aplikacja do nauki angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego: sprawdź 8 najlepszych propozycji!

Chcesz nauczyć się angielskiego?

Przypadkiem posiadasz również smartfona?

Doskonale!

Teraz możesz uczyć się angielskiego, gdzie tylko i kiedy tylko zechcesz i to na wiele różnych sposobów.

Możesz na przykład słuchać angielskiej muzyki, oglądać kanały na YouTube i podcasty stworzone specjalnie dla osób uczących się angielskiego.

Nie zapominajmy także o innej doskonałej formie nauki “w biegu”, jaką może być aplikacja do nauki angielskiego.

Dzięki takim aplikacjom nauka angielskiego stanie się zabawą – zapomnij o nudnym wkuwaniu słówek i ćwiczeniom z gramatyki!

Zapewne zastanawiasz się w takim razie, którą z tysiąca dostępnych na rynku aplikacji wybrać?

Nic się nie martw. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę 8 najlepszych propozycji, wśród których na pewno kryje się aplikacja do nauki angielskiego idealna dla ciebie.

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego: 8 wybranych przez nas tytułów

FluentU

aplikacja-do-nauki-angielskiego

Strona internetowa / iOS / Android

Cena: Darmowa wersja lub 8$ – 18$ miesięcznie, 80$ – 180$ rocznie

FluentU to naprawdę wyjątkowa pozycja na naszej liście.

FluentU wykorzystuje autentyczne materiały filmowe takie jak teledyski, reklamy, serwisy informacyjne czy inspirujące wywiady i  zamienia je w spersonalizowane lekcje angielskiego. W odróżnieniu od tradycyjnych aplikacji, FluentU wykorzystuje metodę nauki naturalnej, dzięki czemu z czasem możesz w pełni zagłębić się w języku oraz kulturze. Nauczysz się jak używać angielskiego w prawdziwym życiu.

FluentU zawiera bogatą kolekcję wciągających filmów, poruszających najróżniejsze tematy.

aplikacja-do-nauki-angielskiego

Jeśli masz ochotę obejrzeć jakieś ciekawe wideo, na pewno znajdziesz je na FluentU.

Aplikacja FluentU sprawia, że oglądanie filmów po angielsku staje się niezwykle łatwe. Do dyspozycji masz interaktywne napisy, co oznacza, że klikając w dowolne słowo, natychmiast otrzymasz jego definicję, przykłady użycia i pomoce wizualne.

aplikacja-do-nauki-angielskiego

Na FluentU nauczysz się angielskiego od słynnych gwiazd.

Klikając na przykład na wyraz “brought”, zobaczysz następujący ekran:

aplikacja-do-nauki-angielskiego

Klikając w dowolne słowo otrzymasz jego definicję.

Każde wideo i quiz pozwoli ci nauczyć się nowego słownictwa. Przewijając w lewo lub w prawo, zobaczysz inne przykłady wykorzystania słowa, które właśnie poznajesz.

aplikacja-do-nauki-angielskiego

FluentU pomaga ci się uczyć dzięki pomocnym testom i licznym przykładom. Dowiedz się się więcej.

A co jest w tym wszystkim najlepsze? FluentU zapamiętuje słownictwo, którego się uczysz, dzięki czemu może polecić ci kolejne filmy i ćwiczenia, na podstawie twoich dotychczasowych postępów. Jest to naprawdę indywidualnie dostosowana nauka.

Zacznij używać FluentU na komputerze lub tablecie poprzez stronę internetową, lub pobierz aplikację mobilną na swój telefon dla systemu iOS i Android.

FluentU jest szczególnie polecany wzrokowcom i słuchowcom, którzy chcą uczyć się angielskiego poprzez zabawne i wciągające materiały.

Rosetta Stone

Strona internetowa /aplikacja-do-nauki-angielskiego iOS / Android

Cena: Darmowa (za wersję demo)

Opis:

Jeżeli nie po raz pierwszy rozglądasz się za alternatywnymi metodami nauki angielskiego, prawdopodobnie nazwa Rosetta Stone nie jest ci obca.

