaba ve disiplinci (ve son derece yetenekli) Gordon Ramsay tarafından sunulan eğlenceli bir yemek programıdır. MasterChef’in bu versiyonu, yarışmacıları sonuna kadar zorlaması ve hatta onları ağlatmasıyla tanınır. Bununla birlikte, yemek yarışmaları her zaman ilgi çekicidir ve katılımcıların yeteneklerine inanamazsın.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Ramsay İngiltere’de büyümüş olsa da yarışmacıların tümü ABD’lidir. Bu dizinin bir kurgusu olmadığı için konuşmalar daha doğalve basittir, böylece Amerikan İngilizcesinin farklı aksanlarını işitebilirsin.

“Dear White People”

amerikan-dizileri

Tür: Komedi/dram

Sinopsis: Bu dizi, başroldeki Samantha White’ın “Dear White People” adlı bir radyo programı sunduğu prestijli bir Amerikan üniversitesinde geçmektedir. Kampüste gerçekleştirilen ırkçı bir “kara surat partisi” (“blackface party”) sonrasında farklı ırklardan öğrenciler arasındaki anlaşmazlık tüm üniversiteyi gergin ve tehlikeli bir duruma sürükler.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi, Amerika’da üniversite okumak için İngilizce öğrenenler için idealdir. Dizide bol miktarda özel sözcük kullanılır ve bunlar sıklıkla güncel olaylardan alınmıştır.

İmtiyaz (privilege), baskı (oppression) ve benzeri sözcükler neredeyse her cümlede kullanılmaktadır. Dizide kullanılan aksanlar da çeşitlilik gösterir ama çoğunlukla Afrika kökenli Amerikalı topluluğuna odaklanmaktadır. Başta politik yönleri olmak üzere çoğu zaman Amerikan kampüsünü doğru şekilde yansıtır.

“American Horror Story”

amerikan-dizileri

Tür: Korku

Sinopsis: Bu dizinin her bir sezonu farklı bir kurgu üzerine kurulmuştur. Ama her zaman cinayet, kan ve ihanet görmeyi bekleyebilirsin.

Bir akıl hastalıkları hastanesi, bir seyyar sirk, bir perili ev, lüks bir otel ve büyücülükle ilgilenen gizli bir topluluk önceki sezonların temasını oluşturmuştur. İlginç bir şekilde, dizide meydana gelen olayların çoğu gerçek hayatta yaşanmış olaylara dayanmaktadır.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Farklı kurguların her birinde tarihten bir şeyler bulunur. Örneğin, dizinin 4. Sezonu 1952’de sirk geleneğinin ABD’de ölmekte olduğu bir dönemi konu almıştır. 5. Sezon ise günümüz Los Angeles’ında geçer ama hikaye 1920’lerden başlar.

Doğal olarak tüm karakterler farklı zaman aralıklarında ve farklı bölgelerde yaşamaktadır ve oyuncular içeriğe uygun bir İngilizce konuşmakta harika bir iş çıkarırlar. Bu dizi, Amerikan İngilizcesinin nasıl bir değişimden geçtiğini ve Amerika’nın farklı bölgelerinde konuşulan dilin ne kadar farklı olduğunu öğrenmek için idealdir.

“American Gods”

Tür: Dram/fantastik

amerikan-dizileri

Sinopsis: Çeşitli mitolojilerden gelen Eski Tanrılar ile Medya, Teknoloji ve Para gibi Yeni Tanrılar arasında bir savaş çıkmıştır. Dizinin kahramanı Shadow Moon, etrafında gelişen doğaüstü şeylere anlam vermeye çalışırken bunlar arasında kalmıştır. Dizi, ünlü yazar Neil Gaiman’ın bir eserinden esinlenilerek hazırlanmıştır.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi, ABD’nin tarihsel ve mitolojik yaradılışını ele almaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinden gerçekleşen göçlerle o bölgelerin mitolojilerinden tanrıların da Amerika’ya nasıl geldiğini bizlere gösterir.

Tıpkı “American Horror Story” gibi bu dizi de tarih ile günümüz dünyasını bir araya getirir. Karakterlerin çoğunun yabancı aksanlarla konuşması Amerika’da yaşamayan kişilerin hikayeyle daha kolay bağ kurabilmesi ve anlayabilmesini sağlar.