Rosetta Stone to aplikacja do nauki angielskiego, która od lat znajduje się w czołówce programów edukacyjnych.

Charakteryzuje się przede wszystkim zastosowaniem autorskiego programu nauczania, który wyróżnia ją na tle innych aplikacji.

Standardowe programy z reguły uczą angielskiego, stosując wyjaśnienia w twoim języku ojczystym. Aplikacje przystosowane dla Polaków, będą zawierały angielsko-polskie słowniki i wyjaśnienia zasad gramatycznych w języku polskim.

Rosetta Stone odchodzi jednak od tego szablonu. Ta aplikacja nauczy cię angielskiego po angielsku.

Jak dokładnie tego dokonuje?

Rosetta Stone wykorzystuje ćwiczenia zaprojektowane tak, by nauczyć cię podstawowego słownictwa, zanim zaczniesz formułować bardziej skomplikowane i rozbudowane zdania.

Możesz poznać angielskie słówka takie jak “man” (mężczyzna), “woman” (kobieta), “park” (park) przy pomocy obrazków. W następnym kroku aplikacja nauczy cię zdania  “A man and a woman is sitting in the park” (mężczyzna i kobieta siedzą w parku). Możesz nie znać znaczenia słówka “sit” (siedzieć), ale na pewno domyślisz się go z kontekstu i od razu je zapamiętasz.

Dzięki tej metodzie, Rosetta Stone jest w stanie nauczyć cię wielu nowych angielskich słówek i zdań, bez konieczności używania twojego języka ojczystego.

Polecamy tę metodę, jeśli chcesz szybko i skutecznie nauczyć się angielskiego.

MindSnacks

iOSaplikacja-do-nauki-angielskiego

Cena: 4.99$

Opis:

MindSnacks jest znany ze swojego zabawnego i łatwego w użyciu interfejsu.

Ta aplikacja będzie świetną opcją dla tych, którzy są zainteresowani uzyskaniem wysokiego wyniku SAT.

Z reguły, aby uzyskać dobry wynik na teście, należy skupić się na specjalnie wyznaczonej liście słownictwa. To jednak może być wyjątkowo nudne i przypominać studiowanie słownika.

Dzięki MindSnacks ten proces będzie znacznie przyjemniejszy.

Zamiast wkuwać niekończące się listy słówek, możesz nauczyć się nowych wyrazów poprzez zabawne gry. Motywacja i dobra zabawa to podstawa skutecznej nauki, a MindSnacks troszczy się, aby oba te warunki były spełnione.

W aplikacji MindSnacks znajduje się dziewięć mini-gier. Każda gra na inny sposób pomaga ci opanować nowe angielskie słownictwo.

Możesz na przykład zagrać w grę, w której pojawią się czerwone i zielone balony.

W trzech niebieskich balonach zobaczysz słowa “glorify”, “ludicrous”, “abstruse”, a w trzech czerwonych balonach słowa “absurd”, “praise” i “hard to understand”. Twoim zadaniem będzie dopasowanie do siebie po jednym balonie z każdego koloru i znalezienie słów o podobnym znaczeniu.

W podanym przykładzie otrzymalibyśmy następujące pary:“glorify – praise”, “ludicrous – absurd”, “abstruse – hard to understand”. Ta gra została zaprojektowana, aby pomóc ci w nauce nowego słownictwa.

Z kolei w  innej grze musisz wypełnić puste pola między wyrazami.

Na przykład: “I failed the fitness test by not completing the mile within time ____.” Do wyboru będziesz mieć dwa wyrazy: “constraints” i “digression.” Dzięki wiedzy zdobytej w innych grach będziesz wiedzieć, że należy wybrać słowo “constraint”. Dzięki tej grze nauczysz się jak prawidłowo używać danych słów w kontekście.

Jest to zgrabna aplikacja do nauki angielskiego, która sprawi, że nauka nowych słów stanie się przyjemnością. Powinien ją wypróbować każdy, kto chce poszerzyć swoje angielskie słownictwo o słówka przydatne na teście SAT.

Memrise

Strona internetowa /aplikacja-do-nauki-angielskiego iOS  /Android

Cena: Darmowa

Opis:

Memrise jest nieco podobny do MindSnacks – ta aplikacja do nauki angielskiego skupia się przede wszystkim na angielskim słownictwie.

Ale w przeciwieństwie do poprzednio omówionej aplikacji, Memrise nie uczy poprzez gry.

Zamiast tego wykorzystuje różne inne, zabawne i kreatywne metody, które pomogą ci nauczyć się nowych słów i ich znaczeń.

A jak wiadomo, im coś jest zabawniejsze, tym lepiej zapada nam w pamięć.

Co ciekawe, kursy na Memrise zostały zaprojektowane przez samych użytkowników. Dzięki temu zobaczysz w jaki sposób inne osoby uczyły się tych samych słów.

W aplikacji dostępnych jest ponad trzynaście stron kursów o najróżniejszej tematyce, począwszy od podstawowych zagadnień, takich jak “angielskie nieregularne czasowniki”, po trudniejsze, takie jak “Opowieść o dwóch miastach” Charlesa Dickensa.

Dla wielu osób uczących się angielskiego najtrudniejsze jest zapamiętywanie nowych słów. Dzięki Memrise, nauka nowego słownictwa przestanie być udręką.

Aplikacja będzie także zapisywać twoje postępy, dzięki czemu nawet jeśli zapomnisz znaczenie jakiegoś słowa, w każdym momencie możesz wrócić i przypomnieć sobie przerobiony materiał.

Jest to niezwykle skuteczna (i zabawna!) metoda nauki angielskich słówek, którą polecamy wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoje słownictwo.

Babbel

Strona internetowa / iOS /Android

Cena: 7,5$ /miesiąc

Opis:

aplikacja-do-nauki-angielskiegoAplikacja Babbel koncentrue się na tym, by nauczyć cię angielskiego na podstawie sytuacji z prawdziwego życia. Dzięki temu, że jest zaprojektowana tak, by lekcje trwały maksymalnie 15 minut, jest bardzo łatwa do codziennego użytku.

Będziesz poznawać i ćwiczyć autentyczne rozmowy po angielsku. Aplikacja ma także funkcję nagrywania i analizowania twojego głosu, dzięki czemu możesz doskonalić swoją angielską wymowę. Dodatkowo, możesz mieć pewność, że nie zapomnisz tego, czego się nauczysz, ponieważ Babbel w odpowiednim momencie przypomni ci, by zrobić powtórkę materiału.

Jedną z najciekawszych funkcji tej aplikacji jest to, że pomaga ci wybrać lekcje, które osobiście cię zainteresują. Możesz uczyć się angielskiego na przykładzie wielu ważnych da ciebie tematów, jak biznes czy podróże. Dzięki temu nauka języka obcego staje się znacznie przyjemniejsza i wciągająca.

Mosalingua

Strona internetowa / aplikacja-do-nauki-angielskiegoAndroid

(Business English)

Cena: 4.99$ (App Store), 5.99$ (Google Play)

Opis:

Mosalingua to kolejna aplikacja do nauki angielskiego, która wykorzystuje bardzo skuteczne metody nauczania.

Dla wielu osób uczących się angielskiego, problem stanowi to, że szybko zapominają nowe słówka, których się nauczyli.

Jest to oczywiście normalne i zdarza się każdemu, kto uczy się języka obcego, ale potrafi to także być niezwykle frustrujące.

Mosalingua stara się rozwiązać ten problem, wykorzystując metodę SRS (Spaced Repetition Software). Jest to program zaprojektowany, aby pomóc ci utrwalić nowe słowa, zanim je zapomnisz. Powiedzmy, że z reguły zapominasz słówko po około 3 miesiącach. Mosalingua zapewni ci powtórkę nowego materiału dokładnie na czas, zanim zdążysz go zapomnieć.

Mosalingua koncentruje się także na 1500 najważniejszych angielskich słowach niezbędnych do codziennej komunikacji. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, Mosalingua może być idealną opcją dla ciebie.