“13 Reasons Why”

amerikan-dizileri

Tür: Dram/gizem

Sinopsis: Lise öğrencisi Hannah Baker intihar eder ve ardında yaşamını sonlandırmasının nedenlerini açıklayan 13 teyp bırakır. Bu teyplerle onun arkadaşları, sınıf arkadaşları, öğretmenleri ve toplumun geri kalanının çirkin yüzünü görürüz.

Bu dizi okullarda fiziksel şiddet, cinsel saldırı ve bunların nasıl susturulduğunu konu alıyor. Dizi yayınlanır yayınlanmaz bir sansasyon haline geldi ve izleyici kitlesini çeşitli tartışmalara yönlendirdi.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Hikaye California’da geçiyor ve aktörlerin çoğu Batı Amerika aksanı konuşuyor (“caught” ve “cot” gibi sözcüklerin aynı şekilde telaffuz edildiği bir aksan). Bu dizi aynı zamanda ;Amerikalı ergenlerin farklı konuşma şekillerini ve onların arkadaş çevrelerinde genellikle karşılaşılan konular ve grup dinamiklerini öğrenmek için ideal.

“The Get Down”

amerikan-dizileri

Tür: Müzikal dram

Sinopsis: Bu dizi, New York’un Güney Bronx bölgesinde yaşayan yoksul topluluktan hip hop’un yükselişini konu alıyor.

Dizinin kahramanı Zeke, “The Get Down Brothers” adlı bir hip-hop grubunun şarkı sözü yazarı haline gelen bir şairdir. İyi müzikler, tarihsel doğruluğu olan bir kurgu ve 70’lerin lüks yaşamı ile dolu olan bu dizi kısa ve güçlüdür.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Yukarıda bahsettiğimiz dizilerin çoğu zengin kesimden Amerikalılar hakkındaki hikayelerdir. Bu dizi ise New York City’de yaşam mücadelesi veren kişileri konu alıyor. The Bronx, birlikte yaşayan çok sayıda farklı kesimin oluşturduğu bir topluluk ve kullandıkları İngilizce de hem dinamik hem de özgün.

Dil öğrencileri aynı zamanda hip-hop’ta popüler olması nedeniyle bu dizide kullanılan İngilizceyi anımsayacaklar.

“Riverdale”

amerikan-dizileri

Tür: Gizem

Sinopsis: Bu dizi popüler Archie çizgi romanını, çizgi romanın Betty, Archie, Jughead ve Veronica gibi sevilen karakterlerinin kendi itici yanlarını keşfettikleri bir karanlık cinayet gizem türünde yeniden yorumluyor. Bir zamanlar güvenli bir kasaba olan Riverdale şeytani bir yere dönüşmüştür.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu diziyi daha iyi anlayabilmek için diziyi izlerken bazı çizgi romanları okuman tavsiye edilir. Bu çizgi romanlar yeni başlayanlar için idealdir ve bu dizi de hem orta hem de ileri seviyedeki dil öğrencileri için uygundur.

Kurgudaki çok sayıdaki beklenmeyen gelişme ve hoş manzaralar heyecanını korumanı sağlayacak. Arka plan anlatımı ve basit diyaloglar bu dizinin İngilizce öğrenenlerce anlaşılmasını kolaylaştırıyor.

“Rick and Morty”

amerikan-dizileri

Tür: Komedi/bilim kurgu

Sinopsis: Rick Sanchez 20 sene sonra kızının ailesinin yanına döner ve torunu Morty’yi uzayda çıktığı tehlikeli maceralarda yanında götürmeye başlar.

Bu dizi yetişkinler için mizah ve çılgınca bilim kurgu temalarıyla doludur.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi günümüz Amerikan mizahını anlamak için idealdir.

Dizide karşına çıkacak çok sayıdaki bilimsel terimin birçoğu uydurmadır. Ama bunlar işleri karıştırabilir, dolayısıyla bu dizi orta seviyedeki İngilizce öğrencileri için idealdir.

İnternet topluluğu bu dizi için deliriyor ve internette binlerce “Rick and Morty” memesi (metinli komik bir resim) görmek mümkün.

“Atypical”

amerikan-dizileri

Tür: Kara mizah

Sinopsis: Sam Gardner bir otizm hastasıdır (başkalarının bakış açılarını anlayamamayı içeren bir psikolojik hastalık). Kız arkadaş bulmak istediğini söylediği zaman etrafındaki herkes ona yardımcı olmaya çalışır. Bundan sonra olanlar ise bazen komik bazen de rahatsız edicidir.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Sam tipik olarak başkalarıyla sohbet ederken uyması gereken sosyal kuralları anlamamaktadır. Bu nedenle de diğer karakterlerin sıklıkla doğrudan ona ne yapacağını söylemesi gerekir. Bu da İngilizce öğrenenler için ABD’de gerçekleştirilen gündelik konuşmalarda genellikle söylenmeyen şeyleri öğrenmek için altın fırsattır.

“Orange is the New Black”

amerikan-dizileri

Tür: Dram/komedi

Sinopsis: Başroldeki karakter Piper Chapman uyuşturucu kaçakçılığı yapmak suçuyla hapse girmiştir. Bu dizi o ve onunla birlikte hapis yatan diğer mahkumların hapishane sistemiyle nasıl başa çıktıklarını anlatıyor. Aynı zamanda onların aileleri ve hapishane dışındaki arkadaşlarını da konu alıyor.

Dizide sıklıkla geriye dönüş sahnelerine (flashback) de yer veriliyor. Bu geriye dönüş sahneleri bazen bu kadınların nasıl hapse düştüklerini anlatıyor.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Oyuncular arasında farklı topluluklardan gelen kadınlar bulunuyor ve bunların hepsi farklı bir çeşit Amerikan İngilizcesi konuşuyor. Bununla birlikte, bizlere Amerikan toplumunun karşılaştığı problemleri ve hapishane sistemine tıkılan insanların nasıl etkilendiğini anlatıyor.

Bu dizi, uluslararası yasa kuruluşlarıyla çalışmak ya da sosyal hizmetler sektörüne girmek isteyen İngilizce öğrencileri için yardımcı olacaktır.

“Westworld”

amerikan-dizileri

Tür: Bilim kurgu

Sinopsis: Westworld, ziyaretçileri eğlendirmek için insana benzeyen robotlar kullanan bir eğlence parkıdır. Bununla birlikte, bazı robotlar insanların kurallarına göre hareket etmeyi bırakır.

Bu dizi teknolojinin tehlikeleri ve kontrolü kaybettikleri zaman insanlara ne olacağını ele almaktadır.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizide kullanılan çok sayıda farklı İngiliz aksanı bulunmaktadır. Robotların çoğu Güney Amerika aksanı konuşmak üzere programlanmıştır. İnsan karakterler ise ya İngiliz aksanı ya da standart Amerikan aksanına sahiptir.

Bu da farklı İngilizce aksanları karşılaştırma ve anlamanın iyi bir yoludur. Bununla birlikte, çok sayıda edebiyat alıntısı yapılması ve karmaşık cümleler kullanılması nedeniyle bu dizi kesinlikle İleri seviyedeki İngilizce öğrencileri için uygundur.

“The Walking Dead”

amerikan-dizileri

Tür: Korku

Sinopsis: Rick Grimes komadan uyanır ve insanlığın büyük bir bölümünün onları birer zombiye dönüştüren bir hastalıkla boğuştuğunu keşfeder. Bu dizide zombilere “Yürüyenler” (Walkers) adı verilmektedir ve insanlar da dahil olmak üzere buldukları yaşayan her şeyi yerler.

Rick, hayatta kalanlardan oluşan bir gruba katılır ve onların lideri olur. Dizi kan ve şiddet doludur ve İngilizce konuşulan ülkelerde büyük bir takipçi kitlesine sahiptir.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi, Amerikan İngilizcesinin Güneyli aksanını öğrenmek için iyi bir fırsattır. Dizinin büyük bölümünde diyaloglar basittir ve takip etmesi kolaydır.

“The Handmaid’s Tale”

amerikan-dizileri

Tür: Distopya dram

Sinopsis: ABD, “Gilead” adı verilen bir Hristiyan diktatörlük yönetimi altındadır. Çevre kirliliği ve hastalıklar nedeniyle doğum oranları kritik düzeyde azalmıştır. Kısır olmayan kadınların tümü hükumet tarafından alıkonulmuş ve hükumet liderleri için çocuk sahibi olacak “Hizmetçi” (“Handmaid”) olmaya zorlanmıştır.