Busuu

aplikacja-do-nauki-angielskiego

Strona internetowa / iOS  / Android

Cena: 14,99 Euro /miesiąc

Opis:

Busuu różni się nieco od przedstawionych do tej pory aplikacji. Większość z nich przeznaczona jest do indywidualnej nauki, więc lekcje przerabiasz samodzielnie. Z Busuu masz natomiast możliwość rozmawiania z native speakerami, co jest doskonałą okazją, by doskonalić twój angielski.

Aplikaja Busuu jest oparta na skali CEFR i oprócz możliwości ćwiczenia konwersacji, masz dostęp do bardzo pomocnych lekcji. Każda z nich posiada słowa kluczowe, dialogi, zadania z pisania, ćwiczenia prawidłowej wymowy, powtórki i oczywiście możliwość praktykowania angielskiego z native speakerami.

Dzięki tym wszystkim funkcjom masz możliwość równomiernego doskonalenia umiejętności czytania, pisania, słuchania ze zrozumieniem i mówienia po angielsku w przyjemny sposób.

Jeśli lubisz rozmawiać z ludźmi i chcesz doprowadzić swój angielski do perfekcji, aplikacja Busuu będzie doskonałym wyborem.

Duolingo

Strona internetowaaplikacja-do-nauki-angielskiegoiOS /Android

Cena: Darmowa

Opis:

Dzięki Duolingo masz możliwość uczenia się nie tylko angielskiego, ale także francuskiego, portugalskiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego i wiele innych języków świata.

Aplikacja Duolingo została stworzona, aby pomóc ci szybko nauczyć się angielskiego. Oznacza to, że nawet jeśli ktoś nigdy nie uczył się angielskiego, używając Duolingo około 20 minut dziennie, może w bardzo krótkim czasie zacząć prowadzić nieskomplikowane konwersacje, czytać artykuły i rozumieć język mówiony. Przekonasz się jak skuteczna jest ta aplikacja.

W każdej lekcji Duolingo uczy cię około siedmiu nowych słów opartych na tematach takich jak: edukacja, szkoła, nauka i przymiotniki. W każdej lekcji są ćwiczenia, które musisz wykonywać. Twoim zadaniem będzie dopasować słowo do obrazka, przetłumaczy angielskie zdanie na twój język ojczysty lub powtórzyć daną frazę za lektorem.

Oczywiście bardzo powszechnym problemem dla większości uczniów jest to, że słowa nie utrwalają się w pamięci od razu po pierwszej lekcji. Duolingo w tej kwestii wykazało się sporym sprytem. Mniej więcej po tygodniu od zakończenia danej lekcji, aplikacja przygotuje dla ciebie ćwiczenie wykorzystujące słowa, z którymi masz największy problem. Dzięki temu znacznie łatwiej zapamiętasz nawet najbardziej skomplikowane wyrazy.

Nie uwierzysz, ile wiedzy może kryć się w jednej małej aplikacji! Wystarczy 20 minut nauki dziennie, a w około 3 miesiące będziesz w stanie przerobić wszystkie dostępne na Duolingo lekcje.  Przyznasz, że to zacznie mniej stresujące niż obowiązek poświęcania długich godzin tygodniowo na naukę angielskiego!

Jest to obecnie jedna z najlepszych aplikacji do nauki języków, którą szczerze polecamy początkującym uczniom.

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego: podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele możliwości na naukę angielskiego. Nie zawsze musi to być jedynie męczące uczenie się słówek na pamięć, rozwiązywanie ćwiczeń gramatycznych i czytanie skomplikowanej literatury.

Jeśli szukasz alternatywnego sposobu na opanowanie języka obcego, który będzie jednocześnie skuteczny i zabawny, aplikacja do nauki angielskiego to idealne rozwiązanie dla ciebie. Każda z tych aplikacji ma swój wyjątkowy program nauczania, a także listę wad i zalet. Dzięki temu, że są tak różnorodne, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla ciebie pomocny i że najlepsza aplikacja do nauki angielskiego jest już zainstalowana na twoim smartfonie!

If you liked this post, something tells me that you'll love FluentU, the best way to learn English with real-world videos.

Experience English immersion online!

Enter your e-mail address to get your free PDF!

We hate SPAM and promise to keep your email address safe

Close