June Osborne da hükumet karşıtı isyana katılan bu hizmetçilerden biridir.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi, ünlü yazar Margaret Atwood’un bir eserinden uyarlanmıştır. Bu hikaye bir klasik olarak kabul edilir ve bu yeni dizi ile yeniden popülerlik kazanmıştır. Bu dizi, İngilizce konuşulan ülkelerde her yerde konuşulan güncel sosyal konuları anlamana ve bu konuşmalara katılmana yardımcı olabilir.

“That’s So Raven”

amerikan-dizileri

Tür: Komedi

Sinopsis: Raven, hayatının çeşitli anlarında ileride gerçekleşecek olayları gören bir kız çocuğudur. Bu olayların gerçek olması için çabalarken her seferinde ailesinin, arkadaşlarının ve kendi başını derde sokar. Dizi 2007’de sona ermiştir ama pek çok Amerikalı hala bu diziyi beğeniyle hatırlar.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Geri dönüş sahneleri sıklıkla bazı konuşmaların tekrarlanacağı anlamına gelir ve 18 yaş altına yönelik olarak hazırlandığı için kullanılan dili takip etmek de oldukça kolaydır.

“The Suite Life of Zack and Cody”

amerikan-dizileri

Tür: Komedi

Sinopsis: Zack ve Cody, hayali Tipton Hotel’de anneleriyle birlikte yaşayan ikizlerdir. Sıklıkla başlarının otel müdürü Bay Moseby ile derde girmesine neden olan planlar yaparlar.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi son derece komiktir ve yeni başlayanların anlayabileceği bir dil kullanır. Ayrıca günlük Amerikan İngilizcesi öğrenmek için de faydalıdır.

“Animals.”

amerikan-dizileri

Tür: Komedi

Sinopsis: Her bir bölümün farklı bir hikayesi vardır ve farklı hayvanlara odaklanır. Bu dizi, hayvanlar üzerinden insanlar ve Amerikan yaşam tarzını tiye alır. Dizinin en ilginç bölümleri arka planda hayvanlar insanları gözlemlediği ve onların ahlaksız veya aptalca davranışları hakkında yorum yaptıkları bölümdür.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi oldukça doğaldır ve bölümleri göreli olarak kısadır. Eğer Amerika’da günlük konuşma İngilizcesi öğrenirken eğlenmek de istiyorsan bu dizi tam sana göre.

“Mr. Robot”

amerikan-dizileri

Tür: Dram ve gerilim

Sinopsis: Bu, dünyanın en büyük ve en zengin şirketini alaşağı etmeyi amaçlayan bir gruba katılan Elliot Anderson adlı bir bilgisayar korsanının hikayesidir.

Bu dizi dünyamızın mevcut sosyal, psikolojik ve politik unsurlarını işler. Bu dizi teknolojiyi seven ve bunu değişimi hızlandırmak için kullanmak isteyenler için idealdir.

İngilizce öğrenmek için neden harika: Bu dizi, bol miktarda teknik ve psikolojik terim içerdiği için ileri seviyedeki dil öğrencileri için uygundur. Bazı dil öğrencilerinin ilgisini çekebilecek bilgisayar korsanı-aktivist kültürü üzerine kuruludur. Başrol karakteri pek çok monolog (bir karakterin tek başına izleyicilerle konuşması) yapar, bu da hikayeyi takip etmeyi ve yeni sözcükler ve deyimler öğrenmeyi kolaylaştırır.

 

Bu televizyon dizilerinin tümü sadece dünyanın büyük bölümü için eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda Amerikan toplumunun kültürü ve problemlerini de ortaya koyar. Amerikan dizileri sadece sözcük öğretmekle kalmadıkları ve ABD’de yaşayanlar hakkında da birçok şey öğrettikleri için Amerikan dizileri İngilizce öğrencileri için idealdir.


Dhritiman Ray bilim kurgu, şiir ve kurgusal olmayan düz yazı yazarıdır. Eğitim, psikoloji ve yaşam tarzı gibi konular üzerine uzmanlaşmıştır. Onun internetteki evini ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close